K. Vary – Sparta 4:2 (kon.) | HC Litvínov – Písek 5:4 (po s.n.) | Kometa Brno – Pardubice 6:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
HC Sparta Praha
Neděle 27.03.2011, 10:45 • KV Aréna (Karlovy Vary - Tuhnice) • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Loučím se s Vámi z KV Arény a večer u juniorského finále Napočtenou ! (13:43:14)

Karlovarští nakonec s přehledem postupují na Mistrovství ČR, kde na ně čekají Vítkovice. Sparta hrála celou dobu aktivně, především jí držel Langer v brance, ovšem při závěrečném tlaku domácích hosté kapitulovali.

60:00

59:23
    Sparta právě vstřelila branku!
    Pražané nechtějí odjíždět z varů se svěšenou hlavou. Útěchou jim může být alespoň druhá branka v přesilové hře MARTINA BARTOŠE. Asistence: Adam Keller.

59:15
    Patrik Michálek (KVA) dostává dvě minut plus taktéž osobní trest za úder do oblasti hlavy a krku.

59:11
    Hra se už spíše jen dohrává ve středním pásmu.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:15
    Střela Zikmunda mířila vysoko nad.

56:15
    Vyloučen Vokurka (SPA) na dvě minuty za podražení.

56:01
    Vyloučen Luboš Vacek (SPA) na dvě minuty plus osobní trest za úder do oblasti hlavy a krku.

54:59
    Vyloučen Alexander Molnár (KVA) na dvě minuty za krosček.

54:51
    Na hostech je vidět odhodlanost, ale domácí nabuzení vedením drží sparťanské akce dál od své branky.

52:39
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Domácí pokračují v krasojízdě. Po dobře sehrané přesilovkové kombinaci poslal puk do odkryté klece JOSEF KLÍMA. Asistence: Sebastian Gorčík, Adam Rulík.

52:01
    Vyloučen Jiří Vokurka (SPA) na dvě minuty za hrubost.

50:19
    Energetici si zřejmě posjitili postup. Po bleskové šanci se prosadil ALEXANDR MOLNÁR, poté, co tečoval mezi betony pas Zikmunda z rohu kluziště. Asistence: Ladislav Zikmund.

45:33
    Karlovarští rázně snižují veškeré sparťanské naděje na postup. Pražané musí do konce třetiny vsítit minimálně dva góly. Po tlaku ve vlastním pásmu se domácí osovobodili nepříliš prudkým vyhozením. To zachytil Gorčík a zajel si s pukem až za branku Langera. Párkrát s pukem zamíchal a sjal si do pravého rohu, odkud poslal puk na volného LADISLAVA ZIKMUNDA, který využil nepozornosti brankáře a ještě před jeho přemístěním dorazil puk do branky. Asistence: Sebastian Gorčík.

44:47
    Zakázané uvolnění Energie, která si nerozumněla při přesilové hře.

44:09
    Startuje zkrácená karlovarská přesilovka.

43:18
    Počet hráčů na ledové ploše se vyrovnává. Za nedovolené bránění usedá na trestnou lavici Karel Slavata (SPA).

42:09
    Vyloučen Vilém Opartný (KVA) na dvě minuty za podražení.

41:08
    Sparťanský Langer nyní začaroval svoji klec, když hned dva pokusy Varů skončily na dobře postavených tyčkách.

40:01

Závěrečná dvacetiminutovka, po které se již dozvíme jméno postupujícího začne ve cca 12:29.

Druhá třetina nabídla hokej plný nasazení z obou stran. Snaha Pražanů ujmout se vedení byla veliká, ale výborná obrana domácích a především skvělé zákroky Frčka drží Energie při naději postupu.

40:00

39:31
    Hostující Černoch je dnes velice aktivní, ale ani další střelecký pokus nenašel skulinky v brance.

37:19
    Málem jsme tu měli neoblíbeného "vlastňáka". Gorčík nahazoval puk na branku Sparty. Kotouč se odrazil od jednoho ze sparťanských beků přmo do branky, kde naštěstí pro hosty již číhal dobře postavený Langer.

36:55
    Gorčíkovo ránu odráží vyrážečkou Langer mimo.

35:11
    Energetici drží Spartu v zámku, ale žádná vážnější akce zatím nepřichází.

33:55
    Další ofsajd, tenotkrát na straně Energie.

32:43
    Na Spartě je hodně vidět jak moc chce. Tlačí se. útočí, napadá, ale brankář Frček drží zatím vyrovnaný stav, výhodnější pro Vary.

32:24
    Ofsajd HC Sparta Praha.

30:57
    Závar před brankou Langera.

29:37
    Na trestnou lavici míří Adam Keller (SPA) ke dvouminutovému trestu za faul loktem.

28:57
    Další neskutečná smůla Sparty. Skrudenc nahazoval puk na branku, kam si najížděl jeden z jeho spoluhráčů. Puk však ještě za letu nevědomky zachytil brankář Varů a kotouč mu sjel po hrudi na zem. Zde si jej naštěstí rychle všimnul a zalehl.

27:58
    Černochova rána byla zblokována a letěla vysoko nad branku Karlových Varů.

27:34
    Více ze hry mají nyní domácí, kteří neustále dotírají na pražskou klec.

26:35
    Frčkovi vypadl kotouč z lapačky, ale naštěstí z toho pohroma pro Energii nebyla.

25:29
    Jakub Vrána pálil z mezikruží ihned po přijetí pasu, ale projektil mířil jen do hrudi Langera.

24:50
    Michálkovo ránu od modré lapil Langer do lapačky.

24:16
    Ojedinělý útok domácích ihned zastavuje ještě v jeho začátku ofsajd.

23:06
    Sladkovský dorážel před zcela nekrytým Frčekm těsně mimo. Už druhá tutovka Sparty od začátku třetiny.

21:47
    Lojka tečoval ránu od modré. Jeho teč proletěla jen kousíček na horní tyčkou karlovarské svatyně.

21:00
    Hosté měli nyní velké problémy s atakem Energie, která dlouho kontrolovala puk v pásmu soupeře.

20:13
    Na uvítánou posílá Vacek střelu z ostrého úhlu Frčkovi.

20:01

Druhé dějství začne v cca 11:44.

Stav po první třetině nahrává do karet domácí celku, kterému, jak již bylo řečeno, stačí bod k postupu. Jako první se však vedení ujali hosté při hře 4 na 4. Domácí ale prokázali bojovnost v časech nelehkých a v přesilovce krásnou kombinační akcí srovnali stav po brance na obou stranách.

20:00

19:06
    Celkem komická vložka. Hned trojice hráčů z obou celků se u mantinelu prala o puk. Po zhruba půl minutě hra pokračuje.

18:15
    Černoch pálil ined po buly do hrudi Frčka.

18:11
    Na druhé straně zakázané uvolnění týmu z města horkých pramenů.

17:45
    Ofsajd týmu z metropole.

17:07
    Priškinovo dělovce od modré sice razance nechyběla, ale příště to chce více přesnosti. Na druhou stranu však v neprospěch hrála velkou roli časová tíseň.

16:29
    Vacek, byť hrající v oslabení, si sjel na útočný výlet zakončený nepříliš prudkou ale přesnou technickou ranou zápěstím, kterou domácí Frček raději schoval v lapačce.

15:44
    Sparťanl bylo na leové ploše více, než je dovoleno. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Martin Bartoš (SPA).

14:48
    Černoch předvedl sólo, zakončené dost nepřesnou střelou.

13:13
    Vokurkovo rána z rohu přeletěla přes beton Frčka, ale mířila naštěstí pro domácí těsně mimo vzdálenější tyčky.

12:12
    Kotouč nyní jakoby přesně kopíroval brankovou čáru a přejel podél ní. Neuvěřitelná smůla hostů či štěstí domácích?

11:47
    Na trestné další energetik. Daniel Hroch (KVA) musí odpykat dvě minuty za podražení.

09:38
    Fantazie v podání karlovarských mladíků. Po dlouhém dobývání pražské svatyně udělal jeden ze sparťanských beků chybu. Toho využil Vrána a poslal puk na zcela nekrytého kapitána Energie ONDŘEJE ŠAFÁŘE, který využil "dálnice" před ním a prostě se napřáhl a poslal nechytatelný pokus za záda dosud výtečného Langera. Asistence: Jakub Vrána.

08:34
    Karlovarští mají problém se zavezením kotouče do pásma Sparty, která skvěle forčekuje.

08:04
    První střelecký pokus Energie má ve své lapačce sparťanský gólman.

07:50
    Vyloučen Marek Pulkrab (SPA) na dvě minuty za sekání.

07:32
    Vrána v obrovské šanci nedokázal zasunout puk za sedícího Langera.

618
    Sparta kontroluje v pásmu Energie puk, ale bez střelby.

05:18
    Vary hrají tentokrát v oslabení lépe a už podruhé jsme viděli letící kotouč přes všechny čáry karlovarské arény.

04:36
    Vyloučen Patrik Michálek (KVA) na dvě minuty za hákování.

04:17
    Po přihrávce rukou je tlak Sparty "přestěhován" do středního pásma.

03:55
    Langer špatně rozehrál. Puku se ujali Řezníček s Vránou, ale ani jeden nedokázal prostřelit vracejícího se brankáře Sparty mezi tři tyče.

02:37
    Hosté se ujímají vedení přesně ve chvíli, kdy se naled vracel potrestaný Černoch. Vacek našel zcela osamoceného JANA KOŠŤÁLKA, který se napřáhl a dělovkou z mezikruží nedal Frčkovi šanci. Asistence: Luboš Vacek.

02:20
    Karta se obrací. Na trestnou lavici míří Jakub Vrána (KVA) na dvě minuty za krosček a Sparta si za sedmnáct sekund zahraje power play.

01:45
    Veverkovo rána prošla až k Langerovi, který ji však pohotově likviduje betonem.

00:56
    Hroch pálil od modré přímo do hrudi Langera.

00:37
    Karlovarští si poměrně brzy zahrají přesilovou hru. Vyloučen Jiří Černoch (SPA) na dvě minuty za hákování.

00:17
    První útočná akce Sparty končí odpískaným ofsajdem.

00:01

Mladí borci již jsou na ledě. Utkání se o něco málo zpozdilo kvůli přechcozímu tréninku juniorky Energie, která zde ve své kategorii večer sehraje finálové utkání.

HC Energie Karlovy Vary: Frček (Nguyen) - Michálek, Kodl, Veverka, Šafář "C", Priškin, Červenka, Rulík - Zikmund, Opatrný, Klíma J., Řezníček, Vrána, Petrov, Gorčík, Hroch, Molnár, Obodzynksyy.

HC Sparta Praha: Langer(Pírs) - Hrdlička, Keller, Knobloch, Kolář, Košťálek, Mikliš, Široký, Vacek, Vokurka - Bartoš,Černoch, Hozák, Krudenc "C", Lojka, Major, Oždian, Pulkrab, Sladkovský, Slavata.

Vzájemná utkání 2010/2011

9. kolo Sparta - Energie 5:4 sn.

18. kolo Energie - Sparta 2:5

27. kolo Sparta - Energie 5:1

36. kolo Energie - Sparta dnes

Lépe mají do zápasu nakročeno domácí. Jsou na poslední druhé postupové příčce, ovšem jen tři body od Sparty. Karlovarským tedy k postupu stačí uhrát jediný bod. Naopak plnobodové vítězství Pražanů by díky lepšímu skóre poslalo na Mistrovství ČR Spartu.

Den D celé sezony pro mladší dorostence karlovarské Energie i pražské Sparty. Oba týmy balancují na tenké hraně mezi postupem dále nebo ukončení sezony.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:45.

Milan Ouředník

Branky a nahrávky: 10. Šafář "C" (Vrána), 46. Zikmund (Gorčík), 51. Molnár (Zikmund), 53. Klíma J. (Gorčík, Rulík) - 3. Košťálek (Vacek), 60. Bartoš (Keller)

HC Sparta Praha: Langer (Pírs) - Hrdlička, Keller, Knobloch, Kolář, Košťálek, Mikliš, Široký, Vacek, Vokurka - Bartoš,Černoch, Hozák, Krudenc "C", Lojka, Major, Oždian, Pulkrab, Sladkovský, Slavata.