K. Vary – Třinec 2:4 (kon.) | Plzeň – Kladno 2:1 (po s.n.) | Vítkovice – Kometa Brno 5:0 (kon.)
Pardubice – Slavia 1:3 (kon.) | Sparta – Litvínov 1:3 (kon.) | Motor ČB – Berani Zlín 1:2 (po s.n.)

Rozhodující nájezd dal Ivan Rachůnek.

A dalším domácím je Gu¨laš. Slabé zakončení a nedal.

Rachůnek rychlou střeloiu zápěstím dává.

A trefuje tyčku.

A svůj nájezd si jde zopakovat i Šimánek.

Stejnou střelu tentokrát Kovář kryje.

A znovu jde na led Leška.

Tradiční nájezd z boku nedal.

Jako poslední ze Zlína pojede Hamrlík.

Šimánek zkusil blafák do bekhendu a neomylně proměňuje.

Leška jede a dává.

Jeho nájezd končí vedle.

Za domácí pojede druhou sérii Gulaš.

Za hosty jel Holík. Zkusil kličku do forhendu a také nedal.

64:50
    V závěru prodloužení Zlín ještě trochu zazlobil, ale dvě šance brankou neskončily. Budou nájezdy.

62:36
    Květoň nahodil puk na Dubu a pak si ho i dobruslil. za sníh v obličeji zlínského gólmana dostal do Míky co proto.

61:50
    Pět z osmi hráčů na ledě bylo v rohu kluziště na puku. Po deseti vteřinách rozhodčí tlačenici ukončil.

61:10
    Hosté jsou v pěti.

60:33
    Gulaš zkoušel vystřelit. Ale jeho pokus byl zablokovaný.

60:01
    Domácí mají ještě minutu a devět vteřin přesilovou hru.

60:01

60:00
    Konec zápasu. Za okamžik začne prodloužení.

59:56
    Domácí vyhodili mimo a bude se vhazovat ve středním pásmu.

59:10
    Vydarený pálil. Duba se roztáhl

59:09
    Sýkora (ZLN) - 2 minuty - faul kolenem - 5/4.

59:09
    A následně zůstal ležet u mantinelu. Sýkora o fauloval.

58:52
    Langhammer spálil obrovskou příložitost. U tyčky se byl zcela sám, ale Dubu nepřekonal.

58:28
    Domácím narostal křídla a Zlín vyhazuje za cenu icingu.

57:58
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Risk vyšel. Kašpařík vyhrál buly. Do střely se opřel Ptáček a PAVEL KAŠPAŘÍK jeho pokus tečoval za Tomáše Dubu. Asistence: Pavel Kašpařík

57:53
    Zlín vyhazuje na zakázané uvolnění.

57:44
    Kovář zůstává na střídačce a domácí jsou v šesti.

57:44
    Domácí si berou time-out.

57:44
    Roman Pšurný najížděl od pravého mantinelu a nasměroval svůj pokus přímo do Duby.

57:18
    Nedáš, dostaneš. Zlín se dostává do vedneí. Z protiútoku se prosadil PETER SIVÁK, který si za Kováře dorazil svou vlastní první střelu.
    Asistence: Stanislav Balán.

57:11
    Teč Kašpaříka a střela Ptáčka. Duba betony vyrážel.

56:30
    Tři obrovské šance domáících. nejdříve Mertl netrfil skákající puk, pak Pletka nebezpečně střílel a nakonec Gulaš dorážel. Bez výsledku.

55:08
    Zlín se brání dobře. Vyhazuje jeden puk za druhým.

54:34
    Hamrlík (ZLN) - 2 minuty - podražení - 5/4.

54:26
    Gulaš se dokázal z ničeho nic prosadit nebezpečnou střelou a následně si vykoledoval faul.

53:40
    Matějíček dostal puk na modrou a tvrdou ránu Kovář kryl.

53:19
    Domácí snahu o útok zastavila špatná přihrávka. Jihočeši ubrali na napadání a je to znát.

52:46
    Květoň udělal chybu v útočném pásmu. Zlín se dostával do šance, ale Kovář celou situaci vyřešil. Köhlerovu střelu kryl.

52:20
    Dnešnímu zápasu přihlíží 4514 diváků.

51:47
    Na tah se dostal Zlín. V útočném pásmu teď dostal hodně prostoru. Velké šance měli Holík a po něm i Důras. Zatímco první střelu kryl Kovář, druhou nasměroval zlínský forvard nad.

50:03
    Tempo trochu opadlo a hra se v posledních několika minutách nastěhovala do středního pásma.

46:59
    Langhammer našel Květoně mezi kruhy. tomu v rozhodující chvíli puk přeskočil hokejku.

46:46
    A na druhé straně zasahoval Duba. Gulaš se proti němu objevil po náhravce Langhammera úplně sám a nedal.

46:35
    Po delší době si zahrál Kovář. Matějíček pálil zpoza modré.

45:18
    Další pohledná akce Mountfieldu, která vyplynula z dobrého forčekinku. Mertl vyzval Kašpaříka a s jeho střelou měl Duba problémy.

43:53
    Propagační pokus Kuchejdy od červené Duba pokryl.

43:42
    Napadání domácíchj slaví úspěch. Kdyby Mikeska nezahrál vysokou holí, mohli jít domácí do šance.

42:30
    A ta přišla. Kašpařík dostal zpětnou nahrávku zpoza branky a sám před Dubou neuspěl.

41:27
    Domácí oproti druhé třetiny ožili. Snaží se zlínskou rozehrávku napadat a je otázkou času, než přijde šance.

41:25
    Zlín kontroval nahozením od modré. S tím neměl Kovář problémy, ale puk musel schovat v lapačce.

40:35
    Obrovskou šancí Pšurného začala třetí třetina. Mikeska vysunul zlínského odchovance, který proti svým neuspěl. Duba jeho pokus vykryl.

40:01

Střely na branku: 18:18. Vyhraná vhazování: 28:20. Vyloučení: 3:2

Třetí třetina začne pět minut před osmou hodinou.

V souboj brankáře Kováře s útočníky Zlína se proměnil původně vyrovnaný zápas. Zlín měl ve druhé části hry daleko lepší pohyb, snadněji získával puky i přecházel do útoku. Výsledkem bylo několik vyložených šancí a častý tlak v útočném pásmu. Domácí reagovali pomaleji a vyloženou příležitost si nevytvořili téměř žádnou. Do poslední třetiny budou msuet ještě hodně přidat, aby Valachy přehráli. Po dvou třetinách je téměř jasné, že tohle utkání bude o prvním gólu. kdo ho dosáhne, ten pravděpodobně vyhraje.

40:00

39:54
    Třetina se dohrává. Zlín to ještě zkusil s posledním náporem, ale neuspěl.

38:58
    Zlínští hráči vypadají ve druhé polovině zápasu mnohem živěji, kdežto domácí jsou zralí na přestávku. Další jejich pokus o útok zastavil ofsajd.

38:34
    A znovu je tu Zlínský tlak, několik zblokovaných střel a nakonec končí puk mimo mantinely.

38:19
    Hned na druhé straně musel skrýt puk v lapačce Kovář a Zlín má znovu pásmo.

38:14
    Mikeskova řada na chvíli zamkla Zlín v obranném pásmu. Velká šance však chyběla.

37:49
    Ovšem nic z toho. Zlín se hnal do útoku, ale zastavil ho ofsajd.

37:39
    Mountfield útok Zlína trochu otupil. Po svém icingu tentokrát získal pásmo a vhazuje se před Dubou.

36:58
    Obrana domácí je teď dost průchodná. Filip Čech vyjel zpoza branka, neatakván se otočil a ještě vystřelil.

35:51
    Hra má spád. Zlín se valil na branku Jihočechů ve třech, ale Důras střílel nad. Na druhé straně hend z protiútoku likvidoval Duba pokus Langhammera i dorážku Gulaše.

35:13
    Následně zkoušel překvapit domácí zpoza branky, ale Kovář s pomocí obránců jeho snahu zpacifikovali.

35:00
    Tohle se Leškovi nestává. Zlínský matador jel od modré sám na Kováře, ale nájezd nedal.

34:07
    Duba musel řešit ošemetnou situaci na druhé straně kluziště a povedlo se mu. Po střele domácí udržel puk v letu v lapačce a nevypadl mu.

33:45
    Co se dá spálit předvedl Holík. Sám před brankovištěm nasměroval puk nad branku.

33:33
    Šulc je dnes při chuti. Jeho střely však postrádají přesnost.

33:20
    Kuchejda pálil po Pletkově nahrávce. Jeho pokus byl zblokován.

32:52
    Ne, ne Gulašovi dnes kombinace v útočním pásmu nejde. nepřesnou přihrávkou znovu zkazil nadějnopu akci. Zlín následně nahodil na Kováře lehce získal pásmo.

32:17
    O něco víc se zapotil při pokusu Pšurného. Jeho ránu z jízdy však skryl ve výstroji.

32:04
    Vydarený zavezl puk do třetiny. Z jeho práce těžil Mikeska, ale střela Dubu zase tolik neohrozila.

31:43
    Domácí teď kupí jeden icing za druhým. Ve druhé polovině třetiny už je snad třetím.

31:26
    Nenápadná akce Zlína končí nebezpečnou ranou Holíka. Jde těsně vedle. Na druhé straně to zkouší i Langhammer. také bez úspěchu.

30:22
    Malá domů v podání Šulce. Kovář však dával pozor a puk opět rozehrál.

29:44
    Nahrávka na Květoně z vlastního pásma byla moc dlouhá. Icing.

28:57
    Zajímavý moment. Hostující Linhart začal před brankou Kováře zuřivě osekávat Vykoukala. Oba borci si pak situaci důrazně vyjasňovali a v doprovodu sudích odjeli na střídačku.

28:39
    Do této chvíle naprosto neviditelný Balaštík se dostal ke střele do mantinelu, ale namářil ji jen do boční sítě.

27:41
    Dvě šance domácích. Nejprve Šulcovu střelu vyrazil Duba jen před sebe, aby za Ferebauerovu dorážku nedosáhl. ta šla však mimo branku. Na led se porpvé dostává i čtvrtá domácí formace.

26:56
    Kašpařík našel skvěle Milana Gulaše, ten ale šanci zazdil. Před brankou si zřejmě popletl soupeře se spoluhráčem a nahrál mu přímo na hůl.

26:21
    Domácí hala tleská Kovářovi, který zneškodnil jedovatý pokus Důrase hned dvakrát po sobě.

25:50
    A znovu. Zlín zakládá další útok.

25:41
    Po buly domácí vyhodili.

25:30
    Ovšem hosté se usadili v pásmu a domácí nemohli vyhodit. jejich ukončil až puk v obličeji Kolarze, který se neohrožene vrhl do střely.

25:05
    První půlminutka z trestu je pryč a vhazuje se ve středním pásmu.

24:37
    Vykoukal (CEB) - 2 minuty - nedovolené bránění - 5/4

24:35
    A zase je na tahu Zlín. Série šanci zakončila střela Köhlera, kterou Kovář semaforem vyrazil před sebe a při zakončení byl Leška faulovaný.

24:09
    Vhazování před Dubou. Domácí už dokázali vyrovnat hru.

23:44
    Květoň skvěle zastavil na půlce rozehrávku Zlína. V útoku si však s Gulašem neporozuměl.

23:05
    Na druhé sztraně zase od modré pálil Hamrlík. Kovář byl pozorný.

22:29
    Langhammer se z buly v obraném pásmu dostal s pukem až za branku Duby. Vrátil puk na modrou Šulcovi a ten tvrdou ranou vystrašil hostujícího gólmana.

22:00
    Domácí jsou kompletní.

21:59
    Tak ne úplně. Při pokusu domácích vyhodit zachytil puk na modré Köhler a tvrdě pálil mimo.

21:42
    S další usazením v útočné třetině mají Valaši problémy.

21:01
    Hosté zankli v první minutě přesilovky domácí do obranného pásma, ale jejich snahy ukončil Vykoukal, který vykopl puk ze třetiny.

20:01
    Pšurný (CEB) - 2 minuty - krosček - 5/4

20:01

Střely na branku: 9:8. Vyhraná vhazování: 11:8. Vyloučení: 1:2.

Druhá třetina začne přibližně v 19 hodin.

20:00
    První třetina skončila a nabídla pohledný hokej. Gól sice nepadl, ale oba týmy si dokázaly vypracovat několik vyložených příležitostí. Hokej měl dobrý sát a diváka rozhodně nenudil. Utkání je zcela otevřené a první vstřelená branka může být tím rozhodujícím jazíčkem na pomyslných vahách.

19:59
    I hosté mohli jít do vedení. Vlach se zjevil před Kovářem, ale domácí gólm jeho puk kryl. Rozhodčí však zvedl pravici a bude domácí beky vylučovat. Zlín tak dostane na začátku druhé třetiny výhodu přesilové hry.

19:44
    Domácí to ještě zkoušejí. Kašpařík zavzlk puk za branku a předložil ho Pletkovi přesně před Dubu. Budějovický forvard ho však nepropálil.

19:20
    Pletka pokazil rozehrávku ve vlastním pásmu, ale jeho spoluhráči puk vybojovali.

19:04
    Hlasatel oznámil poslední minutu třetiny. Vhazovat se bude na středovém kruhu.

18:16
    Květoň se zkoušel prosadit nájezdem ze strany kluziště. Duba si tyčku pohlídal.

17:24
    Obrovská šance Zlína. Rychlý protiútok Valachů zakončoval Vlach, ale Kovář s problémy chytil.

17:01
    Pokus o vysunutí Pletky byl neúspěšný, přesto se domácí dostali do pásma. Snažili se zakončit, ale hosté se ubránili.

16:05
    Hosté jsou kompletní a jdou dopředu.

15:47
    Šest vteřin před návratem Vlacha na led zastavuje sanhu Mertla s Langhammerem ofjsad.

15:34
    A ono se nakonec nekonalo. Zlín vyhodil.

15:06
    Ve druhé polovině přesilovky se domácí usadili v pásmu a kombinují. K zakončení je však daleko.

14:36
    V oslabení ujel Sýkora, ale minul.

13:54
    Vlach (ZLN) 2 minuty - podražení - 5/4

13:54
    Domácí zvyšují obrátky. Další střelecký pokus byl sražen do ochranné sítě. Po komerční pauze se bude vhazovat po Dubově pravici.

13:38
    Napravit to chtěl Gulaš, který vyjel od mantinelu a střílel těsně vedle. To byla vyložená pozice.

12:59
    Langhammer jel společně s Květoněm na jednoho obránce, ale svého spoluhráče hledal možná zbytečně. Měl raději vystřelit.

12:33
    Podbně činní i Ptáček a domácí jsou v pěti.

12:09
    Kolarz znovu vyhazuje a jde střídat. Domácí brání dobře.

11:15
    Domácí si v první minutě oslabení počínají dobře. Vyhazují puky a Zlín se těžko dostává do třetiny.

10:33

10:33
    Po ledě to od modré zkoušel Hamrlík, ale Kovář si poradil stejně jako před chvílí Duba.

9:20
    Chyba v rozehrávce Duby byla prapříčinou střely domácího Jana Nováka. jeho pokus od modré musel řešit hostující gólman rozklekem.

8:43
    Na druhé straně předvedl dobrou práci lapačkou Kovář. Sivák zkoušel jeho postřech a neuspěl.

8:17
    Ptáček to zkusil z velké dálky. Ale Duba si zákrok připsat musel.

8:07
    Naopak na druhé straně se razantně opřel do puku Šimánek. Duba byl na místě a připraven.

7:37
    Po delší pauze se před Kovářem představil Zlín. Respektive hrál hlavně za brankou domácího gólmana. K přímému ohrožení branky nedošlo.

6:54
    Ale vše zakončila střela Ptáčka do prvního obránce před ním.

6:34
    Domácí byli úspěšní a jsou před Dubou...

6:23
    Kašpaříkovi buly nevyšlo. Ovšem Zlín vyhodil na zakázané uvolnění, takže si hráči vhazování zopakují.

6:15
    Gulaš zkoušel slabým bekhendovým pokusem od mantinelu nachytat Dubu. Skulinu u tyčky však nenašel a komerční pauza na pár vteřin snažení hokejistů přeruší.

5:40
    Jeho tým útočí, ale střela právě Romana Vlacha byla zblokovaná domácí obranou.

5:17
    A oba hráči si to zkusili podruhé na buly a tentokrát se radoval zlínský hráč.

5:03
    Duba musí být v pozoru. Po jeho levé ruce svádí souboj o puk Langhammer s Vlachem. Domácí byly úspěšnější.

4:33
    Řadou nepřesností na obou stranách se ani jeden z týmů nedokáže dostat do kloudné akce. Puky končí většinou v rozích kluziště.

3:40
    5/5

3:23
    Další pokusy o útočné pásmo už nevychází.

2:35
    A jsou uspěšní. Nahození Vydareného před brankou zkoušel tečovat Langhammer před brankou, ale puk šel vedle.

2:14
    První pokus o dosažení psáma nevyšel. Domácí to zkouší podruhé.

1:40
    Galvas (ZLN) - 2 minuty - držení protihráče - 5/4

1:30
    Jenže nevyhazují z pásma a Rachůnek našel před brankou zcela volného Sýkoru. Kovář kryl rozklekem.

1:14
    Domácí byli úspěšnější a mají puk.

1:07
    Vhazuje se po pravici Kováře.

0:55
    První regulérní útok druhé budějovické formace končí v rohu kluziště po Dubově pravici. Puk má Zlín a útoší on.

0:01
    A Leška vyhrál, přesto si první zásah zápasu připsal hostující Tomáš Duba. Musel zahrát holí puk, který směřoval na jeho branku.

00:01

Na úvodní buly se staví Leška s Mikeskou.

Dobrý podvečer z českobudějovické Budvar arény, kde se za malý okamžik střetnou v televizním utkání hráči domácího HC MOUNTFIELD a hostujícího Zlína. Bude to zápas o hodně. Zlín v současné chvíli okupuje třetí příčku a Jihočechům jde o účast mezi nejlepší šesticí. Svou pozici by si rádi vylepšili ještě před reprezentační přestávkou. Úlohu budou mít ztíženou, protože jim kvůli zraněním chybí hned trojice Červený, Podlešák a především jeden z předních střelců týmu Rostislav Martynek. Naopak v obraně se diváci, kteří pomalu zaplňují sedadla, dočkají domácí premiéry obránce Jana Vykoukala. Zlín přijel takřka v plném počtu. Postrádá jen útočníka Kubiše.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.
    Branky a nahrávky: 58. Kašpařík (Ptáček) - 58. Sivák (Balán), 65. Rachůnek

Banes Motor České Budějovice: Kovář (Jágr) - Vykoukal, Vydarený, Ptáček, Kolarz, Novák, šulc, Kotaška - Šimánek, Mikeska, R. Pšurný - Gulaš - Langhammer, Květoň - Kuchejda - kašpařík, Pletka - Polodna, Mertl, Ferebauer - Heřman.
    Berani Zlín: Duba (Sedláček) - Řezníček, Matějíček, Galvas, Linhart, Hamrlík, Míka, Švček, Bořuta - Sýkora, Köhler, Rachůnek, Čech, Leška, Vlach, Ondráček, Balán, Holík, Sivák, Balaštík, Důras.

Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Bádal, Kalivoda