Slavia – Vítkovice 4:3 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 2:4 (kon.) | Pardubice – Liberec 3:5 (kon.)
Motor ČB – Kladno 2:1 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Sparta – Třinec 3:5 (kon.)

Třinec právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto, diváci opouští halu. Martin růžička ujel a uklidil puk do prázdné klece.

49:19
    Sudí viděl Tonovu hokejku příliš vysoko, Třinec si zahraje přesilovku.

41:38
    Sparta právě vstřelila branku!
    Po Vykoukalově střele od modré se strhla před Hamerlíkem doslova mela. Se šťastným vyústěním pro Spartu, nutno dodat, protože LuKáš Luňák nějak dokázal procedit kotouč přes změť těl i Hamerlíka a vrací domácí zpátky do zápasu!

39:56
    Pár vteřin před koncem se proti pravidlům provinil Bonk, když zahákoval Broše.

36:18
    Sparťanů bylo na ledě šest. Trest odpyká Petr Kafka.

34:05
    Sparťané se zabydleli v pásmu soupeře a ten si musel pomoct faulem. Na lavici hříšníků už sedí Peterek.

33:18
    Ale domácí neskládají zbraně! Kratěna se dostal ke střele, kterou Hamerlík vyrazil přímo na hůl Bartánuse, který dorazil puk do prázdné klece. Slovenský forvard se trefuje podruhé v zápase.

32:04
    Jakkoliv měla Sparta ze začátku utkání slušně rozehrané, teď už mu vládnou hosté. Zagrapan vysunul Peterka, který obhodil kotouč bekhandem kolem Pöpperleho.

31:00
    Seman byl mezi kruhy trestuhodně osamocen a využil toho. Počkal si, a pak nedal Pöpperlemu nejmenší šanci.

27:29
    Sudímu se nelíbilo, jak si Radek Smoleňák počínal v brankovišti hostů a nadělil mu dvě minuty na trestné za sekání. Diváci spustili mohutný pískot, nic to však nemění na tom, že se hraje ve čtyřech.

26:27
    Ještě předtím si však rozhodčí všiml, jak Martin Lojel podržel Karpova a potrestal ho za to dvěma minutami.

24:02
    Síly na ledě se dočasně vyrovnají. Peterek se totiž provinil podobně jako před chvílí Philipp a posílá tak své mužstvo rovněž do čtyř.

22:53
    Orsava se velmi těžko sbírá z ledu. Radek Philipp nechal čepel své hokejky v Ocelářově obličeji a po právu tak odchází pykat.

20:22
    Druhá třetina odstartovala proviněním se Smoleňáka proti pravidlům. Pykat odchází za hákování.

14:41
    Pöpperle se provinil proti pravidlům, když podrazil jednoho z Ocelářů. Trest za něj odpyký Kafka.

4:18
    No to je panečku obrat! Jakub Orsava se prokličkoval pásmem domácích a podél Pöpperleho poslal kotouč do sítě.

4:00
    A lídr poměrně brzy srovnává krok. Václav Varaďa se dostal k odraženému kotouči a vyrovnává.

1:14
    Začátek jako v pátek při derby! MAREK BARTÁNUS se dostal ke kotouči těsně přes brankovištěm a procedil ho mezi Hemrlíkovými betony. Asistence: David Výborný.

Petr Schwank

Branky a nahrávky: 2. Bartánus (Výborný), 34. Bartánus (Kratěna), 42. Luňák (Bartánus, Vykoukal) - 4. Varaďa (Bonk, Polák), 5. Orsava (Hrabal, Hrňa), 31. Seman (Polák, Varaďa), 33. Peterek (Zagrapan, Lojek), 60. Růžička M. (Krajíček)

HC Sparta Praha: Pöpperle - O'Brien, Gulaši, Hanzlík, Vykoukal, Philipp, Macholda - Broš, Rubeš, Výborný, Smoleňák, Hromas, Karpov, Husák, Luňák, Kratěna, Žalčík, Koreis, Bartánus, Kafka, Ton
    HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Richter, Zíb, Lojel, Seman, Krajíček, Vágner, Hrabal - Peterek, Bonk, Zagrapan, Polanský, Polák, Růžička M., Mičulka, Orsava, Varaďa, McGregor, Květoň, Adamský, Hrňa

Rozhodčí: Hodek, Mikula - Bádal, Kalivoda