K. Vary – Slavia 3:5 (kon.) | Vítkovice – Kladno 2:0 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 3:1 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 3:1 (kon.) | Plzeň – Pardubice 3:4 (kon.) | Litvínov – Zlín 2:4 (kon.)
Motor ČB – Třinec 5:6 (kon.)
HC Sparta Praha
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
BK Mladá Boleslav
Neděle 07.11.2010, 17:00 • TESLA ARENA • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu 20. kola extraligy mezi domácí Spartou a bruslařským klubem z Mladé Boleslavi. V předchozím kole Pražané neuspěli na ledě Brna, tak budou chtít porážku odčinit dnes. Hosté prohráli doma s Litvínovem až po samostatných nájezdech. Mezi oběma týmy je tříbodový rozdíl. Utkání začíná v 17:00.

HC Sparta Praha: Pöpperle - Gulaši, Hanzlík, Husák, Macholda, O Brien, Philipp, Salcido - Ton, Výborný, Smoleňák - Pacovský, Broš, Kůrka - Hromas, Koreis, Bartánus - Kafka, Karpov, Tůma

BK Mladá Boleslav: Schwarz - Duben, Hay, Jindra, Lehikoinen, Macháček, Marušák, Žabka - Bahenský, Boháč, Divíšek, Gajovský, Handlovský, Hrdel, Kupec, Loskot, Macho, Nouza, Pabiška, Tvrdík, Vrbata

Rozhodčí: Šindler, Homola - Pouzar, Bádal.

Zdravíme z TESLA ARENY. Už jen malý okamžik nás dělí od úvodního buly. Sparťané se pokusí prolomit šňůru tří proher a dotáhnout se tak v tabulce na Mladou Boleslav. Ta je prozatím jedenáctá, Sparta třináctá.

00:01

0:28
    Offside Sparty. Domácí začali aktivněji než soupeř.

0:28
    Josef Jindra (MBL) se provinil. Sparťané mají početní výhodu.

1:40
    Hanzlík vystřelil od modré. Jeho pokus však neměl gólové parametry a Schwarz si s ním tedy v pohodě poradil.

1:59
    Výborný pálil z kruhu, Smoleňák se natahoval k teči.

2:29
    Hosté se v přesilovce ubránili, nápor Sparty však nekončí.

3:27
    Bahenský se řítil do třetiny Sparty, jeho průnik však zastavil offside některého z jeho spoluhráčů.

3:54
    Sparta v útoku. Kůrkovu střelu z první zbkolovala obrana hostí. Vysoký puk sebral ze vzduchu Schwarz.

5:30
    Rozhodčí viděl po jednom přestupku na obou stranách. Na trestnou usedají O'Brien za domácí a Vrbata z Boleslavi. Oba za sekání. Hraje se 4 na 4.

6:20
    Po Tonově nabídce zpoza branky zakončoval David Výborný z první. Schwarz dokázal dostat svůj beton an správné místo.

7:30
    Obě mužstva jso uv plném počtu.

8:38
    Hostům se nedaří přejít přes modrou čáru. Zkoušejí to nahozením puku.

9:05
    Zakázané uvolěnní Sparty.

9:09
    Rozhodčí přerušili hru po nastřelení Karpova, který zůstal s bolestivou grimasou ležet na ledě.

10:24
    Ani jedno z mužstev není schopno předvést nějakou zajímavou akci.

11:45
    Domácí mají výhodu jednoho muže. Vyloučen je Bahenský za hákování.

11:20
    V zajímavé pozici se zjevil mladoboleslavský Pabiška, ale zblízka Pöpperle nepřekonal.

13:15
    Sparta svírala kleště přesilovkové formace, jenže puky vystřelené domácími borci létaly buď mimo nebo přímo do brankáře Schwarze.

13:45

14:54
    Z pravé strany se před Schwarze natlačil Hromas. Jeho zakončení chyběla přesnost. Poté upadl a smetl i hostujícího gólmana.

17:00
    Za sekání je vyloučen domácí Doug O'Brien.

17:18
    Hosté dostavají velmi dobrou příležitost v přesilovce 5 na 3 na dlouhých 102 sekund. Vyloučen je Philipp, když krosčekoval dorážejícího Vrbatu.

18:08
    Tvrdou Jindrovu střelu zblokoval obětavě Smoleňák. Sparta vyhazuje.

19:00
    Domácí jsou ve čtyřech. A hostům se přesilovka vůbec nedaří.

19:18
    Philipp se vrací na led. Sparta je v pěti. Hosté nic zajímavého nevymysleli a domácí obrana neměla moc práce.

20:00

Prvních dvacet minut moc vzruchu nepřineslo. Na obou týmech je vidět, že se trápí a mají problémy přejít modrou čáru. Hosté měli možnost dvojnásobné přesilové hry, tu ale zahráli velmi bídně. Další třetina začne v cca. 17:55.

Zásahy brankařů v první třetině:

Pöpperle - 8
    Schwarz - 14

20:01

20:36
    Broš uvolnil na středu Kůrku, jeho povedenou ránu vyrazil Schwarz ramenem mimo.

22:32
    Hned po buly zakončoval Boháč. Pöpperle si s jeho pokusem poradil.

23:55
    Zatím sledujeme stejně jako v první třetině velice neurovnaný hokej.

24:51
    Spartě se stále nedaří a ani Mladoboleslavší se nikam neženou.

26:40
    Po chybě Hanzlíka se puk dostal až k Machovi, ten byl šancí tak zaskočený, že vůbec nevystřelil.

27:09
    Menší trest za hákování dostává David Výborný.

29:19
    Sparta přesilovku přežila a žene se do útoku.

29:39
    A nyní budou mít právě oni šanci otevřít skóre! Lukáš Pabiška je vyloučen za nedovolené bránění.

30:27
    I Boleslavským ale oslabením dnes velmi vychází. Nyní se bude vhazovat po Schwarzově levici!

31:13
    Sparta právě vstřelila branku!
    Ale to již neplatí! DAVID VÝBORNÝ dostal přesný pas před branku, kde měl ještě čas zamíchat s pukem a pak nekompromisně zamířit. Asistence: Michal Broš a Radek Smoleňák.

32:20
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Sparta se ale nemohla radovat dlouho! ZDENĚK BAHENSKÝ, ač tísněn, si našel prostor a prostřelil Pöpperleho. Asistence: Nikola Gajovský.

32:45
    Žabka dvakrát nepříjemně vyzkoušel Pöpperleho.

33:55
    Hosté si nepohlídali střídaní a půjdou do čtyřech. Trest za Boleslav odpyká Lehikoinen.

34:05
    Philippovo nahození se nikomu ze sparťanů stojících před brankou nepodařilo ztečovat.

34:59
    Bahenský je nebezpečný i při oslabení, když ohrozil domácí branku.

35:55

36:11
    Hostující Tvrdík dal do tandemu Divíškovi. Ten dostal puk na brusle, rychle si ho přikopl, ale následná střela neměla gólové parametry.

37:56
    Gulaši vystihl boleslavské vyhození. Střela šla doprostřed branky, kde byl postavený Schwarz.

39:25
    Pöpperle přerušil hru po nahození Žabky.

40:00

Ani druhá třetina nepřinesla bůhvíjaký hokej. Na druhou stranu diváci viděli nějaké branky. Skóre otevřel Výborný, když dokončil Brošovu přesilovkovou akci. Hosté našli odpověď velmi brzy. Poté opět hra pokračovala ve stejném tempu jako celý zápas. Další třetina začne cca v 18:53.

Zásahy brankářů ve druhé třetině:

Pöpperle - 15
    Schwarz - 9

40:01

40:09
    První zákrok ve třetí třetině si připisuje Pöpperle.

40:52
    Schwarz přišel po akci Pacovksého o hokejku i ruakvici a rozhodčí byl nucen přerušit hru.

42:09
    Tvrdý boj o puk za domácí brankou.

43:24
    Rychlá kombinace Sparty po ose Ton, Výborný Smoleňák skončila střelou posledně jemnovaného z těsné blízkosti brankáře Schwarze: Domácí útočník nebyl úspěšný.

44:38
    Sparta se dostává do tlaku. O'Brien chytrou žabičkou uvolnil Gulašiho, který tvrdou střelou trefuje povyjetého Schwarze.

45:47
    Bahenský si nabruslil do pásma, ale jeho střelu zblokoval Hanzlík.

46:39
    Agilní Pacovský se dostal do pásma a jeho tvrdá střela skončila na zadním mantinelu.

47:03
    Opět Pacovský. Tentokrát jeho střela rozvlnila boční síť.

48:40
    Puk po špatné rozehrávce končí na záakázaném uvolnění, vhazovat se bude před Pöpperlem.

49:00
    Hosté měli závar před Pöpperlem, ale puk za jeho záda nedostali.

49:10

Nádherný únik PETRA TONA, přestože byl faulován stihl si položit Schwarze a puk poslat do prázdné branky. To byl přesně ten Ton, jakého si fanoušci pamatují z minulých sezón. Asistence Doug O'Brien.

49:53
    Hosté jdou do čtyř. Vyloučen Pabiška za podražení.

50:20
    Domácí přesilovka končí. Vyloučen je Hroams za držení protihráče.

51:09
    Přímočarou akcí se prezentovali mladoboleslavští. Duben si narazil Divíškem a velmi nepříjemně vystřelil. Puk šel jen pár centimetrů nad horní tyčku domácí branky.

51:53

52:20
    Hromas je na ledě a Sparta v pěti.

54:10
    Žabka v dobré palebné pozici vůbec netrefil Pöpperleho branku.

55:57
    Sparta nechce připustit vyrovnání, takže se stáel snaží útočit. Hráči zašlápli puk v rohu kluziště. Bude se vhazovat před hostujícím brankářem.

57:13
    Puk z hole Philippa končí na zakázaném uvolnění.

57:47
    Výborný dobře vypíchl puk nejistému obránci a úháněl společně s Tonem na jediného beka. Celou akci zhatila špatná prřihrávka domácího kapitána.

58:47
    Oddechový čas pro hosty. Mladá Boleslav ještě kouše. Domácí obrna měla co dělat, ale nakoenc odolala.

58:47
    Hosté bez brankáře.

Dnešní utkání sleduje 4449 diváků.

59:38

A je hotovo. Do prázdné branky uzavírá skóre MICHAL BROŠ! Asistence: Tomáš Kůrka, David Vývorný.

60:00

Dnešní zápas zvládla Sparta dobře, i když po dvou třetinách byl stav nerozhodný, tak v poslední třetině přišel únik PETRA TONA, který přinesl domácím tři body.

Zásahy brankařů ve třetí třetině:

Pöpperle - 9
    Schwarz - 8

Děkuji za Vaši pozornost a těším se s vámi u dalšího onlinu. Užijte si v klidu zbytek neděle. (19:31:27)

Lukáš Krupička

Branky a nahrávky: 32. Výborný (Broš , Smoleňák), 50. Ton (O'Brien), 60. Broš (Kůrka, Výborný) - 33. Bahenský (Gajovský)

Rozhodčí: Šindler, Homola - Pouzar, Bádal