Poprad – Košice 3:4 (po s.n.) | Banská Bystrica – Nitra 2:0 (kon.) | Skalica – Zvolen 3:2 (kon.)
Trenčín – Martin 4:2 (kon.) | HC Slovan – Žilina 2:0 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
HK Nitra
sk Neděle 23.01.2011, 17:00Tipos Extraliga (SR)

Zdravíme vás z banskobystrického zimného štadióna, kde sa už o chvíľu začne zápas 47. kola Slovnaft extraligy medzi domácim HC 05 a súperom z Nitry. Nádych dôležitosti bude mať tento súboj najmä pre hostí, ktorí tvrdo bojujú o účasť v osmičke zaručujúcej play off. O veľký krok sa k tomuto cieľu mohli priblížiť v šesťbodovom zápase so Skalicou, stratili však dvojgólové vedenie a po zbabranej koncovke podľahli Záhorákom v predĺžení. Dnes sa to budú snažiť napraviť, vzájomná bilancia s Banskobystričanmi však napovedá, že to vôbec nebude jednoduché. Z piatich duelov v tejto sezóne totiž všetky prehrali a inkasovali 27 gólov. Uvidíme, či dnes hráči spod Zobora znobilizujú sily a podarí sa im túto hrozivú štatistiku zvrátiť.

Úvodné zostavy:

HC 05 Banská Bystrica: Fedor - Cebák, Biro, Vantroba, Bambúch, Paľov, Kubka - Hlinka, Hudec, Tománek - Rumpel, Češík, Hvila - Weissmann, Šechný, Lažo - Bezák, Petro, Bendík.

HK Nitra: Laco - Fabian, Ďurák, Gábriš, Hlavačka, Novák, Joanidis - Spilar, Štefanka, Ručkay - Podstavek, Slovák, S. Saliji - Korhoň, Chrenko, Čaládi - Štumpf, Uhnák, Šumichrast.

Rozhodca: Lauff - Kalina, Korba.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

0:09
    Šechný v nájazde! Takmer pretlačil puk za Laca.

0:57
    Zakázané uvolnenie Bystričanov, ktorí začali vo veľkom útočnom štýle.

1:40
    Tlak Hudecovho útoku, ktorý ostreľoval nitriansku bránku.

2:50
    A opäť hosťujúci gólman v akcii, podržal nahodený puk.

3:44
    Štefankov zblokovaný pokus išiel vysoko nad bránku.

4:10
    Korhoň trafil do Fedora a potom Chrenko poslal puk tesne vedľa domácej bránky!

5:50
    Nitrania sa tlačia do útoku, hrajú už oveľa aktívnejšie, ako v prvých minútach.

6:31
    Po ofsajde vhadzovanie v strednom pásme.

7:40
    Prvým vylúčeným hráčom Gábriš, domáci si zahrajú presilovku.

8:00
    Bambúchova delovka od modrej lízla žrďku!

9:00
    Obrovský tloak domácich, Vantroba vo veľkej šanci netrafil bránku!

9:30
    Až teraz sa hostia vyslobodili vyhodením puku.

10:25
    Únik domácich troch na dvoch, Tománek zaváhal pri rozohrávke!

11:24
    Samir Saliji na druhej strane mieril do ľavého horného rohu Fedorovej bránky, domáci gólman vytiahol skvelý zásah lapačkou!

12:49
    Zakázané uvolnenie domácich, hra sa sťahuje pred Fedora.

13:27
    Delovka Hlinku takmer rozbila plexisklo za nitrianskou bránkou, skóre sa však stále nemení.

14:48
    Podstavek ide na dve minúty za hrubosť, Bambúch, ktorý ho chytil pod krk, to isté.

16:20
    Chrenkov teč bezprostredne pred Fedorom, puk išiel tesne vedľa!

17:30
    Obrovské šance domácich, Cebák vystrelil a potom spolu s ďalšími Bystričanmi dorážal svoju strelu! Gól visel na vlásku!

18:40
    Laco radšej prikryl puk pred dobiedzajúcimi domácimi hráčmi a na chvíľu otupil ich tlak.

19:24
    Zašliapnutý puk pri mantineli, hra prerušená.

20:00
    Prvá tretina skončila.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:15
    Weissmannov bekhend tesne vedľa, po ňom Šechný prestrelil bránku!

21:26
    Obrovská šanca Tománka, po prihrávke spoza bránky trafil Lacovu lapačku!

22:35
    Ofsajd domácich, vhadzuje sa v strednom pásme.

23:16
    Zakázané uvolnenie, hra sa sťahuje pred Fedora.

23:57
    Bánská Bystrica dala gól! Hlinka vyhral buly, posunul puk Hudecovi a ten zasunul puk medzi Lacove betóny!

25:09
    Bezák sa snažil nájsť prihrávkou spoza bránky spoluhráča, nikto tam však nebol.

25:35
    Nepresný pas Bystričanov a je z toho zakázané uvolnenie.

26:10
    A opäť pokazená prihrávka, tentoraz z hokejky Kubku.

27:20
    Únik dvoch na jedného, Tománek prihral Hudecovi a ten netrafil odkrytú bránku! To bola stopercentná šanca!

28:50
    A opäť lieta puk okolo Lacovej bránky, teraz sa domáci sami pripravili o pásmo.

29:25
    Jeden z Nitranov dostal pukom zrejme do tváre alebo krku! Zvíja sa na ľade, už je pri ňom lekár.

29:25
    Bol to Novák, už našťastie korčuľuje na striedačku.

29:56
    Zakázané uvolnenie hostí.

30:00
    Lažova šanca, Laco jeho strelu vyrazil!

30:35
    Cebák nahodil puk od modrej, Laco išiel do pokľaku a puk chytil. V tejto tretine sa hrá prakticky na jednu bránku.

31:20
    Únik hostí dvaja na jedného, úplne to však pokazili.

31:42
    Nitra bude hrať presilovku, Paľov ide na dve minúty.

32:30
    Hostia sa zatiaľ prakticky k ničomu nedostali.

33:00
    Lažov bekhend tesne vedľa! To je paradox, domáci majú tlak aj v oslabení.

33:42
    Puk medzi divákmi, už sú domáci kompletní. Oslabovku zvládli bez najmenších problémov, sami boli viac nebezpeční, ako ich súper.

34:30
    Zakázané uvolnenie domácich, vhadzuje sa pred nudiacim sa Fedorom.

35:07
    Bánská Bystrica dala gól Hvila sa natlačil pred Laca, poslal puk Češíkovi a ten zblízka zamietol puk k ľavej žrdi odkrytej nitrianskej bránky!

35:49
    Domáci môžu hrať opäť o niečo pokojnejšie, hoci skóre o tom veľmi nenapovedá, majú zápas jasne v rukách.

36:51
    Fedor si po dlhšom čase siahol na puk, hra prerušená.

37:40
    Zakázané uvolnenie Nitranov, ktorí nevyvíjajú žiadnu snahu smerom dopredu.

38:06
    Šechný nadvakrát v obrovskej šanci nepretlačil puk do siete, Weissmann potom namieril vedľa! Neuveriteľné, koľko šancí už domáci spálili.

38:39
    Nitra bude hrať presilovku, na dve minúty ide Hlinka.

39:15
    Korhoňovov nádejný pokus, Fedor kryje! Zrejme prvá šanca Nitry v tejto tretine.

40:00
    Druhá tretina skončila.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:45
    Domáci v plnom počte, môžu sa vrhnúť do útoku.

41:23
    Teraz však budú hrať opäť oslabení, Šechný ide na dve minúty.

42:00
    Tlak Nitry, až teraz hostia prišli o pásmo.

42:04
    Bude sa ale znova vylučovať, Hlinka ide na trestnú na dve plus dve minúty a 80 sekúnd presilovka hostí 5:3!

43:00
    Tlak hostí, ktorí však strieľajú minimálne! Domáci vyhodili puk.

43:30
    Už sú domáci štyria, stále sa ale musia brániť.

44:30
    Weissmann úplne sám pred Lacom nedal! Bystričania opäť ohrozili v oslabení súperovu bránku.

45:11
    Neuveriteľné, ďalší vylúčený Bystričan, tentoraz Paľov! 53 sekúnd presilovky Nitry 5:3!

45:36
    Hra prerušená pri domácej striedačke, vhadzuje sa v strednom pásme.

46:00
    Domáci vyhodili puk, bránia sa úspešne.

46:50
    Ďurákova delovka do Fedorovej lapačky. Ešte 21 sekúnd nitrianskej presilovky.

47:35
    Šechného bekhend a následná dorážka, Laco bol pozorný.

47:57
    A opäť v akcii Fedorova lapačka. Domáci gólman si stále drží čisté konto.

48:30
    Chrenko v obrovskej šanci, úplne sám pred padajúcim Fedorom prestrelil bránku!

49:30
    Ručkay a jeho strela vedľa, Nitra je v nápore!

49:43
    Teraz sa však budú hostia brániť, Fabian ide na dve minúty za hákovanie.

50:27
    Birova delovka, Laco zasahuje. Hra prerušená.

51:00
    Weissmannova delovka, Vantrobova neúspešná dorážka! Domáci teraz boli blízko tretiemu gólu.

52:21
    Hudecova tečovaná strela končí vysoko nad.

52:33
    Tománek vystrelil na Laca, ten na chvíľu stratil kontrolu nad pukom! Napokon mu neprešiel za chrbát.

53:20
    A opäť spŕška striel na nitrianskeho brankára. Už je to zasa v réžii Bystričanov.

54:40
    Puk v strednom pásme, domáci upokojili hru.

55:38
    Hosťom ušiel puk na útočnej modrej, je z toho ofsajd.

55:45
    Korhoň sám pred Fedorom! V páde nestihol zakončiť.

56:43
    Puk zašliapnutý za domácou bránkou, hra prerušená. Nitranom sa kráti čas na to, aby so zápasom niečo urobili.

57:20
    Odrazený puk išiel tesne vedľa žrďky domácej bránky!

57:55
    Nitra si berie oddychový čas, následne sa bude vhadzovať v domácom obrannom pásme.

57:55
    Hostia budú hrať power play!

58:27
    Domáci sa snažili trafiť opustenú bránku súpera, je z toho zakázané uvolnenie.

58:39
    Niekoľko Ďurákových striel od modrej, tú poslednú chytá Fedor a prerušuje hru.

59:00
    Puk v strednom pásme,

59:20
    Tománek netrafil prázdnu bránku!

59:58
    Ešte jedno vylúčenie, je to hosťujúci Ďurák za faul na Tománka! Tománek leží na ľade!

59:58
    Na ľad idú nosidlá, ale Tománek sa našťastie dvíha! Na ľade je teraz poriadne dusno.

59:58
    Ďurák dostal 5 plus do konca zápasu za faul lakťom, Weissmann osobný trest za nešportové správanie.