Olomouc – Třinec 2:7 (kon.)
HC Olomouc
2:7 (1:1, 1:2, 0:4)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 25.11.2010, 17:30 • Zimní stadión Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • Extraliga staršího dorostu

Jestli Olomouc věřila, že dokáže ve třetí části provést něco s nepříznivým výsledkem bez vlastního přičinění, tak to se velice mýlila. Třinečtí si tak především za vynikající třetí dějství odváží z Hané tři body. (19:41:10)

60:00

59:18
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hanáci by se už nejraději viděli v šatně. Tomáš Franek z levého kruhu trefuje šibenici Lukášovy klece. Bez asistence.

59:06

58:45
    A Oceláři se prosazují i pošesté! Svůj hattrick završil RADIM MATUŠ. Bez asistence.

58:39
    Za krosček si dvě minuty na trestné posedí Dominik Bauer (OLO). Chvíli se bude hrát ve čtyřech.

58:34
    Vypadá to, že početní výhodou Olomouce se síly na ledě konečně vyrovnaly.

57:32
    Blahuta vyhazuje přes všechny čáry.

57:06
    Za sekání je vyloučen Jan Štencel (TRI).

56:28
    Když už se domácí vydali do ojedinělé útočné akce, tak jejich snahu zastavuje ofsajd.

55:28
    Franek bekhendem netrefuje Lukášovu svatyni.

54:07
    Pokud by Oceláři vsítili Hanákům ještě tak tři branky, nikdo by se nemohl divit. Olomoučtí totiž úplně odpadli.

53:18
    Icing domácích.

52:15
    Vypadá to, že Olomouc asi už rezignovala. Třinec ji totiž zatím nepouští z obranného pásma, což Hanákům zřejmě nevadí. Alespoň podle jejich velmi malé aktivity.

51:07

50:10
    Hanáci se osvobozují.

49:07
    David Škůrek (OLO) si odpyká dvě minuty za držení.

48:34
    Před Tomigou se nyní otevřela dálnice, kterou však domácí útočník nevyužil. Jeho projektil zneškodnil Němec.

46:58
    Lukáš si až moc povyjel před svou svatyni, takže RADIM MATUŠ, který vydoloval touš z chumlu před domácím brankářem, už neměl příliš těžkou práci, a bekhendem tak zasunul kotouč do hanácké klece.

45:47
    Je zřejmé, že Třinec spoléhá hlavně na defenzivní práci, kterou podporuje dobrými výpady.

44:41
    Je velmi těsně míjí levou tyč Lukášovy klece Valíček!

43:27
    A nebo více šikovnosti. Hradil si nedokázal posunout v útočném pásmu kotouč, který tak nakonec zůstal za ním.

42:36
    Domácím chybí trochu více pohybu, Třinec je u většiny puků rychlejší.

41:14
    RADIM MATUŠ se dokázal zbavit svého strážce, a po Faksově příhře rozsvítil červené světlo! Asistence: Radek Faksa.

40:16

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:05.

Olomoučtí šli v polovině utkání opět do vedení, hosté se ale dvěma góly postarali o obrat. Zápas je tak stále otevřený.

40:00

39:27
    Těžko se Hanáci dostávají do útočné třetiny.

38:48
    Schejbalova rána zápěstím končí v náručí Němce.

38:16
    Za hákování odjíždí na trestnou Adam Valíček (TRI).

37:09
    Olomoučtí vypadají, jako by nevěděli, co mají hrát.

36:24

35:02
    Oceláři jsou po dvou vstřelených brankách při chuti, hanácká obrana však odolává.

34:24
    Jan Brandýs (OLO) byl vyloučen za držení.

33:01
    MARTIN SAMEK dokonává hostující obrat! Podobně jako v první třetině Tomiga trefuje i Samek z mezikruží levou šibenici. Asistence: Jiří Pargáč, Jakub Ižacký.

31:58
    A Oceláři opět vyrovnávají! TADEÁŠ JAROŠ zasekl touš, takže mu olomoucký bek projel až do rohu. Z pravého kruhu si pak po jeho střele našel kotouč mezeru mezi tyčí a Lukášovým betonem. Asistence: Jan Štencel.

29:30
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kdyby na sebe soupeři narážely alespoň těly, dal by se tento gól uznat jako ubojovaný. Hráči obou mužstev však nedokázali trefit kotouč. Zmatený Němec tak pozdě reagoval na zásah ALEŠE JERGLA, který tak Hanáky opět posílá do vedení. Asistence: Milan Ostřanský, Pavel Hradil.

28:02
    Umění neovládnutí puku bylo k vidění v případě domácích, hosté je podpořili neschopností přihrát si.

26:56

26:34
    Dvakrát se Olomouc sama vyhnala z útočného pásma.

25:47
    Ani Hanáci zatím neví, co si s přesilovkou počít.

24:56
    První vyloučení na straně hostů. Za hákování dostává dvě minuty Jiří Běhal (TRI).

24:02
    Na druhé straně se opakoval stejný pokus, tentokrát byl hlavním aktérem Tomiga.

23:23
    Z levého kruhu pálil švihem mimo Matuš.

22:48
    Tvrdý náraz nyní schytal Ižacký od jednoho z domácích forvardů.

21:44
    Hosté jsou sice usazeni v útočném pásmu, zatím se však pohybují jenom po jeho obvodu.

20:38
    Matuš vymýšlí finty v rohu olomouckého obranného pásma, aby se vymanil ze sevření svého strážce.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:17.

Po vyrovnané první části odcházejí oba celky do šaten za nerozhodného stavu. Domácí se sice zásluhou Tomigy dostali do vedení, o srovnání stavu se ale v 15. minutě postaral Jaroš.

20:00

19:34
    Ofsajd Třince.

18:14
    Pokus o vysunutí Ostřanského byl na červené zastaven Samkem.

17:19
    Matuš svým projektilem zasáhl jenom Paksiho holení chránič.

16:23
    Tyč se zachvěla po střele Ostřanského!

15:32
    Touš sice létá z jedné strany na druhou, ale bez významnějšího efektu.

14:06
    Tak když se Vrabelovi samotnému nepodařilo skórovat, tak si alespoň tento forvard připíše asistenci! Po jeho přihrávce totiž před Lukášem nezaváhal TADEÁŠ JAROŠ. Asistence: Martin Vrabel.

14:00

13:45
    Vrabel svým vyjetím z rohu olomouckého gólmana nepřekvapil.

12:43
    Nepřesná rozehra Novotného končí zakázaným uvolněním.

12:12

11:43
    Oceláři za minutu a půl početní výhody nic zajímavého nepředvedli.

11:01
    Hanáci se zatím dobře brání.

10:12
    První vyloučení zápasu. Za hákování je potrestán dvěma minutami Adam Jirák (OLO).

9:44
    Matušův pokus vytěsnil Lukáš lapačkou nad.

8:45
    Franek svou kličkou těsně před modrou vystavil svého útočného kolegu ofsajdu.

7:59
    Viděli jsme nyní po několika nepřesnostech na obou stranách.

6:57
    Hradilova rána byla zblokována do ochranné sítě.

6:35
    Pokus Třince vytvořit si tlak většinou končí na domácích becích.

5:25
    Hosté si neporozuměli v útočném pásmu, a tak ztrácí puk i třetinu.

4:21
    JAKUB TOMIGA si nikým neatakovaný najel až mezi kruhy, odkud švihem umístil kotouč do levé šibenice! Asistence: David Škůrek.

3:26
    S nahozením Schejbala neměl Němec potíže.

2:24
    Valíček svým projektilem přestřelil olomouckou klec.

1:34
    Z mezikruží pálil hodně nepřesně Novotný.

0:43
    Jonáš jenom vyprášil Lukášovy betony.

00:01

Téměř měsíc zpátky se oba kluby spolu střetly na ledě Třince. Tehdy si Hanáci odváželi domů vítězství 4:3. Ještě předtím se tato mužstva utkala dvakrát, v obou případech tři body brala Olomouc za shodné úspěchy 3:2 po samostatných nájezdech.

HC Olomouc: Lukáš (Kochta) – Kebza, Rašner, Škůrek, Hes, Novotný, Jirák, Hánl, Paksi, Spěvák, Jergl A., Bauer, Zítka, Hradil, Vondra, Tomiga, Ostřanský, Koutský, Brandýs, Kunce, Schejbal.

HC Oceláři Třinec: Němec (Chvostek) – Bezuška, Blahuta, Faksa, Pargáč, Slovák, Ohera, Ižacký, Malyjurek, Valíček, Jonáš, Samek, Štencel, Běhal, Franek, Vrabel, Matěj, Jaroš, Matuš.

Rozhodčí: Volf – Bryška, Novák.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 5. Tomiga (Škůrek), 30. Jergl A. (Ostřanský, Hradil) - 15. Jaroš (Vrabel), 32. Jaroš (Štencel), 34. Samek (Pargáč, Ižacký), 42. Matuš (Faksa), 47. Matuš (Štencel), 59. Matuš, 60. Franek