Řisuty – Děčín 3:2 (po s.n.) | Klášterec nO – Klatovy 4:2 (kon.) | Sokolov – Most 5:2 (kon.)
Uh. Hradiště – Technika Brno 6:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Uničov 7:4 (kon.) | SHK Hodonín – Prostějov 5:3 (kon.)
Přerov – Břeclav 3:2 (po s.n.) | Karviná (Baník) – Opava 1:3 (kon.) | Lev Benešov – Milevsko 8:1 (kon.)
Kobra – Č. Lípa 0:3 (kon.) | Nový Jičín – Vsetín 3:2 (kon.)
po s.n.
HC ZUBR Přerov
3:2 (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
HC Lvi Fosfa Břeclav
Sobota 02.10.2010, 17:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

HC ZUBR Přerov: Tihlář (Okáč) - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Sklenář, Pírek, Holík - Kolář, Sprušil, Ditrich, Sedlák, Hanák, Kotásek, Kočara, Kohút, Sršeň, Palička, Menšík, Kundrátek

HC Břeclav: Chvátal (Žurek) - Dora, Vozdecký, Svoboda, Zapletal, Škápik, Novák, Sedláček, Hrůza, Paško, Čikl, Grmela, Barták, Fiedler, Novák, Süsser, Konečný, Kurial, O. Bartoš

Rozhodčí: Mrkva - Vengřín, Záviský.

00:01

01:14
    Hra je poprvé přerušena. Po teči Vladimíra Kočary se puk ze středního pásma dostal mimo hrací plochu.

01:47
    Zubři si zahrají první přesilovku. Za hákování je vyloučen Zapletal (BRE).

02:33
    Pala zkoušel od modré čáry střelu švihem a Chvátal měl trochu problémy. Naštěstí pro soupeře ale puk vytěsnil mimo.

03:47
    Břeclav je v plném počtu. Přerov přesilovku nesehrál špatně, ale gól se z ní neurodil.

05:27
    Obrovská šance Břeclavi! Obrana Zubrů zapomněla chvíli na volného Bartáka, který nastřelil horní tyčku přerovské branky.

06:27
    Zakázané uvolnění Přerova. Vhazovat se bude před Tihlářem.

08:19
    Fiedlerovu střelu brankář Tihlář pohodlně zachytil do lapačky.

08:48
    Břeclav zatím předvádí sympatický hokej. Novákova střela šla těsně vedle přerovské branky.

09:42
    Na kontě břeclavského týmu je další vyloučení. Dora (BRE) je potrestán za hákování.

10:10
    Osina po Hanákově příklepu pálil velmi tvrdě a trefil Chvátalovo rameno.

10:46
    A také Pala to zkoušel od modré čáry. Břeclavský gólman chvilku nic neviděl, ale dokázal zasáhnout.

11:42
    Ani druhá přesilovka ke gólu nevedla. Břeclav hraje v plném počtu.

13:00
    Martin Kotásek teď krásnou akcí roztleskal celý stadion. Téměř dvacet vteřin si v útočném pásmu vodil puk a poté pořádně provětral Chvátalovu lapačku.

14:23
    Přerov právě vstřelil branku!
    Přerovští Zubři jdou vedení! ZDENĚK SEDLÁK se dostal po chybě břeclavské obrany do samostatného nájezdu a ačkoliv byl podražen dokázal v pádu poslat puk za Chvátalova záda. Bez asistence.

15:02
    Břeclav právě vstřelila branku!
    Ale vedení Zubrům vydrželo jen necelou minutu. ERIK NOVÁK překvapil Tihláře pěknou střelou do horního růžku branky. Asistence: Ivan Paško, Roman Barták.

16:30
    Tempo zápasu se po dvou gólech hodně zvýšilo. Sledujeme krásný hokej nahoru dolů.

17:47
    Přerovští Zubři pojedou trestné střílení! Pavel Hanák byl při nájezdu na branku zastaven podražením.

17:47
    Skóre 1:1 se nemění. Penaltu Pavla Hanáka dokázal brankář Chvátal zlikvidovat.

18:39
    Tentokrát už to Zubrům vyšlo! Znovu obrovská chyba břeclavské defenzívy a LUKÁŠ MENŠÍK nadvakrát dostal puk za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Sršeň.

18:52
    Břeclav si zahraje úvodní přesilovku. Za hákování dostal menší trest Osina (PRE).

19:29
    Jakub Ferenc nekompromisně kolem mantinelu vyhodil.

20:00

Druhá třetina začne asi v 17:45.

20:01

20:39
    Chvátal na začátku druhé třetiny hodně nešťasně rozehrával, ale Zubři se nakonec do šance nedostali.

20:52
    Oslabení Zubři dobře ubránili. Hraje se 5/5.

22:39
    Barták střílel z mezikruží a brankář Tihlář si připsal na své konto další úspěšný zákrok.

23:44
    Břeclavští Lvi jsou ve druhé třetině zatím hodně aktivní. Další střelecký pokus vyslal na přerovskou branku Svoboda.

25:02
    Také Přerov se pokoušel zaútočit, ale Ditrich skončil v těsném ofsajdu. Hra je přerušená.

26:00
    Kočara vyslal po Hanákově přihrávce obrovskou bombu a Chvátal se musel roztáhnout na brankové čáře.

26:54
    Zubři budou dnes podruhé pykat na trestné lavici. Vyloučen je Hanák (PRE) za podražení.

27:10
    Břeclavi se zatím nedaří proniknout do útočného pásma. Pala odrazem o mantinel pohotově vyhodil puk přes všechny čáry.

28:20
    Zdeněk Sedlák vystihl nepřesnou břeclavskou přihrávku a uháněl v oslabení sám na Chvátala! Břeclavský gólman proti střele zkušeného útočníka vytáhl opravdu luxusní zákrok lapačkou!

28:54
    Přerov je v plném počtu.

30:07
    Zápas se nám přehoupl do své druhé poloviny. Přerovští Zubři nyní dobře brání, soupeři se nedaří dostat se na delší čas do útočného pásma.

31:10
    Sedlákova přihrávka k modré čáře na Faltýnka nebyla přesná. Puk těsně přeskočil do středního pásma.

32:04
    Fiedlerova střela z kruhu končí na Tihlářově hrudi.

33:13
    Tak teď měla Břeclav dobrou útočnou chvilku. Nejdříve Paško těsně minul přerovskou branku a pár vteřin poté Erik Novák z otočky pořádně provětral Tihláře.

33:59
    Zubři budou mít možnost odskočit soupeři v přesilovce. Vyloučen je totiž Süsser (BRE) za vysokou hůl.

34:40
    Brankář Chvátal toho znovu moc neviděl, ale zasáhl. Hezkou střelu vyslal Pala.

35:55
    Kotáskovi se zamotal puk mezi bruslemi a tak hosté dokázal vyhodit.

36:10
    Břeclav už hraje v plném počtu, domácí teď vyhodili na zakázané uvolnění.

37:01
    V početní výhodě si zahraje také Břeclav. Vyloučen je Menšík (PRE) za hákování.

37:32
    Střelu Vozdeckého přerovský gólman dobře viděl a bez problémů zasáhl.

37:40
    Ale po další střele už puk končí v přerovské brance. Tihlář měl zakrytý výhled a tak se od modré čáry trefil JIŘÍ SEDLÁČEK. Asistence. Zbyněk Vozdecký.

39:32
    Kolář se dostal společně se Sedlákem do přečíslení dvou na jednoho, ale druhý jmenovaný u branky nezpracoval skákající kotouč!

39:54
    Zubři v závěru druhé třetiny ještě soupeře hodně zatlačili a vykoledovali si faul. Podražení ukazuje hlavní rozhodčí Zapletalovi (BRE).

40:00

Třetí třetina začne asi v 18:33.

40:01

40:40
    Úvod třetí třetiny je ve znamení pokračující přesilovky Zubrů. Domácím se ale zatím nedaří výrazněji ohrozit břeclavskou klec.

41:16
    Až teď se Přerov usadil v pásmu. Po sérii přihrávek zkoušel tvrdě střílet Kotásek, ale Chvátal jeho pokus vyrazil mimo.

43:07
    Obrovskou možnost na třetí gól spálil Sršeň! Měl před Chvátalem chviličku času, ale nedokázal puk dostatečně zvednout.

43:35
    A teď Pala rozleskal celou halu. Řízný přerovský zádák si odjel od modré blíže k brance a obrovskou bombou vyprášil Chvátalovy betony.

44:40
    Ale ani Břeclav nezahálí! Paško s Erikem Novákem teď hodně podráždili obranu Zubrů a Tihlář musel předvést proti prvnímu jmenovanému ostrý zákrok.

46:35
    Přerov dostal puk do břeclavské branky, ale gól neplatí! Vlček se totiž s kotoučem několik vteřin předtím dostal už do středního pásma. V hodně bouřlivé atmosféře hvizd rozhodčího úplně zanikl.

47:37
    Zakázané uvolnění Břeclavi.

47:59
    Přerov bude hrát přesilovku. Za vražení dostal menší trest Kurial (BRE).

48:36
    Chvátal drží břeclavské naděje na body. Puk po Kotáskově střele sice neudržel, ale dorážky přerovských hráčů se štěstím pokryl.

49:29
    Za břeclavskou branku došlo na drobné pošťuchování. Sedlák s Dorou si zcela určitě vyměnili i několik ostrých slov.

49:59
    Přesilovka Zubrů je minulostí a zůstala nevyužita, Břeclav hraje v plném počtu.

51:22
    Přerov je teď mnohem aktivnější a hostům nezbývá nic jiného, než občas sáhnout k nedovoleným zákrokům. Další přesilovku budou Zubři hrát po faulu Jiřího Nováka (BRE).

52:19
    Lvi se brání opravdu zuby nehty. Ani střely Paly a Sprušila nevedly ke třetímu gólu Přerova.

53:39
    Také první útok Zubrů svého soupeře hodně sevřel, ale skóre 2:2 se stále nemění.

54:28
    Přerov vyhodil puk na zakázané uvolnění. Hra se tak po čase znovu stěhuje před Tihláře.

56:38
    Hraje se teď už poměrně dlouho bez přerušení. To rozhodně Břeclavi vyhovuje.

57:00
    Další zakázané uvolnění Zubrů. Přesně tři minuty zbývají do konce třetí třetiny.

57:34
    Kotásek si znovu povodil puk v útočném pásmu a z otočky poté vystřelil. Puk prolétl vedle tyčky jen o pár centimetrů.

58:26
    Hodně přísně je za podražení vyloučen Ditrich (PRE). Břeclav má v závěru dobrou možnost.

59:02
    Pala dostal kotouč do středního pásma. Břeclav musí znovu zaútočit.

59:43
    Také Osina se štěstím dostal kotouč ven ze třetiny.

60:00
    Konec třetí třetiny.

60:01

60:30
    Střelu Vozdeckého brankář Tihlář zlikvidoval. Přerovští Zubři už jsou v plném počtu.

61:18
    Mohlo být rozhodnuto! Hanák se prohnal jako blesk po křídle, ale blafák při zakončení mu nevyšel ideálně.

62:10
    Fiedlerova střela na druhé straně byla zblokována až vysoko do ochranné sítě.

63:30
    Kotásek ačkoliv byl držen, tak přesto dokázal vystřelil a nepříjemně ohrozit břeclavskou branku.

64:14
    Už běží poslední minuta nastaveného času.

64:59
    Ještě se bude vyloučovat. Menší trest za vražení dostal Kočara (PRE).

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani 65 minut hry v dnešním utkání Přerova s Břeclaví vítěze neurčilo a tak uvidíme samostatné nájezdy. Ty začnou za několik minut.

Na ledovou plochu vyjela rolba, která vyžehlí středovou část ledu. Hlasatel v přerovské hale už také oznámil, že sérii nájezdů zahájí domácí Zubři.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první jede Hanák (PRE).

Ale nedál, Chvátal vystihl jeho zakončení.

Sedláček (BRE) také nedal. Tihlář zasáhl holí.

Kotásek (PRE) také neuspěl. Zkušený útočník zvedl kotouč příliš vysoko.

Ani Zapletal (BRE) nedal.

Série neúspěšných nájezdů pokračuje. Ditrich (PRE) také neproměnil.

A také Hrůza (BRE) napodobil předchozí střelce a nedal.

Druhou sérii začíná Břeclav. Paško (BRE) mířil nad branku.

Stále trvá v nájezdech stav 0:0. Sršeň (PRE) nenašel skulinku mezi betony.

Čikl (BRE) nedal.

Asi tady dnes budeme dlouho. Kotásek (PRE) neuspěl.

A pokračujeme. Erik Novák (BRE) také nedal.

65:00
    Je rozhodnuto! Druhý bod berou Zubři. V šesté sérii nájezdů rozhodl krásnou střelou k tyči DANIEL FALTÝNEK.

Konec zápasu. (19:26:48)

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 15. Sedlák, 19. Menšík (Sršeň), 65. Faltýnek - 16. E. Novák (Paško, Barták), 38. Sedláček (Vozdecký)

HC Lvi Fosfa Břeclav: Chvátal (Žurek) - Dora, Vozdecký, Svoboda, Zapletal, Škápik, J. Novák, Sedláček, Hrůza, Paško, Čikl, Grmela, Barták, Fiedler, E. Novák, Süsser, Konečný, Kurial, O. Bartoš

Rozhodčí: Mrkva - Vengřín, Záviský