Slovensko – Skotsko 18:2 (kon.) | Austrálie – Itálie 2:6 (kon.) | Skotsko – Česko 2:23 (kon.)
Itálie – Velká Británie 7:2 (kon.) | Francie – Austrálie 8:1 (kon.) | Velká Británie – Skotsko 6:6 (kon.)
Itálie – Slovensko 6:5 (kon.) | Francie – Česko 0:11 (kon.)
Itálie
6:5 (3:2, 3:3)
Slovensko
Sobota 28.05.2011, 18:00MS v inline hokeji – kategorie Masters

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V dalším zápase veteránského MS v inline hokeji na sebe narazí celky Itálie a Slovenska. A dle slov českého kouče Ulricha bude mít vítěz dnešního zápasu medaili na dosah. Ostatně pojďme se podívat, jak na tom oba týmy jsou.

Italové vytěžili ze čtyř zápasů 6 bodů. Jedinou kaňkou je porážka 1:8 od domácího výběru. Jinak je tedy Itálie stoprocentní a společně se Slovenskem, Českem a Francií se bude bít o medailovou sadu. A dozajista nebude chtít tu bramborovou.

Slováci překvapivě padli hned na úvod turnaje s Francouzi. Od té doby se ale stále zlepšují a tým složený převážně z hokejistů ledních si zažívá typické rysy hokeje na kolečkách. Určit dnes favorita tedy nelze. V případě remízy po čtyřiceti minutách zápas končí a body se dělí.

Itálie: Scudier (Montanari) - Tessari, Varroto, Cintori, Laurati, Vaccarino, Tremolaterra, Bosio, Frizzi, Cini, Benvengu, Rizzoli, Dotto, Valduga, Karim

Slovensko: Dovina - Štábel, Franta, Charvát, Jurenka, Bilík, Dacko, Novosedlík, Pejchal, Podobník, Šulek, Trenčan, Vrábel

00:01

00:38
    Štábelovu ránu vyrazil velmi nejistým zákrokem Scudier.

00:48
    Na druhé straně poprvé zahrozil Laurati.

02:19
    Oba týmy zatím pozorně brání.

02:59
    Tessari projel slovenskou obranou vazbou a předložil puk do jasné šance Cintorimu. Ten však kotouč vůbec netrefil.

03:32
    Po závaru před Scudierem se přerušuje hra.

04:06
    Bosio trefil z voleje jen boční síť Dovinovi brány.

04:36
    A z podobné pozice na pravém křídle nyní trefuje Vaccarino tyčku.

05:05
    Italové nyní nepouštějí slovenské hokejisty k puku.

05:46
    Slovensko právě vstřelilo branku!

Vyražený puk po střele Vrábela se dostal k PETERU PODOBNÍKOVI a ten bekhendem otevřel skóre. Asistence: Jozef Vrábel, Vladimír Franta.

06:28
    Novosedlík teď z ostrého úhlu prověřil Scudieriho.

06:59
    A po další Novosedlíkově střele přerušuje italský brankář hru.

07:22
    Štábelově i Jurenkově střele teď mnoho nechybělo. Konkrétně pár centimetrů, o které projektily minuly tyčku.

08:16
    Následně pálí Italové několikrát také jen mimo Dovinovu branku.

09:35
    Italskou kombinaci zakončil Benvegnu ranou do betonů slovenského gólmana.

10:24
    Vaccarino jen těsně minul odkrytou slovenskou klec.

11:16
    Ani Šulkova individuální akce brankou neskončila. Sledujeme asi nejopatrnější zápas dosavadního průběhu turnaje.

12:33
    Tessariho prudká rána ztečována mimo slovenskou svatyni.

13:46
    Itálie právě vstřelila branku!

Když nevíš co s pukem, vystřel jej na bránu. To si řekl MARCO TERMOLATERRA a pumelicí z mezikruží vyrovnává. Bez asistence.

14:41
    Pavel Charvát - 2 minuty za napadení.

15:04

A Itálie přesilovku využívá. Z těžkého úhlu vymetl šibenici RENATO VACCARINO. Asistence: Alessandro Cintori.

15:10

Ale Italové se neradovali dlouho. Do útoku se pustil urostlý PETER ŠULEK, mezi kruhy napřáhl a levou tyč poslal puk do sítě. Bez asistence.

15:56
    Trenčan byl sám před Scudierim a měl hromadu času. Jenže se tak dlouho rozhodoval co udělá, až neudělal vlastně nic.

17:10
    Frantova střela šla nad. Chvíli na to přerušuje Scudier hru.

17:20
    Italský trenér si vzal oddechový čas.

17:33
    Teď se dvakrát vyznamenal Scudier. Prvně proti Šulkově ostré ráně a následně po Bilíkově dorážce.

18:14
    Slováci teď Italy mačkají.

18:20
    Jenže Peter Šulek zbytečně fauluje. Dostane 2 minuty za podražení.

18:45

Právě jsme viděli jeden z nejhezčích gólů šampionátu. ALESSANDRO CINTORI napřáhl na vrcholu levého kruhu a kotouč cink o spojnici, od níž se odrazil do branky. Asistence: Riki Tessari.

20:00

Po první třetině mají o krůček blíž k vítězství Italové a dá se říct, že zaslouženě. I Slováci měli dobré pasáže hry, ale u Italů jich evidujeme více. Každopádně je to pěkný napínavý duel s nábojem. Ve druhé polovině hrací doby se může stát cokoliv.

20:01

20:16
    A první střelu do náruče Scudiera si připisuje Šulek.

20:21
    Enrico Laurati - 2 min za podražení.

21:01
    Tessari v oslabení dlouho držel puk na holi.

21:41
    Střela Petera Šulka končí ve Scudierově výstroji.

22:03
    Stejně dopadl i Trenčanův pokus.

22:17
    Štábel teď asi skóroval ale sudí rozpažili. Vytočil se zpoza branky a po zemi poslal puk k protější tyči.

22:43
    Laurati zahrál vysokou holí, vhazování před Dovinou.

23:23
    Nyní je to tuhý boj o každý kousek místa na ledě.

23:31
    Vystřelil Vaccarino, Dovina chvíli hledal puk mezi betony.

23:58
    Slováky neuznaná branka nabudila. Tempo jejich hry se zvýšilo.

24:17
    Laurati teď po jednom ze soubojů zůstal ležet na ledě.

24:17
    A poté je sám vyloučen. Laurati si odsedí dvě minuty za hrubost.

24:17
    A ve stejný čas je na pět minut vyloučen Peter Šulek. Jeho přestupkem bylo sekání.

24:17
    Dvě minuty se bude hrát ve třech. Poté začne Italská přesilovka.

24:30

Ale gól padnul již teď. ALESSANDRO CINTORI napřáhl až ke stropu haly a jeho projektil málem prorval síť. Bez asistence.

24:48

Chvíli na to snižuje VLADIMÍR FRANTA. Možná byl ještě jeho pokus tečován někým z Italů. Bez asistence.

27:04
    Cintoriho rána končí v ochranné síti za slovenským gólmanem.

27:09
    Renato Vaccarino vyloučen za podražení. Hraje se ve třech na obou stranách.

27:31
    Tessariho bekhendový pokus skončil někde pod Dovinou.

28:10

Situaci dva na jednoho řešil Cintori přesným a rychlým pasem na RIKI TESSARIHO, který se z voleje nemýlil. Asistence: Alessandro Cintori.

29:00
    Před dotírajícím Novosedlíkem schovává Scudier puk.

29:38

LUCA VAROTTO dostal přihrávku před branku a lehkou tečí jej usměrnil za brankovou čáru. Asistence: Renato Vaccarino.

30:53
    Tessari nyní obral Frantu v šanci zákrokem na hranici faulu. Rozhodčí ukazuje: pískat se nebude!

31:42
    Novosedlíkovu dlouho avizovanou ránu Scudier viděl a vyrazil.

32:13
    Luca Varotto - 2 minuty za nedovolené bránení. Postižený Novosedlík z plochy odešel za doprovodu lékařů.

32:41
    Italové se zatím úspěšně brání.

33:16

Dacko z prostoru, kde bývá na ledě modrá čára poslal puk na pravý kruh MARIANU ŠTÁBELOVI, který jej doslova vmetl do italské brány. Asistence: Radovan Dacko.

33:56
    Cintoriniho rána rozezvučela pravou tyč za Dovinou.

34:42
    Italové teď šetří čas.

35:03
    Pěkná italská kombinace skončila u Cintoriho jehož svižnou ránu Dovina stihl vyrazit do rohu.

35:45
    Další tyčka zvoní po Cintoriho ráně!

36:10
    Před Štábelem ukrývá do lapačky puk Scudier.

37:05
    Po Štábelových dvou pokusech velká mela před italskou brankou. Branka z toho není.

37:05
    A za faul loktem je vyloučen Marco Tremolaterra.

37:50
    Varrotiho rána zpoza obránce vystrašila Dovinu.

38:04

To je drama. Novosedlíkova zblokovaná rána skončila na holi PETERA PODOBNÍKA a ten dvě minuty před koncem dává kontaktní branku. Bez asistence.

38:04
    A Slováci si berou time-out.

38:26
    Šulkova rána ztečována obráncem vysoko nad.

39:00
    Další italské šetření času za vlastní brankou.