Olomouc – Třinec 2:0 (kon.) | Jihlava – Motor ČB 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 2:8 (kon.)
Zlín – Znojmo 5:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 3:2 (kon.) | Plzeň – Liberec 2:3 (kon.)
K. Vary – HC Litvínov 3:2 (kon.) | Pardubice – Slavia 3:2 (po s.n.) | Sparta – HC Kladno 5:4 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
HC Litvínov
Sobota 01.10.2011, 15:30 • KV Arena • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Dobré odpoledne z KV Areny! Za několik desítek minut zde začne zápas 8. kola Noen extraligy juniorů mezi domácí Energií a Litvínovem. Od 12:00 zde hráli vzájemné utkání starší dorostenci těchto týmů. Karlovarští porazili hosty 3:1. Uvidíme kdo bude úspěšnější v duelu starší kategorie.

Juniorka Litvínova vede se sedmnácti body tabulku soutěže. Dnešní soupeř Energie má oslnivou formu, vyhrál všech sedm letošních zápasů a má skóre 29:7.

Zato domácímu týmu se letos nedaří. Je až na patnáctém místě s šesti body za tři výhry v prodloužení a tři prohry. Letos se už oba týmy jednou střetly - Litvínov doma ukořistil vítězství 6:1. Karlovarští mají tedy šanci na odvetu.

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Rauscher) - Urbančok, Vrána, Valeš, Novák, Šik (A), Troška, Schusser, Gombár - Tomeček, Kubáč, Koblasa (C), Winkler, Harkabus, Vachovec, Baar, Švec, Táborský, Kverka (A), Zadražil, Půlpán

HC Litvínov: Nechvátal (Horák) - Čejka (A), Strejček, Kokeš, Bittner, Kasal - Jurčík (C), Šrámek, Mackal, Zdeněk, Písařík, Procházka, Mamula, Průša, Malec, Trübenekr, Švarc, Smolka (A)

Domácí dnes nastoupí v bílých dresech, litvínovští hráči se oblékli do černo - žluté kombinace.

A hráči obou klubů už nastupují na led, za několik minut se začne hrát...

00:01

0:01
    Úvodní buly dnešního souboje vyhráli domácí.

0:35
    První střelu vyslal Šrámek. Habal byl pozorný.

1:29
    Hosté jsou aktivnější, mají kotouč v držení, energetici se ale zatím brání bez problémů.

2:15
    Po akci Litvínova se bude vhazovat před Habalem.

2:53
    Hosté nyní trochu zmatkují v rozehrávce.

3:35
    Domácí Zadražil poslal kotouč před branku, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

4:35
    Karlovarští hráči mají potíže s přechodem do útoku, Litvínov zatím dobře brání.

5:52
    Táborský se probíjel do útočného pásma, k Nechvátalovi ho však nepustili obránci.

6:45
    Hosté rozjíždějí útočnou akci.

7:33
    Ke střele z mezikruží se dostal Vachovec, Nechvátal jeho pokus vyrazil.

8:37
    Domácí nyní delší dobu drželi útočnou třetinu, k větší šanci se ale nedostali.

9:32
    Jakub Zdeněk se obtáčel kolem domácí svatyně, nakonec ale o puk přišel.

10:28
    Mírnou převahu teď mají karlovarští, Litvínovu se nedaří dostat do útoku.

11:32
    Akci hostů zastavil ofsajd.

12:05
    Krásnou akci předvedl Jiří Mackal. Prošel přes tři hráče, poté vypálil, Habal ale jeho ránu chytil do lapačky.

12:20
    První přesilovku zápasu si zahraje Litvínov. Vyloučen Zadražil za hákování.

12:43
    Od modré vystřelil Kokeš, domácí gólman ale chytá.

13:15
    Na ledě zůstal ležet domácí hráč, Vojtěch Šik. Je ošetřován na lavičce, na nic vážného to nevypadá.

13:34
    Domácí vyhazují.

14:20
    Energie hraje v plném počtu.

15:01
    Habala vyzkoušel z úhlu Mackal, domácí brankář střelu vyrazil mimo.

15:49
    Rána domácího Tomečka skončila po teči obránce až v ochranné síti.

15:57
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Lukáš Baar poslal kotouč před branku, ten se nakonec dostal až k Jaromíru KVERKOVI, který přízemní střelou otevírá skóre. Asistence: Lukáš Baar.

17:10
    Domácí vstřelená branka povzbudila, hrají teď aktivně.

17:52
    Ofsajd Energie.

18:27
    Procházkova střela šla těsně vedle Habalovu klec.

19:20
    Dělovku Vachovce zlikvidoval Nechvátal ukázkovým rozklekem.

20:00

Začátek utkání moc zajímavých akcí nepřinesl. Víc než ofenzivní hokej vítězila úporná obrana. V polovině třetiny dobře vypálil Mackal, Habal ale chytil. Na druhé straně se prosadil Kverka a domácí tak po první dvacetminutovce vedou o gól. Druhá část začne asi v 16:11.

20:01

25:15
    Domácí měli tlak, který vyústil v několik střel. Do puku se nakonec opřel Filip WINKLER a domácí vedou už o dvě branky. Asistence: Michal Vachovec.

26:00
    Omlouvám se za technické potíže, internet si v KV Areně dělá co chce.

26:10
    Vyloučen Urbančok za nedovolené bránění.

26:25
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Hosté odpověděli hodně rychle. Po vyhraném buly následovala střela, kterou Habal vyrazil jen na volného Jiřího MACKALA, který tak posílá Vervu zpět do boje o body. Asistence: Václav Čejka.

27:25
    U kotouče je Litvínov a snaží se vyrovnat.

28:20
    Švarc nebezpečně tečoval před brankou, puk skončil těsně vedle branky domácích.

29:09
    Kverka nepřihrál v nadějné akci, nakonec ale buly před Nechvátalem.

31:20
    Obrana domácích je dobře organizovaná, akce Litvínova nyní skončila icingem.

31:53
    Domácí se utápějí v kličkách. Naposledy přišel zbytečně o puk Vachovec.

32:17
    Buly před Nechvátalem.

32:49
    Ltivínov nezvládl útočnou akci, Aleš PŮLPÁN se dostal do úniku a pod gólmanem propasíroval kotouč do branky. Asistence: Jaromír Kverka.

33:22
    Domácí se ocitli v postavení mimo hru.

33:41
    Švarcovu ránu vyrazil Habal betonem mimo.

34:29
    Další ofsajd Karlových Varů.

35:35
    Vyloučen Šrámek (LIT) za podražení.

36:19
    Litvínovští vyhodili kotouč až za Habalovu branku.

36:46
    Procházka se dokonce v oslabení dostal ke střele, která skončila po zákroku domácího brankáře v ochranné síti.

37:35
    Litvínov hraje v plném počtu.

37:51
    Jurčík vypálil švihem, Habal střelu vyráží.

38:31
    Zakázané uvolnění hostů.

39:14
    Ani jednomu z týmů se nedaří přechod do útoku.

39:41
    Čejkovu střelu domácí gólman zlikvidoval.

40:00

Druhá část byla zajímavější. Nejprve Winkler zvýšil na 2:0, aby vzápětí Mackal snížil. Po úniku ale uspěl také Půlpán a Energie má tak před třetí částí lepší výchozí pozici. Třetí třetina začne zhruba v 16:55.

40:01

40:18
    Zakázané uvolnění Litvínova.

41:10
    Hostům se nedaří přechod přes střední pásmo.

41:44
    Tentokrát icing Energie. Buly před Habalem.

42:00
    A další zakázané uvolnění domácích.

42:26
    Icing Energie. Přesnost přihrávek je teď opravdu bídná. Hráči by se měli podívat na nějaký zápas fotbalové Barcelony, aby se to naučili.

43:10
    Litvínov vytvořil před brankářem slušnou skrumáž, Habal ale nakonec kotouč pokryl.

43:53
    Kotouč skončil na domácí střídačce. Buly ve středním pásmu.

44:19
    Zdeněk to zkusil ze středního pásma, jeho střela se ale k Habalovi skoro ani nedošourala.

44:56
    Hodně laciný gól. Jeden z domácích obránců minul puk, který chtěl odpálit a Jakub ŠRÁMEK měl sám před brankou jednoduchou práci. Bez asistence.

46:00
    Mackalovu střelu vyrazil Habal betonem.

46:55
    Winkler vypálil od mantinelu a Nechvátal měl co dělat, aby jeho ránu zneškodnil.

48:10
    Energie je častěji u puku a nepouští hosty do zakončení.

48:23
    Vyloučen Baar (KVA) za zdržování hry.

48:52

49:20
    Litvínovským se nedaří zavézt kotouč do pásma.

49:39
    Konečně se to povedlo. Buly v obranném pásmu Energie.

50:23
    Domácí hrají v plném počtu.

51:35
    Hosté se snaží ohrožovat Habala, domácí obránci zatím náporu odolávají.

52:29
    Ve hře Litvínova je příliš nepřesností, takhle si moc šancí hosté nevytvoří.

52:48
    Litvínovští si vzali oddechový čas.

53:20
    Hráči Vervy se nyní sami vyhnali z útočného pásma.

54:31
    Domácí vypadli ze hry a jenom se brání.

55:27
    Smolka se dral do zakončení, obrana Energie ho zastavila.

55:54
    Bude se vhazovat před domácím brankářem.

56:34
    Další buly v obranném pásmu Karlových Varů.

56:52
    Od modré tvrdě vypálil Kokeš, Habal vyrazil s obtížemi.

56:53
    Gólman Habal se provinil vysokou holí. Trest odpyká Winkler.

57:27
    Energetici se osvobozují.

57:53
    Šrámek vystřelil z mezikruží, domácího brankáře ale překonat nedokázal.

58:21
    Šrámek byl sám před gólmanem, který mu holí vypíchl kotouč a zmařil šanci.

58:53

59:11
    Buly ve středním pásmu.

59:20
    Litvínov to zkouší bez brankáře.

60:00

Litvínov dokázal v poslední části snížit a na konci třetiny si vytvořit tlak, domácí ale odolali a získávají tak tři body.

Díky za sledování přenosu. Přeji hezký zbytek dne! (17:26:46)

Jakub Holubec

Branky a nahrávky: 16. Kverka (Baar), 26. Winkler (Vachovec), 33. Půlpán (Kverka) - 27. Mackal (Čejka), 45. Šrámek