Znojmo – Linz 7:5 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
7:5 (-:-, -:-, -:-)
Steinbach Black Wings Linz
Pátek 16.09.2011, 19:15 • Hokejový stadion Znojmo • bet-at-home ICE Hockey League

V neděli přijede do Znojma Vídeň. Dá se očekávat ještě větší podpora fanoušků i vynikající hokejová podívaná. Děkuji za pozornost. (21:42:33)

Je konec. Znojmo urvalo svoji historicky první výhru v Erste Bank Eishockey lize. Byli jsme svědky fantastického zápasu, ve kterém padlo 12 branek! Fanoušci obou týmů vytvořili hráčům vynikající atmosféru.

60:00

Oddechový čas pro Znojmo.

59:41
    Orli právě vstřelili branku!
    Přes celé hřiště trefil prázdnou branku MARTIN PLÁNĚK! Bez asistence.

59:27
    Šeda vyvezl puk ze třetiny.

59:18
    Linec bez gólmana!

Oddechový čas pro hosty.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny. Puk stále v útočném pásmu Orlů.

58:19
    Domácí tým drží puk daleko od Kacetla.

57:28
    Znojmo v pěti.

57:31
    Veideman to zkoušel od modré, ovšem znojemský gólman vyrazil puk betonem. Orli vyhazují.

57:05
    Znojmo zatím dobře brání. Kanko vyhodil.

56:45
    Linci začíná krátká přesilovka.

55:35
    Havlík se vydal sám do útoku, ovšem neprosadil se.

55:28
    Vyloučen Lattner (ZNO) - 2 minuty za nafilmovaný pád.

54:45
    Vyloučen Lukas P. (LNZ) - 2 minuty za hákování.

53:08
    Linz právě vstřelil branku!
    Linec však opět odpovídá. BRIAN LEBLER vystřelil od modré a kotouč si našel se štěstím cestu za Kacetla. Asistence: Daniel Oberkopfer, Robert Lukas.

52:57
    Dva znojemští hráči proti jednomu lineckému. Jan Šeda prodloužil na ADAMA HAVLÍKA, který prudkou střelou navýšil vedení. Asistence: Jan Šeda, Peter Pucher.

52:46
    Havlík našel před brankou dobře najíždějícího Šedu. Ten však trefil jen gólmana.

52:08
    Vosátko to zkoušel od modré. Kotouč vyrazil Westlund levým betonem.

51:30
    Kanko objel branku, ale střelou bekhendem se neprosadil.

50:50
    Jarůškova střela byla tečována do ochranné sítě. Bude se vhazovat v obranném pásmu Lince.

50:10
    Štach od modré střelou po zemi těsně minul.

49:14
    Znojmo je kompletní.

49:09
    Trojan drží puk v útočném pásmu.

48:15
    Veideman si udělal prostor, vystřelil z mezikruží, ale netrefil branku. Znojmo následně vyhazuje.

48:05
    Pláněk vyhazuje přes všechny čáry.

47:49
    Zakázané uvolnění Lince.

47:14
    Vyloučen Platil (ZNO) - 2 minuty za vražení na hrazení.

45:56
    Černá křídla znovu rychle odpovídají. PATRICK LEAHY střelou z mezikruží snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Adrian Veideman.

45:17
    JAN ŠEDA obral hostujícího obránce o puk, přiblížil se k Westlundovi a vystřelil. Bez asistence.

45:04
    Říha vyhazuje přes všechny čáry.

44:29
    Za hrubost potrestán Platil (ZNO) - 2 minuty.

44:10
    ve třetí třetině jsme zatím žádnou větší šanci neviděli. Puk ve středním pásmu.

43:02
    Orli jsou kompletní.

42:27
    Linci se přesilovka vůbec nedaří. Orli v útočném pásmu.

42:02
    Znojmo znovu vyhazuje.

41:44
    Až nyní se Linec dostal zpět do útočného pásma.

41:13
    Kurtz vypálil z od modré, ale Kacetl ukryl puk do lapačky. Znojmo následně vyhazuje.

41:02
    Vyloučen Haman (ZNO) - 2 minuty za sekání.

40:01

Dnešnímu utkání přihlíží 2482 platících diváků.

Průběžné výsledky třetího kola EBEL:
    Záhřeb - Graz 1:2 (po druhé třetině)
    Vídeň - Villach 2:3 (po druhé třetině)
    Lublaň - Jesenice 2:2 (po druhé třetině)
    Salzburg - Fehérvár 4:2 (třetí třetina)

Kdo přišel na dnešní zápas, neudělal chybu. Jsme svědky vyrovnaného souboje s množstvím šancí. V hledišti panuje místy až elektrizující atmosféra. Uvidíme v průběhu třetí periody, na jakém čísle se zastavily turnikety.

Další třetina začne přibližně v 21:06.

Ve druhé periodě se Orlům podařilo otočit vývoj utkání. O branky se postarali Trojan, Haman a Lattner. Třetí a jedinou branku hostů v této třetině vsítil Ouellette.

40:00

38:57
    Murphy pálil od modré. Kacetl schoval kotouč do lapačky. Bude se vhazovat.

38:30
    Trojan přihrál rukou. Hra je přerušena.

38:06
    Hosté jsou kompletní.

37:19
    Pucher našel volného Havlíka, který vypálil z pravého kruhu, ovšem netrefil branku.

36:56
    Postavení mimo hru Orlů.

36:44
    Orli pálí ze všech sil, ovšem linecká obrana nepovoluje.

36:06
    Vyloučen Lukas P. (LNZ) - 2 minuty za faul kolenem.

35:17
    A zakázané uvolnění i na druhé straně.

34:35
    Zakázané uvolnění Znojma.

33:45
    Akce dva na jednoho končí další brankou v kleci Lince! Martin Podešva na poslední chvíli přihrál JANU LATTNEROVI, který vymetl Westlundovi pavučiny. Asistence: Martin Podešva, Martin Pláněk.

32:48
    Další icing Orlů.

32:21
    Haman se ihned po buly rozjel a vypálil bekhendem na Westlunda. Ten však puk s přehledem vyrazil.

30:00
    Volný a rozjetý Lattner vypálil dělovku z hranice kruhu. Kotouč vyrazil Westlund do ochranné sítě.

Už je vše v pořádku. Hra bude pokračovat.

Uklízí se ledová plocha.

29:38
    Vyloučen Leahy (LNZ) - 2 minuty za hákování.

29:04
    Vyloučen Štach (ZNO) - 2 + 10 minut za vražení zezadu. Menší trest odpyká Jarůšek.

28:40
    Kacetl se stihl včas přesunou proti střele Kellera.

27:11
    Od zadního mantinelu přihrával Patrick Leahy dobře rozjetému MIKOVI OUELLETTOVI, který zakončil nad rameno Kacetla. Asistence: Patrick Leahy.

26:59
    Richard Jarůšek našel před brankou volného Vladimíra Říhu, který vystřelil. Kotouč se odrazil na hůl RADKA HAMANA a ten zakončil do odkryté branky. Asistence: Vladimír Říha, Richard Jarůšek.

26:24
    Orli uzamkli svého soupeře v pásmu. Bude se vylučovat. Za zdržování hry potrestán MacDonald (LNZ) - 2 minuty.

25:55
    Stehlík pálil od modré, ale puk se ke gólmanovi nedostal.

25:44

24:31
    A je vyrovnáno! Střelu Antonína Bořuty z hranice kruhu dorážel JAN TROJAN a kotouč si našel cestu za Westlunda. Asistence: Antonín Bořuta.

24:03
    Kanko bekhendem z prostoru mezi kruhy přestřelil.

23:26
    Potrestána lavička hostů za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Lebler (LNZ).

23:17
    Říha v samostatné akci. Položil si Westlunda, ale nepodařilo se mu jej přehodit. Ještě dorážel Haman, ale ani to gólem neskončilo.

22:31
    Bartoš udržel puk v útočném pásmu a následně pálil od modré Štach. Střela však byla tečována s skončila v ochranné síti.

21:51
    Bartoš je na ledě. Zakázané uvolnění Lince.

21:43
    Orli vyhazují přes všechny čáry.

21:22
    Kurtz prodloužil přihrávku na Irmena, jenž prověřil znojemského gólmana z prostoru mezi kruhy. Následuje další vhazování.

21:02
    Kurtz střílel od modré, ovšem Kacetl byl pohotový a puk schoval do klína. Bude se vhazovat.

20:30
    Linec dohrává přesilovou hru. Orli vyhazují přes všechny čáry.

20:01

Průběžné výsledky dalších zápasů třetího kola EBEL:
    Záhřeb - Graz 0:1 (po první třetině)
    Vídeň - Villach 2:0 (po první třetině)
    Lublaň - Jesenice 0:0 (po první třetině)
    Salzburg - Fehérvár 2:2 (po první třetině)

Znojemský svatostánek je velmi slušně zaplněný. Dorazili do něj i fanoušci rakouského Lince. Atmosféra je opravdu skvělá.

Další třetina začne přibližně v 20:07.

V první třetině byl k vidění velmi pohledný útočný hokej, čemuž odpovídají i tři góly, které během dvaceti minut padly. Nejprve poslal Orly do vedení Bořuta, ovšem Baumgartner otočil svými dvěma brankami vývoj utkání ve prospěch Černých křídel.

20:00

19:54
    Říha vyhazuje až k Westlundovi.

19:50
    Linec měl dlouho výhodu. Vyloučen Bartoš (ZNO) - 2 minuty za hru vysokou holí.

18:21
    Postavení mimo hru Znojma.

17:14
    Zcela volného GREGORA BAUMGARTNERA před Kacetlem našel Mike Ouellette. Linecký útočník zamířil skulinku v brance Orlů a poslal Křídla do vedení. Asistence: Mike Ouellette.

17:06
    Štach dostal puk od Říhy, ale netrefil z hranice kruhu branku.

16:11
    Stehlík vyslal od modré rychlou střelu po zemi. Puk se odrazil od betonu lineckého gólmana, avšak nenašel se nikdo, kdo by jej kloudně zasunul za brankovou čáru.

15:44
    Lukas netrefil od modré Kacetlovu branku.

14:53

14:26
    Pláněk nahazoval od modré na branku, ale Westlund si s pukem poradil i při následné dorážce Lattnera.

14:10
    Linec se zatím dobře brání.

12:53
    Vyloučen Keller (LNZ) - 2 minuty za hákování.

12:34
    Je vyrovnáno. Černá křídla využívají početní výhodu. Curtis Murphy nastřelil jen tyčku, ovšem puk padl přímo na hůl GREGORA BAUMGARTNERA, který zakončoval do odkryté branky. Asistence: Curtis Murphy.

11:37
    Vyloučen Platil (ZNO) - 2 minuty za hru vysokou holí.

11:13
    Velká mela před brankou Lince! Petr Kanko zavezl puk až před Westlunda a s pomocí ANTONÍNA BOŘUTY jej všemi silami dopravili za brankovou čáru. Asistence: Petr Kanko.

10:35
    Znojmo hraje v plném počtu.

9:40
    Hisey objel branku, vystřelil a trefil již dnešní druhé břevno! Orli opět vyhazují přes všechny čáry.

8:40
    Linec rozjel přesilovkový kolotoč. Leahy stál na jeho konci a pálil z mezikruží, ovšem Kacetl puk vyrazil a Znojmo se následně osvobozuje.

8:35
    Orli jdou na jednatřicet sekund do tří. Potrestán Škadra (ZNO) - 2 minuty za nedovolené bránění.

8:24
    Keller objel branku, ale ani on znojemského gólmana nepřekvapil. Bude se vhazovat.

8:03
    Lattner hledal skulinku mezi betony Westlunda, ovšem ten sevřel své náčiní včas a puk vyrazil.

8:03
    Lattner při samostatném úniku faulován. Je nařízeno trestné střílení.

7:34
    Znojmo vyhazuje do středního pásma.

7:06
    Vyloučen Bartoš (ZNO) - 2 minuty za držení.

6:20
    Mayr střílel od modré, ale puk trefil jen znojemského obránce. Hra se stěhuje do útočného pásma domácích.

6:10

5:25
    Kanko s Lattnerem zaútočili v oslabení. První jmenovaný střílel a Lattner se ještě pokoušel o dorážku z bezprostřední blízkosti, ale Westlund kotouč vyrazil.

4:58
    Pláněk ihned po buly osvobozuje své mužstvo.

4:15
    Veideman nahazoval od modré. Trefil břevno znojemské branky. Orli vyhazují.

4:10
    Vyloučen Škadra (ZNO) - 2 minuty za držení.

3:54
    Nyní se chvíli pustili do útočení hosté, ale ani Kacetl si na puk nesáhl.

3:07

3:06
    Linecký gólman raději schoval nahození Znojma. Bude se vhazovat.

2:28
    Kotouč stále daleko od Westlunda.

2:01
    Orli se až doposud drželi před Westlundem, ovšem rakouský gólman nemusel zasahovat proti střelám domácího týmu.

1:07
    Scholz (LNZ) - 2 minuty za nedovolené bránění.

1:07
    Kanko jel v akci jeden na jednoho, v koncovce byl však atakován.

0:34
    Znojmo se ihned po buly vrhlo do útočné třetiny, avšak žádnou šanci z toho nevytěžilo. Hra se stěhuje před Kacetla.

00:01

Formality máme za sebou a minimálně šedesát minut historicky prvního domácího zápasu českého klubu v mezinárodní soutěži před sebou.

Úvodní buly vhodí starosta Města Znojma Ing. Vlastimil Gabrhel.

Hráči obou týmů jsou na ledové ploše. Stejně tak čtveřice rozhodčích.

Zápas bude zahájen minutou ticha za hokejisty Jaroslavle, kteří tragicky zahynuli minulou středu. Ve druhém kole Linec přestřílel Vídeň 5:7 a rozhodně bude chtít zvítězit i dnes.

Dobrý večer ze Znojma! V dnešním prvním domácím duelu Erste Bank Eishockey ligy budou Orli vyzváni Černými křídly z Lince.

EHC Black Wings Linz: Westlund (Hirn) - Veideman, Murphy, Kurtz, Scholz, Lukas R., Macdonald, Mitterdorfer, Mayr - Baumgartner, Ouelette, Leahy, Keller, Hisey, Irmen, Lebler, Oberkofler, Mairitsch, Spannring, Lukas P., Wolf.

Rozhodčí: Fussi, Jelinek - Trattnig, Zehenthofer.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 12. Bořuta (Kanko), 25. Trojan (Bořuta), 27. Haman (Říha, Jarůšek), 34. Lattner (Podešva, Pláněk), 46. Šeda, 53. Havlík (Šeda, Pucher), 60. Pláněk - 13. Baumgartner (Murphy), 18. Baumgartner (Ouellette), 28. Ouellette (Leahy), 46. Leahy (Veideman), 54. Lebler (Oberkopfer, Lukas R.)

HC LERAM Orli Znojmo: Kacetl (Landsman) - Škadra, Štach, Bořuta, Pláněk, Vosátko, Platil, Stehlík - Haman, Říha, Jarůšek - Lattner, Podešva, Kanko - Šeda, Pucher, Havlík - Trojan, Bartoš, Komínek.
    Steinbach Black Wings Linz: Westlund (Hirn) - Veideman, Murphy, Kurtz, Scholz, Lukas R., Macdonald, Mitterdorfer, Mayr - Baumgartner, Ouelette, Leahy, Keller, Hisey, Irmen, Lebler, Oberkofler, Mairitsch, Spannring, Lukas P., Wolf.

Rozhodčí: Fussi, Jelinek - Trattnig, Zehenthofer