Sparta – Litvínov 3:2 (kon.) | Liberec – Kladno 1:5 (kon.) | Ústí n/L – Chomutov 1:4 (kon.)
Vítkovice – Havlíčkův Brod 2:5 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 3:2 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
Pardubice – Plzeň 6:2 (kon.) | Slavia – Hr. Králové 3:1 (kon.) | Motor ČB – Vsetín 1:3 (kon.)
Třinec – Zlín 2:1 (kon.) | Písek – Jihlava 1:2 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Piráti Chomutov
Pátek 18.03.2011, 17:00 • Zlatopramen Arena, Masarykova 232, Ústí nad Labem • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu ze Zlatopramen Areny. Utkání začíná v 17:00 hod.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Kovář (D. Novák) - Ságer, Vaněk, M. Zdvořáček, Křepelka, Šimanovský, Marek Baránek - Vegner, M. Hanzl, Beníšek - Bačák, Jindřich, T. Bílek - Fojt, Rosa, Topol. Trenér: Karel Chládek.

KLH Chomutov: Maštalířský (Hamal) - Havel, R. Černý, Drobný, Sakaev, Souček, D. Hlava, Fronk - Šaržík, Lehnert, Kaše - Huňady, Toušek, N. Hlava - J. Novák, Kämpf, L. Novák - Mazánek, Hejcman, Navrátil. Trenér: Vladimír Čermák.

Rozhodčí: Luczków - Mašek, Hynčica.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

01:02
    Jindřich nalezl před Maštalířským v dobré pozici Bačáka. Ten se ale nestihl včas zorienotavat a kotouče se ujali hosté.

02:10
    Hraje se plynule, z poloviny hřiště to zkoušel Rosa, protože domácí potřebovali vystřídat.

03:40
    Tentokrát to od modré zkouší Vegner, Maštalířský kryje a oba celky střídají.

04:21
    Do levého kruhu si vybruslil Huňady, Kovář vyráží.

05:26
    Od modré čáry to zkoušel Dennis Hlava, střílel ale vysoko nad.

06:20
    Pěkná střela v podání ústeckého Topola. Jedovku, která měla namířeno do růžku Maštalířského svatyně, hostující brankář vyrážečkou zneškodnil.

08:14
    Chomutov právě vstřelil branku!

Parádní akce Chomutova. Z protiútoku 3 na 1 putoval touš po ose Daniel Lenhert - Dušan Šaržík - ONDŘEJ KAŠE, přičemž poslední jmenovaný nedal z prostoru mezi kruhy Kovářovi šanci. Asistence: Dušan Šaržík, Daniel Lehnert.

10:27
    Zakázané uvolnění domácích.

10:54
    Nyní icing i na druhé straně, vhazování po pravici chomutovského gólmana.

11:15
    Dnes se bude poprvé vylučovat. Za podražení vyloučen na dvě minuty Radek Fojt (UNL).

12:20
    Hostům se nedaří usadit v útočné třetině a domácí vyhazují.

13:00
    Ústečtí aktivně napadají a drží puk co nejdále od své svatyně.

13:15

14:01
    Navrátilec z trestné lavice Fojt prověřil pozornost modrobílého brankáře z levého kruhu, Maštalířský hru přerušuje.

14:55
    Úmyslný ofsajd hostí a buly v útočné třetině Lvů.

16:13
    Zakázané uvolnění Chomutova.

16:13
    Za sekání potrestán dvěma minutami Jan Jindřich (UNL) a hosté mají k dispozici druhou přesilovou hru.

17:29
    Ani pro tentokrát se Chomutovu nedaří probojovat do útočného pásma, nyní je brzdí ofsajd.

18:13

18:21
    Postavení mimo hru, hosté.

18:52
    Chomutov bude mít k dispozici třetí početní výhodu. Bačák (UNL) inkasoval menší trest za faul kolenem.

19:00
    Síly na ledě se srovnají. Toušek (CHM) vykázán na dvě minuty za hákování.

19:40
    Rosa předložil gólovku Fojtovi, ten jí z bezprostřední blízkosti spálil!

20:00

Statistiky první části:

Zakázaná uvolnění: 1:2.
    Ofsajdy: 1:3.
    Vyhraná vhazování: 11:7.

Další třetina začne přibližně v 17:40 hod.

Úvodní dějství bylo velmi vyrovnané, ale skórovat se podařilo jen hostům, když se v deváté minutě při pohledné akci 3 na 1 prosadil Ondřej Kaše. Domácí mohli doplatit i na svou nedisciplinovanost, neboť byli během prvních dvaceti minut třikrát vyloučeni. Chomutovští ani jednu z přesilovek nevyužili, naopak byli při vlastní početní výhodě vyloučeni a druhá část tak začne se čtyřmi hráči na každé straně. Ústečtí poté budou mít možnost osmivteřinové výhody jednoho hráče na ledě navíc.

20:01

20:09
    A hned na úvod je na programu další vyloučení. Za podražení potrestán menším trestem Šaržík (CHM) a 43 sekundy bude hrát Ústí nad Labem přesilovku 4 na 3.

20:47
    Lvi budou hrát dlouhou přesilovku 5 na 3. Na trestnou lavici Chomutova usedí třetí hráč. Lehnert (CHM) vyloučen na dvě minuty za hákování.

21:20
    Žlutomodří okupují útočné pásmo, ke gólové střele to ale zatím nevede.

21:59
    Chomutov mohl ve dvojnásobném oslabení udeřit! Jakub Novák si to se svým jmenovcem Lukášem mířili na Kováře. Ani po následném důrazu nedorazili puk za záda ústeckého gólmana.

22:47

23:50
    Ačkoli začali Chomutovští druhou část ve třech, na ledě jsou jednoznačně lepším týmem.

24:32
    Znovu se vylučuje. Souček (CHM) si jde odpykat dvě minuty za hákování.

25:16
    Toušek si v oslabení obhodil ústeckého beka Ságera a před Kovářem pálil vedle!

25:57
    Lvi právě vstřelili branku!

Tak přeci jen se domácí dočkali. Z pravého kruhu prostřeluje Maštalířského pohotovou střelou v přesilovce KAREL ROSA. Asistence: Radek Šimanovský, Jiří Topol.

27:50
    Ani jednomu ze severočeských celků se nedaří vyvinout tlak, sevřít soupeře v obranném pásmu a okupovat soupeřovu branku.

30:04
    Hráčská lavice Ústeckých Lvů obdržela menší trest za špatné střídání. Dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě míří odpykat Šimanovský (UNL).

31:45
    Tým hostů nemá v této početní výhodě přesnou mušku a domácí se osvobozují.

32:04

33:10
    V útočné třetině špatně přihrál Fojt. Ten může děkovat jen Kovářovi z ústecké branky, který jeho únik vytěsnil.

33:59

O druhý zásah hostí a o návrat do vedení se z bezprostřední blízkosti zasloužil JAN MAZÁNEK. Asistence: Darek Hejcman, Filip Navrátil.

33:59
    V brance domácího družstva došlo ke změně. Místo Tomáše Kováře nastupuje na led brankář David Novák.

36:33
    Toušek v úniku přestřelil!

38:50
    Oba celky chybují v rozehrávce, z čehož vyplývají velké šance. Na Maštalířského šli právě teď Rosa s Fojtem, přičemž akci 2 na 1 uhasil hostující obránce.

40:00

Statistiky druhé části:

Zakázaná uvolnění: 0:0.
    Ofsajdy: 0:0.
    Vyhraná vhazování: 14:3.

Další třetina začne přibližně v 18:20 hod.

Prostřední dvacetiminutovka nabídla jeden přesný zásah na obou stranách. Nejprve na 1:1 vyrovnal ve 26. minutě Karel Rosa a následně o osm minut později vrátil vedení Chomutovu Jan Mazánek. Po druhém obdrženém gólu vystřídal kouč Chládek brankáře Tomáše Kováře a do hry nastoupil David Novák. Od této změny se již skóre neměnilo a před poslední třetinou je stav 1:2 z pohledu domácích.

40:01

Dnešní utkání sleduje 137 diváků.

40:49
    Z mezikruží pálil vedle Šaržík!

41:20
    Podobná situace i na druhé straně hřiště. Smolařem byl pro tentokrát Jindřich.

41:42
    Přesilovka pro domácí a šance na vyrovnání. Vyloučen Sakaev (CHM) na dvě minuty za zdržování hry - vystřelení puku mimo hřiště.

42:33
    V oslabení se na Davida Nováka chystal Jakub Novák. V nájezdu ale jeho betony neprostřelil!

43:10
    Hosté vyhazují.

43:42

45:10
    Chomutov se prezentuje výbornou defenzívou a nepouští svěřence trenéra Chládka do vyložených šancí, které by mohly skončit rozsvícením červeného světla za Maštalířským.

48:16
    Ságer si najel před brankáře Chomutova a snažil se ho překonat. Ani následná dorážka Bačáka za zády Maštalířského neskončila!

50:05
    Na dvě minuty si půjde odpočinout Křepelka (UNL) za zdržování hry - vystřelení puku.

50:59
    Sudí vykazuje hosty do středního pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

51:15
    Gólman Slovanu neměl puk pod kontrolou a Huňady se mohl prosadit do odkryté branky. V tutové šanci vyslal puk ze své hole o kousek vedle!

52:05

53:10
    Huňady přesprintoval celé hřiště, nahrávku do prázdné branky však Nicolasovi Hlavovi nepředložil dle svých představ.

54:09
    Icing hostů.

56:05
    Zakázané uvolnění domácích, kteří mají ještě necelé čtyři minuty na to vyrovnat.

56:55
    Chomutov zastavuje ofsajd.

57:40
    Po levé straně ujel domácím obráncům Lehnert, jeho dělovku z prostoru pro vhazování Novák kryje.

57:56

58:26
    Křepelka měl na holi vyrovnání. Jenže na Maštalířského si brousil zuby tak dlouho, že jeho střelu zblokoval hostující obránce Souček.

58:45

Nedáš-dostaneš! Přesně toto přísloví teď platilo ve Zlatopramen Areně, kdy si puk před Davidem Novákem párkrát vyměnili JAKUB NOVÁK s Lukášem Novákem, přičemž poslední jmenovaný uklidil kotouč do prázdné branky. Asistence: Lukáš Novák.

59:22

Hosté přidávají ještě pojistku v podobě čtvrtého zásahu. Druhým gólem v utkání se o tři body pro Chomutov zasloužil JAN MAZÁNEK. Asistence: Jaroslav Souček, Ondřej Toušek.

59:28
    Lehnert v samostatném úniku přestřelil!

60:00

Chomutov si tři body ze Zlatopramen Areny odveze zcela po zásluze. Na ledě byl více aktivní a svou výbornou obrannou hrou nepouštěl útočníky Ústí nad Labem do šancí, ze kterých by eventuelně mohli těžit. Při dalším on-line přenosu, ať už ze Zlatopramen Areny nebo odjinud, na shledanou.

Statistiky třetí části:

Zakázaná uvolnění: 1:1.
    Ofsajdy: 0:2.
    Vyhraná vhazování: 9:5. (18:52:04)

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 26. Rosa (Šimanovský, Topol) - 9. Kaše (Šaržík, Lehnert), 34. Mazánek (Hejcman, Navrátil), 59. J. Novák (L. Novák), 60. Mazánek (Souček, Toušek)

HC Slovan Ústí nad Labem: Kovář (34. D. Novák) - Ságer, Vaněk, M. Zdvořáček, Křepelka, Šimanovský, Marek Baránek - Beníšek, M. Hanzl, Vegner - T. Bílek, Jindřich, Bačák - Fojt, Rosa, Topol. Trenér: Karel Chládek.
    Piráti Chomutov: Maštalířský (Hamal) - Havel, R. Černý, Drobný, Sakaev, Souček, D. Hlava, Fronk - Šaržík, Lehnert, O. Kaše - Huňady, Toušek, N. Hlava - J. Novák, Kämpf, L. Novák - Mazánek, Hejcman, Navrátil. Trenér: Vladimír Čermák.

Rozhodčí: Luczków - Mašek, Hynčica