Olomouc – Havířov 8:2 (kon.) | Znojmo – Třinec 4:3 (kon.) | Kometa Brno – Havlíčkův Brod 6:1 (kon.)
Motor ČB – Chomutov 1:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Litvínov 2:4 (kon.) | Sparta – Kladno 6:1 (kon.)
Liberec – Ústí n/L 4:3 (kon.) | Slavia – K. Vary 4:3 (kon.)
HC Kometa Brno
6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
HC Rebel Havlíčkův Brod
Sobota 15.01.2011, 12:15 • Hala Rondo • DHL Extraliga juniorů

Kometa i ve třetí třetině splnila dvougólovou normu. V poklidu si tak došla pro důležité tři body do tabulky. Hattrickem se zaskvěl Jankovič, spolehlivý výkon podal Vodička. Nyní si hráčí domácích užívají děkovačku s hrstkou diváků. My se loučíme a u hokeje zase někdy nashledanou. (14:26:09)

60:00

59:53
    Asi poslední střelu utkání si připsal Křivohlávek. Mířil kousek nad bránu.

59:08
    Horehleďovu přihrávku si málem ztečoval do vlastní klece Jakub Doležal.

58:52
    Utkání se teď už jen dohrává.

57:48
    Jurák z otočky pálí jen těsně mimo.

57:14
    Rebel teď mačkal Kometu. Habrava si vybruslil před Vodičku, ale branku se mu trefit nepodařilo.

56:21
    Zleva střílel Ondráček.

55:55
    Koukal pálil sice ostře ale nepřesně.

54:40
    Káňa si krásně obhodil beka ve středním pásmu a ujížděl se Stehlíkem na jednoho obránce hostí. Stehlíkovi však Káňuv pas před prázdnou klec přeskočil čepel hole.

53:33
    A stejný přestupek i na druhé straně.

53:22
    Offside hostujícího celku.

52:11
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa vstřelila gól zrovna v momentě, kdy se začalo hrát v plném počtu. VLASTIMIL BILČÍK od modré krásně napřáhl a polovysokou ranou málem protrhl síť branky Rebelu. Asistence: Roman Jurák, Ondřej Stehlík.

51:49
    Ondráček trefuje pouze obránce domácích.

51:10
    Před dotírajícím Horehleďem přikrývá Zvolánek puk.

50:25
    Zvolánek chyboval a před Stehlíkem byla prázdná klec. Než si však brněnský útočník kotouč zpracovat stačil se Zvolánek vrátit do správného postavení a střelu lapit.

50:15
    Po Stehlíkově vyhraném buly vyzkoušel Jankovič bekhendem Zvolánka.

50:09
    Faulující Novotný je zraněn, na trestnou jde místo něj Račanský. Za Křivohlávka odsedí dvě minuty Jan Káňa.

50:09
    Bude se vylučovat na obou stranách. Novotný sekl Fúzika a Křivohlávek se rozhodl jej pomstít pomocí vysoké hole. Za následné řeči směrem k rozhodčímu dostává desetiminutový osobní trest.

49:21
    Ondřej Doležal pálí z pravého křídla prudce, avšak jen do připraveného Vodičky.

48:49
    Po buly pálí Blažek, Vodička betonem vykopává.

47:43
    Domácí udeřili v oslabení! Jurák s BŔANISLAVEM JANKOVIČEM se usídlili v pásmu hostí. Prvně jmenovaný vypálil a osamocený Jankovič díky dorážce vsítil hattrick. To se mu v domácím zápase povedlo podruhé v řadě! Asistence: Roman Jurák.

47:21
    Nyní vyhazuje Dufek.

26:43
    Pecenovi vůbec nesedla střela od modré. Horehleď vyhazuje přes všechny čáry.

46:30
    Následně sám Štindl najel do brankáře Rebelu a dostává dvě minuty za napadení.

26:30
    Štindlův pokus bekhendem končí v náručí Zvolánka.

46:05
    Icing domácího celku.

45:40
    Jurák přihrál zpoza brány na Fúzika a ten trefil spojnici tyče a břevna.

45:22
    Hnilička se dokázal mezi čtyřmi bránicími hráči proháčkovat až ke střele. Ta však Zvolánka přiliš nevyděsila.

45:01

44:30
    První střela Rebelu v přesilovce. Pálil Ambrož.

44:02
    Jankovič přes Pecena nebezpečně pálil na Zvolánka.

43:31
    Křivohlávek vyhazuje puk a Kometa střídá.

43:01
    Mlýnice před Vodičkou. Dittrich (KOM) si pomohl faulem a dostává dvě minuty za držení.

42:44
    Blažkovu ránu vyrazil Vodička vyrážečkou.

42:25
    Dufek od modré vyzkoušel pozornost Zvolánka.

42:02
    Opět sledujeme opatrný vstup do třetiny.

40:59
    Hosté v plném počtu. Kometa svou šancí pohrdla a pouze jednou vystřelila na bránu.

40:51
    Richter na ledě.

40:18
    Štindlovu bombu Zvolánek vyráží.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 13:52.

Ve druhé třetině jsme viděli podobný obraz hry jako v té předešlé. Kometa je o kousek lepší, ale Havlíčkův Brod také dokáže vystčit drápy. Kometa bude mít šanci svůj náskok zvýšit hned na začátku třetí třetiny. Bude totiž hrát ještě 51 sekund trvající přesilovku 5 na 3.

40:00

39:58
    Ještě pálí Štindl, ale bránu se mu trefit nepodařilo.

39:20
    Zdražil vyhazuje.

39:14
    Dlapa a poté Štindl pálili od modré. Zvolánek si s jejich pokusy poradil.

38:59
    Kometa bude mít dlouhou přesilovku proti třem. Hadrava je vyloučen za podražení.

38:51
    Richter (HBR) - 2 minuty za držení.

38:51
    Křivohlávek dostal pas zpoza brány od Fúzika, ale netrefil bránu.

38:22
    Fúzik vypálil z plné rychlosti jen těsně vedle.

37:39
    Horehleď se díky dobrému forčekingu dostal ke střele z kruhu. Zvolánek vyráží do rohu.

36:43
    Blažek se Szilvou ujížděli dva na jednoho. Druhý jmenovaný jen těsně minul levou tyčku brněnské svatyně.

35:51
    Křívohlávek trefuje pouze Richtera.

34:20
    Havlíčkův Brod rázem ožil. Ambrožova rána byla jedovatá.

33:41
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Hosté rychle využívají přesilovku a dávají svůj první gól. VÁCLAV PECEN vypálil od modré, kotouč trefil Vodičku do masky a obloučkem se dostal až do branky domácích. Asistence: Jan Milfait, Michal Zdražil.

33:24
    Roman Jurák (KOM) - 2 minuty za sekání.

32:38
    Bilčík nepříjemně trefuje spoluhráče Juráka do boku.

32:16
    Puk se odrazil na lavičku hostí. Vedoucí týmu Cachnín jej velmi elegantně lapil do své pravačky.

31:11
    Neurovnaná hra z obou stran k šancím nevede. Kometa se dopouští zakázaného uvolnění.

30:30
    Vodička kryje kotouč před dotírajícími Rebely.

29:30
    Wasserbauer uháněl sám na Vodičku ale tísněn posledním bekem Komety netrefil bránu.

29:12
    Vlastní gól Havlíčkova Brodu. BRANISLAV JANKOVIČ vytáhl Zvolánka ven z brány a snažil se z nulového úhlu trefit bránu. To se mu nepovedlo, jenže Pecen si jeho pokus v pádu sám nešťastně tečoval do vlastní sítě. Asistence: Jan Káňa.

28:41
    Jurákovu kličku do forhendu Zvolánek vystihl.

28:41
    Jurák ujížděl sám na Zvolánka, Račanský jej podrazil a je nařízeno trestné stříleni.

28:10
    Jurák se dostal sám až před Zvolánka, při zakončení mu kotouč sjel z hole.

27:18
    Kometa v přečíslení dva na jednho. Zemánek však přihrál Horehleďovi pouze na paty.

26:51
    Milfait vybruslil zpoza brány, vystřelil, Vodičkovi puk vypadl, ale obránci Komety jej dokázali ubránit před dotírajícími hosty.

26:31

26:16
    Jankovič vypálil, Zvolánek vyrazil před sebe a stejný hráč zblízka dorážel. Nenašel však mezírku ve výzbroji gólmana hostí.

25:30
    Puk v ochranné síti za zády Zvolánka.

25:04

24:29
    Račanský (HBR) - 2 minuty za vražení na hrazení. Hraje se ve čtyřech.

24:13
    Dittrich vyhazuje vysokým lobem, Brodu nevyšla rozehrávka - icing.

23:48
    Varga se po pasu Šímy ocitl sám před Vodičkou. Ranou z voleje těsně míjí brněnskou klec.

23:25
    Richterovi na modré utekl kotouč.

23:04
    Jakub Fúzik (KOM) - dvě minuty za zrdžování hry, neudržování puku v pohybu.

22:26
    Rebel střídá brankáře. Jiří Zvolánek nahrazuje Krcha.

22:26
    Kometa zvyšuje náskok. PETR HOREHLEĎ si počkal na přihrávku od Hniličky v prostoru mezi kruhy a svižnou střelou překonal Krcha. Asistence: Lukáš Hnilička, Jiří Zemánek.

21:50
    Hadrava se dostal sám mezi tři hráče Brna, ti ho eliminovali.

21:20
    Sledujeme opatrný nástup obou týmů do druhé třetiny.

20:27
    Hraje se v obranném pásmu Komety.

20:01

V první třetině Kometa potvrdila roli favorita a byla lepším týmem. Obzvláště v prvních minutách dominovala a dokázala to zúročit dvěma slepenými góly. Po tom druhém si trenér hostí Mariška vybral time-out a od té doby je hra o něco vyrovnanější.

Další třetina začne přibližně ve 13:02.

20:00

19:53
    Šímova střela zblokována vysoko nad.

19:32
    Milfait zprava míjí tyč Vodičkovi branky.

18:50
    Souboj Šíma kontra Vodička podruhé. Opět vítězí brněnský brankář.

18:41
    Po buly nahazoval Šíma, Vodička raději přerušil hru.

18:35
    Puk v ochranné síti. Vhazování před Vodičkou.

17:54
    Hnilička řeší situaci dva na jednoho střelou. Krchova vyrážečka byla proti.

17:18
    Dlapa nastřelil beka hostí, po puku se ještě natahoval Jankovič, avšak neúspěšně.

17:15

16:13
    Bilčík při střele zlomil hůl, následně se Rebel osvobozuje.

15:40
    Zdražil ve středním pásmu šetří čas.

15:15
    Varga (HBR) - dvě minuty za nedovolené bránění.

14:34

14:00
    Jurák se Stehlíkem kombinují v útočném pásmu a šetří cenný čas.

13:32
    Další vyhození obstaral Jurák.

12:53
    Havel nedokázal před Vodičkou zkrotit neposedný puk. Následně Koukal vyhazuje.

12:34
    Faul v útočném pásmu. Jan Káňa (KOM) - 2 minuty za vražení na hrazení.

12:15
    Brankář Rebelů teď nevěděl, kde má kotouč. Nakonec se objevil v nepřehledné situaci pod ležícím obráncem hostí.

11:50
    Vargovo nahození postrádalo razanci.

11:31
    Křivohlávkou ránu z těžkého úhlu pokryl Krch bez problémů.

10:48
    Blažek svou střelou trefuje bránicího hráče Komety, puk míří do rohu.

09:41
    Hadrava střílel zprava jen do hrudi připraveného Vodičky.

09:18
    Křivohlávek centroval směrem k bráně, ale ani Jurák, ani Fúzik puk nezískali.

08:37
    První velká šance hostí. Milfait nahrál Blažkovi do druhé vlny, ten z mezikruží vypálil a Vodička efektně schoval puk do lapačky.

07:51
    Oba týmy teď mají potíže s rozehrávkou.

06:43
    Stehlík zleva hledal Jankoviče, ten nedokázal prudký pas zpracovat.

06:31
    Ve slibné akci zastavuje Ondráčka offside.

05:40
    Havel od modré nepropálil klubko hráčů před Vodičkou.

05:07
    Rebel reaguje time-outem.

05:07
    Bez sekundy uběhla minuta od první branky a Kometa udeřila opět. BRANISLAV JANKOVIČ si vyjel z pravého rohu a ostrou ranou nedal Krchovi mnoho šancí. Asistence: Štěpán Koukal.

04:08
    Kometa využívá přesilovku, byť ne zcela tradičním způsobem ale z brejku. PETR ŠTINDL ujel po pravém křídle, nic nevymýšlel a dělovkou z kruhu propálil Krcha. Asistence: Jan Křivohlávek.

03:24
    Dittrich pálil jen těsně vedle pravé tyče brány hostí.

02:55
    Jankovič tečuje nahození Dlapy pouze do výstroje Krcha.

02:41
    Dlapa ostře pálil, Stehlík se ještě snažil oteč.

02:19
    Kometa si díky tlaku vynutila faul Ambrože - 2 minuty za hákování.

01:41
    Nyní pálil Koukal, Horehleď se snažil dorážet, ale Krch situaci zvládl.

01:31
    Dlapa a Křejčiřík to zkoušeli od modré, ani jeden pokus se však neujal.

00:28
    První střelu si připisuje Milfait, který se k palbě dostal díky tomu, že Bilčík ztratil hůl.

00:01

V brněnské bráně dnes nastoupí obvyklá brankářská dvojka Milan Vodička.

Na ledě již krouží rozhodčí. Postupně se na led trousí i hráči obou celků.

HC Kometa Brno: Vodička (Barus) - Štindl, Dujsík, Dufek, Koukal, Dlapa (C), Krejčiřík, Dittrich, Bilčík - Fúzik, Hnilička, Křivohlávek, Jurák, Horehleď, Zemánek, Svatý, Jankovič, Šafránek, Stehlík, Káňa

HC Rebel Havlíčkův Brod: Krch (Zvolánek) - Pecen, Richter, Ambrož, Šíma, Musil, Novotný (C) - Wasserbauer, Varga, Blažek, Szilva, Odnráček, Zdražil, Račanský, Havel, Milfait, Doležal J., Doležal O., Hadrava

Rozhodčí: Volf - Brabec, Pospíšil.

K prvnímu vźájemnému měřění sil došlo na konci listopadu na Vysočině. Kometa dokázala venku zvítězit 1:4. Za Brno dvakrát skóroval Fúzik, po jedné brance si připsali Hnilička a Dufek. Za Rebel korigoval Zdražil.

Dnes se však musí soustředit na Rebely z Havlíčkova Brodu. Ti již ví, že je nic jiného než boj o záchranu nečeká. Patří jim totiž předposlední pozice a na svém kontě mají pouze 31 bodů. Z posledních osmnácti zápasů dokázal Havlíčkův Brod vyhrát pouze jediný. V předminulém kole zdolal Chomutov. Předtím utrpěli Rebelové plných šestnáct porážek v řadě! Favoritem utkání tak dozajista bude domácí celek.

Nyní si pojďme představit oba dnešní soupeře. Domácí Kometa se momentálně nachází se ziskem padesáti devíti bodů na čtrnáctém místě Noen extraligy. Jejím cílem tak nemůže být nic jiného než poskočit alespoň o dva stupínky výš. Jedině tak si zachová naději na Play-off, protože týmy od třináctého místa dolů budou hrát pouze o udržení. Na dvanáctou pozici ztrácí Kometa dva bodíky, ale oproti dvanácté Jihlavě má dva zápasy k dobru. Právě na jihlavský led Kometa zavítá po víkendu.

Krásné poledne vám přejeme z Brna, kde momentálně panuje spíše březnové, než lednové počasí. Místní hala Rondo dnes bude dějištěm dvou po sobě jdoucích zápasů mládežnických kategorií. Po utkání mezi juniory domácí Komety a Havlíčkova Brodu nastoupí na led starší dorostenci Brna a Kladna. I z tohoto zápasu vám nabídneme online přenos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.

David Nekvinda

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 5. Štindl (Křivohlávek), 6. Jankovič (Koukal), 23. Horehleď (Hnilička, Zemánek), 30. Jankovič (Káňa ), 48. Jankovič (Jurák), 53. Bilčík (Jurák, Stehlík) - 34. Pecen (Milfait, Zdražil)

Rozhodčí: Volf - Brabec, Pospíšil