Šumperk – Třebíč 4:1 (kon.) | Benátky n/J – Kadaň 2:3 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 4:2 (kon.)
Písek – Litoměřice 2:3 (po pr.) | Chomutov – Beroun 3:2 (po s.n.) | Ústí n/L – Olomouc 4:1 (kon.)
Most – Hr. Králové 1:7 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
HC Olomouc
Sobota 01.10.2011, 17:30 • Zlatopramen Arena • 1. liga (ČR)

V dnešním utkání potvrzuje Slovan svou roli favorita a Olomouc tak odjíždí domů s první tříbodovou porážkou v této sezóně. Lvi si tak vyřídili s Kohouty účty z minulé sezóny a porazili Hanáky 4:1. Tímto se s vámi ze Zlatopramen Areny loučím a přeji příjemný zbytek večera. (19:43:03)

60:00

59:20
    Týmy střídají, hra je tentokrát přerušena kvůli přihrávce rukou a na ledě je vidět nezáživné střídaní puku jednoho týmu s druhým

58:40
    Utkání se již dohrává, momentálně na zakázané uvolnění vyhodili Lvi. Hra je neustále přerušována a ani jeden tým není schopen souvislejší akce

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a o dnešním vítězi je už nejspíše jasno. Musel by se stát zázrak, aby Olomouc vyrovnala

57:36
    Kohouti v pěti, to samé i domácí, ale Olomouc vyhazuje na zakázané uvolnění a bude se vhazovat po pravici Kašíka

56:20
    U puku jsou momentálně Olomoučtí, ale hned vzápětí o puk přišli, kdy Lev jel s Hamplem na jednoho, ale jejich akce nevyšla.

55:33
    Bude se hrát 4 na 4. Na straně ústecké je vyloučen Boháč na dvě minuty za sekání

55:24
    U mantinelu srazil Lhotský svého protihráče, a tak si půjde svůj čin odpykat na dvě minuty. Slovan má možnost konečně vstřelit vyvolávaného "bůra"

55:00
    U puku byli Olomoučtí, vhazuje se po levici Orcta

53:51
    Ústí momentálně kontroluje utkání, občas zkouší překvapit brankáře Kašíka, ale nikam se už nehrne

52:48
    Hra se přelévá ze strany na stranu, oba týmy si půjčují puk a ani jedno mužstvo není schopno nějaké delší akce

51:42
    Oba týmy jsou v plném počtu a ani na jedné straně nedošlo k nějakým závažnějším akcím. Až teď, kdy jel ústecký Kovář sám přes celé hřiště, ale Kašík jeho střelu vyráží vyražečkou

49:42
    Velký omyl. Hořava pálil od modré, ale jeho branka nebyla uznána a naopak na trestnou lavici odchází David Pazourek za nedovolené bránění, plus deset minut za NESP.

49:08
    Kapitán Olomouce se nyní prohřešil sekáním, a tak si půjde sednout na trestnou lavici na dvě minuty

49:07
    U puku jsou hosté a fanoušci skandují oblíbený pokřik "Slovane, dejte jim bůra." Což se i málem stálo. Rod nahrával Hamplovi a ten kopnutím těsně minul branku hostí.

48:08
    U branky hostí se snažil dostrčit puk mezi tři tyče Boháč, ale s jeho pokusem si Kašík věděl rady

Dnešní utkání sleduje 1822 diváků.

47:18
    Olomouc se opět snaží se stavem něco udělat a usadit se v útočném pásmu, bohužel pro ni marně

46:12
    Lvi právě vstřelili branku!
    A teď jistě Hlinka lituje. Po ose Alinč-Hořava-LUKÁŠ POŽIVIL šel puk, kdy posledně jmenovaný prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Hořava, Alinč.

46:01
    Lvi si zahrají další přesilovku, když Hlinka je vykázán na dvě minuty za hákování na trestnou lavici

45:46
    Ústí má na poli šestého hráče

45:06
    Na jedné straně Pajič s Boháčem kuli akci, na straně druhé vystřelil Hlinka, ale jeho střela byla zblokována a touš skončil mimo

44:18
    Domácí jsou v plném počtu a nedovolili tak Olomouckým vstřelit kontaktní branku

43:15
    Dopita nahrál Nedbálkovi, ale jeho střelu Orct vyráží betonem

42:49
    Kohouti se dostávají do pásma, ale Lvi pokaždé vyhazují a nedovolují jim nějakou vážnější akci, která by ohrozila Orcta

42:18
    Na týmu Slovanu je znát, že se nikam nehrne, zatímco hráči Olomouce se snaží probít do útočného pásma. Teď budou mít Olomoučtí početní výhodu, Gureň vykázán na trestnou za hákování

41:31
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ani u jedné branky nedošlo k vážnějším akcím. Zakázané uvolnění hostí

40:25
    Právě nastala komická situace, kdy v boji o puk vyhodili hráči touš právě za mantinel a hledali ho. Vhazuje se po pravici Orcta

40:01

Prostřední třetina nabídla mnoho přesilovek pro oba týmy, ale útočníci nabídnutých šancí nevyužili a skóre je tak stále pořád stejné. Poslední dějství začne přibližně za 14 minut a Olomouc tak bude mít posledních dvacet minut na vyrovnání skóre.

40:00

39:55
    V posledních vteřinách vyzkoušel Roubík pozornost Kašíka, ten však chytá a rozehrává spoluhráčům

38:00
    Olomouc hraje přesilovou hru, Lhotského prudkou střelu Orct neudržel, naštěstí spadla poblíž jeho spoluhráčů, kteří ji poslali do klidných vod

37:53
    Od modré pálil Gureň, ale jeho střela byla zblokována. Týmy střídají a olomoučtí obránci zakládají útok. Kohouti jsou v pěti a vhazuje se ve středním pásmu

36:49
    V útočném pásmu několikrát střílel Klobouček, puk se však odrazil, ujmul se ho olomoucký hráč a Klobouček hráče podrazil. Na dvě minuty si svůj trest odpyká

36:20
    Domácí se snaží prostrčit puk do brány, Třetina dorážel, ale Kašík je stoprocentní

35:45
    Lvi si zahrají přesilovou hru, na trestnou lavici usedá Selinger za podražení

34:37
    Nyní byl ve velké šanci Roubík, který se snažil prostřelit Kašíka, ale marně. Boháč byl také v šanci, ale místo nahrávky volil střelu a olomoucký brankář tak neměl s akcí problémy.

33:54
    Olomoučtí se sice dostali do útočného pásma, ale o puk byli hned obráni. A tak se hra přelévá ze strany na stranu

32:57
    Alinč nahodil puk do brankoviště a olomoucký hráč si málem puk dostrkal do vlastní branky. Kašík však vše zachránil

39:18
    Boháč s Pajičem jeli v oslabení dva na jednoho, ale jejich nepřesná přihrávka zhatila plán na vstřelenou branku

30:04
    Po dlouhé době si zahrají přesilovku i hosté, kvůli hákování domácího Šagáta

29:08
    Ústečtí opět zakládají útok, hra je přerušena po střele Hampla, kterou kohoutí brankář v pohodě zlikvidoval

28:43
    Olomoučtí v pěti

28:15
    Puk je za brankou domácích, kteří se stále snaží založit nějakou akci, ale bohužel se jim nedaří.

26:48
    Gureň pálil od modré, Kašík chytá do lapačky

26:43
    Ústí zakládá útok, puk je za brankou Kašíka, ale faulem se provinil olomoucký Ondrušek, který si půjde odpočinout na dvě minuty za držení.

25:55
    Ústečtí jsou stále v útočném pásmu, kde pěkně zatápí olomouckým hokejistům.

25:34
    Ludvík vyslal jedovatou střelu od modré

25:15
    Nyní jsou u puku domácí, bojuje se o puk u mantinelu v útočném pásmu Lvů

24:30
    Alinč vystřelil na Kašíka, ten puk vyráží do ochranné sítě. Žádná nebezpečná střela to nebyla. Vhazování po golmanově pravici.

24:10
    Domácí v pěti

23:46
    Puk byl vyhozen mimo ledovou plochu, vhazuje se ve středním pásmu

23:10
    Olomouc uzamkla domácí mužstvo před brankou Orcta, ale bez zakončení. O střelu se pokoušel Bartoň, ale Orct opět chytil.

22:38
    Šlahař dostal mezi kruhy puk od Pekra, následně střílí, ale Orct vyráží.

22:10
    Ústecký Kovář šel na trestnou za sekání

22:02
    Hosté jsou v plném počtu. Mimo to se Zeman pokusil o střelu, Kašík v pohodě chytá.

21:24
    Puku se ujali Olomoučtí, nyní se hra odehrává převážně za brankou domácích.

21:00
    Ústečtí hrají přesilovku, ale nemohou se usadit v útočném pásmu, Olomouc podruhé vyhazuje

20:01

Mužstva nastupují na led...

Úvodní dějství osmého kola přineslo hned čtyři branky. Jako první se sice prosadili Kohouti, ale Lvi se rozbruslili a roztočili svou střeleckou estrádu, ve kterém prozatím skórovali třikrát. Za necelých deset minut začne prostřední perioda, ve které bude mít Olomouc možnost skóre vyrovnat. Ale zprvu bude muset ubránit dvouminutové oslabení, které je čeká kvůli faulu Kotvana.

20:00

19:59
    Hra se pomalu dohrávala, ale sekundu před koncem první třetiny byl vyloučen Oldřich Kotvan za podražení

19:15
    Olomouc je u puku a snaží se založit útok, puk však ve středním pásmu ztrácí

18:37
    Hosté v plném počtu a Kucharczyk střílí na Orcta, ten však chytá. Vhazovat se bude po Orctově levici

18:23
    Ústí opět v útočném pásmu

18:00
    Kašík přerušuje hru přikrytím puku, vhazovat se bude po jeho levici

17:20
    Lvi zamkli Olomouc v jejich obranném pásmu, na Kašíka míří jedna střela za druhou, ale zatím úspěšně odolává

16:44
    Domácí vyhráli buly, Gureň pálil od modré, ale pouze do lapačky olomouckého brankáře

16:38
    Jiří Ondrušek je vyloučen za hrubost

16:20
    Ústí je v šesti, jelikož se olomoucký hráč Ondrušek provinil faulem

15:54
    Ve hře je spousta nepřesností, a tak si puk hráči mezi sebou na střídačku půjčují

15:12
    Hosté se konečně dostali k puku, ale provinili se ofsajdem

14:56
    U puku jsou domácí, dostávají se do útočného pásma, ale Kohouti opět vyhazují přes všechny čáry

14:30
    Momentálně v útočném pásmu kralují Pajič s Boháčem, Olomouc se osvobozuje a vyhazuje na zakázané uvolnění.

13:51
    Hra je přerušena, oba kapitáni něco konzultují s rozhodčími.

13:51
    Olomoučtí střídají svého gólmana, po třech brankách Žigárdy opouští svatyni a mezi tři tyče se staví mladičký Kašík

13:51
    DAVID LUDVÍK dostal přihrávku na modrou, puk si přitáhl do kruhu a střílí mezi betony gólmana. Asistence: Alinč, Roubík.

13:20
    Nyní se o puk přetahují obě družstva, nic důležitého se momentálně neděje, týmy střídají

12:51
    Obrovský zmatek před brankou, kterého využívá JAKUB LEV a střílí druhý gól Ústeckých. Asistence: Pazourek.

12:10
    Sklenička dal tvrdý čistý hit Michalu Pšurnému, který odletěl tři metry a přenechal tak puk soupeřům

11:48
    Nyní se v útočném pásmu snažil něco vymyslet Kovář s Boháčem, ale střela druhého jmenovaného nedělala Žigárdymu problémy

11:18
    Ludvík prověřil kohoutího golmana střelou od modré

10:52
    Nyní Jirka Zeman zamezil neštěstí, kdy vypíchl puk olomouckému útočníkovi, který se řítil sám na Zdeňka Orcta

10:42
    Momentálně se strhla menší mela u branky, kde Třetina nahodil puk na Žigárdyho a jeho spoluhráči se snažili puk do svatyně prostrčit

10:10
    Puk je za olomouckou brankou, Kohouti zakládají útok

9:50
    Jakub Šlahař vyzkoušel zprava Orctovu pozornost, ten však na vavřínech nespí a chytá.

9:12
    Hra je přerušena kvůli ležícímu Pavlíkovi, který dostal pukem od vlastního spoluhráče

8:52
    Slovan se po vstřeleném gólu nabudil, ale Olomoučtí se nenechají zahanbit a krouží kolem branky.

7:57
    Šagát vybojoval ztracený puk na modré čáře, nahodil na branku, zmatku před brankou využil JAROSLAV ROUBÍK a přesnou trefou střílí mezi betony. Asistence: Šagát, Klobouček.

7:35
    Olomoučtí stříleli, Orct puk přikryl

7:00
    Momentálně se hra přelévá ze strany na stranu, Třetina dostal zpoza branky nahrávku, ale trefuje pouze golmana.

6:20
    Slovan se dostal do útočného pásma, ale marně se zde snaží něco vymyslet. Jejich taktika je nesmyslná, musí z pásma pryč.

5:10
    Jakmile se Lvi dostanou do útočného pásma, puk jim je sebrán. Nyní měl Orct co dělat se skrumáží před ním.

4:40
    Od modré střílel olomoucký Bartoň a ani dorážky jeho spoluhráčů nepomohly týmu k dalšímu gólu.

4:00
    Slovan je prozatím bezbranný v přechodu středního pásma, nedaří se jim dostat k brance hostí. U puku je Olomouc a nachází se v útočném pásmu

3:27
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Jiří Dopita byl s pukem za brankou, vybruslil si a nahrál mezi kruhy RADIMU KUCHARCZYKOVI, který střílel do odkryté branky. Asistence: Dopita, Selinger.

3:12
    Olomoučtí se usadili v útočném pásmu a Zbyněk Hampl fauloval. Na trestnou lavici jde za podražení.

2:38
    Hosté jsou v plném počtu. Slovan je nyní v útočném pásmu a snaží se vymyslet akci, která by byla úspěšná.

1:55
    Puk je vyhozen mimo hrací plochu a vhazuje se uprostřed hřiště.

1:30
    U puku jsou Olomoučtí a opět vyhazují. Ústeckým se nedaří držet se v pásmu, puk je za brankou domácích.

1:00
    Olomouc vyhodila přes všechny čáry, ústečtí hokejisté tak musí znovu založit útok.

0:38
    Ústečtí byli v útočném pásmu, Třetina se snažil probít před branku a byl přidržen. Lhotský si půjde odpočinout na trestnou lavici.

Úvodní vhazování vyhráli Lvi, ale puku se ujali hosté.

00:01

Olomoučtí v bíločervených dresech již nastupují na led a nyní se čeká již na domácí tým, který nastupuje tradičně v dresech modrých.

Duel Hanáků se Slovanem může být pikantní pro hráče s číslem 13, Michala Pšurného, který v ústeckém dresu působil a s bratrem Romanem byl pro soupeře tvrdým oříškem.

Nyní si představme dnešní sestavy:

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct (Petrásek) - Poživil L., Sklenička, Klobouček "C", Zeman, Gureň, Pavlík, Vobořil, Hořava - Pazourek, Alinč, Třetina - Ludvík, Roubík, Šagát - Boháč, Pajič, Kovář - Rod, Hampl, Lev. Trenéři: Petr Rosol a Milan Skrbek.

HC Olomouc: Žigárdy (Kašík) - Lhotský, Kotvan, Bartoň, Ondrušek, Staněk, Mikel (C), Nedbálek – Kucharczyk, Dopita, Selingr, Pekr, Řípa, Šlahař, Pšurný, Hlinka, Haas, Kolouch, Vodný. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko

Rozhodčí: Pavlovič - Jílek, Šperl.

Dnešní zápas přinese pro diváky jistě zajímavou podívanou. V loňském ročníku byla Olomouc pro Ústecké přímo noční můrou. Ze čtyř vzájemných zápasů vyhrál Slovan pouze jednou, a tak se můžeme těšit na to, zda Ústí vrátí Olomouci všechny tři porážky i s vysokými úroky, či Olomouc na ledě Slovanu opět vyhraje.

Hezký podvečer ze Zlatopramen Areny. Vítám vás u dnešního textového přenosu. Za malou chvilku se nám otevřou brány 8. kola, které má mimo jiné na programu i duel Ústeckých Lvů s olomouckými Kohouty.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michaela Seifertová

Branky a nahrávky: 8. Roubík (Šagát, Klobouček), 13. Lev (Pazourek), 14. Ludvík (Alinč, Roubík), 47. Poživil (Hořava, Alinč) - 4. Kucharczyk (Dopita, Selinger)

HC Slovan Ústí nad Labem: Orct (Petrásek) - L. Poživil, P. Hořava, Klobouček, Zeman, Gureň, Vobořil, Pavlík, Sklenička - Třetina, Alinč, Pazourek - Šagát, Roubík, do 40. Ludvík - R. Kovář, Pajič, Daniel Boháč - Jakub Lev II, Rod, Hampl. Trenéři: Petr Rosol a Milan Skrbek.
    HC Olomouc: Žigárdy (14. Kašík) - Lhotský, Kotvan, Bartoň, Ondrušek, Staněk, Mikel, Nedbálek – Kucharczyk, do 55. Dopita, Selingr - Pekr, Řípa, Šlahař - M. Pšurný, Haas, Kolouch - M. Hlinka (od 50. Vodný). Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.

Rozhodčí: Pavlovič - Jílek, Šperl

Diváci: 1 822