Vítkovice – Kometa Brno 2:3 (po s.n.) | Kladno – Slavia 1:4 (kon.) | Plzeň – Zlín 3:2 (po s.n.)
Pardubice – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Litvínov – Třinec 0:4 (kon.) | Sparta – K. Vary 3:5 (kon.)
Rytíři Kladno
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
HC Slavia Praha
Úterý 04.10.2011, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno (kapacita 8600) • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Růžička, Lepine, Toman, Nedvěd, L. Procházka, Piskáček - Hlaváč, Patera, Bicek - Hovorka, Dragoun, Kalla - Bílek, Lukáč, Kuchler - Knotek, Melka, Kafka - Valský.

HC Slavia Praha: Kopřiva (Slipčenko) - Kadlec, Šulc, Kuboš, Vašíček, Roth, Krejčík, Kolařík, Špelda - Svoboda, Růžička, Tomica - Kůrka, Sklenář, Doležal - Micka, Jelínek, Poletín - Jaškin, Hertl, Čermák - Kalus.

Rozhodčí: Lacina, Smitka - Rozlílek, Horinek.

Hezké odpoledne, nebo chcete-li podvečer, z kladenského zimního stadionu, kde dnes pokračuje 8. kolem Tipsport extraliga. V Kladně se dnes střetnou dva celky, které jsou na tom v tabulce úplně odlišně. Rytíři po třech prohraných utkáních dokázali zabrat a vyhráli v neděli na ledě úřadujícího mistra z Třince. Slávisté naopak podlehli doma Plzni a připsali si čtvrtou porážku v řadě, kvůli které okupují 12. pozici, Rytíři jsou 3. Zvítězí Kladno podruhé v řadě, nebo si Slavia připíše po čtyřech porážkách první výhru? To se dozvíme nejdříve tak o půl osmé.

00:01

00:16
    Při úvodním buly sice byli úspěšnější domácí, kteří se však dostali do problémů a tak raději vyhodili na zakázané uvolnění.

01:23
    Přijde mi, že Kladno začalo zbytečně křečovitě.

01:52
    Toman nahodil po útočném výletě do boční sítě. Puk se odrazil do vzduchu, Hovorka se snažil ho doklepnout, ale rozhodčí mu odpískali hru vysokou holí.

03:05
    Máme tady první vyloučení, dvě minuty za držení hole pro Antonína Melku (KLA). Slavii čeká první přesilová hra.

03:20
    Slávisté na buly úspěšnější. Domácí se ale dostali k puku a vyhodili.

03:46
    Kombinace hostům znovu nevyšla, Kladno šetří vteřinky.

03:56
    Kuboš narazil na mantinel Kallu, atak obránce Slavie byl ale podle sudích čistý.

04:18
    Hostům utíká puk do středního pásma.

04:35
    Až teď se hosté usadili.

05:05
    Krejčík nahodil od modré a před brankou se ke střele mimo dostal Hertl. Kladno v pěti.

05:42
    S nahozením Tomicy ze středního pásma si Chábera poradil. Vhazovat se ale bude po jeho pravici.

06:21
    Nedvěd chtěl dvakrát vystřelit, ale ani jednou neměl příliš prostoru a Slavie se obránila.

06:44
    Hosté dokonce docílili branky, ale vzhledem k ofsajdu jí hlavní rozhodčí nemohl uznat.

07:08
    Valský si hezky vybruslil od mantinelu a dostal se před obránce. Jeho střelu zkrotil Kopřiva. První velká šance dnešního zápasu.

07:16
    Rytíři se provinili přihrávkou rukou.

07:32
    Hlaváč vypíchl na modré puk a dostal se do sólového úniku, ale najížděl příliš ze strany a při snaze o kličku mu puk ujel od hokejky.

08:32
    Kopřivovi se nepovedla rozehrávka a bývalý brankář Kladna málem daroval branku Kallovi.

08:48
    Slavia právě vstřelila branku!
    Neskutečnou branku vstřelili hosté! Puk se od zadního mantinelu po nahození TOMÁŠE HERTLA odrazil zpět do brankoviště a překvapený Chábera si ho nešťastně kopl do branky - 0:1! Opravdu neuvěřitelný gól.

09:35
    Útočný faul odpískali rozhodčí Jiřímu Kuchlerovi (KLA), který dostal dvě minuty za vysokou hůl.

09:54
    Hosté usazeni v pásmu Kladna.

10:18
    Skrbek vyhodil.

10:37
    Signalizovaný ofsajd Slavie. Takže Kladno našetřilo další cenné vteřinky.

11:11
    Chábera si počkal na střelu Rotha od modré a vyrazil jí vysoko do ochranné sítě.

11:19
    Valský pustil Skrbkovo vyhození a udělal dobře, Kladno se osvobodilo.

11:35

11:50
    Valský využil své rychlosti a natlačil se před Kopřivu. Hostující brankář byl ale na svém místě a puk ukryl pod lapačku.

12:18
    Petr Kafka dostává dvě minuty za vysokou hůl. Výrok sudího moc nechápu, faul byl, o tom žádná, ale kdyby se pískalo to, že Roth jednoznačně chytil puk do rukavice, k podobnému zákroku by ani nedošlo.

12:25
    Znovu hosté přidrželi puk v rukavici, Kladno se ale k puku dostalo a vyhodilo. Ve chvíli, kdy byl puk za Kopřivou, odpískali sudí sevření kotouče a hra se vrací blíž k Cháberovi.

12:36
    Teď už je vyhození Kladna regulérní.

12:51
    Další přechod Slávistů do pásma zastavil ofsajd.

13:27
    Bicek si chtěl v oslabení i zaútočit. Jeho pokus ale neprošel.

13:38
    A Slavia odskakuje na rozdíl dvou branek. Po přiťuknutí Hertla se za obranu Kladna dostal PETR KALUS a střelou podél Chábery zvyšuje náskok Slavie na 0:2! Asistence: Tomáš Hertl, Jakub Krejčík.

14:47
    Nejvíce problémů Slavii zatím působí čtvrtý lajna Kladna, která zatím jako jediná dělá slušný průvan v obraně Pražanů.

15:24
    Zakázané uvolnění Kladna.

15:30
    První přesilovku si zahraje Kladno. Jakub Sklenář (SLA) dostává dvě minuty za držení hole.

15:34
    Kladno vyhrálo buly.

15:42
    Skrbkova střela těsně vedle a hosté vyhazují.

16:14
    Lepine zkoušel nahodit na teč. Někdo z domácích dokonce puk tečoval, ale znovu mimo.

17:00
    Hosté také dokázali našetřit čas.

17:30

18:04
    Lukáč hezky nahrával před branku, kde se ale bohužel pro Kladno k puku nikdo nedostal.

18:28
    Dvě minuty za vysokou hůl dostává Tomáš Svoboda (SLA).

18:48
    Slavia vyhodila.

18:59
    Dobrá obrana hostů na modré čáře a Roth vyhazuje znovu.

19:11
    Hlaváčův bekhendový pokus srazili hosté do ochranné sítě.

19:34
    Druhá přesilovka se Kladnu už tolik nedaří. Hosté vyhazují.

20:00

A tak je za námi první třetina. Hosté v ní nebyli herně lepší, ale ujali se vedení po šťastné brance a poté se po rychlé kombinaci dostali v přesilovce i ke druhé brance. Domácí mohli snížit v závěru při svých početních výhodách, ale nebyli úspěšní. Druhá třetina tak začne za stavu 0:2 přibližně v 18:24.

Domácí Kladno čeká ještě 28 sekund přesilové hry.

20:01

20:28

21:09
    Hertl se dostal do akce dva na jednoho. Nedvěd přihrávku zablokoval.

21:32
    Chábera vyjel daleko z branky, aby chytil puk před dojíždějícím Sklenářem.

22:55
    Domácí dlouhou dobu pobývali v pásmu Slavie, nakonec slavili úspěch, Skrbek se dostal k odraženému puku. Kopřiva teď Slavii podržel.

23:25
    Ofsajd Kladna.

23:49
    Kalus se dostával do střelecké pozice, ale k výraznějšímu zakončení ho nepustil Toman.

24:09
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Nejúdernější lajna Kladna se znovu prosazuje. MICHAL DRAGOUN vybojoval puk na vlastní modré, poté rozehrál do strany na Hovorku a sám si najel před branku, kam puk od slovenského spoluhráče dostal zpátky a nadvakrát překonal Kopřivu - 1:2! Asistence: Marek Hovorka.

24:29
    Bílkovo nahození Kopřiva vyrazil, Kladno se tlačí za vyrovnáním.

25:19
    Jaškinovu střelu nepropustil na Cháberu Nedvěd.

25:53
    Několik sporných momentů a poté vyloučení, o kterém není sporu. Lukáš Špelda vyhodil puk do hlediště a dostává dvě minuty.

26:27
    Domácí kombinují v pásmu.

27:07
    Jason Lepine trefil z velkého úhlu boční síť.

27:25
    Obrovský zámek Kladna ukončil Hlaváč, jehož střelu Kopřiva chytil. Spoluhráči mu mohou poděkovat.

27:42
    Tomanovi utekl puk do středního pásma.

27:48
    Dvě minuty za podražení si jde odpykat Miloslav Čermák (SLA).

27:53

28:10
    Slavie vyhazuje.

28:34
    Lepine výborně zavezl puk před branku, kde byli domácí vždy o chvilku později než Slávisté.

29:26
    Domácí vydolovali puk zpod Vašíčka a kombinují.

29:45
    Sklenář ujížděl Nedvědovi, který ho zahákoval a je tady trestné střílení.

Sklenář střelou na vyrážečku neuspěl. Chábera zasahuje.

29:48

30:36
    Kopřiva zasahuje proti střele Lukáče, Kladno tlačí Slavii do obrany.

31:04
    Teď dostali domácí puk na brankoviště, kde se doslova snažili dotlačit silou puk do branky, nepovedlo se, buly před Kopřivou.

31:12
    Kafka se obtočil zpoza branky, Kopřiva znovu zasahuje. Zdá se mi, že hosté teď nestíhají s domácími bruslit.

31:54
    Sklenář netrefil skákající puk v momentě, kdy měl před sebou odkrytou branku Kladna.

32:32
    Slávisté tlak přežili a sami se znovu pouštějí do útočných akcí. Doležal teď, ač tísněn, byl v ideální pozici pro střelbu. Chábera zachytil puk mezi betony.

33:11
    Úmyslný ofsajd Slavie. Rozhodčí přesunují hru před Kopřivu.

34:58
    Lukáč promáchl puk před prázdnou brankou Slavie.

35:14
    Knotkova sražená střela končí v ochranné síti.

35:41
    Kůrka hledal Hertla. Puk se dostal až k Cháberovi, který se překvapit nenechal.

35:41
    Pavel Patera (KLA) dostává dvě minuty za sekání.

36:03
    Roth trefil jen Dragouna. Slavia tlačí.

36:23
    Střelu Kuboše vyrazil Chábera. Kladno vyhodilo.

37:00
    Slavia přesilovku využívá a při tom, jak se Kladno zvedlo herně, je tato branka pro hosty nesmírně důležitá. Svoboda z čáry našel u druhé tyčky stojícího TOMÁŠE KŮRKU, který se trefil znamenitě nad rameno Chábery. Asistence: Tomáš Svoboda, Vladimír Růžička.

37:39
    Jaškin se dostal ke sraženému puku, ale nedokázal překonat Cháberu. Výtečně teď zasáhl kladenský brankář.

38:56
    Hosty znovu branka hlavně psychicky povzbudila.

39:42
    Snaha domácích ve druhé třetině už vyjde vniveč.

40:00

Skončila druhá třetina, ve které bylo Kladno střelecky pilnější. Dalo branku na 1:2 a poté mělo velice blízko k vyrovnávací brance. Nedalo a jak už to tak bývá, na druhé straně přišel trest. Nejprve neproměnil trestné střílení Sklenář, ale ve 37. minutě zužitkoval Svobodovu přihrávku Tomáš Kůrka a díky jeho trefě půjdou hosté do třetí třetiny o dvě branky bohatší. Třetí perioda by měla začít přibližně v 19:17.

40:01

40:37
    Bicek hledal před brankou spoluhráče, ti měli ale zablokované hokejky.

41:22
    Hovorka se opřel do nahrávky od Dragouna, branku minul.

41:40
    Jiří Vašíček (SLA) dostává dvě minuty za zdržování.

41:51
    Hlaváč vybruslil zpoza branky a vystřelil těsně mimo.

42:29
    Kladno drží pásmo, ale nestřílí.

43:24
    Až teď se Kladno dostalo ke střele. Kopřiva ale pokryl i dorážku Lepina. Kladno sice tlačí prakticky celou přesilovku, ale je tam často málo pohybu a hlavně, domácí nestřílejí.

2997 diváků přihlíží dnešnímu utkání.

43:53
    Hovorka trefil jednoho ze Slávistů. Hra ale chvíli pokračovala, načež Hovorka trefil jen Dragouna, který se snažil udělat místo Hovorkovi pro střelu do prázdné branky.

43:53
    Byl to Petr Kalus, který ale odjíždí po svých.

44:06
    Zakázané uvolnění Slavie.

44:30
    Ani Kladnu se příliš rozehrávka nepovedla, takže je tady zakázané uvolnění i na druhé straně.

45:25
    Lepine od modré nahazoval před Kopřivu. Ten puk neudržel, ale domácí se k dorážce nedostali.

46:06
    Hovorka se dostal za branku Slavie, odkud našel Dragouna, který netrefil puk.

46:30
    Kladno zkouší nahazovat puk tak často, jak to jen jde.

46:43
    Ofsajd Kladna a komerční přestávka.

47:51
    Lepinova nahrávka se nedostala k Tomanovi, protože jí zastavila zlomená hokejka, která ležela na ledě. To už je vážně smůla domácích.

Oddechový čas pro hosty.

48:32
    Domácí marně dobývají branku Slavie.

49:20
    Bílek střílí od modré...i když to bylo spíš nahození a Kopřiva zasahuje.

49:58
    Slávisté sice jen brání, ale zatím s touto činností nemají příliš velké problémy.

50:14
    Kopřiva si poradil se střelou Hovorky hned po buly.

50:23
    Svoboda z brejku netrefil puk po přihrávce od Čermáka!

50:48
    Další ránu Svobody vyrazil Chábera.

52:16
    K vidění toho ale moc není. Slávisté brání výborně, do útoku se pouští jen sporadicky.

54:12
    Kladno se trápí. Rád bych popisoval zajímavé akce, ale skutečně to je jen zmar Kladna a výborná obrana Slavie.

55:05
    Odražený puk končí v Kopřivově lapačce.

55:39
    Kalla hledal před brankou Dragouna, ale Slávisté tam byli v dostatečném počtu a ubránili se.

56:20
    Hosté lehce vyhazují do pásma Kladna, aby to nebylo zakázané uvolnění.

56:28
    Další kladenské nahození končí v rukavici Kopřivy.

57:06
    Bickova nahrávka našla Pateru, který si však šlápl na puk..

57:25
    Doležalův brejk skončil na Cháberově vyrážečce.

57:37
    Dvě minuty za hrubost dostává Tomáš Micka (SLA). Kladno si bere oddechový čas, domácím se naskýtá možná poslední šance na to, aby s výsledkem něco udělali.

Chábera na lavičce, Kladno v šesti.

57:48
    Kladno v pásmu.

58:07
    Skrbek trefil Jelínka. Ten prázdnou bránu minul.

58:24
    Kalla netrefil prázdnou branku!!

58:51
    Kalla znovu neúspěšný na brankovišti, kdy netrefil puk!

59:02
    Kopřiva chytá puk pod lapačku, neskutečné šance, ve kterých byl Kalla, ale Kladnu se dnes opravdu lepí smůla na hokejky.

59:16
    JAKUB ŠULC ve snaze zastavit útok Kladna odpálil puk od hokejky jednoho z domácích a ten se od tyčky dostal až za brankovou čáru. Branka přes půl hřiště, Slavie dnes vyhraje. Bez asistence.

59:35
    Hosté znovu vyhazují.

60:00

Zásahy brankářů v poslední třetině: 3-15! Ani to ale Kladnu nestačilo. Kromě tlaku v přesilovce 6/4 si Kladno moc šancí nevypracovalo a jedna branka dnes prostě domácím na výhru stačit nemohla. Slávisté tak přerušili svůj čtyřzápasový půst, kdy nevyhráli. Ode mne to je vše, loučím se s vámi a ve čtvrtek zase "na počtenou". (19:51:16)

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 25. Dragoun (Hovorka) - 9. Hertl, 14. Kalus (Hertl, Krejčík), 37. Kůrka (Svoboda, V. Růžička), 60. Šulc

HC Slavia Praha: Kopřiva (Slipčenko) - Šulc, Kuboš, Vašíček, Roth, Krejčík, Kolařík, Špelda - Svoboda, Růžička, Tomica - Kůrka, Sklenář, Doležal - Micka, Jelínek, Poletín - Jaškin, Hertl, Čermák - Kalus.

Rozhodčí: Lacina, Smitka - Rozlílek, Horinek