Znojmo – Linz 7:5 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
7:5 (-:-, -:-, -:-)
Steinbach Black Wings Linz
Pátek 16.09.2011, 19:15 • Hokejový stadion Znojmo • bet-at-home ICE Hockey League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

EHC Black Wings Linz: Westlund (Hirn) - Veideman, Murphy, Kurtz, Scholz, Lukas R., Macdonald, Mitterdorfer, Mayr - Baumgartner, Ouelette, Leahy, Keller, Hisey, Irmen, Lebler, Oberkofler, Mairitsch, Spannring, Lukas P., Wolf.

Rozhodčí: Fussi, Jelinek - Trattnig, Zehenthofer.

Dobrý večer ze Znojma! V dnešním prvním domácím duelu Erste Bank Eishockey ligy budou Orli vyzváni Černými křídly z Lince.

Zápas bude zahájen minutou ticha za hokejisty Jaroslavle, kteří tragicky zahynuli minulou středu. Ve druhém kole Linec přestřílel Vídeň 5:7 a rozhodně bude chtít zvítězit i dnes.

Hráči obou týmů jsou na ledové ploše. Stejně tak čtveřice rozhodčích.

Úvodní buly vhodí starosta Města Znojma Ing. Vlastimil Gabrhel.

Formality máme za sebou a minimálně šedesát minut historicky prvního domácího zápasu českého klubu v mezinárodní soutěži před sebou.

00:01

0:34
    Znojmo se ihned po buly vrhlo do útočné třetiny, avšak žádnou šanci z toho nevytěžilo. Hra se stěhuje před Kacetla.

1:07
    Kanko jel v akci jeden na jednoho, v koncovce byl však atakován.

1:07
    Scholz (LNZ) - 2 minuty za nedovolené bránění.

2:01
    Orli se až doposud drželi před Westlundem, ovšem rakouský gólman nemusel zasahovat proti střelám domácího týmu.

2:28
    Kotouč stále daleko od Westlunda.

3:06
    Linecký gólman raději schoval nahození Znojma. Bude se vhazovat.

3:07
    Linec je kompletní.

3:54
    Nyní se chvíli pustili do útočení hosté, ale ani Kacetl si na puk nesáhl.

4:10
    Vyloučen Škadra (ZNO) - 2 minuty za držení.

4:15
    Veideman nahazoval od modré. Trefil břevno znojemské branky. Orli vyhazují.

4:58
    Pláněk ihned po buly osvobozuje své mužstvo.

5:25
    Kanko s Lattnerem zaútočili v oslabení. První jmenovaný střílel a Lattner se ještě pokoušel o dorážku z bezprostřední blízkosti, ale Westlund kotouč vyrazil.

6:10
    Znojmo je kompletní.

6:20
    Mayr střílel od modré, ale puk trefil jen znojemského obránce. Hra se stěhuje do útočného pásma domácích.

7:06
    Vyloučen Bartoš (ZNO) - 2 minuty za držení.

7:34
    Znojmo vyhazuje do středního pásma.

8:03
    Lattner při samostatném úniku faulován. Je nařízeno trestné střílení.

8:03
    Lattner hledal skulinku mezi betony Westlunda, ovšem ten sevřel své náčiní včas a puk vyrazil.

8:24
    Keller objel branku, ale ani on znojemského gólmana nepřekvapil. Bude se vhazovat.

8:35
    Orli jdou na jednatřicet sekund do tří. Potrestán Škadra (ZNO) - 2 minuty za nedovolené bránění.

8:40
    Linec rozjel přesilovkový kolotoč. Leahy stál na jeho konci a pálil z mezikruží, ovšem Kacetl puk vyrazil a Znojmo se následně osvobozuje.

9:40
    Hisey objel branku, vystřelil a trefil již dnešní druhé břevno! Orli opět vyhazují přes všechny čáry.

10:35
    Znojmo hraje v plném počtu.

11:13
    Orli právě vstřelili branku!
    Velká mela před brankou Lince! Petr Kanko zavezl puk až před Westlunda a s pomocí ANTONÍNA BOŘUTY jej všemi silami dopravili za brankovou čáru. Asistence: Petr Kanko.

11:37
    Vyloučen Platil (ZNO) - 2 minuty za hru vysokou holí.

12:34
    Linz právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno. Černá křídla využívají početní výhodu. Curtis Murphy nastřelil jen tyčku, ovšem puk padl přímo na hůl GREGORA BAUMGARTNERA, který zakončoval do odkryté branky. Asistence: Curtis Murphy.

12:53
    Vyloučen Keller (LNZ) - 2 minuty za hákování.

14:10
    Linec se zatím dobře brání.

14:26
    Pláněk nahazoval od modré na branku, ale Westlund si s pukem poradil i při následné dorážce Lattnera.

14:53

15:44
    Lukas netrefil od modré Kacetlovu branku.

16:11
    Stehlík vyslal od modré rychlou střelu po zemi. Puk se odrazil od betonu lineckého gólmana, avšak nenašel se nikdo, kdo by jej kloudně zasunul za brankovou čáru.

17:06
    Štach dostal puk od Říhy, ale netrefil z hranice kruhu branku.

17:14
    Zcela volného GREGORA BAUMGARTNERA před Kacetlem našel Mike Ouellette. Linecký útočník zamířil skulinku v brance Orlů a poslal Křídla do vedení. Asistence: Mike Ouellette.

18:21
    Postavení mimo hru Znojma.

19:50
    Linec měl dlouho výhodu. Vyloučen Bartoš (ZNO) - 2 minuty za hru vysokou holí.

19:54
    Říha vyhazuje až k Westlundovi.

20:00

V první třetině byl k vidění velmi pohledný útočný hokej, čemuž odpovídají i tři góly, které během dvaceti minut padly. Nejprve poslal Orly do vedení Bořuta, ovšem Baumgartner otočil svými dvěma brankami vývoj utkání ve prospěch Černých křídel.

Další třetina začne přibližně v 20:07.

Znojemský svatostánek je velmi slušně zaplněný. Dorazili do něj i fanoušci rakouského Lince. Atmosféra je opravdu skvělá.

Průběžné výsledky dalších zápasů třetího kola EBEL:
    Záhřeb - Graz 0:1 (po první třetině)
    Vídeň - Villach 2:0 (po první třetině)
    Lublaň - Jesenice 0:0 (po první třetině)
    Salzburg - Fehérvár 2:2 (po první třetině)

20:01

20:30
    Linec dohrává přesilovou hru. Orli vyhazují přes všechny čáry.

21:02
    Kurtz střílel od modré, ovšem Kacetl byl pohotový a puk schoval do klína. Bude se vhazovat.

21:22
    Kurtz prodloužil přihrávku na Irmena, jenž prověřil znojemského gólmana z prostoru mezi kruhy. Následuje další vhazování.

21:43
    Orli vyhazují přes všechny čáry.

21:51
    Bartoš je na ledě. Zakázané uvolnění Lince.

22:31
    Bartoš udržel puk v útočném pásmu a následně pálil od modré Štach. Střela však byla tečována s skončila v ochranné síti.

23:17
    Říha v samostatné akci. Položil si Westlunda, ale nepodařilo se mu jej přehodit. Ještě dorážel Haman, ale ani to gólem neskončilo.

23:26
    Potrestána lavička hostů za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Lebler (LNZ).

24:03
    Kanko bekhendem z prostoru mezi kruhy přestřelil.

24:31
    A je vyrovnáno! Střelu Antonína Bořuty z hranice kruhu dorážel JAN TROJAN a kotouč si našel cestu za Westlunda. Asistence: Antonín Bořuta.

25:44
    Zakázané uvolnění Lince.

25:55
    Stehlík pálil od modré, ale puk se ke gólmanovi nedostal.

26:24
    Orli uzamkli svého soupeře v pásmu. Bude se vylučovat. Za zdržování hry potrestán MacDonald (LNZ) - 2 minuty.

26:59
    Richard Jarůšek našel před brankou volného Vladimíra Říhu, který vystřelil. Kotouč se odrazil na hůl RADKA HAMANA a ten zakončil do odkryté branky. Asistence: Vladimír Říha, Richard Jarůšek.

27:11
    Od zadního mantinelu přihrával Patrick Leahy dobře rozjetému MIKOVI OUELLETTOVI, který zakončil nad rameno Kacetla. Asistence: Patrick Leahy.

28:40
    Kacetl se stihl včas přesunou proti střele Kellera.

29:04
    Vyloučen Štach (ZNO) - 2 + 10 minut za vražení zezadu. Menší trest odpyká Jarůšek.

29:38
    Vyloučen Leahy (LNZ) - 2 minuty za hákování.

Uklízí se ledová plocha.

Už je vše v pořádku. Hra bude pokračovat.

30:00
    Volný a rozjetý Lattner vypálil dělovku z hranice kruhu. Kotouč vyrazil Westlund do ochranné sítě.

31:05
    Orlům začíná krátká přesilovka.

31:38

32:14
    Zakázané uvolnění Orlů.

32:21
    Haman se ihned po buly rozjel a vypálil bekhendem na Westlunda. Ten však puk s přehledem vyrazil.

32:48
    Další icing Orlů.

33:45
    Akce dva na jednoho končí další brankou v kleci Lince! Martin Podešva na poslední chvíli přihrál JANU LATTNEROVI, který vymetl Westlundovi pavučiny. Asistence: Martin Podešva, Martin Pláněk.

34:35
    Zakázané uvolnění Znojma.

35:17
    A zakázané uvolnění i na druhé straně.

36:06
    Vyloučen Lukas P. (LNZ) - 2 minuty za faul kolenem.

36:44
    Orli pálí ze všech sil, ovšem linecká obrana nepovoluje.

36:56
    Postavení mimo hru Orlů.

37:19
    Pucher našel volného Havlíka, který vypálil z pravého kruhu, ovšem netrefil branku.

38:06
    Hosté jsou kompletní.

38:30
    Trojan přihrál rukou. Hra je přerušena.

38:57
    Murphy pálil od modré. Kacetl schoval kotouč do lapačky. Bude se vhazovat.

40:00

Ve druhé periodě se Orlům podařilo otočit vývoj utkání. O branky se postarali Trojan, Haman a Lattner. Třetí a jedinou branku hostů v této třetině vsítil Ouellette.

Další třetina začne přibližně v 21:06.

Kdo přišel na dnešní zápas, neudělal chybu. Jsme svědky vyrovnaného souboje s množstvím šancí. V hledišti panuje místy až elektrizující atmosféra. Uvidíme v průběhu třetí periody, na jakém čísle se zastavily turnikety.

Průběžné výsledky třetího kola EBEL:
    Záhřeb - Graz 1:2 (po druhé třetině)
    Vídeň - Villach 2:3 (po druhé třetině)
    Lublaň - Jesenice 2:2 (po druhé třetině)
    Salzburg - Fehérvár 4:2 (třetí třetina)

Dnešnímu utkání přihlíží 2482 platících diváků.

40:01

41:02
    Vyloučen Haman (ZNO) - 2 minuty za sekání.

41:13
    Kurtz vypálil z od modré, ale Kacetl ukryl puk do lapačky. Znojmo následně vyhazuje.

41:44
    Až nyní se Linec dostal zpět do útočného pásma.

42:02
    Znojmo znovu vyhazuje.

42:27
    Linci se přesilovka vůbec nedaří. Orli v útočném pásmu.

43:02
    Orli jsou kompletní.

44:10
    ve třetí třetině jsme zatím žádnou větší šanci neviděli. Puk ve středním pásmu.

44:29
    Za hrubost potrestán Platil (ZNO) - 2 minuty.

45:04
    Říha vyhazuje přes všechny čáry.

45:17
    JAN ŠEDA obral hostujícího obránce o puk, přiblížil se k Westlundovi a vystřelil. Bez asistence.

45:56
    Černá křídla znovu rychle odpovídají. PATRICK LEAHY střelou z mezikruží snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Adrian Veideman.

47:14
    Vyloučen Platil (ZNO) - 2 minuty za vražení na hrazení.

47:49

48:05
    Pláněk vyhazuje přes všechny čáry.

48:15
    Veideman si udělal prostor, vystřelil z mezikruží, ale netrefil branku. Znojmo následně vyhazuje.

49:09
    Trojan drží puk v útočném pásmu.

49:14

50:10
    Štach od modré střelou po zemi těsně minul.

50:50
    Jarůškova střela byla tečována do ochranné sítě. Bude se vhazovat v obranném pásmu Lince.

51:30
    Kanko objel branku, ale střelou bekhendem se neprosadil.

52:08
    Vosátko to zkoušel od modré. Kotouč vyrazil Westlund levým betonem.

52:46
    Havlík našel před brankou dobře najíždějícího Šedu. Ten však trefil jen gólmana.

52:57
    Dva znojemští hráči proti jednomu lineckému. Jan Šeda prodloužil na ADAMA HAVLÍKA, který prudkou střelou navýšil vedení. Asistence: Jan Šeda, Peter Pucher.

53:08
    Linec však opět odpovídá. BRIAN LEBLER vystřelil od modré a kotouč si našel se štěstím cestu za Kacetla. Asistence: Daniel Oberkopfer, Robert Lukas.

54:45
    Vyloučen Lukas P. (LNZ) - 2 minuty za hákování.

55:28
    Vyloučen Lattner (ZNO) - 2 minuty za nafilmovaný pád.

55:35
    Havlík se vydal sám do útoku, ovšem neprosadil se.

56:45
    Linci začíná krátká přesilovka.

57:05
    Znojmo zatím dobře brání. Kanko vyhodil.

57:31
    Veideman to zkoušel od modré, ovšem znojemský gólman vyrazil puk betonem. Orli vyhazují.

57:28
    Znojmo v pěti.

58:19
    Domácí tým drží puk daleko od Kacetla.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny. Puk stále v útočném pásmu Orlů.

Oddechový čas pro hosty.

59:18
    Linec bez gólmana!

59:27
    Šeda vyvezl puk ze třetiny.

59:41
    Přes celé hřiště trefil prázdnou branku MARTIN PLÁNĚK! Bez asistence.

Oddechový čas pro Znojmo.

60:00

Je konec. Znojmo urvalo svoji historicky první výhru v Erste Bank Eishockey lize. Byli jsme svědky fantastického zápasu, ve kterém padlo 12 branek! Fanoušci obou týmů vytvořili hráčům vynikající atmosféru.

V neděli přijede do Znojma Vídeň. Dá se očekávat ještě větší podpora fanoušků i vynikající hokejová podívaná. Děkuji za pozornost. (21:42:33)

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 12. Bořuta (Kanko), 25. Trojan (Bořuta), 27. Haman (Říha, Jarůšek), 34. Lattner (Podešva, Pláněk), 46. Šeda, 53. Havlík (Šeda, Pucher), 60. Pláněk - 13. Baumgartner (Murphy), 18. Baumgartner (Ouellette), 28. Ouellette (Leahy), 46. Leahy (Veideman), 54. Lebler (Oberkopfer, Lukas R.)

HC LERAM Orli Znojmo: Kacetl (Landsman) - Škadra, Štach, Bořuta, Pláněk, Vosátko, Platil, Stehlík - Haman, Říha, Jarůšek - Lattner, Podešva, Kanko - Šeda, Pucher, Havlík - Trojan, Bartoš, Komínek.
    Steinbach Black Wings Linz: Westlund (Hirn) - Veideman, Murphy, Kurtz, Scholz, Lukas R., Macdonald, Mitterdorfer, Mayr - Baumgartner, Ouelette, Leahy, Keller, Hisey, Irmen, Lebler, Oberkofler, Mairitsch, Spannring, Lukas P., Wolf.

Rozhodčí: Fussi, Jelinek - Trattnig, Zehenthofer