Třinec – Slavia 5:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 1:2 (kon.) | Zlín – K. Vary 5:3 (kon.)
Litvínov – Motor ČB 3:1 (kon.) | Sparta – Liberec 3:2 (po pr.) | Plzeň – Kometa Brno 0:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 15.10.2010, 17:30 • Ško-Energo aréna • Tipsport extraliga

Děkujeme za pozornost a přejeme pěkný zbytek večera. (19:58:36)

Zásahy brankářů ve třetí třetině: Schwarz 10, Málek 15.

Boleslavským nestačila jediná vstřelená branka k bodům, protože hosté dokázali ve třetí třetině vstřelit dvě.

57:11
    Boháč šikovně přelstil Málka: naznačil pohyb za bránu, ale vyjel na bližší tyč. Tam byl při pokusu o dorážku stažen na hranici pravidel.

55:57
    Handlovský zakončil ihned po vhazování mimo.

55:47
    Domácí hledají recept na překonání obrany Ostravanů marně.

54:03
    Macháčkovu tvrdou ránu od modré čáry vyráží Málek do rohu kluziště.

53:41
    Schwarz raději přikryl kotouč. Rázem jsou na koni hosté, do konce základní hrací doby mnoho času nezbývá.

52:39
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Káňovu vyraženou střelu dopravil za Schwarze PETER HÚŽEVKA. Asistence: Jan Káňa.

52:14
    Nepovedená rozehrávka Vítkovic končí zakázaným uvolněním.

51:17
    Divíškovi se podařilo vyhodit puk a Boleslav střídá.

50:52
    Barinkovo nahození končí v rukavici Schwarze.

50:41
    Handlovský (MBL) vyloučen za sekání.

49:55
    Tentýž přestupek proti pravidlům v podání Vítkovic.

49:46
    Boleslavský ofsajd.

48:30
    Zmatky ve vítkovické obraně nedokázala Boleslav využít, byť se několikrát dostala k zakončení.

47:49
    Nouzův pokus po ledě vyráží Málek.

47:28

46:30
    Málek znovu odmítá pustit domácí do vedení. Puk zasedl před malý kus před brankovou čárou.

46:24
    Bahenský neuspěl dvakrát před Málkem. Nejprve vítkovického brankáře nastřelil, z dorážky trefil lapačku. Šanci předcházela povedená přihrávka Matějovského.

45:59
    Zvýšená aktivita Mladé Boleslavi zahřívá brankáře Málka.

45:28
    Gajovský zakončil svůj dravý průnik nepřesně. Húževka (VIT) na trestné lavici za sekání.

44:16
    Bahenský drze dorážel, přestože měl Málek puk pod sebou. Za svou aktivitu sklízí boleslavský útočník bohatou vlnu nevole Málkových spoluhráčů.

43:25
    Vítkovice v ofsajdu.

42:22
    A Boleslav stojí toto oslabení vedení. PAVEL TRNKA propálil vše od boleslavské střídačky, brankář Schwarz jeho parádní ránu do horního rohu neviděl. Asistence: Jiří Burger.

41:58
    Matějovský (MBL) potřetí na trestné lavici, nyní za nedovolené bránění.

41:38
    Bahenský střílel bez přípravy těsně vedle.

41:05
    Boleslav se snaží na vítkovických becích vybojovat puk. Neúspěšně.

40:01

Marek Schwarz: 12 zásahů
    Roman Málek: 7 zásahů

Druhá třetina měla dva klíčové muže. Prvním je Jiří Marušák, který ve 25. minutě otevřel skóre. Druhou důležitou postavou je domácí gólman Marek Schwarz, na kterém si vítkovičtí střelci dosud všichni vylámali zuby, přestože hosté ve druhé dvacetiminutovce domácí tým přestříleli.

40:00

39:31
    Vítkovice byly ve velkém tlaku, Schwarzova brána odolává právě díky svému strážci, který poněkolikáté sklízí velký potlesk.

38:29
    Matějovský se vrhl do střely Rehákovi a srazil ji do ochranné sítě.

37:35
    Elegantním zákrokem zlikvidoval obrovskou šanci Sýkory Marek Schwarz. Jindra (MBL) však vítkovického hráče hákoval.

36:48
    Divíšek přenechal pohledně puk Boháčovi. Ten provětral Málkovu lapačku.

35:43
    Čárový sudí Prchal si nechal ošetřit drobný šrám. Pokračuje se ve hře.

35:43
    Rehák (VIT) vyloučen za podražení.

35:02
    Další nepříjemná střela Vítkovických, již vyslal Huna do ramene domácího gólmana.

34:25
    Klimek se dostal k nebezpečné střele, která skončila mimo.

33:20
    Boleslav držela Vítkovice v hluboké defenzivě, přesto kolotoč brankou neskončil.

31:20
    Milroy se v útoku 2 na 2 uvolnil kličkou do středu kluziště a vystřelil. Málek puk vyrazil betonem a dorážející Divíšek promáchl.

30:54
    Nepřesnost na straně čárových rozhodčích. Divíšek puk tečoval, přesto se píská zakázané uvolnění.

30:25
    Duben na chvíli zaváhal a boleslavskou útočnou snahu maří ofsajd.

29:31

28:51
    A znovu.

28:18
    Boleslav hraje v oslabení dobře. Už podruhé se jí podařilo vyhodit puk.

27:31
    Matějovský (MBL) dlouho "na svobodě" nepobyl. Vylučuje se za hákování.

27:18
    Matějovský mohl poté, co se vrátil z trestné lavice, jet sám na Málka, na modré čáře se mu ale nepodařilo zpracovat puk.

26:42
    Malík ztratil útočné pásmo.

25:57
    Trnkova další rána rozvlnila boční síť, teď měla Boleslav štěstí.

25:25
    Trnkovu ránu likviduje Schwarz.

25:16
    Matějovský (MBL) vyloučen za podražení.

24:40
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Rána JIŘÍHO MARUŠÁKA od modré čáry skončila opravdu za Málkem, zásah obránců přišel pozdě. Asistence: Lukáš Pabiška, Michal Macho.

24:40
    Marušákova rána byla možná gólová, prohlíží se video.

24:14
    Ve stejném čase vyloučeni Vrána (VIT) a Jindra (MBL) za hrubost.

23:57
    Žabka poslal těžkou přihrávku Milroyovi a domácí přišli o puk.

23:23
    Káňa (VIT) vyloučen za držení.

22:52
    Boleslav se ve dvou šancích připravila sama o puk.

21:54
    Klimek vystřelil z těžkého úhlu do hrudi brankáře Schwarze.

21:03
    Divíškovi s Bahenským shodně sjel puk z hole při pokusu o střelu.

20:24
    Boleslav začala druhou třetinu stejně jako tu první - zakázané uvolnění.

20:01

Marek Schwarz: 12 zasáhů

Roman Málek: 6 zásahů

První třetina mnoho hokejové krásy nepřinesla, spíš úporný boj o každý metr ledu. Sem tam byly větší šance vidět za změněného počtu hráčů na ledě.

20:00

19:54
    Tak přeci jen domácí svého soupeře silně potrápili! Poslední dělovka od modré a následná dorážka šly jen těsně vedle.

18:48
    Boleslavi se přesilovka nedaří...

18:00
    Punčochář (VIT) zlikvidoval taktickým faulem velkou šanci Macháčkovi, jemuž přidržel hůl v momentě, kdy mohl boleslavský obránce zakončovat z gólové pozice.

17:32
    Bahenského slabá střela byla sražena a k Málkovi se nedostala.

17:24
    Dvojí zakázané uvolnění Mladé Boleslavi. Nezáživné minuty pro diváky.

17:03
    Vítkovický ofsajd.

16:20
    Jindra čistě zastaven u mantinelu při útočném výpadu.

15:07

14:26
    Vítkovice znovu vyhazují.

13:22
    Domácí pokazili přihrávku a ztratili útočné pásmo.

13:07
    Vyloučen Hlinka (VIT) za sekání.

11:58
    Divíšek se mohl dostat k puku, v útočné třetině se mu ale sklouzl nůž brusle a boleslavský útočník skončil na ledě.

10:53
    Káňa mířil po přechodu modré čáry nepřesně.

9:55
    Ujčík trefil jen brusle obránce Jindry, Ovčačíkovo nahození bez potíží lapil Schwarz.

9:38
    Hayovo nahození od modré čáry sraženo do ochranné sítě.

8:50

8:29
    Matějovský si lehl do střely Ovčačíka, Boleslav se následně osvobodila.

7:11
    Huna střílel z ostrého úhlu velmi nepříjemně, Schwarzova lapačka byla pevně na zemi.

6:50
    Dvěma minutami potrestán Vrbata (MBL) za sekání.

6:43
    Bahenský obkroužil bránu a z otočky trefil boční síť.

5:54

5:15
    Szturc mohl využít Žabkova zaváhání na útočné modré čáře. Dojel puk a Schwarzovu bránu minul.

4:18
    Milroy si najel mezi obránce a dostal kolmou přihrávku jako ve fotbale. Málek jeho blafák zlikvidoval!

3:54
    Voráček (VIT) vyloučen za zdržování hry poté, co před vlastní bránou přidržel puk.

2:25
    Jindra zaspal za bránou a k puku se na krátkou dobu dostal Tomas, než ho domácí odzbrojili. Pak vyrobila Boleslav další chybu a Tomas z ideální pozice bránu přestřelil.

1:41
    Kostrbatá rozehrávka domácích skončila ztrátou puku, Vítkovičtí následovně zahráli na zakázané uvolnění.

0:28
    Punčochářova střela v náruči Schwarze.

0:14
    Káňa sice mohl zakončovat, ale jeden z jeho spoluhráčů stál v brankovišti.

0:05
    Boleslav "vlétla" do zápasu zakázaným uvolněním.

00:01

BK Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Jindra, Marušák, Lehikoinen, Hay, Macháček, Duben, Čížek - Vrbata, Divíšek, Boháč - Loskot, Macho, Pabiška - Bahenský, Gajovský, Matějovský - Nouza, Milroy, Handlovský

HC Vítkovice Steel: Málek - Barinka, Malík, Ovčačik, Punčochář, Rehák, Trnka, Voráček - Burger, Huna, Húževka, Hlinka, Káňa, Klimek, Pohl, Tomas, Svačina, Sýkora, Szturc, Ujčík, Vrána

Rozhodčí: Jeřábek, Lacina - Kis, Prchal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Štěpán Tomš

Branky a nahrávky: 25. Marušák (Pabiška, Macho) - 43. Trnka (Burger), 53. Húževka (Huna)

HC Vítkovice Ridera: Málek - Barinka, Malík, Ovčačik, Punčochář, Rehák, Trnka, Voráček - Burger, Huna, Húževka, Hlinka, Káňa, Klimek, Pohl, Tomas, Svačina, Sýkora, Szturc, Ujčík, Vrána

Rozhodčí: Jeřábek, Lacina - Kis, Prchal