Vítkovice – Liberec 3:2 (po s.n.) | Plzeň – Sparta 4:3 (po s.n.) | Kladno – Zlín 2:3 (po s.n.)
Mladá Boleslav – Třinec 2:3 (po s.n.) | Kometa Brno – Litvínov 3:1 (kon.) | Slavia – Motor ČB 1:3 (kon.)
HC Kometa Brno
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
HC VERVA Litvínov
Úterý 21.09.2010, 18:10 • hala Rondo. • Tipsport extraliga

54:09
    Kometa vstřelila třetí branku, jenže nemůže být uznána. Do Hübla najel Ivan Huml a je potrestán. Brněnské čekají krušné dvě minuty.

50:42
    Sudí Hradil vylučuje Jaroslava Kracíka za hru vysokou holí.

47:13
    Ondřej Veselý potrestán za hákování, rýsuje se dobrá šance pro Benzinu.

38:13
    Přesilovku 5 na 3 si zahrají i hosté, a to více jak minutu. Vyloučen je Jaroslav Svoboda.

37:15
    Veselý je potrestán za krosček, hosté jsou již v pěti, takže mají k dispozici i oni přesilovku.

35:42
    Za hru vysokou holí je vyloučen Peter Janský.

31:33
    Kometa dál buší do vrat. Jaroslav Svoboda si vybruslil z rohu kluziště, přihrál na lépe postaveného Brabence, který se ke střele nedostal, protože byl sekán Vopatem.

30:35
    Polovina zápasu a registrujeme první přesilovku Komety v této třetině. Opět musím napsat jméno Hübl, tentokrát Viktor. Obě tyto příjmení jsou dnes prostě v kurzu.

22:18
    Potrestán Radim Hruška.

14:07
    Roman Vopat na trestné, necelou minutu bude hrát Kometa přesilovku 5 na 3.

12:53
    Marek Černošek další potrestaným hráčem v dresu Litvínova. Podrazil Hubáčka a Kometa má tak již čtvrtou možnost na vstřelení.

11:06
    První trest v týmu Komety, Richter inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.

8:06
    Po krátké pauze vhazování u Hübla. A ten musel zasahovat hned po vhazování, Houdek mířil dobře, ovšem nad. Nicméně Karel Kubát si jde znovu odpočinout na trestnou lavici. 2+10 za zásah do oblasti hlavy a krku.

5:42
    Hosté jsou kompletní, ovšem ne na dlouho. Ostrým zákrokem u mantinelu se prezentoval Karel Kubát a putuje za katr.

3:03
    Obrovská šance Brna, nejprve pálil Pospíšil, vzápětí se před branku snažil nacpat Hruška, byl zastaven nedovoleně Maxou a ten jde na dvě minuty za hákování na trestnou.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 33. Hruška (Kvapil, Balej), 50. Veselý, 60. Hruška (Kvapil) - 12. Hübl (Kubinčák, Lukeš)

HC Kometa Brno: Trvaj (Hovi) - Houdek, Richter, Mojžíš, Stehlík, Protivný, Malec, Zubíček - Erat, Balej, Brabenec - Veselý, Procházka, Hubáček - Svoboda Jar., Huml, Kvapil - Svoboda Jak., Hruška, Pospíšil.
    HC VERVA Litvínov: Hübl (Franěk) - Černošek, Švarný, Kousalík, Kubát, Kroupa, Gula, Skuhrovec, Jareš - Vopat, Lukeš, Gerhát - Rindoš, Černý, Hübl V. - Jenáček, Kubinčák, Bojer - Kracík, Janský, Maxa.

Rozhodčí: Polák, Hradil - Bryška, Novák