Slavia – Vítkovice 4:3 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 2:4 (kon.) | Pardubice – Liberec 3:5 (kon.)
Motor ČB – Kladno 2:1 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Sparta – Třinec 3:5 (kon.)
Litvínov – Plzeň 1:0 (kon.)
HC Sparta Praha
3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
HC Oceláři Třinec
Neděle 23.01.2011, 17:00 • TESLA ARENA • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

HC Sparta Praha: Pöpperle - O'Brien, Gulaši, Hanzlík, Vykoukal, Philipp, Macholda - Broš, Rubeš, Výborný, Smoleňák, Hromas, Karpov, Husák, Luňák, Kratěna, Žalčík, Koreis, Bartánus, Kafka, Ton

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Richter, Zíb, Lojel, Seman, Krajíček, Vágner, Hrabal - Peterek, Bonk, Zagrapan, Polanský, Polák, Růžička M., Mičulka, Orsava, Varaďa, McGregor, Květoň, Adamský, Hrňa

Rozhodčí: Hodek, Mikula - Bádal, Kalivoda.

Přeji pěkné nedělní odpoledne odtud z TESLA ARENY, kde se už za malou chvíli střetnou mužstva, jež od sebe v tabulce dělí slušných 32 bodů. Do Prahy přijel lídr z Třince a proti němu se postaví dvanáctá Sparta, která po výhře v derby dál živí naději na předkolo playoff. Aby ale na něj mohla pomýšlet i zítra, musí dnes nutně bodovat.

Pražané už Oceláře jednou porazili, bylo to 5:1 na jejich ledě. Zda se jim tento kousek poštěstí zopakovat i dnes, to se dozvíme už za zhruba 15 minut, kdy padne úvodní buly.

00:01

0:53
    Vhazuje se v pásmu Třince.

1:14
    Sparta právě vstřelila branku!
    Začátek jako v pátek při derby! MAREK BARTÁNUS se dostal ke kotouči těsně přes brankovištěm a procedil ho mezi Hemrlíkovými betony. Asistence: David Výborný.

1:56
    Třinec podniká útok.

2:35
    Brooš nahazuje na Hemrlíka.

2:51
    Květoň si nebezpečně vybruslil, jeho střelu z ostrého úhlu však kdosi srazil mimo led.

3:35
    Bartánus pálí z otočky mimo.

4:00
    Třinec právě vstřelil branku!
    A lídr poměrně brzy srovnává krok. Václav Varaďa se dostal k odraženému kotouči a vyrovnává.

4:18
    No to je panečku obrat! Jakub Orsava se prokličkoval pásmem domácích a podél Pöpperleho poslal kotouč do sítě.

5:17
    Peterek se zjevil před Pöpperlem, ten však sklapnul betony včas.

5:55
    Koreisova střela mimo. Odražený puk Hamerlík raději přikryl.

6:59
    Kolem obránce se protáhnul Broš. Jeho rána nadělala Hamerlíkovi obtíže, ale jen na chvíli, než kotouč schoval v lapačce.

7:37
    Zagrapan se dostal až před sparťanskou klec, kde mu však Pöpperle uzmul puk.

8:01
    Koreis se odhodlal ke střele.

8:44
    Seman chtěl zpoza své branky rychle založit útok, nepřihrál však přesně.

9:17
    Žalčík s Orsavou bojovali u mantinelu o puk. Sudí nakonec přerušil hru.

9:44
    Branka hostí povyskočila z konstrukce, vhazuje se v pásmu Třince.

10:19
    Kratěna oslovil Výborného ke střele.

10:54
    Varaďa to zkouší za bránou domácích.

11:09
    A o chvíli později Seman pálí za přispění některé ze sparťanských hokejek do ochranné sítě.

11:44
    Zíb nezamířil přesně svůj tvrdý projektil.

12:45
    Růžička se nakonec sám vyhnal z pásma Sparty.

13:05
    Ton se prokličkoval defenzivou Třince, naservíroval puk Smoleňákovi, který ale neseřídil mířidla ideálně.

13:58
    Bonk ztratil kotouč a Sparta zakládá útok.

14:33
    Růžička chtěl uličkou prostrčit puk na Květoně.

14:41
    Pöpperle se provinil proti pravidlům, když podrazil jednoho z Ocelářů. Trest za něj odpyký Kafka.

15:31
    Minuta přesilovky je pryč, sparťané zatím úspěšně brání modrou čáru.

16:09
    Hrabal nahazuje.

16:41
    Tuhle přesilovku sparťané přežili bez většího maléru.

17:05
    Broš pálil sice z dálky, ale Hamerlík se musel pořádně natahovat.

17:33
    Květoň přečetl sparťanskou rozehrávku a jen tak tak že netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

18:15
    Kratěna to neudělal špatně. Naznačil střelu, objel obránce, ale Hamerlík si s jeho dělovkou poradil.

18:38
    Ofsajd a v něm chycen Hromas.

19:14
    Gulaši to zkusil od modré na teč.

19:32
    Hrabalovi utíká na druhé straně puk ven z třetiny domácích.

20:00

Hektický úvod první třetiny způsobil, že jsme do první sirény viděli hned tři branky. Sparťané se sice ujali krátce po úvodním buly vedení, Třinečtí jim však předvedli, jak je hokej pomíjivý sport a během půl minuty strhli vedení na svou stranu.

Pražané však nesložili zbraně a dál bojují o důležité body. Druhé dějství odstartuje zhruba v 17:50.

Zásahy gólmanů:
    Peter Hamerlík: 13
    Tomáš Pöpperle: 6

20:01

20:22
    Druhá třetina odstartovala proviněním se Smoleňáka proti pravidlům. Pykat odchází za hákování.

20:51
    Růžička se nenechal vykolejit dorážejícím sparťanem a bez obtíží rozehrál.

21:14
    Tentokrát už ale raději podržel puk.

21:28
    Zakázané uvolnění Třince. Tahle přesilovka se hostům zatím moc nedaří. Ještě jim zbývá něko kolem minuty.

22:01
    Ton osvobozuje Spartu.

22:40
    Polák s Hanzlíkem bojovali u mantinelu o puk.

22:53
    Orsava se velmi těžko sbírá z ledu. Radek Philipp nechal čepel své hokejky v Ocelářově obličeji a po právu tak odchází pykat.

23:16
    Výborný vysunul Kratěnu, ten byl ale včas zpacifikován hostující obranou.

24:02
    Síly na ledě se dočasně vyrovnají. Peterek se totiž provinil podobně jako před chvílí Philipp a posílá tak své mužstvo rovněž do čtyř.

24:51
    Hanzlík pálí od modré.

25:30
    Sudí pískl ofsajd Sparty a divákům se to nelíbí.

25:50
    Broš spěchá do pásma na poslední přesilovkový útok.

26:07
    Teď si Hamerlík nebyl úplně jistý. Ohlédl se za sebe, kotouč však nakonec vylovil ze své výstroje.

26:27
    O'Brien to zkusil od modré.

26:27
    Ještě předtím si však rozhodčí všiml, jak Martin Lojel podržel Karpova a potrestal ho za to dvěma minutami.

26:55
    Do třetiny Ocelářů se přiřítil Hanzlík, vymyslel však jen střelu, se kterou si Hamerlík bez obtíží poradil.

27:29
    Philipp dlouho otálel, nakonec však přeci jen vystřelil a jeho pokus se štěstím zpacifikoval Hamerlík.

27:29
    Sudímu se nelíbilo, jak si Radek Smoleňák počínal v brankovišti hostů a nadělil mu dvě minuty na trestné za sekání. Diváci spustili mohutný pískot, nic to však nemění na tom, že se hraje ve čtyřech.

28:15
    Adamský vypálil. Pöpperle se poradil i s jeho dorážkou.

28:55
    Teď sparťanská jednička zneškodnila jedovatou ránu zadáka Lojka. To nebyla vůbec špatná střela.

29:13
    Koreis s Hromasem nachvilku zavařili domácí obraně.

29:58
    Ton to nemyslel špatně. Z druhé vlny však naslepo nikoho neoslovil.

30:28
    Kratěna se těsně před Hamerlíkem sápal po puku. Marně, gólman hostí byl rychlejší.

31:00
    Seman byl mezi kruhy trestuhodně osamocen a využil toho. Počkal si, a pak nedal Pöpperlemu nejmenší šanci.

31:32
    Další zákrok sparťanské jedničky, tentokrát proti Růžičkovi.

32:04
    Jakkoliv měla Sparta ze začátku utkání slušně rozehrané, teď už mu vládnou hosté. Zagrapan vysunul Peterka, který obhodil kotouč bekhandem kolem Pöpperleho.

33:18
    Ale domácí neskládají zbraně! Kratěna se dostal ke střele, kterou Hamerlík vyrazil přímo na hůl Bartánuse, který dorazil puk do prázdné klece. Slovenský forvard se trefuje podruhé v zápase.

34:05
    Sparťané se zabydleli v pásmu soupeře a ten si musel pomoct faulem. Na lavici hříšníků už sedí Peterek.

34:47
    Třinečtí vyhazují a střídají.

35:20
    Smoleňák nepřihrál přesně a obral Spartu o pásmo Třince.

36:18
    Sparťanů bylo na ledě šest. Trest odpyká Petr Kafka.

37:07
    Lojkova bomba končí na Pöpperlově betonu.

38:55
    Květoň ztrácí puk, Karpov se řítí do třetiny hostů.

39:31
    Hamerlík raději podržel puk před rozjetým Kafkou.

39:56
    Pár vteřin před koncem se proti pravidlům provinil Bonk, když zahákoval Broše.

40:00

Třinečtí utekli Spartě na rozdíl dvou branek a ta to bude mít v poslední fázi hry hodně těžké. Třetí dvacetiminutovku však začne v početní převaze. Zda se domácím podaří obrat lídra o vedení se dozvíme zhruba v 18:49.

40:01

40:09
    Sparťané se rychle dostali do pásma Třince.

40:50
    Kratěna netrefil z dobré pozice bránu.

41:38
    Po Vykoukalově střele od modré se strhla před Hamerlíkem doslova mela. Se šťastným vyústěním pro Spartu, nutno dodat, protože LuKáš Luňák nějak dokázal procedit kotouč přes změť těl i Hamerlíka a vrací domácí zpátky do zápasu!

42:28
    A diváci v hale si pochopitelně přejí "ještě jeden".

43:22
    Petr Ton napřáhl a Hamerlík měl co dělat, aby jí lapačkou vytěsnil nad.

43:32
    Gulaši zkusil štěstí a od modré nahodil puk na třineckou svatyni.

44:32
    Růžička nepřihrál přesně.

45:54
    Po delší době hvizd rohodčího. Ohlásil zakázané uvolnění Třince.

46:07
    Kafka dorážel Tonův pokus.

46:59
    Byť v obležení červených, přesto Bartánus dokázal vystřelit. S přesností to ale nebylo ideální.

47:35
    Růžička zkrotil prudký pas a řítil se na Pöpperleho. Ten ale sklapl včas betony a nepřipustil změnu skóre.

49:09
    Sparťanské nahození stáhl Hamerlík ze vzduchu.

49:19
    Sudí viděl Tonovu hokejku příliš vysoko, Třinec si zahraje přesilovku.

50:11
    Třinečtí uzamkli sparťany na pěkně dlouho ve vlastní třetině. Teď už se však domácí osvobodili.

50:44
    Peterek vzal všechnu tíhu okamžiku na sebe a vypálil. Nalezl však jen Pöpperlovu náruč.

51:12
    Karpov předal puk do jízdy Brošovi, který ale zamířil nad Hamerlíkovu klec.

52:00
    Žalčík nedojel puk. Zakázané uvolnění Sparty.

52:47
    Kafka ujel, počkal na Tona v druhé vlně, ale v hale to jen zahučelo.

53:18
    Na nedostatek práce si teď třinecký gólman rozhodně nemůže stěžovat. Nebezpečnou bombu teď poslal třinecké jedničce Broš. Ale i jeho projektil gólman hostí zpacifikoval.

53:36
    Zmatky před Hamerlíkem nepotrestal nikdo ze sparťanů. Bartánus k tomu měl obzvlášť blízko.

55:30
    Hanzlíkovi utekl puk.

56:15
    Kafka nestihl vyjet z pásma Ocelářů, sudí musel písknout ofsajd.

56:58
    Sparťané přicházejí o pásmo.

57:46
    Sparťané nahazují do třinecké třetiny jeden puk za druhým, nedaří se jim však trvaleji se v ní zabydlet.

58:25
    Pöpperle na střídačce, Sparta je v šesti.

58:57
    Sparťané si berou oddechový čas.

59:41
    A je rozhodnuto, diváci opouští halu. Martin růžička ujel a uklidil puk do prázdné klece.

60:00
    Konec zápasu. (19:22:54)

Petr Schwank

Branky a nahrávky: 2. Bartánus (Výborný), 34. Bartánus (Kratěna), 42. Luňák (Bartánus, Vykoukal) - 4. Varaďa (Bonk, Polák), 5. Orsava (Hrabal, Hrňa), 31. Seman (Polák, Varaďa), 33. Peterek (Zagrapan, Lojek), 60. Růžička M. (Krajíček)

Rozhodčí: Hodek, Mikula - Bádal, Kalivoda