Vítkovice – Kometa Brno 2:3 (po s.n.) | Kladno – Slavia 1:4 (kon.) | Plzeň – Zlín 3:2 (po s.n.)
Pardubice – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Litvínov – Třinec 0:4 (kon.) | Sparta – K. Vary 3:5 (kon.)
Rytíři Kladno
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
HC Slavia Praha
Úterý 04.10.2011, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno (kapacita 8600) • Tipsport extraliga

Zásahy brankářů v poslední třetině: 3-15! Ani to ale Kladnu nestačilo. Kromě tlaku v přesilovce 6/4 si Kladno moc šancí nevypracovalo a jedna branka dnes prostě domácím na výhru stačit nemohla. Slávisté tak přerušili svůj čtyřzápasový půst, kdy nevyhráli. Ode mne to je vše, loučím se s vámi a ve čtvrtek zase "na počtenou". (19:51:16)

60:00

59:35
    Hosté znovu vyhazují.

59:16
    Slavia právě vstřelila branku!
    JAKUB ŠULC ve snaze zastavit útok Kladna odpálil puk od hokejky jednoho z domácích a ten se od tyčky dostal až za brankovou čáru. Branka přes půl hřiště, Slavie dnes vyhraje. Bez asistence.

59:02
    Kopřiva chytá puk pod lapačku, neskutečné šance, ve kterých byl Kalla, ale Kladnu se dnes opravdu lepí smůla na hokejky.

58:51
    Kalla znovu neúspěšný na brankovišti, kdy netrefil puk!

58:24
    Kalla netrefil prázdnou branku!!

58:07
    Skrbek trefil Jelínka. Ten prázdnou bránu minul.

57:48
    Kladno v pásmu.

Chábera na lavičce, Kladno v šesti.

57:37
    Dvě minuty za hrubost dostává Tomáš Micka (SLA). Kladno si bere oddechový čas, domácím se naskýtá možná poslední šance na to, aby s výsledkem něco udělali.

57:25
    Doležalův brejk skončil na Cháberově vyrážečce.

57:06
    Bickova nahrávka našla Pateru, který si však šlápl na puk..

56:28
    Další kladenské nahození končí v rukavici Kopřivy.

56:20
    Hosté lehce vyhazují do pásma Kladna, aby to nebylo zakázané uvolnění.

55:39
    Kalla hledal před brankou Dragouna, ale Slávisté tam byli v dostatečném počtu a ubránili se.

55:05
    Odražený puk končí v Kopřivově lapačce.

54:12
    Kladno se trápí. Rád bych popisoval zajímavé akce, ale skutečně to je jen zmar Kladna a výborná obrana Slavie.

52:16
    K vidění toho ale moc není. Slávisté brání výborně, do útoku se pouští jen sporadicky.

50:48
    Další ránu Svobody vyrazil Chábera.

50:23
    Svoboda z brejku netrefil puk po přihrávce od Čermáka!

50:14
    Kopřiva si poradil se střelou Hovorky hned po buly.

49:58
    Slávisté sice jen brání, ale zatím s touto činností nemají příliš velké problémy.

49:20
    Bílek střílí od modré...i když to bylo spíš nahození a Kopřiva zasahuje.

48:32
    Domácí marně dobývají branku Slavie.

Oddechový čas pro hosty.

47:51
    Lepinova nahrávka se nedostala k Tomanovi, protože jí zastavila zlomená hokejka, která ležela na ledě. To už je vážně smůla domácích.

46:43
    Ofsajd Kladna a komerční přestávka.

46:30
    Kladno zkouší nahazovat puk tak často, jak to jen jde.

46:06
    Hovorka se dostal za branku Slavie, odkud našel Dragouna, který netrefil puk.

45:25
    Lepine od modré nahazoval před Kopřivu. Ten puk neudržel, ale domácí se k dorážce nedostali.

44:30
    Ani Kladnu se příliš rozehrávka nepovedla, takže je tady zakázané uvolnění i na druhé straně.

44:06
    Zakázané uvolnění Slavie.

43:53
    Byl to Petr Kalus, který ale odjíždí po svých.

43:53
    Hovorka trefil jednoho ze Slávistů. Hra ale chvíli pokračovala, načež Hovorka trefil jen Dragouna, který se snažil udělat místo Hovorkovi pro střelu do prázdné branky.

2997 diváků přihlíží dnešnímu utkání.

43:24
    Až teď se Kladno dostalo ke střele. Kopřiva ale pokryl i dorážku Lepina. Kladno sice tlačí prakticky celou přesilovku, ale je tam často málo pohybu a hlavně, domácí nestřílejí.

42:29
    Kladno drží pásmo, ale nestřílí.

41:51
    Hlaváč vybruslil zpoza branky a vystřelil těsně mimo.

41:40
    Jiří Vašíček (SLA) dostává dvě minuty za zdržování.

41:22
    Hovorka se opřel do nahrávky od Dragouna, branku minul.

40:37
    Bicek hledal před brankou spoluhráče, ti měli ale zablokované hokejky.

40:01

Skončila druhá třetina, ve které bylo Kladno střelecky pilnější. Dalo branku na 1:2 a poté mělo velice blízko k vyrovnávací brance. Nedalo a jak už to tak bývá, na druhé straně přišel trest. Nejprve neproměnil trestné střílení Sklenář, ale ve 37. minutě zužitkoval Svobodovu přihrávku Tomáš Kůrka a díky jeho trefě půjdou hosté do třetí třetiny o dvě branky bohatší. Třetí perioda by měla začít přibližně v 19:17.

40:00

39:42
    Snaha domácích ve druhé třetině už vyjde vniveč.

38:56
    Hosty znovu branka hlavně psychicky povzbudila.

37:39
    Jaškin se dostal ke sraženému puku, ale nedokázal překonat Cháberu. Výtečně teď zasáhl kladenský brankář.

37:00
    Slavia přesilovku využívá a při tom, jak se Kladno zvedlo herně, je tato branka pro hosty nesmírně důležitá. Svoboda z čáry našel u druhé tyčky stojícího TOMÁŠE KŮRKU, který se trefil znamenitě nad rameno Chábery. Asistence: Tomáš Svoboda, Vladimír Růžička.

36:23
    Střelu Kuboše vyrazil Chábera. Kladno vyhodilo.

36:03
    Roth trefil jen Dragouna. Slavia tlačí.

35:41
    Pavel Patera (KLA) dostává dvě minuty za sekání.

35:41
    Kůrka hledal Hertla. Puk se dostal až k Cháberovi, který se překvapit nenechal.

35:14
    Knotkova sražená střela končí v ochranné síti.

34:58
    Lukáč promáchl puk před prázdnou brankou Slavie.

33:11
    Úmyslný ofsajd Slavie. Rozhodčí přesunují hru před Kopřivu.

32:32
    Slávisté tlak přežili a sami se znovu pouštějí do útočných akcí. Doležal teď, ač tísněn, byl v ideální pozici pro střelbu. Chábera zachytil puk mezi betony.

31:54
    Sklenář netrefil skákající puk v momentě, kdy měl před sebou odkrytou branku Kladna.

31:12
    Kafka se obtočil zpoza branky, Kopřiva znovu zasahuje. Zdá se mi, že hosté teď nestíhají s domácími bruslit.

31:04
    Teď dostali domácí puk na brankoviště, kde se doslova snažili dotlačit silou puk do branky, nepovedlo se, buly před Kopřivou.

30:36
    Kopřiva zasahuje proti střele Lukáče, Kladno tlačí Slavii do obrany.

29:48

Sklenář střelou na vyrážečku neuspěl. Chábera zasahuje.

29:45
    Sklenář ujížděl Nedvědovi, který ho zahákoval a je tady trestné střílení.

29:26
    Domácí vydolovali puk zpod Vašíčka a kombinují.

28:34
    Lepine výborně zavezl puk před branku, kde byli domácí vždy o chvilku později než Slávisté.

28:10
    Slavie vyhazuje.

27:53

27:48
    Dvě minuty za podražení si jde odpykat Miloslav Čermák (SLA).

27:42
    Tomanovi utekl puk do středního pásma.

27:25
    Obrovský zámek Kladna ukončil Hlaváč, jehož střelu Kopřiva chytil. Spoluhráči mu mohou poděkovat.

27:07
    Jason Lepine trefil z velkého úhlu boční síť.

26:27
    Domácí kombinují v pásmu.

25:53
    Několik sporných momentů a poté vyloučení, o kterém není sporu. Lukáš Špelda vyhodil puk do hlediště a dostává dvě minuty.

25:19
    Jaškinovu střelu nepropustil na Cháberu Nedvěd.

24:29
    Bílkovo nahození Kopřiva vyrazil, Kladno se tlačí za vyrovnáním.

24:09
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Nejúdernější lajna Kladna se znovu prosazuje. MICHAL DRAGOUN vybojoval puk na vlastní modré, poté rozehrál do strany na Hovorku a sám si najel před branku, kam puk od slovenského spoluhráče dostal zpátky a nadvakrát překonal Kopřivu - 1:2! Asistence: Marek Hovorka.

23:49
    Kalus se dostával do střelecké pozice, ale k výraznějšímu zakončení ho nepustil Toman.

23:25
    Ofsajd Kladna.

22:55
    Domácí dlouhou dobu pobývali v pásmu Slavie, nakonec slavili úspěch, Skrbek se dostal k odraženému puku. Kopřiva teď Slavii podržel.

21:32
    Chábera vyjel daleko z branky, aby chytil puk před dojíždějícím Sklenářem.

21:09
    Hertl se dostal do akce dva na jednoho. Nedvěd přihrávku zablokoval.

20:28

20:01

Domácí Kladno čeká ještě 28 sekund přesilové hry.

A tak je za námi první třetina. Hosté v ní nebyli herně lepší, ale ujali se vedení po šťastné brance a poté se po rychlé kombinaci dostali v přesilovce i ke druhé brance. Domácí mohli snížit v závěru při svých početních výhodách, ale nebyli úspěšní. Druhá třetina tak začne za stavu 0:2 přibližně v 18:24.

20:00

19:34
    Druhá přesilovka se Kladnu už tolik nedaří. Hosté vyhazují.

19:11
    Hlaváčův bekhendový pokus srazili hosté do ochranné sítě.

18:59
    Dobrá obrana hostů na modré čáře a Roth vyhazuje znovu.

18:48
    Slavia vyhodila.

18:28
    Dvě minuty za vysokou hůl dostává Tomáš Svoboda (SLA).

18:04
    Lukáč hezky nahrával před branku, kde se ale bohužel pro Kladno k puku nikdo nedostal.

17:30

17:00
    Hosté také dokázali našetřit čas.

16:14
    Lepine zkoušel nahodit na teč. Někdo z domácích dokonce puk tečoval, ale znovu mimo.

15:42
    Skrbkova střela těsně vedle a hosté vyhazují.

15:34
    Kladno vyhrálo buly.

15:30
    První přesilovku si zahraje Kladno. Jakub Sklenář (SLA) dostává dvě minuty za držení hole.

15:24
    Zakázané uvolnění Kladna.

14:47
    Nejvíce problémů Slavii zatím působí čtvrtý lajna Kladna, která zatím jako jediná dělá slušný průvan v obraně Pražanů.

13:38
    A Slavia odskakuje na rozdíl dvou branek. Po přiťuknutí Hertla se za obranu Kladna dostal PETR KALUS a střelou podél Chábery zvyšuje náskok Slavie na 0:2! Asistence: Tomáš Hertl, Jakub Krejčík.

13:27
    Bicek si chtěl v oslabení i zaútočit. Jeho pokus ale neprošel.

12:51
    Další přechod Slávistů do pásma zastavil ofsajd.

12:36
    Teď už je vyhození Kladna regulérní.

12:25
    Znovu hosté přidrželi puk v rukavici, Kladno se ale k puku dostalo a vyhodilo. Ve chvíli, kdy byl puk za Kopřivou, odpískali sudí sevření kotouče a hra se vrací blíž k Cháberovi.

12:18
    Petr Kafka dostává dvě minuty za vysokou hůl. Výrok sudího moc nechápu, faul byl, o tom žádná, ale kdyby se pískalo to, že Roth jednoznačně chytil puk do rukavice, k podobnému zákroku by ani nedošlo.

11:50
    Valský využil své rychlosti a natlačil se před Kopřivu. Hostující brankář byl ale na svém místě a puk ukryl pod lapačku.

11:35

11:19
    Valský pustil Skrbkovo vyhození a udělal dobře, Kladno se osvobodilo.

11:11
    Chábera si počkal na střelu Rotha od modré a vyrazil jí vysoko do ochranné sítě.

10:37
    Signalizovaný ofsajd Slavie. Takže Kladno našetřilo další cenné vteřinky.

10:18
    Skrbek vyhodil.

09:54
    Hosté usazeni v pásmu Kladna.

09:35
    Útočný faul odpískali rozhodčí Jiřímu Kuchlerovi (KLA), který dostal dvě minuty za vysokou hůl.

08:48
    Neskutečnou branku vstřelili hosté! Puk se od zadního mantinelu po nahození TOMÁŠE HERTLA odrazil zpět do brankoviště a překvapený Chábera si ho nešťastně kopl do branky - 0:1! Opravdu neuvěřitelný gól.

08:32
    Kopřivovi se nepovedla rozehrávka a bývalý brankář Kladna málem daroval branku Kallovi.

07:32
    Hlaváč vypíchl na modré puk a dostal se do sólového úniku, ale najížděl příliš ze strany a při snaze o kličku mu puk ujel od hokejky.

07:16
    Rytíři se provinili přihrávkou rukou.

07:08
    Valský si hezky vybruslil od mantinelu a dostal se před obránce. Jeho střelu zkrotil Kopřiva. První velká šance dnešního zápasu.

06:44
    Hosté dokonce docílili branky, ale vzhledem k ofsajdu jí hlavní rozhodčí nemohl uznat.

06:21
    Nedvěd chtěl dvakrát vystřelit, ale ani jednou neměl příliš prostoru a Slavie se obránila.

05:42
    S nahozením Tomicy ze středního pásma si Chábera poradil. Vhazovat se ale bude po jeho pravici.

05:05
    Krejčík nahodil od modré a před brankou se ke střele mimo dostal Hertl. Kladno v pěti.

04:35
    Až teď se hosté usadili.

04:18
    Hostům utíká puk do středního pásma.

03:56
    Kuboš narazil na mantinel Kallu, atak obránce Slavie byl ale podle sudích čistý.

03:46
    Kombinace hostům znovu nevyšla, Kladno šetří vteřinky.

03:20
    Slávisté na buly úspěšnější. Domácí se ale dostali k puku a vyhodili.

03:05
    Máme tady první vyloučení, dvě minuty za držení hole pro Antonína Melku (KLA). Slavii čeká první přesilová hra.

01:52
    Toman nahodil po útočném výletě do boční sítě. Puk se odrazil do vzduchu, Hovorka se snažil ho doklepnout, ale rozhodčí mu odpískali hru vysokou holí.

01:23
    Přijde mi, že Kladno začalo zbytečně křečovitě.

00:16
    Při úvodním buly sice byli úspěšnější domácí, kteří se však dostali do problémů a tak raději vyhodili na zakázané uvolnění.

00:01

Hezké odpoledne, nebo chcete-li podvečer, z kladenského zimního stadionu, kde dnes pokračuje 8. kolem Tipsport extraliga. V Kladně se dnes střetnou dva celky, které jsou na tom v tabulce úplně odlišně. Rytíři po třech prohraných utkáních dokázali zabrat a vyhráli v neděli na ledě úřadujícího mistra z Třince. Slávisté naopak podlehli doma Plzni a připsali si čtvrtou porážku v řadě, kvůli které okupují 12. pozici, Rytíři jsou 3. Zvítězí Kladno podruhé v řadě, nebo si Slavia připíše po čtyřech porážkách první výhru? To se dozvíme nejdříve tak o půl osmé.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Růžička, Lepine, Toman, Nedvěd, L. Procházka, Piskáček - Hlaváč, Patera, Bicek - Hovorka, Dragoun, Kalla - Bílek, Lukáč, Kuchler - Knotek, Melka, Kafka - Valský.

HC Slavia Praha: Kopřiva (Slipčenko) - Kadlec, Šulc, Kuboš, Vašíček, Roth, Krejčík, Kolařík, Špelda - Svoboda, Růžička, Tomica - Kůrka, Sklenář, Doležal - Micka, Jelínek, Poletín - Jaškin, Hertl, Čermák - Kalus.

Rozhodčí: Lacina, Smitka - Rozlílek, Horinek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 25. Dragoun (Hovorka) - 9. Hertl, 14. Kalus (Hertl, Krejčík), 37. Kůrka (Svoboda, V. Růžička), 60. Šulc

HC Slavia Praha: Kopřiva (Slipčenko) - Šulc, Kuboš, Vašíček, Roth, Krejčík, Kolařík, Špelda - Svoboda, Růžička, Tomica - Kůrka, Sklenář, Doležal - Micka, Jelínek, Poletín - Jaškin, Hertl, Čermák - Kalus.

Rozhodčí: Lacina, Smitka - Rozlílek, Horinek