Olomouc – Třinec 2:7 (kon.)
HC Olomouc
2:7 (1:1, 1:2, 0:4)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 25.11.2010, 17:30 • Zimní stadión Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

HC Olomouc: Lukáš (Kochta) – Kebza, Rašner, Škůrek, Hes, Novotný, Jirák, Hánl, Paksi, Spěvák, Jergl A., Bauer, Zítka, Hradil, Vondra, Tomiga, Ostřanský, Koutský, Brandýs, Kunce, Schejbal.

HC Oceláři Třinec: Němec (Chvostek) – Bezuška, Blahuta, Faksa, Pargáč, Slovák, Ohera, Ižacký, Malyjurek, Valíček, Jonáš, Samek, Štencel, Běhal, Franek, Vrabel, Matěj, Jaroš, Matuš.

Rozhodčí: Volf – Bryška, Novák.

Téměř měsíc zpátky se oba kluby spolu střetly na ledě Třince. Tehdy si Hanáci odváželi domů vítězství 4:3. Ještě předtím se tato mužstva utkala dvakrát, v obou případech tři body brala Olomouc za shodné úspěchy 3:2 po samostatných nájezdech.

00:01

0:43
    Jonáš jenom vyprášil Lukášovy betony.

1:34
    Z mezikruží pálil hodně nepřesně Novotný.

2:24
    Valíček svým projektilem přestřelil olomouckou klec.

3:26
    S nahozením Schejbala neměl Němec potíže.

4:21
    Olomouc právě vstřelila branku!
    JAKUB TOMIGA si nikým neatakovaný najel až mezi kruhy, odkud švihem umístil kotouč do levé šibenice! Asistence: David Škůrek.

5:25
    Hosté si neporozuměli v útočném pásmu, a tak ztrácí puk i třetinu.

6:35
    Pokus Třince vytvořit si tlak většinou končí na domácích becích.

6:57
    Hradilova rána byla zblokována do ochranné sítě.

7:59
    Viděli jsme nyní po několika nepřesnostech na obou stranách.

8:45
    Franek svou kličkou těsně před modrou vystavil svého útočného kolegu ofsajdu.

9:44
    Matušův pokus vytěsnil Lukáš lapačkou nad.

10:12
    První vyloučení zápasu. Za hákování je potrestán dvěma minutami Adam Jirák (OLO).

11:01
    Hanáci se zatím dobře brání.

11:43
    Oceláři za minutu a půl početní výhody nic zajímavého nepředvedli.

12:12

12:43
    Nepřesná rozehra Novotného končí zakázaným uvolněním.

13:45
    Vrabel svým vyjetím z rohu olomouckého gólmana nepřekvapil.

14:00
    Icing domácích.

14:06
    Třinec právě vstřelil branku!
    Tak když se Vrabelovi samotnému nepodařilo skórovat, tak si alespoň tento forvard připíše asistenci! Po jeho přihrávce totiž před Lukášem nezaváhal TADEÁŠ JAROŠ. Asistence: Martin Vrabel.

15:32
    Touš sice létá z jedné strany na druhou, ale bez významnějšího efektu.

16:23
    Tyč se zachvěla po střele Ostřanského!

17:19
    Matuš svým projektilem zasáhl jenom Paksiho holení chránič.

18:14
    Pokus o vysunutí Ostřanského byl na červené zastaven Samkem.

19:34
    Ofsajd Třince.

20:00

Po vyrovnané první části odcházejí oba celky do šaten za nerozhodného stavu. Domácí se sice zásluhou Tomigy dostali do vedení, o srovnání stavu se ale v 15. minutě postaral Jaroš.

Další třetina začne přibližně v 18:17.

20:01

20:38
    Matuš vymýšlí finty v rohu olomouckého obranného pásma, aby se vymanil ze sevření svého strážce.

21:44
    Hosté jsou sice usazeni v útočném pásmu, zatím se však pohybují jenom po jeho obvodu.

22:48
    Tvrdý náraz nyní schytal Ižacký od jednoho z domácích forvardů.

23:23
    Z levého kruhu pálil švihem mimo Matuš.

24:02
    Na druhé straně se opakoval stejný pokus, tentokrát byl hlavním aktérem Tomiga.

24:56
    První vyloučení na straně hostů. Za hákování dostává dvě minuty Jiří Běhal (TRI).

25:47
    Ani Hanáci zatím neví, co si s přesilovkou počít.

26:34
    Dvakrát se Olomouc sama vyhnala z útočného pásma.

26:56

28:02
    Umění neovládnutí puku bylo k vidění v případě domácích, hosté je podpořili neschopností přihrát si.

29:30
    Kdyby na sebe soupeři narážely alespoň těly, dal by se tento gól uznat jako ubojovaný. Hráči obou mužstev však nedokázali trefit kotouč. Zmatený Němec tak pozdě reagoval na zásah ALEŠE JERGLA, který tak Hanáky opět posílá do vedení. Asistence: Milan Ostřanský, Pavel Hradil.

31:58
    A Oceláři opět vyrovnávají! TADEÁŠ JAROŠ zasekl touš, takže mu olomoucký bek projel až do rohu. Z pravého kruhu si pak po jeho střele našel kotouč mezeru mezi tyčí a Lukášovým betonem. Asistence: Jan Štencel.

33:01
    MARTIN SAMEK dokonává hostující obrat! Podobně jako v první třetině Tomiga trefuje i Samek z mezikruží levou šibenici. Asistence: Jiří Pargáč, Jakub Ižacký.

34:24
    Jan Brandýs (OLO) byl vyloučen za držení.

35:02
    Oceláři jsou po dvou vstřelených brankách při chuti, hanácká obrana však odolává.

36:24

37:09
    Olomoučtí vypadají, jako by nevěděli, co mají hrát.

38:16
    Za hákování odjíždí na trestnou Adam Valíček (TRI).

38:48
    Schejbalova rána zápěstím končí v náručí Němce.

39:27
    Těžko se Hanáci dostávají do útočné třetiny.

40:00

Olomoučtí šli v polovině utkání opět do vedení, hosté se ale dvěma góly postarali o obrat. Zápas je tak stále otevřený.

Další třetina začne přibližně v 19:05.

40:01

40:16

41:14
    RADIM MATUŠ se dokázal zbavit svého strážce, a po Faksově příhře rozsvítil červené světlo! Asistence: Radek Faksa.

42:36
    Domácím chybí trochu více pohybu, Třinec je u většiny puků rychlejší.

43:27
    A nebo více šikovnosti. Hradil si nedokázal posunout v útočném pásmu kotouč, který tak nakonec zůstal za ním.

44:41
    Je velmi těsně míjí levou tyč Lukášovy klece Valíček!

45:47
    Je zřejmé, že Třinec spoléhá hlavně na defenzivní práci, kterou podporuje dobrými výpady.

46:58
    Lukáš si až moc povyjel před svou svatyni, takže RADIM MATUŠ, který vydoloval touš z chumlu před domácím brankářem, už neměl příliš těžkou práci, a bekhendem tak zasunul kotouč do hanácké klece.

48:34
    Před Tomigou se nyní otevřela dálnice, kterou však domácí útočník nevyužil. Jeho projektil zneškodnil Němec.

49:07
    David Škůrek (OLO) si odpyká dvě minuty za držení.

50:10
    Hanáci se osvobozují.

51:07

52:15
    Vypadá to, že Olomouc asi už rezignovala. Třinec ji totiž zatím nepouští z obranného pásma, což Hanákům zřejmě nevadí. Alespoň podle jejich velmi malé aktivity.

53:18

54:07
    Pokud by Oceláři vsítili Hanákům ještě tak tři branky, nikdo by se nemohl divit. Olomoučtí totiž úplně odpadli.

55:28
    Franek bekhendem netrefuje Lukášovu svatyni.

56:28
    Když už se domácí vydali do ojedinělé útočné akce, tak jejich snahu zastavuje ofsajd.

57:06
    Za sekání je vyloučen Jan Štencel (TRI).

57:32
    Blahuta vyhazuje přes všechny čáry.

58:34
    Vypadá to, že početní výhodou Olomouce se síly na ledě konečně vyrovnaly.

58:39
    Za krosček si dvě minuty na trestné posedí Dominik Bauer (OLO). Chvíli se bude hrát ve čtyřech.

58:45
    A Oceláři se prosazují i pošesté! Svůj hattrick završil RADIM MATUŠ. Bez asistence.

59:06

59:18
    Hanáci by se už nejraději viděli v šatně. Tomáš Franek z levého kruhu trefuje šibenici Lukášovy klece. Bez asistence.

60:00

Jestli Olomouc věřila, že dokáže ve třetí části provést něco s nepříznivým výsledkem bez vlastního přičinění, tak to se velice mýlila. Třinečtí si tak především za vynikající třetí dějství odváží z Hané tři body. (19:41:10)

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 5. Tomiga (Škůrek), 30. Jergl A. (Ostřanský, Hradil) - 15. Jaroš (Vrabel), 32. Jaroš (Štencel), 34. Samek (Pargáč, Ižacký), 42. Matuš (Faksa), 47. Matuš (Štencel), 59. Matuš, 60. Franek