Slovensko – Skotsko 18:2 (kon.) | Austrálie – Itálie 2:6 (kon.) | Skotsko – Česko 2:23 (kon.)
Itálie – Velká Británie 7:2 (kon.) | Francie – Austrálie 8:1 (kon.) | Velká Británie – Skotsko 6:6 (kon.)
Itálie – Slovensko 6:5 (kon.) | Francie – Česko 0:11 (kon.)
Itálie
6:5 (3:2, 3:3)
Slovensko
Sobota 28.05.2011, 18:00MS v inline hokeji – kategorie Masters

Asi nejzajímavější a rozhodně nejvypjatější zápas dosavadního průběhu turnaje končí výhrou Italů, kteří tak sahají po medailích. Naopak Slováci budou asi muset zítra bodovat proto českému výběru, což pro ně bude velmi složité. (19:19:07)

39:00
    Další italské šetření času za vlastní brankou.

38:26
    Šulkova rána ztečována obráncem vysoko nad.

38:04
    A Slováci si berou time-out.

38:04
    Slovensko právě vstřelilo branku!

To je drama. Novosedlíkova zblokovaná rána skončila na holi PETERA PODOBNÍKA a ten dvě minuty před koncem dává kontaktní branku. Bez asistence.

37:50
    Varrotiho rána zpoza obránce vystrašila Dovinu.

37:05
    A za faul loktem je vyloučen Marco Tremolaterra.

37:05
    Po Štábelových dvou pokusech velká mela před italskou brankou. Branka z toho není.

36:10
    Před Štábelem ukrývá do lapačky puk Scudier.

35:45
    Další tyčka zvoní po Cintoriho ráně!

35:03
    Pěkná italská kombinace skončila u Cintoriho jehož svižnou ránu Dovina stihl vyrazit do rohu.

34:42
    Italové teď šetří čas.

33:56
    Cintoriniho rána rozezvučela pravou tyč za Dovinou.

33:16

Dacko z prostoru, kde bývá na ledě modrá čára poslal puk na pravý kruh MARIANU ŠTÁBELOVI, který jej doslova vmetl do italské brány. Asistence: Radovan Dacko.

32:41
    Italové se zatím úspěšně brání.

32:13
    Luca Varotto - 2 minuty za nedovolené bránení. Postižený Novosedlík z plochy odešel za doprovodu lékařů.

31:42
    Novosedlíkovu dlouho avizovanou ránu Scudier viděl a vyrazil.

30:53
    Tessari nyní obral Frantu v šanci zákrokem na hranici faulu. Rozhodčí ukazuje: pískat se nebude!

29:38
    Itálie právě vstřelila branku!

LUCA VAROTTO dostal přihrávku před branku a lehkou tečí jej usměrnil za brankovou čáru. Asistence: Renato Vaccarino.

29:00
    Před dotírajícím Novosedlíkem schovává Scudier puk.

28:10

Situaci dva na jednoho řešil Cintori přesným a rychlým pasem na RIKI TESSARIHO, který se z voleje nemýlil. Asistence: Alessandro Cintori.

27:31
    Tessariho bekhendový pokus skončil někde pod Dovinou.

27:09
    Renato Vaccarino vyloučen za podražení. Hraje se ve třech na obou stranách.

27:04
    Cintoriho rána končí v ochranné síti za slovenským gólmanem.

24:48

Chvíli na to snižuje VLADIMÍR FRANTA. Možná byl ještě jeho pokus tečován někým z Italů. Bez asistence.

24:30

Ale gól padnul již teď. ALESSANDRO CINTORI napřáhl až ke stropu haly a jeho projektil málem prorval síť. Bez asistence.

24:17
    Dvě minuty se bude hrát ve třech. Poté začne Italská přesilovka.

24:17
    A ve stejný čas je na pět minut vyloučen Peter Šulek. Jeho přestupkem bylo sekání.

24:17
    A poté je sám vyloučen. Laurati si odsedí dvě minuty za hrubost.

24:17
    Laurati teď po jednom ze soubojů zůstal ležet na ledě.

23:58
    Slováky neuznaná branka nabudila. Tempo jejich hry se zvýšilo.

23:31
    Vystřelil Vaccarino, Dovina chvíli hledal puk mezi betony.

23:23
    Nyní je to tuhý boj o každý kousek místa na ledě.

22:43
    Laurati zahrál vysokou holí, vhazování před Dovinou.

22:17
    Štábel teď asi skóroval ale sudí rozpažili. Vytočil se zpoza branky a po zemi poslal puk k protější tyči.

22:03
    Stejně dopadl i Trenčanův pokus.

21:41
    Střela Petera Šulka končí ve Scudierově výstroji.

21:01
    Tessari v oslabení dlouho držel puk na holi.

20:21
    Enrico Laurati - 2 min za podražení.

20:16
    A první střelu do náruče Scudiera si připisuje Šulek.

20:01

Po první třetině mají o krůček blíž k vítězství Italové a dá se říct, že zaslouženě. I Slováci měli dobré pasáže hry, ale u Italů jich evidujeme více. Každopádně je to pěkný napínavý duel s nábojem. Ve druhé polovině hrací doby se může stát cokoliv.

20:00

18:45

Právě jsme viděli jeden z nejhezčích gólů šampionátu. ALESSANDRO CINTORI napřáhl na vrcholu levého kruhu a kotouč cink o spojnici, od níž se odrazil do branky. Asistence: Riki Tessari.

18:20
    Jenže Peter Šulek zbytečně fauluje. Dostane 2 minuty za podražení.

18:14
    Slováci teď Italy mačkají.

17:33
    Teď se dvakrát vyznamenal Scudier. Prvně proti Šulkově ostré ráně a následně po Bilíkově dorážce.

17:20
    Italský trenér si vzal oddechový čas.

17:10
    Frantova střela šla nad. Chvíli na to přerušuje Scudier hru.

15:56
    Trenčan byl sám před Scudierim a měl hromadu času. Jenže se tak dlouho rozhodoval co udělá, až neudělal vlastně nic.

15:10

Ale Italové se neradovali dlouho. Do útoku se pustil urostlý PETER ŠULEK, mezi kruhy napřáhl a levou tyč poslal puk do sítě. Bez asistence.

15:04

A Itálie přesilovku využívá. Z těžkého úhlu vymetl šibenici RENATO VACCARINO. Asistence: Alessandro Cintori.

14:41
    Pavel Charvát - 2 minuty za napadení.

13:46

Když nevíš co s pukem, vystřel jej na bránu. To si řekl MARCO TERMOLATERRA a pumelicí z mezikruží vyrovnává. Bez asistence.

12:33
    Tessariho prudká rána ztečována mimo slovenskou svatyni.

11:16
    Ani Šulkova individuální akce brankou neskončila. Sledujeme asi nejopatrnější zápas dosavadního průběhu turnaje.

10:24
    Vaccarino jen těsně minul odkrytou slovenskou klec.

09:35
    Italskou kombinaci zakončil Benvegnu ranou do betonů slovenského gólmana.

08:16
    Následně pálí Italové několikrát také jen mimo Dovinovu branku.

07:22
    Štábelově i Jurenkově střele teď mnoho nechybělo. Konkrétně pár centimetrů, o které projektily minuly tyčku.

06:59
    A po další Novosedlíkově střele přerušuje italský brankář hru.

06:28
    Novosedlík teď z ostrého úhlu prověřil Scudieriho.

05:46

Vyražený puk po střele Vrábela se dostal k PETERU PODOBNÍKOVI a ten bekhendem otevřel skóre. Asistence: Jozef Vrábel, Vladimír Franta.

05:05
    Italové nyní nepouštějí slovenské hokejisty k puku.

04:36
    A z podobné pozice na pravém křídle nyní trefuje Vaccarino tyčku.

04:06
    Bosio trefil z voleje jen boční síť Dovinovi brány.

03:32
    Po závaru před Scudierem se přerušuje hra.

02:59
    Tessari projel slovenskou obranou vazbou a předložil puk do jasné šance Cintorimu. Ten však kotouč vůbec netrefil.

02:19
    Oba týmy zatím pozorně brání.

00:48
    Na druhé straně poprvé zahrozil Laurati.

00:38
    Štábelovu ránu vyrazil velmi nejistým zákrokem Scudier.

00:01

Itálie: Scudier (Montanari) - Tessari, Varroto, Cintori, Laurati, Vaccarino, Tremolaterra, Bosio, Frizzi, Cini, Benvengu, Rizzoli, Dotto, Valduga, Karim

Slovensko: Dovina - Štábel, Franta, Charvát, Jurenka, Bilík, Dacko, Novosedlík, Pejchal, Podobník, Šulek, Trenčan, Vrábel

Slováci překvapivě padli hned na úvod turnaje s Francouzi. Od té doby se ale stále zlepšují a tým složený převážně z hokejistů ledních si zažívá typické rysy hokeje na kolečkách. Určit dnes favorita tedy nelze. V případě remízy po čtyřiceti minutách zápas končí a body se dělí.

Italové vytěžili ze čtyř zápasů 6 bodů. Jedinou kaňkou je porážka 1:8 od domácího výběru. Jinak je tedy Itálie stoprocentní a společně se Slovenskem, Českem a Francií se bude bít o medailovou sadu. A dozajista nebude chtít tu bramborovou.

V dalším zápase veteránského MS v inline hokeji na sebe narazí celky Itálie a Slovenska. A dle slov českého kouče Ulricha bude mít vítěz dnešního zápasu medaili na dosah. Ostatně pojďme se podívat, jak na tom oba týmy jsou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 14. Tremolaterra, 16. Vaccarino (Cintori), 19. Cintori (Tessari), 25. Cintori, 29. Tessari (Cintori), 30. Varotto (Vaccarino) - 6. Podobník (Vrábel, Franta), 16. Šulek, 25. Franta, 34. Štábel (Dacko), 39. Podobník