Třinec – Vítkovice 6:1 (kon.) | Zlín – Plzeň 2:3 (po pr.) | Sparta – K. Vary 2:3 (po s.n.)
Motor ČB – Liberec 4:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 6:8 (kon.) | Litvínov – Kladno 3:1 (kon.)
Slavia – Kometa Brno 4:1 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 09.01.2011, 17:00Tipsport extraliga

Nejlepší hráč domácích byl vyhlášen Jakub Kovář a za hosty Andrej Podkonický. Přejeme přijemný zbytek večera. (19:24:48)

60:00

59:50
    Gulaš měl šanci na třetí branku, ale Pinc byl proti.

58:25
    Teď jsou Tygři před Kovářem. O vítězi zápasu je jasno, řeší se jen jestli dají Tygři branku.

57:22
    5/5. Tygři opět neuspěli v přesilovce. Dnes se jim tato činnost nedaří.

56:21
    Podkonický vystřelil do ochranné sítě a vhazuje se po levici Kováře.

55:45
    Tygři se sami dostali sami z útočného pásma.

55:22
    Václav Pletka (CEB) - 2 minuty - hákování - 4/5.

54:40
    Jan Výtisk si sjel před Kováře a ten dokázal jeho střelu vyrazit. Skvělý zákrok.

54:05
    Domácí mají puk častěji na svých holích.

52:07
    Domácí mají k dobru čtyři branky a měli by své vítězství uhájit. Tygři se zatím příliš nesnaží. Domácí jsou při chuti a budou chtít ještě přidat nějaký další gól. Uvidíme, zda si Kovář připíše další nulu.

51:20
    Mountfield právě vstřelil branku!
    MILAN GULAŠ zpracoval puk za brankou a nahodil ho na Pince. Od toho se pak puk odrazil do branky. Asistence: Ivo Kotaška.

50:49
    Branky nebylo dosaženo.

50:49
    Zazvonila tyč domácí branky po střely Kudrny. Tygři si vyžádali vidoerozhodčího.

50:37
    Dva na jednoho Červený a Podlešák. Podlešák byl sám před Pincem, ale ten si na něj počkal a vychytal ho.

50:15
    Po delší době je přerušena hra. Od modré tvrdě pálí Dušek a Kovář puk podržel ve výstroji.

48:55
    Vidíme dlouhou pasáž hry bez přerušení, kdy se šnace střídají na obou stranách.

47:40
    Domácí diváci jsou spokojeni s vývojem zápasu a dávají to najevo svým povzbuzováním a potleskem.

46:06
    Aktivnější jsou domácí, kteří Tygry moc do šancí nepouští.

44:35
    Podlešák vyzkoušel Pincem, ale jeho střelu Pinc vyráží.

43:23
    5/5.

43:03
    Květoň trefuje tyč po přihráce od Gulaše.

42:06
    Jihočeši uzavřeli hosty před Pincem, ale hosté se osvobozují.

41:23
    Miloslav Hořava (LIB) - 2 minuty - sekání - 5/4.

41:09
    5/5. Tygři opět neúspěšní. Zatím se jim přesilovky dnes nedaří.

40:35
    Domácí vyhazují puk a mohou jít vystřídat.

40:00
    Hosté ještě dohrávají přesilovku. Vyloučený je Mertl.

40:01

Druhá třetina přinesla lepší hokej než třetina první a k vidění byly i dvě branky v síti Tygrů. Obě dali Jihočeši v přesilových hrách. Přesto ještě domácí nevyužili přesilovku pět na tři. Tygři se snaží dát branku, ale domácí obrana, v čele s Kovářem, je zatím bezchybná. Třetí třetina začne v 18:59.

39:21
    Od modré pálil Bartovič, dokonce dvakrát, a Kovář pokaždé střelu chytil.

39:09
    Tomáš Mertl (CEB) - 2 minuty - držení - 4/5.

38:48
    Domácí využívají přesilovou hru. JAN NOVÁK vystřelil od modré a jeho střela skončila v brance. Bez asistence.

37:42
    Hosté ve čtyrech.

37:30
    Domácím se vůbec nedaří se usadit v pásmu.

36:59
    Máme tu opět vyloučení Tygrů. Martin Čakajík (LIB) - 2 minuty - podražení - 5/3 - 43 vteřin.

36:16
    Tygři se osvobodili, ale Pletka získal puk a zavezl ho opět do pásma.

35:42
    Hosté opět faulují. David Štich (LIB) - 2 minuty - držení - 5/4.

34:24
    Šimánek se pěkně uvolnil a dostal se před Pince, ale netrefil branku.

33:54
    Střelu Pšurného vyrazil Pinc vedle branky.

33:24
    Hra je stále vyrovnaná. Šance se střídají na obou stranách. Hokej musí diváky těšit.

33:16
    Jihočeši jsou nastěhováni před Pincem.

31:32
    5/5. Tygři opět při přesilovce nic nevymysleli a připsali si pouze jednu střelu.

30:37
    Před Kovářem byl v šanci Víšek a Kovář puk vyráží. Na ledě zůstává ležet Snopek a rozhodčí přerušují hru.

30:01
    Domácí se úspěšně brání, Tygři se ještě nedostali do pásma.

29:32
    Milan Gulaš (CEB) - 2 minuty - příliš mnoho hráčů - 4/5.

29:32
    Domácí měli tlak před Pincem, ale hráli v šesti a budou pykat.

28:27
    Domácí využívají přesilovku po šesti vteřinách. Od modré vystřelil Vydarený a odražený puk se dostal k volnému ROSTISLAVU MARTYNKOVI a ten ho trefil do branky. Asistence: Pavel Kašpařík, René Vydarený.

28:21
    Daniel Špaček (LIB) - 2 minuty - podražení - 5/4.

27:07
    5/5. Hra ve čtyrech se líbila spíše domácím, kteří byli aktivnější.

26:29
    I druhá třetina je zatím vyrovnáná, ale větší šance mějí přeci jen domácí. Zatím se jim nepovedlo dát další branku.

26:12
    Domácí v tlaku. Střílí Snopek, Mertl a Květoň, ale hosté se ubránili.

25:07
    Václav Pletka (CEB) - 2 minuty - sekání.
    Jiří Moravec (LIB) - 2 minuty - hrubost - 4/4.

25:07
    Ptáček a Martynek se dostali do šance. Martynek zakončoval a Pinc puk zalehl.

24:50
    Hra je vyrovnaná, hraje se na obě strany.

23:51
    Červená tvrdě vystřelil, ale pouze doprostřed branky a tak Pinc neměl problém.

22:01
    Mertl a Pšurný jeli dva na jednoho. Pšurnému přeskočil puk v rozhodujícm okamžiku hokejku a bylo po šanci.

20:48
    Kovář podržel puk, který se odrazil od mantinelu.

20:23
    Kotaškova střela sražena do ochranné sítě.

20:01

Statistiky 1. třetiny:
    Střely na branku: 8:8

Vhazování: 15:11

Vyloučení: 1:1, bez využití.
    Druhá třetina začne v 17:52.

V první třetině jsme viděli vyrovnaný duel. Žádné velké šance k vidění nebyly, přesto oba brankáři měli několik zákroků. Jihočeši dali v závěru branku po pěkné akci, kterou předveli Gulaš a Langhammer.

20:00

19:27
    MILAN GULAŠ si vyměnil puk s Langhammerem a ten ho pak krásně našel najetého před brankou a z první, po ledě, dává první dnešní branku. Asistence: Jakub Langhammer.

19:12
    Tygři se usadili před Kovářem, ale jen krouží a žádná střela z toho nebyla.

17:57
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

16:55
    5/5. I domácí při přesilovce vůbec nic neukázali a větší šance měli spíše Tygři.

16:48
    Tygři útočí. Kováře vyzkoušeli Bartovič a Podkonický.

16:14
    Gulaš vystřelil na Pince, ale jeho střela neměla sílu.

15:24
    Tygři se osvobozují a domácí se nemohou usadit v útočném pásmu.

14:55
    Přesilovku si zahrají i domácí. Daniel Špaček (LIB) - 2 minuty - držení - 5/4.

14:27
    Vhazuje se po levici Pince.

13:53
    Snopek rozjížděl další útok, ale puk skončil u Pince a ten ho rozehrává dál.

12:25
    Před Kovářem měli šanci Nedvěd a Klimenta. Kovář situaci vyřešil dobře, a to bez hokejky a rukavice, a domácí se ubránili.

12:10
    Opět se hraje ve středním pásmu.

10:46
    Jihočeši se usadili před Pincem a Tygři vyhazují na icing.

10:20
    Novák trefuje svojí střelou Pšurného do obličeje. Ten je otřesen a jede vystřídat.

9:52
    Čakajíkovo nahození skončilo u Kováře, ale ten s tím neměl práci.

9:20
    Ptáček pálil od modré a Pinc puk chytá a nepouští.

9:15
    Květoňova střela byla sražena do ochranné sítě.

8:41
    Zatím sledujeme vyrovnané utkání ve kterém zatím není k vidění mnoho střel, spíše se hraje ve středním pásmu.

8:01
    Ptáček drží puk za vlastní brankou.

7:18
    5/5. Tygři v přesilovce vůbec nic nevymysleli.

6:41
    Hosté se stále nemohou trvale usadit před Kovářem.

5:50
    Tygři se nemohou dostat před Kováře.

5:32
    Jihočeši se ozvobozují.

5:18
    První vyloučení v zápase. Tomáš Mertl (CEB) - 2 minuty - podražení - 4/5.

4:24
    Jihočeši usazeni před Pincem.

4:04
    Na druhé straně vyzkoušel Pince Květoň.

3:42
    Vak vystřelil po ledě a Kovář vyráží za branku.

3:23
    Moravec nahodil puk na Kováře a ten ho podržel v lapačce.

2:40
    Hraje se ve středním pásmu.

1:58
    Kuchejda vyvezl puk až k Pincovi a domácí pokračují v útoku.

0:53
    Další Kolarzovo bomba skončila v lapačce Pince.

0:40
    Od modré vystřelil Kolarz a jeho střela šla těsně vedle.

0:19
    Pinc má na svém kontě první zákrok. Zalehl puk při prvním talku domácích.

00:01

Vítejte na utkání 39. kola mezi domácím týmem HC Mountfield a Bílí Tygři Liberec. Oba letošní vzájemné duely zatím vyhráli Tygři a jsou na tom i v tabulce lépe. Ovšem Jihočechům se poslední dobou na domácím ledě daří a budou chtít získat další body v boji o šesté místo.Budvar aréna se pomalu zaplňuje.

HC Mountfield: Kovář - Snopek, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Vydarený - Šimánek, Červený, Podlešák - Gulaš, Langhammer, Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Heřman.

Bílí Tygři Liberec: Pinc - Čakajík, Hunkes, Moravec, Trončinský, Výtisk, Štich, Pavlů - Kudrna, Nedvěd, Dušek - M. Hořava, Vak, Klimenta - Víšek, Podkonický, Bartovič - Ondřej, Vantuch, Špaček.

Rozhodčí: Souček, Turčan - Lhotský, Rozlílek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Miroslav Mayer

Branky a nahrávky: 20. Gulaš (Langhammer), 29. Martynek (Kašpařík, Vydarený), 39. Novák, 52. Gulaš (Kotaška)

Banes Motor České Budějovice: Kovář - Snopek, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Vydarený - Šimánek, Červený, Podlešák - Gulaš, Langhammer, Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Heřman.

Rozhodčí: Souček, Turčan - Lhotský, Rozlílek