K. Vary – Třinec 2:4 (kon.) | Plzeň – Kladno 2:1 (po s.n.) | Vítkovice – Kometa Brno 5:0 (kon.)
Pardubice – Slavia 1:3 (kon.) | Sparta – Litvínov 1:3 (kon.) | Motor ČB – Zlín 1:2 (po s.n.)
Liberec – Mladá Boleslav 3:0 (kon.)
HC Sparta Praha
1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
HC VERVA Litvínov
Pátek 04.02.2011, 18:00 • TESLA ARENA • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

00:00
    Dobrý večer, vítám vás u dnešního onlajnu z 47. kola mezi domácí HC Sparta Praha a HC Benzina Litvínov. Zápas začne během několika desítek vteřin.

00:01

00:01

0:10
    První střelu zápasu měl centr první formace Sparty Michal Broš, který zkoušel střelu pod horní tyčku. Přestřelil.

1:03
    Viktoru Hüblovi zabránil v dorážce mladý sparťanský obránce Husák.

1:36
    Sparťanští mladíci drží litvínovské hráče daleko od vlastní branky.

2:01
    Zakázané uvolnění Sparty, vhazuje se po levici Pöpperleho.

3:00
    Ton se snažil protlačit v mezikruží přes Gerháta, neuspěl.

3:14
    Aktivní střelec Ton trefil Volkeho do plastronu a litvínovský brankář přerušuje hru.

3:36
    Husák zkusil objet bránu a překvapit Volkeho, objev posledních kol byl připravený.

3:51
    Litvínov právě vstřelil branku!
    První velká šance zápasu skončila gólem. Hübl s Lukešem ujížděli dva na jediného obránce Sparty a VIKTOR HÜBL se po výstavní přihrávce trefil snadno do prázdné branky. Asistence: František Lukeš.

4:47
    Ačkoli domácí začali zápas aktivněji, po jediné chybě prohrávají. Tohle už jsme v TESLA ARENĚ v letošní sezoně viděli mnohokrát.

5:58
    Sacha Treille má puk za brankou a váhavě rozehrává.

6:06
    Vhazuje se v pásmu Litvínova, na buly Výborný proti Hüblovi.

6:48
    Hüblovi vystihl rozehrávku Kratěna a ocitl se sám před bránu, Volke mu mezi betony díru nenechal.

7:06
    První vyloučení zápasu. Tomáš Karpov (SPA) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

7:45
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách , faul si vybojoval Petr Ton. Provinil se František Lukeš (LIT) a verdikt zní: hákování.

7:45
    Buly v útočném pásmu Sparty.

8:02
    Jareš vystřelil přes Macholdu, netrefil Pöpperleho bránu.

8:41
    Ránu z dobré pozice si připisuje i Ivan Švarný, Pöpperle vyráží nahoru.

9:30
    Kombinaci na jeden dotek zakončoval nepřesně mladý sparťanský útočník Karpov, vyloučení na obou stranách jinak moc šancí nepřinesla.

10:37
    Litvínov hraje klidně, nespěchá s rozehrávkou.

11:20
    Broš tečoval před brankovištěm přihrávku od Treilleho, minul.

13:03
    Karpov hledal před brankou Žálčíka, jeho pokus ale nemířil do branky.

13:16
    Utkání navštívil nečekaně vysoký počet diváků. Zatím jich přihlíží 8474.

13:50
    Majdan poslal puk na modrou Švarnému, ten vystřelil jen do hráčů před brankou.

14:48
    Černý si hledal pozici mezi kruhy, vystřelil švihem, ale jeho pokus doprostřed branky Pöpperleho nepřekvapil.

16:00
    Sparta se dlouho nemohla dostat do větší šance. Teď se před brankou ukázal Luňák. Žálčík mu přihrál do idální pozice, ale mladík už nestačil zakončit tak kvalitně, aby překonal bezchybného Volkeho.

16:45
    Viktor Hübl se pokusil o teč mezi kruhy, minul.

17:19
    Za zákrok na Kratěnu odchází na dvě minuty (držení) Gerhát.

18:18
    V přesilovce se Sparta dostala do druhé šance. V té první volný puk před brankou nikdo nedoklepnul, při druhé zhatil Kratěnův atak brankář Volke.

18:50
    Sparta se usadila v pásmu poté, co puk zavezl Sacha Treille. Dragoun střílel z pravého kruhu a Treille neúspěšně dorážel z ostrého úhlu.

19:19
    Benzina se ubránila.

20:00

20:00
    První třetina nabídla překvapivě dobře zaplněné TESLA ARENĚ zajímavou podívanou. Domácí nedokázali využít územní převahu, naopak Chemici z jediné pořádné šance dokázali skórovat, když se trefil Viktor Hübl. Druhá třetina začne zhruba v 18:52.

20:01

20:12
    Hanzlík (SPA) vyhodil puk mimo hřiště a půjde na dvě minuty na trestnou lavici.

20:30
    Švarný po přihrávce Hübla přestřelil a chytal se za hlavu.

21:14
    Dobrou šanci měl Lukeš, Pöpperle jeho střelu na vzdálenější tyč vyráží betonem.

22:39
    Stříteský hledal Majdana před bránou, obránce Hanzlík mu ovšem zabránil ve vytvoření dobré střelecké pozice.

23:53
    Sebevědomý Husák prudce prověřil Volkeho lapačku, litvínovský brankář měl se střelou problémy.

24:21
    Žálčík (SPA) podrazil Lukeše a oslabuje svůj tým na dvě minuty.

24:49
    Litvínovští nachytáni v ofsajdu, což se nelíbí kapitánovi Vopatovi.

24:01
    K náhodnému puku se dostal Kracík a zkusil to mezi betony, jinak sparťanští bránící hráči odvádějí v oslabení dobrou práci.

27:32
    Gerhát s Hanzlem si vytvořili dobrou šanci ve sparťanském pásmu, Chemici teď důrazně přitápějí pod kotlem v útočném pásmu.

27:59
    A z tlaku Litvínova vypramenil faul Miroslava Formana (SPA), který půjde pykat na dvě minuty za držení protihráče.

28:24
    Dost prostoru měl Viktor Hübl, nezamířil ale přesně.

28:55
    Lukešovu zadovku vystihl Kratěna a osvobozuje Spartu.

29:45
    Tahle přesilovka zatím vypadá z pozice hostí hodně bezradně, Sparta důsledně brání a nedovolí Litvínovským usadit se v pásmu.

30:27
    Sacha Treille chytil baseballovým způsobem na střídačce puk ze vzduchu, vhazuje se ve středním pásmu.

31:02
    Trávníček připravil Vopatovi skvělou šanci, ten měl najednou před brankovištěm velikou šanci k navýšení skóre. Finální klička mu ale nevyšla.

31:30
    Zakázané uvolnění Sparty, hra se stěhuje před Pöpperleho.

31:48
    Litvínov je v útočném pásmu rychlý a drzý, ne však přesný.

32:26
    Radim Skuhrovec napřáhl z pravého kruhu, Pöpperle kryje.

33:11
    Puk je mimo hřiště, oba týmy střídají.

33:17
    Žálčík netrefil bránu o metr, puk získává Litvínov.

35:18
    Jenáček prostřelil Pöpperleho a ten chytil za zády puk, který klouzal centimetry před brankovou čarou. Teď měla Sparta štěstí!

36:19
    Gerhát s Majdanem si zase vytvořili výbornou šanci, druhý jmenovaný zakončoval a Pöpperle chytá. V posledních minutách má Litvínov navrch.

37:01
    Střela od modré litvínovského Kubáta dělala Pöpperlemu potíže, raději přerušil hru.

37:25
    Jan Hanzlík (SPA) je vyloučen na dvě minuty za nedovolenou výstroj, nepomohla ani debata kapitánů s rozhodčím. Nejspíš neměl zapnutý řemínek u helmy.

28:02
    Vhazování před Volkem,

38:41
    Forčekující Dragoun si z čista jasna vytvořil dobrou šanci, sám byl dobrou pozicí natolik překvapen, že ani nevystřelil.

39:33
    To litvínovská ofenziva byla v přesilovce opět vynulována sparťanskou defenzivou. Spartu však trápí spíš ofenziva, už 100 minut nedala gól.

40:00

Druhá dvacetiminutovka branku nepřinesla. A to i přesto, že Litvínov odehrál osm minut v početní výhodě. Blízko ke gólu měl sice Jenáček, jehož střela Pöpperlemu propadla a kutálela se do branky, ale sparťanský golman ji na brankové čaře stihl zastavit. Největší šanci na straně Sparty měli Kratěna s Výborným, ale Volkeho v brance nepřekonali.

40:01

41:02
    Gól ze šatny. Hübl přihrál zpoza brány Kubinčákovi, střelu zachytil Hanzlík, ale VOJTĚCH KUBINČÁK se k puku stejně dostal a posílá svůj tým do dvoubrankového vedení. Asistence: Viktor Hübl, Richard Jareš.

41:16
    Hákovaný a podražený JAROSLAV KRACÍK zvládl v pádu překvapit Pöpperleho střelou do šibenice. Asistence: Radim Skuhrovec, Jakub Černý. Signalizovaný trest se neukládá.

41:45
    Litvínovští jdou do čtyř. Robin Hanzl jde na trestnou lavici za vysokou hůl.

43:47
    Benzina se ubránila, opařená Sparta vůbec neví, co má hrát.

45:06
    Vhazování před Volkem potom, co se Bartánus ocitl v brankovišti.

45:29
    Richard Jareš (LIT) si jde odpočinout na trestnou lavici za podražení na dvě minuty.

45:37
    Macholda hned po buly zasáhl Volkeho masku, litvínovský brankář puk chytil a přerušuje hru.

45:59
    Broš chtěl Volkemu zpět napálit vyraženou střelu Hanzlíka, netrefil puk.

46:28
    Viktor Hübl unikal po levém křídle a dostal se až do neefektního a neefektivního zakončení. Je to ovšem důsledek změny ve sparťanském herní strategie, nyní nezbývá než se vrhnout do útoku.

47:29
    Sparta právě vstřelila branku!
    Karpov s Luňákem rychlou akcí naservírovali pěknou zadovku MICHALU DRAGOUNOVI, který po necelých 108 minutách bez gólu ukončuje sparťanské střelecké trápení z jasné šance. Asistence: Tomáš Karpov, Lukáš Luňák.

48:32
    Majdan s Kolářem se pošťuchovali za sparťanskou brankou, ale diváci se bitky nedočkali.

48:45
    Říká se, že nejsilnější sparťanskou zbraní letošní sezhony jsou třetí třetiny. Dnes to tak zatím ovšem nevypadá.

49:45
    Dragoun si věři, natlačil se až před Volkeho a zkusil procedit puk mezi betony, ovšem neúspěšně.

50:13
    Menší šarvátka před Volkem, nešlo ale o nic vážného.

50:45
    Kolář s O´Brienem ostřelují z dálky Volkeho, jejich dělovkám zatím schází přesnost.

51:03
    Výborný prohrál buly v útočném pásmu, Litvínov po dlouhé době může zaútočit.

52:07
    LItvínov se stáhl na vlstní modrou a kazí Spartě už tak problematický přechod do útoku.

53:10
    Karel Hromas se pokusil spasit Spartu střelou, která šla mimo branku asi o metr.

54:10
    Černý vystřelil do hrudi sparťanského gólmana, ten se raději ještě ohlédl.

54:17
    Sparta se nastěhovala do útočného pásma, Volke chytá jeden puk za druhým, ale šancí je minimálně.

54:51
    Vopat prověřil Pöpperleho přes clonícího obránce, gólmanHolešovických neměl problémy.

55:23
    Teď měl dost času na kličku před levou tyčí sparťanské svatyně Jánský, trefil ale jen beton.

56:19
    Broš možná zapomněl, že Černošek už za Spartu nehraje a nahrál mu, hra se přesouvá do středního pásma.

58:15
    Šance na vyrovnání je v nedohlednu, Chemici chladnokrevně kontrolují hru.

59:14
    Švarný vyhazuje na zakázané uvolnění, už se jen dohrává.

59:57
    Karpov prováhal vlastní šanci před brankovištěm, už se nic nestane.

60:00
    Konec zápasu. (20:22:06)

Pavel Hrdina

Branky a nahrávky: 48. Dragoun (Karpov, Luňák) - 4. Hübl V. (Lukeš), 42. Kubinčák (Hübl V., Jareš), 42. Kracík (Skuhrovec, Černý)

HC Sparta Praha: Pöpperle - Husák, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O´Brien, Zacpálek - Ton (od 8. minuty místo něj Sovík), Broš, S. Treille - Bartánus, Výborný, Kratěna - Žálčík, Karpov, Luňák - Forman, Dragoun, Hromas.
    HC VERVA Litvínov: Volke – Černošek, Kubát, Gula, Švarný, Jareš, Skuhrovec – Kubinčák, V. Hübl, Lukeš – Černý, Kracík, Jenáček – Jánský, Vopat, Trávníček – Majdan, Hanzl, Gerhát.

Rozhodčí: Rudý, Šindler, Barvíř, Blümel