Plzeň – Litvínov 6:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Letňany 2:3 (kon.) | Ústí n/L – Kladno 0:1 (kon.)
Chomutov – Sparta 4:0 (kon.) | Slavia – K. Vary 5:2 (kon.) | Hr. Králové – Liberec 4:2 (kon.)
Vítkovice – Zlín 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Vsetín 5:2 (kon.) | Jihlava – Olomouc 8:3 (kon.)
Havířov – Třinec 8:3 (kon.) | Písek – Motor ČB 1:2 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 19.11.2010, 16:00Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

HC VCES Hradec Králové: Pavelka (Dohnal) - Kopsa, Kováč, Pilař, Havlena, Konečný, Novotný, Červený "C", Souček - Gabriel, Ropický, Procházka, Půlpán, Dostálek, Pravda, Vlček, Kastner, Bartoň, Šimončič, Nedvídek, Vencl.

Bílí Tygři Liberec: Blažek (Krejčí) - Mrázek, Klíma, Jandejsek, Bednarik, Knap, Slavík, Plutnar, Pálek - Erlebach, Mikyska, Dlouhý, Psota, Návrat, Bouba, Slivka, Langhammer, Žďárský, Urban "C", Pokorný, Procházka.

Rozhodčí: Veinfurter - Lučan, Svoboda.

00:01

01:26
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hned ve druhé minutě vidíme otevírací gól zápasu. Nejprve se sice Lukáš Gabriel nezorientoval před prázdnou bránou, ale o pár sekund později už byl přesný jeho spoluhráč FILIP ROPICKÝ. Ten vymetl milimetrovou střelou růžek Blažkovy brány a Hradec vede 1:0. Bez asistence.

02:47
    Marek Červený hned mohl navýšit skóre! V přecpaném brankovišti ale skulinku nenašel. Nato rozhodčí ztratil puk z dohledu a hráčům se omlouvá za přerušení hry.

03:27
    A další šance domácích! Tomáš Půlpán perfektně vystihl rozehrávku hostů a zpoza brány pořádně vylekal Davida Blažka. Liberecký gólman si však tyčku pohlídal.

04:19
    První útok podnikli také hosté, ale jejich pokus ani nedošel k Pavelkovi.

04:28
    Vyloučení na obou stranách. Jindřich Kopsa i Patrik Urban byli u mantinelu příliš aktivní a oba dostávají shodně dvě minuty za krosček.

05:32
    Matěj Psota z velkého úhlu narazil na připravený Pavelkův beton. Následně domácí vyhazují na icing.

06:13
    Před hradeckou bránou marně čekal na přihrávku osamocený Jakub Klíma.

06:17
    Na druhé straně Marek Červený neváhal s nahozením a získává pásmo.

06:40
    Zatímco jsou oba týmy v plném počtu, kotouče se ujali hosté.

07:47
    Pavel Bednarik ve svém pásmu pořádně sroloval Filipa Ropického. Sudí to ale jako faul neposoudili.

08:08
    Teď už si ale Hradečtí zahrají první přesilovku. Jan Kouba pyká za podražení.

08:39
    Dlouho to netrvalo. Stav na ledě srovnává vyloučení Ondřeje Vlčka za hákování.

09:15
    Roman Pálek dostal před branku přesný pas od spoluhráče, ale Jaroslav Pavelka proti němu dobře povyjel a stav se tak nemění.

10:11
    Hosté v plném počtu, startuje jejich kraťoučká výhoda.

10:43
    Právě když Ondřej Vlček skákal na led, minul Michal Plutnar dělovkou od modré hradeckou klec.

11:12
    Domácí útočníci výborně forčekují.

11:38
    Přihrávka rukou vrací hru do středního pásma.

12:17
    Martin Bartoň zabrzdil před hostujícím gólmanem zcela v mezích slušnosti, ale Adamovi Jandejskovi se zatmělo před očima a hradeckého útočníka poslal nekompromisně na led. Rozhodčí mlčí.

12:24
    Domácí dávají najevo, že si nic takového nenechají líbit, a to tím nejhokejovějším zůsobem. V mezikruží dostal luxusní prostor na střelu LUKÁŠ PRAVDA a i když si na ni Blažek sáhnul, proplula až do sítě. Asistence: Ondřej Vlček.

14:29
    Záhy přichází další kombinace první domácí lajny a je to už 3:0! Lukáš Pravda skvěle vybojoval u hrazení kotouč a přihrál ho Ondřeji Vlčkovi, který ještě na Blažkovi ztroskotal. K bezprostřední dorážce se ale dostal LUKÁŠ VENCL a na tu už byl Bílý Tygr krátký. Asistence: Ondřej Vlček, Lukáš Pravda.

15:27
    Hradec nepřestává tlačit.

16:14
    Na ledě je opět první formace domácích a je to znát. V první třetině si David Blažek skutečně zachytá.

16:45
    Marek Červený přidává před vystřídáním ještě jednu čárku do Blažkovy kolonky zásahů, načež si liberecká obrana trochu odpočine.

17:11
    Tygři se u útočné modré čáry dostali do ofsajdu.

17:39
    Zakázané uvolnění hostů. Po necelé minutě je na ledě opět první řada červenobílých, tak si počkejme, co nám ukáže.

18:01
    Lukáš Vencl si mohl připadat jako na baseballovém tréninku, ale ze vzduchu se mu nepodařilo odpálit kotouč do prázdné brány.

19:13
    Trošku se nám přiostřují osobní souboje, to ale v určité míře hokeji jenom prospěje.

19:51
    Poslední útok první třetiny měl na svědomí Martin Bartoň.

20:00

Hosté mají s pohyblivými hradeckými útočníky velké problémy a skóre po první třetině zhruba odpovídá dění na ledě. Pokud se Tygři nezlepší, odvezou si z ČEZ Stadionu pěkný příděl. Jaroslav Pavelka, který se v noci vrátil ze zámořského turné reprezentační osmnáctky, toho zatím moc řešit nemusel. Druhá část začne přibližně v 16:48.

20:01

20:51
    Tak přece jen možná v liberecké kabině něco proběhlo. Jan Slivka tečoval nabídku Michala Plutnara a jen tak tak, že se nevešla do brány.

21:42
    Uragán se teď prohnal hradeckým brankovištěm, konkrétně dva liberečtí útočníci. Adam Dlouhý se pak pomocí své hokejky zřejmě pokoušel navázat s Jaroslavem Pavelkou komunikaci, a ten div že po něm neskočil. Tohle domácí obrana Kopsa - Kováč neměla dopustit a dotyčný už měl ležet zpacifikován na ledě. Ale ani rozhodčí si toho nevšimli.

22:53
    Hradec fauloval v útočném pásmu a jde do oslabení. Lukáš Vencl - držení hole.

23:46
    Trestné střílení pro Hradec! Lukáš Pravda byl v úniku podražen. A to tak, že následně narazil do tyčky liberecké klece a jen těžko se zvedá. Podle všeho za něj pojede spoluhráč.

23:46
    K puku se staví Ondřej Vlček.

23:46
    Vlček to se svou kličkou lehce přehnal a narazil na beton Jakuba Krejčího, jenž vystřídal kolegu pouze na tento nájezd.

23:46
    Kromě trestného střílení přišlo v témže čase ještě druhé podražení Adama Jandejska - Hradec jde na přesilovku.

24:19
    S tou přesilovkou jsem to trošku přehnal, pochopitelně se hraje ve čtyřech na obou stranách. Zakázané uvolnění Bílých Tygrů.

24:58
    Posunutá hradecká brána a teď už skutečně začíná početní převaha domácích.

25:23
    Jakub Klíma s Adamem Dlouhým uháněli kupředu ve dvou proti jedinému obránci a Jaroslav Pavelka si poradil nejen s tečovanou střelou prvního jmenovaného, ale potom i fenomenálním způsobem s Dlouhého dorážkou, která už byla skoro do prázdné brány! Tohle je ten reprezentační brankář!

27:07
    Již v plném počtu obou týmů zakládá Hradec útok.

28:02
    Hradecký ofsajd vrací hru až do obranného pásma.

28:10
    Střela Lukáše Vencla z pravého kruhu byla hodně kousavá.

28:56
    Sudí si nepovšimli jasného ofsajdu Patrika Urbana a ten se tak dostal k nebezpečné střele z mezikruží. Pavelka ale zůstal stát a kotouč slupnul lapačkou jako malinu.

29:49
    Teď už někdejší výborný hokejista Ladislav Lučan píská, ale jde o postavení mimo hru na druhé straně.

30:36
    Liberec právě vstřelil branku!
    Zajímavým gólem hosté snižují. Z úhlu se k dorážce do odkryté brány dostal JAKUB KLÍMA, vystřelil, a i když si následně do branky lehnul hradecký hráč a zdálo se, že se kotouč nenajde, ukázal rozhodčí neomylně na branku. Nejspíše ho za brankovou čarou viděl, pak je vše v pořádku. Bez asistence.

32:04
    Liberec získává pásmo díky icingu domácích.

33:04
    Lukáš Pravda byl při své snaze o uvolnění dobrých pět sekund hákován a držen hned dvěma protihráči, nicméně sudí Veinfurter má asi rád hru v pěti. Jinak si to nelze vysvětlit.

33:57
    Pavelka čaruje, i když v jeho podání to jsou už normální zákroky. Bohužel vám ani nedokážu popsat, jak teď chytil dorážky Dlouhého a Psoty.

34:33
    Na tohle už byl ale krátký. Prázdnou bránou tentokrát nepohrdnul MAREK LANGHAMMER a snižuje tak na rozdíl jediné branky. Následně předvedl na hradeckého gólmana několik gest, za které by si zasloužil kromě vyloučení (to už tady nikdo ani nečeká) přinejmenším vykoupat v Orlici. Ale možná to takhle v Liberci mladé hokejisty učí. Asistence: David Knap.

35:48
    No, domácí to dnes budou mít složité. Napadení Lukáše Kastnera si sudí neomylně všimnul a to znamená libereckou přesilovku.

36:47
    Pavelka lapí nahození Jandejska od modré.

37:50

37:58
    Tak přece jenom jsme se dočkali. Podražení na Marka Červeného bylo viditelné snad až z Měsíce a tak k nám rozhodčí sestoupil, aby vyloučil Adama Jandejska.

38:48
    Liberečtí vystihli hradeckou rozehrávku a brání se úspěšně.

39:16
    Střelu Marka Červeného David Blažek dobře viděl a nemohl jinak, než ji chytit do výstroje.

40:00

Ve druhé třetině se Liberečtí dotáhli na nejtěsnější možný rozdíl a vyvrací tak tvrzení, že by jejich hra byla nejslabším článkem zápasu. Ten hledejme někde úplně jinde. Na rozuzlení si počkejme do 17:43, kdy začne třetí dějství.

40:01

40:57
    Hradečtí hokejisté zřejmě zůstávají v letargii ze druhé třetiny. Pavelka má co dělat, aby hosté nevyrovnali.

42:04
    Kotouč končí po střele Jakuba Klímy tradičně na Pavelkově betonu.

42:41
    Filip Ropický ve stopocentní šanci pálí jen do Blažkovy výstroje! Kdyby mu udělal jednoduchou kličku do bekhendu, bylo by to 4:2. Ale na kdyby se nehraje.

44:05
    Zakázané uvolnění hráčů z Podještědí.

44:39
    Lukáš Gabriel netrefil dobře skákavý kotouč na hranici brankoviště.

44:59
    Tomáš Půlpán byl podražen a viník Adam Jandejsek odchází na dvě minuty na trestnou.

45:10
    Pouhých 11 sekund stačilo domácím na zvýšení vedení. Od modré čáry MAREK ČERVENÝ dobře viděl, že David Blažek skrz klubko těl nevidí nic a přesným pokusem využívá přesilovku. Asistence: Petr Pilař, Ondřej Vlček.

46:24
    Liberecké šelmy dnes možná tolik nekoušou, chvílemi spíše štípou jak malé holky. Dokud některým z nich někdo nenaloží nebo sudí nezačne pískat, budou v tom zřejmě pokračovat.

46:34
    Asi jsem to zakřikl, Jan Slivka odchází na lavici hanby na 2 + 10 minut za naražení zezadu.

47:08
    Blažek vyráží ránu kapitána Marka Červeného.

47:36
    Lukáš Vencl chyboval a hostující obrana vyhazuje přes všechny čáry.

48:35
    Lukáš Gabriel se pohyboval v brankovišti a rozhodčí vykazuje hru do střední třetiny. Liberec v plném počtu.

49:35
    Marek Červený za bránou podrazil protihráče, což znamená dvouminutovou přesilovku pro hosty.

49:58
    Poměr hráčů na ledě se vyrovná. Matěj Psota si odpočine za nedovolené bránění.

51:02
    Ve hře čtyři na čtyři jsou lepším týmem modrobílí Tygři.

51:15
    Dvě střely směřující na Pavelku domácí obrana zblokovala do ochranné sítě.

51:59
    Oba týmy už jsou v plném počtu, rychleji teď bude čas ubývat hostům.

52:38
    Po střele Adama Jandejska se koná menší mela u hradeckého brankoviště.

53:27
    Nevídané zakázané uvolnění! Michal Plutnar si při dojíždějí puku raději přibrzdil, aby ho náhodou nestihl ještě před brankovou čarou. Rozhodčí to sledoval ze dvou metrů a přesto s klidným svědomím vrací hru před Pavelku. Někdo by měl občas posílat na trestnou i rozhodčí.

53:27
    Miloš Říha si vybírá oddechový čas.

53:40
    Jindřich Kopsa si při vyhazování puku nepočínal zrovna zkušeně a zbytečně ho poslal mimo hřiště. To jsou další dvě minuty v oslabení pro Hradec.

55:14
    Vlček s Pravdou se v oslabení odhodlali k pomalému útoku a ušetřili hodně cenných vteřinek. Navíc získali i buly v útočném pásmu.

55:47
    Jindřich Kopsa se hned po návratu z trestné zasloužil o pěkné protažení Davida Blažka, jeho bombě skutečně nebylo co vytknout.

56:39
    Hosté zakládají ofenzívu, ale moc času jim už nezbývá.

57:19
    Zakázané uvolnění domácího týmu. Blažek zatím zůstává ve svém brankovišti.

58:01
    Josef Mikyska se nechal vyprovokovat a jeho oplácení ohodnocuje sudí jako hrubost. To asi znamená konec nadějí Tygrů na vyrovnání.

58:41
    David Blažek máchnul neomylně lapačkou proti ráně Marka Červeného a v závěru zápasu se zasloužil o pěkný moment pro diváky.

58:41
    Také liberecká střídačka si bere time-out.

59:18
    Hradec se však drží v útočném pásmu a dnes vyhraje.

59:46
    V posledních vteřinách ještě přichází série vyloučení za menší potyčku v libereckém brankovišti, hříšníky jsou Roman Pálek (LIB) a Michael Šimončič (HKR).

59:58
    Ale to ještě není všechno. Šelmy nezvládají závěr zápasu a jejich kapitán Patrik Urban putuje za katr za úder do oblasti hlavy a krku.

60:00

V pátečním střetnutí padly všechny góly do branky na západní straně hradeckého ČEZ Stadionu, ale protože čtyřikrát to měli na svědomí domácí, radují se ze zaslouženého vítězství 4:2. Zítra hostí od jedné hodiny odpolední Písek a do té doby se s Vámi loučím nashledanou. (18:29:57)

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 2. Ropický, 13. Pravda (Vlček), 15. Vencl (Vlček, Pravda), 46. Červený (Pilař, Vlček) - 31. Klíma, 35. Langhammer (Knap)

Královští lvi Hradec Králové: Pavelka (Dohnal) - Kopsa, Kováč, Pilař, Havlena, Konečný, Novotný, Červený "C", Souček - Gabriel, Ropický, Procházka, Půlpán, Dostálek, Pravda, Vlček, Kastner, Bartoň, Šimončič, Nedvídek, Vencl.