1:1. Tak to se povedlo! Z boku si najel do akce a pod gólmanem vyrovnal.

1:0. Pardubický útočník mířil na vyrážečku, minul však branku.

65:00
    Za Pardubice jde Jan Starý.

65:00
    1:0. Tak to byl exkluzivní blafák, klobouk dolů před jeho provedením k tyči do forhendu!

65:00
    V pardubické brance je Martin Růžička, proti němu Männikkö.

65:00
    Rolba žehlí ledovou plochu.

65:00
    Prodloužení skončilo. 65 minut hry přineslo 10 gólů, rozuzlení nikoliv. Rozhodnou tak samostatné nájezdy. Střely na branku: 2:0.

64:00
    Poslední minuta prodloužení.

63:30
    Stále stejná písnička, zatím nepřišla šance.

62:12
    Pardubice se nemohou dostat do pásma soupeře, ten brání střední pásmo.

61:23
    Daniel Rákos trefil puk hezky ze vzduchu, finský gólman musel ihned zasahovat.

61:00
    První minuta nastavení byla velmi opatrná.

60:01

60:00
    Třetí třetina skončila. Pardubice prohrávaly 0:3, přesto dokázaly zápas v řádné hrací době zremizovat. Střely na branku: 12:7. Prodloužení začne zhruba v 19.14 hodin.

59:25
    Václav Kočí je zpět na ledě.

59:20
    Pardubice jsou teď v pořádné finské sauně, v jejich obraně je solidní horko. Východočeši srdnatě brání momentální plichtu.

58:30
    Finové se nastěhovali do pásma Pardubic.

58:10
    Pardubice vyhodily přes všechny čáry.

57:59
    Leimu střílel od modré, Koutský chytá a přerušuje hru.

57:25
    Václav Kočí dostává dvě minuty za nedovolené bránění, Pardubice se budou bránit.

56:58
    A je srovnáno, 5:5! Východočeši využili přesilovku, trefil se útočník PETR KOUKAL. Asistence: Jan Kolář I a Jan Starý.

56:56
    Přesilovka pro Pardubice, budou hrát Východočeši v power play? Männikkö dostává dvě minuty za držení.

56:02
    Finové se zatím úspěšně brání pardubickým akcím, Východočeši se nemohou dostat do souvislého tlaku.

55:00
    Rychlé akce se střídají, Pardubice vrhají všechny síly do útoků.

54:00
    Pardubice nadále útočí, touží zápas minimálně srovnat.

53:19
    Utkání sleduje 2580 diváků.

52:37
    Východočeši využívají početní převahu a už je to opět o jednu branku. Gól vstřelil útočník JAN KOLÁŘ. Asistence: Aleš Píša a Jan Kolář II.

52:01
    Přesilovka pro Pardubice, vyloučen je Kalle Kajomaa za hrubost.

50:53
    Tappara právě vstřelila branku!
    Tak tenhle gól zamrzí, z ostrého úhlu napálil puk MIKKA MÄNNIKKÖ a brankáři Koutskému propadl podél tyče do kasy. Asistence: Juha Leimu.

50:22
    Tappara je v pásmu Pardubic, ty se zatím úspěšně brání.

49:45
    Tomáš Zohorna oslabuje pardubický celek. Putuje na trestnou lavici za podražení.

49:34
    Tak to byl gól! ROBERT KOUSAL zpoza branky nahazoval kotouč před ní, střelec domácího celku Leinu si puk srazil do kasy. Asistence: Lukáš Radil a Václav Benák.

47:54
    První formace Pardubic teď pořádně zaměstnala tamperskou obranu, Koukalovci se teď převedli v dobrém světle.

47:00
    Čas plyne rychle proti Pardubicím, ty se nemohou dostat do solidní šance.

45:28
    Teď akce střídá akci, tamperská hala se baví oboustranně aktivním hokejem.

44:50
    Pardubice se snaží útočit, Finové se ale zatím pečlivě brání.

41:59
    Kalle Kaijomaa ho následuje, takže Finům hra převaze dlouho nevydržela.

41:43
    Petr Mocek jde na trestnou lavici za vysokou hůl.

41:23
    Pardubice hrají na tři pětky, chtějí s výsledkem něco udělat.

41:00
    Pardubice se pustily do třetí třetiny s vervou, napadají soupeře a narušují jeho rozehrávku.

40:01

40:00
    Druhá třetina skončila. Střely na branku: 10:9. Východočeši sice druhou třetinu vyhráli, i tak jsou ale domácí aktivnějším celkem. Třetí třetina začne zhruba v 18.40 hodin.

39:29
    Domácí hokejisté využívají přesilovou hru. Na konci kombinace byl JOEY TENUTE, který uklidil puk do prázdné branky. Asstence: Pekka Saravo a Kim Strömberg.

38:51
    Obránce Kolář vyhodil puk až do obrany Tampere.

38:17
    Tohle muselo přijít. Pardubice se jen bránily, Václav Kočí jde na trestnou lavici za držení.

37:30
    Domácí se nastěhovali do pásma, Východočeši se brání.

36:51
    Tappara Tampere je v pěti.

35:30
    Tak už dooperovala, na led jde druhá formace.

35:20
    A už jsou v pásmu. První lajna zde operuje.

35:00
    Východočeši musí podnikat akci z vlastní obrany.

34:51
    Jussi Halme je vyloučen na dvě minuty za podražení. Pardubice mohou vyrovnat.

34:43
    Martin Bartek dohnal zdánlivě ztracený kotouč, nebezpečně vystřelil a postrašil diváky na tribunách.

33:30
    Pardubice se nadechly k náporu, konkrétně třetí lajna se nastěhovala do obrany Tampere. Golman Tappary přerušuje hru.

32:58
    Hraje se pět na pět.

32:10
    Tappara je nastěhována v pardubickém pásmu.

31:26
    Vladislav Koutský viděl a likviduje střelu od modré čáry.

30:58
    Marek Drtina dostává dvě minuty za krosček.

30:20
    Předchozí gól byl přesně ve stylu, že nedáš-li, tak dostaneš. Tappara je nadále aktivnější a operuje v obraně Východočechů.

29:53
    PETR KOUKAL snižuje na rozdíl jediné branky! Pardubicím se povedl rychlý přechod do pásma, pardubický kapitán se dostal k odraženému kotouči po předchozí střele a ihned jej uklidil do branky. Bez asistence.

29:23
    Sledujeme stále stejný obrázek, Pardubice se spíše brání finským akcím, jen občas se dostanou do akce.

28:27
    Finský přechod do útoku je skutečně bleskový. Je nádherné sledovat domácí borce, jak startují své rakety při vletu do pásma Pardubic.

27:44
    Druhá formace Tampere teď dělá Pardubicím solidní těžkosti, Východočeši se jen brání rychlým Finům.

27:10
    Momentálně se hraje spíše ve středním pásmu bez šancí.

26:00
    Akce teď střídají akci. Pardubice se zvedly a zápas tak nabírá na atraktivitě.

24:56
    Finové měli obrovskou šanci! Celá první lajna se dostala do nebezpečného zakončení, zazvonila dokonce Koutského tyčka! Teď měly Pardubice obrovskou kliku.

24:27
    Zakázané uvolnění Tappary.

23:26
    Východočeši snižují na rozdíl dvou branek. Václav Kočí vystřelil od modré, před brankou tečoval TOMÁŠ ZOHORNA pěkně k tyči. Asistence: Václav Kočí a Martin Bartek.

22:30
    A další střela na pardubickou branku, kterou musel likvidovat Vladislav Koutský.

21:50
    Pardubice jsou pod stálým tlakem, nestíhají rychlé finské akce.

20:49
    Pardubickou akci na opačné straně brzdí posunutá brána.

20:24
    První finská střela na pardubickou branku. Vladislav Koutský přikrývá puk.

20:01

20:00
    První třetina skončila. Střely na branku: 8:6. Finská ledová sprcha z jezera Saimaa nebo finská sauna? Přeberte si to jak chcete, každopádně Pardubice v prvním dějství propadly. Druhá třetina začne přibližně v 17.49 hodin.

19:00
    Tappara v klidu kontroluje puk, Pardubice se nemohou prosadit.

18:32
    Finský celek je na ledě kompletní.

17:47
    Tappara Tampere se v pohodě brání.

17:10
    Aleši Píšovi propadl puk na modré, hra se tak na chvíli stěhuje do středního pásma.

16:32
    Pardubice mohou odpovědět v přesilové hře, za hákování je vyloučen Joey Tenute.

15:45
    A je to 3:0! Finský celek proměnil rychlou akci, konkrétně JUHA LEINU se prosadil rychlou střelou od modré, která propadla až do kasy. Asistence. Tuukka Mäntylä a Sami Venäläinen.

15:14
    Martin Bartek měl největší pardubickou šanci v utkání. Po zaváhání domácích se dostal do úniku a ač byl tísněn, tak bekhendem zakončil. Trefil však jen gólmana Tappary.

14:00
    Hraje se rychle na obou stranách, akce střídá akci.

13:08
    Pardubice jsou po dvou minutách kompletní.

12:30
    Finové se nemohou dostat pořádně do pásma.

12:00
    Puk je zase mimo pardubickou obranu.

11:20
    Hned po buly Pardubice vyhodily kotouč přes všechny čáry.

11:08
    Východočeši si neužily moc dlouhé hry v pěti, Robert Kousal jde na trestnou lavici za podražení.

10:39
    Pardubice jsou v plném počtu, až na závěr oslabení neměly výraznější problémy.

9:45
    A opět...

9:20
    Pardubice vyhodily kotouč přes všechny čáry.

8:39
    Marek Drtina jde na dvě minuty na trestnou lavici za nedovolené bránění.

8:25
    Třetí útok Pardubic teď kroutil obranou Tampere, Daniel Rákos si najížděl do šancí, ale žádná ze střel se nedostala za branku.

7:55
    Pardubice se po špatném začátku osmělují a podnikají útočné výpady do obrany soupeře.

6:23
    Domácí kroutili pardubickou obranou tak dlouho, až se prosadil SAMI VENÄLÄINEN. Asistence: Antti Erkinjuntti a Juho Leimu.

5:30
    Daniel Rákos dostal přihrávku zpoza rohu, operoval před kasou, ale netrefil svižný puk.

4:57
    A už se opět hraje.

4:56
    Na ledě je rolba, ta jde uklidit led po nárazu Jana Zdráhala na hrazení. Na kostce běž sestřih prvního gólu celku Tappara Tampere.

4:56
    Obrana hostí trestuhodně nechala v pravém kruhu zcela volného JUHA LEIMA, ten si najel do zakončení a proti nataženému brankáři Pardubic neměl problémy. Asistence: Jacob Cepis a Jukka Peltola.

4:15
    První hit roztleskal tamperskou arénu, pěkný náraz zinkasoval Jan Zdráhal.

3:43
    Hraje se zatím opatrně, ani Pardubice nevyužily početní převahu.

2:19
    Pardubice se teď mohou pustit do útočení, neboť Aleš Píša je zpátky na ledě.

1:43
    A bude se hrát ve čtyřech na obou stranách, protože za hákování je vyloučen Miikka Männikkö.

0:19
    Vyloučen je Aleš Píša za vysokou hůl, Pardubice se budou bránit.

0:06
    První útok do obrany soupeře vede domácí tým, Vladislav Koutský proti finské střele v pohodě zasáhl.

00:01

Tappara: Nieminen – Kaijomaa, Mäntylä, Leimu, Saravo, Elorinne, Ekborn, Halme – Venäläinen, Makkonen, Erkinjuntti – Männikkö, Tenute, Strömberg – Peltola, Järvinen, Cepis – Pekkala, Kangasniemi, Virpiö. Trenéři: Sami Hirvonen a Pekka Saravo.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Koutský – Píša, Kolář II, Sičák, Kočí, Benák, Drtina, Nakládal, Mocek – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Půhoný, Semorád – Radil, Zohorna, Rákos – Kousal, Nahodil, Buchtele. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

Rozhodčí: Henriksson, Lepäalho – Mikkonen, Vikman (všichni Fin.).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17.00 hodin.

Jan Hrabal

Branky a nahrávky: 5. Leimu (Cepis, Peltola), 7. Venäläinen (Erkinjutti, Leimu), 16. Leimu (Mäntylä, Venäläinen), 40. Tenute (Saravo, Strömberg), 51. Männikkö (Leimu) - 24. Zohoma (Kocar, Bartek), 30. Koukal, 50. Kousal (Radil, Benák), 53. Kolář I (Píša, Kolář II), 57. Koukal (Kolář I, Starý), 65. Bartek

Tappara Tampere: Nieminen – Kaijomaa, Mäntylä, Leimu, Saravo, Elorinne, Ekborn, Halme – Venäläinen, Makkonen, Erkinjuntti – Männikkö, Tenute, Strömberg – Peltola, Järvinen, Cepis – Pekkala, Kangasniemi, Virpiö. Trenéři: Sami Hirvonen a Pekka Saravo.
    HC Dynamo Pardubice: Koutský – Píša, Kolář II, Sičák, Kočí, Benák, Drtina, Nakládal, Mocek – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Půhoný, Semorád – Radil, Zohorna, Rákos – Kousal, Nahodil, Buchtele. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.