Olomouc – Vítkovice 6:4 (kon.) | Martin – Zvolen 3:1 (kon.) | Kladno – Motor ČB 4:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Kometa Brno 4:6 (kon.) | Sparta – Liberec 1:2 (kon.) | Znojmo – Třebíč 2:3 (kon.)
Kadaň – Litoměřice 5:0 (kon.) | Chomutov – K. Vary 3:2 (kon.) | Benátky n/J – Hr. Králové 2:1 (kon.)
Osvětim – Havířov 1:3 (kon.)
HK VITAR Martin
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
HKM Zvolen
sk Úterý 02.08.2011, 17:00 • Martinské hokejové centrum • Přípravné zápasy

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Úvodné zostavy:

MHC Mountfield (Martin): Šimko, Dzubina - Rúfus, Drgoň - Drotár, Vartovník, Kriška - Školiak, Tupý - Važan, Galamboš, Markovič - Brcko, Danko - Škumát, Murček, Škoda - Slávik, Obuch - Šišovský, Zeliska, Macejka

HKm Zvolen: Škrečko, Trenčan - Ďaloga, Hraško, Jaško, Juraško, Mucha, Šiška, Ťavoda, Tomko, Vantroba - Baláž, Ihnaťo, Lukáš Jurík, Leskovjanský, Meidl, Méry, Otčenáš, Škvaridlo, Slovák, Trochta, Zuzin

Rozhodca: M. Gašparík - M. Valach, Holienka.

Značne omladený domáci káder s 12 odchovancami dnes nastúpi na svoj prvý prípravný zápas pred novou sezónou proti hráčom Zvolena. Tí cestovali do Martina v hojnom počte a podľa toho, čo sme mali možnosť vidieť na rozkorčuľovaní dajú prednosť všetkým mladším hráčom.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

0:03
    Vartovník sa za domácich postavil na buly. Lukáš Jurík však bol napokon hráčom, ku ktorému sa puk dostal.

0:46
    V prvom náznaku šance domáci Kriška. Skúsil to z pravej strany.

1:28
    Prvá potýčka, v ktorej sa ocitli Ďaloga i Vantroba. Jeden z domácich hráčov tam takisto robil poriadky, vyzeralo to na Tupého.

1:58
    Šimko si už medzitým pripísal prvý úspešný zákrok. Jeho náprotivok Škrečko zatiaľ strele nečelil.

2:23
    Hraško sa pozabudol pri mantineli. Využiť to mohol Škoda, ktorý si ale nestihol spracovať puk.

2:56
    Meidl to skúšal z ľavej strany. Opäť musel Šimko zasahovať.

3:33
    Mucha nahadzoval puk pred bránku. Až trojica hráčov Zvolena mala šancu následne skórovať.

3:46
    Ďaloga a stečovaná strela nad martinskú bránku. Už to vyzeralo pre domácich veľmi zle.

4:17
    Kriška sa individuálne prebíjal dopredu. Bola to však ojedinelá šanca domáceho tímu.

4:38
    Vylúčenie na strane MHC Mountfield. Kriška dostáva dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

5:43
    Hraškov zblokovaný puk. Vzápätí aj strela Trochtu.

6:17
    Hostia prichádzajú o puk. Ťavoda sa poň musí vrátiť a okamžite hľadá Baláža.

6:57
    Baláž sa tentoraz individuálne predral z pravej strany. Na opačnej strane naopak rozčuľoval Škrečka Zeliska.

7:38
    Pekná strela Slávika a potlesk na domácej tribúne. Treba si však dávať pozor aj v obrane a opäť Baláž tentoraz v spolupráci so Škvaridlom ohrozujú domácu bránku.

8:21
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú. Škvaridlo sa prihrávky nedočkal a nepodarilo sa to ani na opačnej strane Galambošovi.

8:56
    Vhadzovanie pred bránkou Zvolena. Máme tu Važana s Galambošom, ktorí hľadajú spôsob ako prekonať brankára hostí.

9:23
    Markovič sa nedokázal prebiť po ľavej strane. Podarilo sa to ale Škumátovi pri pravom mantineli a puk letel nad bránku Zvolena.

10:11
    Postavenie mimo hry do ktorého sa dostal prenikajúci Šišovský. Domáci sa budú musieť vrátiť do stredného pásma.

10:54
    Lukáš Jurík si nakorčuľoval spoza bránky do zakončenia. Šimkovi pomohla aj konštrukcia a následnú strelu Baláža dokázal zlikvidovať.

11:18
    Vylúčenie na strane HKM Zvolen. Ďaloga dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

12:01
    Prihrávka Galamboša pred bránku. Nechýbalo veľa a Markovič mohol skórovať.

13:07
    Trochta unikol vo vlastnom oslabení a zakončoval tesne vedľa ľavej žŕdky. Domáci mali opäť raz šťastie.

13:41
    Na ľade sa už objavuje aj Milan Jurík, ktorý pôvodne na súpiske nebol. A už sa aj prezentuje strelou do brankára Martina.

14:24
    Mucha sa nenechal odstaviť v rohu klziska od puku. Proti druhému domácemu obrancovi už ale nestačil.

14:54
    Vartovník to skúšal z pravej strany. Strela skončila na zadnom mantineli.

15:25
    Galamboš napriahol a puk končí v náručí brankára Škrečka. Vhadzovanie v pásme Zvolena.

16:31
    Leskovjanský páli na domácu bránku. Hra je prerušená, vhadzovanie pred Šimkom.

17:08
    Ihnaťo sa snažil zo všetkých síl dostať puk za chrbát brankára Martina. Šimko sa ale nedal.

17:55
    Slávik s Važanom teraz podnikli spoločne pekný výpad. Slávik bol však pri zakončovaní sekaný a hnevá sa na rozhodcu.

18:22
    Vantroba nahadzuje puk na zadný mantinel. Domáci ho okamžite aj za cenu zakázaného uvoľnenia vyhadzujú.

19:19
    Vartovník zachytil rozohrávku súpera. Pri opakovanej šanci už Hraško dokázal vystreliť.

19:54
    Pokus domácich hráčov dostať sa do zakončenia. Už to ale nestihnú pred uplynutím časového limitu.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Po úvodnej tretine bezgólový stav. Nebezpečnejšie hrozili hráči Zvolena, ani tým sa ale nepodarilo prekonať brankára.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:16
    Hneď po buly strela z hokejky Rúfusa. Škrečko musel zasahovať aj po strele Škodu.

20:41
    Galamboš nestihol včas spracovať puk pred bránkou a prichádza oň. Domáci však získali vhadzovanie v útočnom pásme.

21:23
    Slovák pohrdol vyloženou šancou. Do puku sa dostatočne neoprel a Zvolen tak prichádza o výhodu.

21:37
    Galamboš na domácej strane skúša šťastie z pravej strany. Ani tentoraz sa skóre nemení.

22:32
    Škoda našiel Murčeka, ktorému sa nepodarilo prekonať Škrečka. Skúsil to aj Škumát a domáci sa priblížili v počte striel na bránku svojmu súperovi.

23:11
    Úvod druhej tretiny patrí jednoznačne martinským hokejistom. Teraz mal však príležitosť na hokejke aj Milan Jurík.

23:49
    Krásna spolupráca Macejku s Drotárom. Zatiaľ najkrajšia akcia zápasu ale bez gólového efektu.

24:51
    Posunutá bránka Mareka Šimka. Rozhodcovia hru prerušili.

25:25
    Prihrávka pred bránku, kde Važan nestihol puk. Domáci tak prichádzajú o útočné pásmo.

26:12
    Adam Drgoň podľa rozhodcu stihol puk za modrou čiarou. Podľa divákov to však bolo ešte pred ňou. A ja môžem len súhlasiť.

26:54
    Škrečko podržal puk pred blížiacim a hráčom MHC Mountfield. Domáci však získali útočné pásmo.

27:44
    Súboj Otčenáša so Škodom. Hra sa nám pritvrdila.

28:02
    Vylúčenie na strane MHC Mountfield. Rúfus dostáva dve minúty za sekanie a osobný desaťminútový trest za nešportové správanie.

29:30
    Vartovník sa rútil na brankára Zvolena. Bol nedovolene bránený a tak Vantroba z tímu HKM Zvolen dostáva dvojminútový trest za hákovanie.

30:16
    Tomko tvrdo odstavil domáceho útočníka. V hre sa pokračuje.

31:55
    Nedorozumenie na domácej strane sa vo vlastnom oslabení pokúšal potrestať Meidl. Šimko však dokázal gólu zabrániť.

32:17
    Zvolen sa teraz usadil pred bránkou Martina. Leskovjanský čakal na striedanie spoluhráčov.

32:42
    Slovákova stečovaná strela končí na ochrannej sieti. Zvolen zostáva v útočnom pásme.

33:42
    Ďaloga skúsil ohroziť domácu bránku bez prípravy. Opäť Šimko.

34:40
    Milan Jurík na útočnom výlete po tom, čo si domáca obrana nerozumela. Nedokázal však presne zakončiť.

35:51
    Martin dal gól!
    Škoda s Murčekom už predtým v jednej zo šancií neuspeli. Tentoraz sa im ale podarilo pripraviť šancu pre Tupého a Škrečko sa nedokázal včas presunúť aby zabránil dorážke.

36:42
    Drotár odzbrojený od puku. Škrečko zasahovať nemusel.

37:38
    Markovič z pravej strany hľadal Galamboša. K nemu sa už puk nedostal a ešte aj prišiel o prilbu.

39:15
    Zvolen dal gól!
    Zvolenu sa podarilo vyrovnať po tom ako sa puk dostal k nekrytému Lukášovi Juríkovi a ten pri ľavej žŕdke skóruje. Veľká chyba domácej obrany a zvolenský útočník sa z gólu veľmi teší.

39:44
    Škumát ešte v závere skúšal prekvapiť brankára Zvolena. Nerozhodný stav ale zostane v platnosti aj na začiatku tretej tretiny.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V druhej tretine sme sa dočkali konečne aj gólov. Najskôr to bol domáci tím, ktorému sa podarilo zmeniť nerozhodný stav. Zvolenu sa v závere podarilo vyrovnať a tak je stav nerozhodný 1:1.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:37
    Vartovník sa individuálne pokúšal dostať k puku. Dobre postavený Ďaloga však jeho úmysel vystihol a puk už má na svojej hokejke.

41:22
    Prihrávka na Važana, ktorý ale vracia puk do vlastného pásma. Domáci sa pokúšajú zároveň prestriedať.

41:33
    Vylúčenie na strane HKM Zvolen. Zuzin dostáva dve minúty za podrazenie.

41:53
    Važana si podali dvaja protihráči. Aj napriek tomu ale vybojoval útočné pásmo.

42:04
    Pekné presadenie sa z pravej strany. Pohotovou strelou našiel Markovič brankára Zvolena nepripraveného a MHC Mountfield sa tak opäť ujíma vedenie. Asistencie Školiak a Važan.

42:53
    Vylúčenie na strane MHC Mountfield. Sobota dostáva dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

43:40
    Šimko neudržal puk a Baláž mohol toto zaváhanie potrestať. Domácemu brankárovi sa ale napokon podarilo pri opakovanej strele puk získať.

44:12
    Tlak hosťujúcich hráčov. Hraškov pokus končí nad bránkou a ešte predtým Zuzin pálil do brankára.

45:01
    Hraško ako nabíjač spoluhráčov a Leskovjanský s Trochtom mali vyrovnanie na hokejkách. Obrovský tlak hráčov Zvolena.

45:36
    V týchto chvíľach hrá proti hokejistom ľadová plocha, ktorá sa doteraz držala na prijateľnej úrovni. Aktuálne vidieť, že vonkajšia teplota na ňu negatívne pôsobí a nad plochou sa už vznáša biely opar.

46:37
    Kriška vyskúšal pozornosť brankára súpera. Tretí gól z toho napokon nebol i keď Drotár mal namierené k dorážke.

47:53
    Vylúčenie na strane MHC Mountfield. Danko dostáva dve minúty za vyhodenie puku.

48:31
    Lukáš Jurík to skúsil z pravej strany. Ani priama strela Šimka neprekvapila.

49:22
    Baláž stihol zachytiť puk na modrej čiare. Zvolen sa neustále pokúša o vyrovnanie a v počte striel už vedie pred domácimi o 6.

50:01
    Prihrávka pred bránku z hokejky Tupého takmer trafila odkrytý roh bránky. Zvolen sa na chvíľku pozabudol a nešťastný moment by už asi rozhodol.

50:54
    Strela z prvej z hokejky Danka. Ten sa dostal do dobrej príležitosti, Škrečko bol pripravený.

51:32
    Vhadzovanie pred bránkou Zvolena. Murček pripravený vystreliť, veľmi slabá strela a následne aj tá z hokejky Danka.

53:39
    Zlá rozohrávka Zvolena. Macejka sa dostal do nájazdu, veľmi zle však riešil zakončenie.

54:24
    Strela Slováka. Zakončoval však v postavení mimo hry.

54:56
    Drotárova strela do priestoru bránky. Tento pokus však nemohol prekvapiť súpera.

55:32
    Hraško s Mérym testujú pozornosť Šimka. Ten zatiaľ chytá s prehľadom.

56:12
    V závere tretiny sa nám opäť priostrieva. Sobota končí pod mantinelom a nebyť upozornenia od spoluhráča asi by oplácal.

56:47
    Škvaridlo sa prebíjal pred bránku. Vartovník však aj v úlohe obrancu pokryl protihráča.

57:29
    Méry to skúsil individuálne. Z uhla neprekvapil brankára.

58:18
    Zvolen už nemá čo stratiť. Je nasťahovaný v útočnom pásme. Brankára zatiaľ neodvolal.

58:44
    Tonko a Leskovjanský si zúfajú. Ani tentoraz to nevyšlo.

59:08
    Zvolenu sa nepodarilo využiť power-play. Naopak inkasuje gól do prázdnej bránky z hokejky Važana.

59:46
    Murček ešte bráni pred Zuzinom. Zvolen už vie, že tento prípravný zápas mu nevyšiel.

60:00

Baláž na prvom trestnom strieľaní. A dostáva puk popod brankára.

Za domácich Kriška, ktorý mieri vedľa bránky.

Slovák neprekvapil domáceho brankára.

Važan ako druhý v poradí a krásnym blafákom vyrovnáva na 1:1.

Lukáš Jurík nedáva. Na rade je Škoda, ktorý takisto gól nezaznamenáva.

Striedanie. Začínajú domáci. Zeliska z pravej strany prekonáva brankára Zvolena - domáci vedú 2:1.

Otčenáš si dovolil parádu. Zastavil si puk a namieril pod hornú žŕdku. 2:2.

Za domácich opäť Zeliska a opäť prekvapil brankára. 3:2.

Baláž triafa brankára a tak domáci víťazia aj na samostatné nájazdy, tentoraz 3:2. Víťazstvo v riadnom hracom čase 3:1. (19:02:34)

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 36. Tupý (Murček, Škoda), 43. Markovič (Školiak Michal, Važan), 60. Važan - 40. Jurík L. (Otčenáš)

HK VITAR Martin: Šimko, Dzubina - Danko, Obuch, Brcko, Tupý, Slávik, Rúfus, Michal Školiak, Drgoň - Murček, Macejka, Sobota, Vartovník, Škoda, Važan, Kriška, Zeliska, Galamboš, Šišovský, Drotár, Markovič
    HKM Zvolen: Škrečko, Trenčan - Ďaloga, Juraško, Ťavoda, Šiška, Mucha, Tomko, Hraško - Zuzin, Meidl, Lukáš Jurík, Leskovjanský, Slovák, Ihnaťo, Milan Jurík, Trochta, Otčenáš, Baláž, Méry, Škvaridlo

Rozhodčí: M. Gašparík - M. Valach, Holienka