Šumperk – Vsetín 1:3 (kon.) | Chomutov – Sparta 2:11 (kon.) | Pardubice – Hr. Králové 4:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Královští lvi Hradec Králové
Čtvrtek 28.10.2010, 18:00 • ČEZ Aréna Pardubice. • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

00:01

00:29
    O první střelu utkání se pokusil Radovan Chvojka. Mířil ale vedle.

00:47
    Další nahození jeho spoluhráče už bylo přesnější, Tomáš Hejda puk bezpečně kryje.

01:20
    Josef Wolf se ocitl v mezikruží úplně sám, ale puk mu nesedl.

01:45
    A máme tu první vyloučení. Domácí Jan Skála pyká za vysokou hůl.

02:21
    V obrovské šanci se ocitl Pavel Vencl, jenže ztroskotal na parádním zákroku Antonína Stibůrka!

02:59
    I další pokus Stibůrek kreje.

03:10
    Hradecké obraně ujel Jiří Kysela, ale nezakončil přesně.

03:59
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Jen co opustil JAN SKÁLA trestnou lavici, uháněl se spoluhráčem do úniku 2 na 1. Chytrá zadovka Ondřeje Poláka vysunula Skálu do gólové šance a ten jí nepohrdnul. Asistence: Ondřej Polák.

05:11
    Pardubice dál útočí. Pokus Jiřího Kysely vytěsnil ležící hradecký obránce.

05:53
    Daniel Klemenc zavezl puk do útočného pásma, Hradec se pokusí odpovědět.

06:13
    A dostává k tomu příležitost! Radovan Chvojka (PCE) vyloučen za krosček.

06:35
    Domácí vyhazují.

07:46
    Nájezd Drahoše Jebavého zastavila píšťalka lajnového rozhodčího, jenž viděl ofsajd.

08:13
    Pardubice přestály i další oslabení bez problémů.

09:06
    Domácí ujížděli dokonce ve třech proti jednomu, ale kotouč se jim zamotal mezi bruslemi a se slabou střelou si Hejda poradil.

09:34
    Další obrovská šance hradeckého Pavla Vencla. Zase převzal před Stibůrkem přihrávku, jenže puk se mu postavil a Vencl vypálil vysoko nad.

10:31
    Tomáš Pipek míří z levého kruhu mimo.

11:23
    Hradci se aktivita nedá upřít. Nedokáže se však prosadit k nadějnější a zároveň přesné střele. Stibůrek je ve svém brankovišti pánem.

12:02
    Puk opět doputoval bezpečně k domácímu golmanovi, pomalá střela Drahoše Jebavého neměla šanci.

13:04
    V hradecké obraně tvrdí muziku Martin Matějček, ale jeho spoluhráči se momentálně nemohou vymanit z tlaku.

13:57
    Akci Pipka zastavil jasný ofsajd.

15:21
    Hra se odehrává především ve středním pásmu.

16:23
    Akce Barkociho s Chvojkou končí na betonech Tomáše Hejdy.

17:21
    Zakázané uvolnění domácích. Hradec přebírá aktivitu, ale musí čelit rychlým protiútokům.

18:07
    Ve středním pásmu se srazili dva Pardubičtí, ale hosté toho nevyužili.

18:46
    Lukáš Hercig protáhl Stibůrka dělovkou přesně od červené čáry.

19:29
    Daniel Šeps viděl u bližší tyčky místo a neváhal vystřelit, Stibůrek nadvakrát chytá.

19:46
    Hradečáci jsou v domácím brankovišti hodně aktivní, ale chybí jim moment překvapení či nějaký odraz puku na jejich hokejky.

20:00

V první třetině měli kotouč na hokejce častěji mladší dorostenci Hradce Králové, jednoznačně nebezpečnější útoky ale měly na kontě domácí Pardubice. Z jednoho takového dokázaly vstřelit zatím jedinou branku utkání a do druhé třetiny, která začne asi v 18:39, tak půjdou s vedením 1:0 v zádech.

HC Eaton Pardubice: Stibůrek (Müller) - Divecký, Kalous, Kabelka, Procházka, Skála, Kracík, Bažant, Vyskočil, Panna, Chvojka "C", Barkoci, Pipek, Voženílek, Žilák, Havrda,Kuťák, Srpek, Polák, Kysela, Bohuněk.

HC VCES Hradec Králové: Hejda (Hak) - Myslivec, Hofman J., Matějček "C", Hercig, Novák, Zahradník, Voříšek, Faltýnek - Šeps, Vencl, Jebavý, Wolf, Klemenc, Pilař, Gančarčík, Matouš, Pumr, Šeda, Drašnar, Marks.

20:01

21:21
    Filip Kuťák vyzkoušel z úhlu pozornost Hejdy.

22:23
    Hradecká obrana několikrát zaváhala a soupeři takřka nabídla gól! Jenže Antonín Kracík ani jeho spoluhráči nedotlačili puk do brány.

23:14
    Ponechaná výhoda pro Hradec znamená jediné, hosté si zahrají další přesilovou hru. Daniel Divecký - 2 minuty za podražení.

24:12
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Prvním vyloučeným na hradecké straně je Josef Wolf za držení hole.

24:45
    Hradecký icing.

24:52
    Kotouč v lapačce Hejdy.

25:19
    Pardubice jsou v plném počtu a startují přesilovku.

25:42
    Vhazuje se ve středním pásmu poté, co puk skončil mimo kluziště.

26:23
    Také Hradec je v pěti na ledě.

27:11
    Hlasatel v ČEZ Aréně buďto nemá Hradec rád, nebo jako mnoho dalších před ním pouze není schopen přečíst čtyři písmenka hradeckého sponzora jinak než "vé čé es".

27:54
    Stibůrek měl v brankovišti velké problémy, ale přece jen si kotouč pohlídal.

29:04
    Ale teď si Stibůrek napravil reputaci, když výborně vystihnul úmysl Drahoše Jebavého a v samostatném úniku mu vypíchl kotouč z hokejky.

30:49
    Hradec právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Antonín Stibůrek střídá světlejší okamžiky s těmi horšími a teď nechal vedle svého betonu ležet volný puk, který do prázdné brány dopravil RADEK PILAŘ. Nutno dodat, že pardubická obrana svému brankáři také příliš nepomohla. Asistence: Daniel Klemenc, Josef Wolf.

31:44
    Podobná situace se mohla opakovat i o minutu později, ale za plachtícího Stibůrka už dobře zaskočil jeden z jeho obránců.

32:58
    Nejvylučovanější hradecký hráč Martin Matějček si nesrovnal dobře kotouč na hokejce a odpálil ho přímo do hlediště. Přesilovka pro Eaton.

33:31
    Hradec se osvobozuje.

33:49
    Miloš Zahradník zahrál taktický ofsajd a vhazuje se ve střední třetině.

34:20
    Pardubická přesilovka je zatím jalová.

35:00
    Matějček je na ledě.

35:36
    Pavel Vencl kroutil kotouč k tyčce tak dokonale, že trefil samotnou konstrukci, od níž se puk odrazil do ochranné sítě.

37:09
    V obraně domácích se teď objevují častá okénka. Využije je Hradec k otočení skóre?

37:26
    Daniel Šeps nevyužil další nájezd dvou na jednoho! Svou střelu namířil jen pánu bohu do oken. Stibůrek byl přitom opět mimo čas a prostor.

38:29
    Lukáš Hercig stáhl před bránou protihráče, což sudí ohodnotil jako nedovolené bránění. Přesilová hra pro domácí.

39:04
    Hradečtí už dvakrát vyhodili.

39:22
    Ale to je obrovská chyba hradecké lavičky! Hostů bylo na ledě pět, což se při oslabení netoleruje, a tak si Pardubice zahrají přes minutu přesilovku 5 na 3!

39:43
    Po chybě přichází trest. Zmenšující se pětiúhelník dovedl cestu kotouče až k ONDŘEJI PANNOVI, jenž zbavil panenství klec po levé ruce trestoměřičů a posílá svůj tým do vedení 2:1. Asistence: Radovan Chvojka.

40:00

No nebýt posledních několika vteřin, směle bych mohl prohlásit, že druhá třetina byla v režii Hradce Králové. Využitá dvojnásobná přesilovka domácích ale všechno změnila a Pardubice tak půjdou s jednobrankovým vedením i do třetího dějství. To začne přibližně v 19:25.

40:01

40:22
    Úplně zbytečně svého soupeře zahákoval Daniel Šeps, což znamená další, přesně minutovou přesilovku 5 na 3 pro domácí.

40:45
    No a přichází to, co přijít muselo. Před bránou převzal přihrávku nehlídaný RADOVAN CHVOJKA a mezi betony Tomáše Hejdy zvyšuje na 3:1. Hradecký gólman opouští své brankoviště a přenechá místo kolegovi Vlastimilu Hakovi. Asistence: David Barkoci.

42:23
    Hradec je v plném počtu. No má co dohánět, jestli chce ze svých beder odmazat tu sérii vyloučení, po níž prohrává o dvě branky.

43:36
    Hned mohl snížit Radek Pilař, to by ale musel skákavý puk trefit do prostoru mezi tři tyče.

44:18
    Na druhé straně míjí bránu kapitán Radovan Chvojka.

44:56
    Domácí odskakují už do vedení 4:1. Tečovaná střela PATRIKA ŽILÁKA nějakým způsobem proskákala až za brankovou čáru. Asistence: Jan Skála.

45:47
    Tak to je gól! JAROSLAV FALTÝNEK se u modré čáry pokusil o svižnou střelu, kterou odclonil pardubický obránce. Kotouč se však vysokým obloučkem pomalu, ale jistě snesl za záda překvapeného Antonína Stibůrka! Faltýnek už odjížděl střídat, když se ohlédl a viděl, že se může radovat... Bez asistence.

46:25
    Hradec dostane možnost dotáhnout se na rozdíl nejtěsnější. Ondřej Bohuněk si odpočine na 2 minuty za vražení na hrazení.

47:48
    Hradecká přesilovka nenese ovoce.

48:33
    A to už je Eaton v plném počtu.

49:11
    Rychlá kombinace domácích skončila u jistého Vlastimila Haka.

49:36
    Pavel Vencl byl v pardubickém brankovišti natolik aktivní, že si vysloužil od rozhodčího dvě minuty za sekání. Přesilovka domácích.

50:46
    Hosté se osvobozují a aktivním forčekingem zamezují Eatonu v klidné rozehrávce.

51:55
    Tak tohle nechápu. Jen co se Vencl vrátil z trestné, půjde si na zahřáté místečko sednout jeho spoluhráč Daniel Šeps. Verdiktem je opět sekání, ale být rozhodčím, vyloučil bych spíše domácího hráče za neschopnost udržet vlastní hůl.

53:21
    Na druhou stranu je pravda, že při pardubických přesilovkách 5 na 4 jsou u puku oba týmy zhruba rovnocenně.

53:46
    No a do samostatného úniku se propracoval Drahoš Jebavý, ale bleskurychlý beton Stibůrka mu zamezil ve vstřelení kontaktní branky!

54:16
    Výhodu jednoho muže v poli dostane naopak Hradec. Patik Žilák sedí za hákování, k čemuž mu sudí přibalil ještě osobní desetiminutový trest.

55:03
    Kotouč je u Stibůrka, oba týmy střídají.

55:52
    Ve vlastním oslabení útočí paradoxně domácí.

56:18
    Eaton v plném počtu.

57:22
    Rozhodčí zřejmě přehlédl zákrok Panny na Martina Matějčka, jenž to teď svému soupeři oplácí.

58:00
    Josef Wolf mohl střílet, ale zbytečně ještě hledal Drahoše Jebavého.

58:53
    Co dnes Hradec nedá, to je skoro k neuvěření! Pilař ani Klemenc nedokázali poslat puk do odkryté klece ležícího Stibůrka!

59:41
    Už se nic nestane.

60:00

Pardubický Eaton si tak ve východočeském derby připisuje výhru 4:2, a to za vydatné podpory svých fanoušků. Ti se sice starali spíše o rozhodčího a hráče soupeře, ale i to se stává. Každopádně vítězství domácích lze označit za zaloužené. Z pardubické ČEZ Arény se s Vámi loučím, příjemný večer. (19:57:49)

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 4. Skála (Polák), 40. Panna (Chvojka), 41. Chvojka (Barkoci), 45. Žilák (Skála) - 31. Pilař (Klemenc, Wolf), 46. Faltýnek

HC Dynamo Pardubice: Stibůrek (Müller) - Divecký, Kalous, Kabelka, Procházka, Skála, Kracík, Bažant, Vyskočil, Panna, Chvojka "C", Barkoci, Pipek, Voženílek, Žilák, Havrda,Kuťák, Srpek, Polák, Kysela, Bohuněk.
    Královští lvi Hradec Králové: Hejda (Hak) - Myslivec, Hofman J., Matějček "C", Hercig, Novák, Zahradník, Voříšek, Faltýnek - Šeps, Vencl, Jebavý, Wolf, Klemenc, Pilař, Gančarčík, Matouš, Pumr, Šeda, Drašnar, Marks.