Liberec – K. Vary 2:6 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 3:2 (po pr.) | HC Kladno – Slavia 3:5 (kon.)
Zlín – Olomouc 4:0 (kon.) | Vítkovice – Třinec 5:2 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 3:4 (po s.n.)
Jihlava – Pardubice 1:3 (kon.) | Motor ČB – Sparta 2:1 (po s.n.) | Znojmo – Kometa Brno 1:7 (kon.)

Orli právě vstřelili branku!
    Kún střílel od modré, jeho střelu tečoval MICHAL TELESZ, který snížil skóre dvě vteřiny před koncem. Asistence: Kún, Zika.

59:48
    Poslední útok domácích.

59:13
    Orli úplně přestali bruslit, dostali se ještě do pásma, ovšem vyhazují čím dál častěji.

55:48
    Vyloučen Káňa (KOM) - dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

57:58
    Vhazuje se před Kuchařem, Orli brání.

56:45
    Před Kuchařem nastala zajímavá situace, brankář puk nemohl dostat do lapačky a semklo se kolem něj všech deset hráčů na ledě.

56:11
    Domácí přestali hrát, stáhli se do své třetiny a pouze brání.

55:03
    Kometa právě vstřelila branku!
    BRANISLAV JANKOVIČ se dostal do samostatného úniku a Kuchaře překonal blafákem. Asistence: Dujsík.

54:05
    Z mezikruží střílel Špaček, puk mezi tři tyče však nedostal.

53:32
    Podešva se dostal do kruhu a střílel na odkrytou bránu, Zelenka ale vytasil úžasný zákrok, puk chytil vleže s nataženou rukou.

52:51
    Hraje se ve středním pásmu, Kometa hraje jistou, klidnou hru, Orli se snaží alespoň o kosmetickou úpravu skóre, byť se žádným úspěchem.

52:12
    Hosté se usadili před Kuchařem, teď ale byla posunuta brána a hra je přerušena.

51:08
    Pelikán se dostal do úniku, bránu ale netrefil.

50:18
    Kastnerova nebezpečná střela z dálky udělala Zelenkovi problémy, ty ovšem vyřešila obrana hostů.

49:41
    Hra se opět přesunula před Kuchaře.

49:10
    V obranné třetině hostů se Orli perou o puk.

48:24
    Ani jeden z týmů nemůže proniknout přes střední pásmo.

47:15
    Káňa střílel na Kuchařovu vzdálenější tyč, ten jen s obtížemi nastavil lapačku a puk zachytil na poslední chvíli.

46:26
    Orli byli před Zelenkou, o puk však přišli a na druhé straně se málem strhla bitka, rozhodčí však vše rychle uklidnili.

45:55
    Domácím se konečně podařilo vyjet z vlastní třetiny.

45:14
    Orli jsou pod tlakem a nedokáží se vymanit.

V brance hostů je od začátku třetiny náhradník Zelenka.

43:49
    Zakázané uvolnění hostů.

42:18
    Zbořil se dostal ze vhazování do nájezdu, Kuchaře ale nepřekonal, odražený puk však dorazil JAKUB NOVÁK. Asistence: Zbořil.

41:52
    Podešva dostal nádhernou přihrávku, trefil ale Zelenkovu náruč.

40:53
    Mikulášek zahrozil, Zelenka mu ale kotouč vypíchl.

40:19
    Vhazuje se před Zelenkou, hráči Komety hrají jistou hru.

40:01

Oba týmy jsou již na ledě.

Ani druhá třetina nepřinesla domácím žádný gól, Kometě ovšem tři. Na Orly padla deka, jejich hra připomíná spíše "plácanou".

40:00

39:50
    Zakázané uvolnění hostů, první přesilovku byli aktivnější domácí.

39:32

38:46
    Domácí Zika se pokoušel uniknout, puk ovšem bez cizího přičinění zůstal ve středovém kruhu.

38:20
    Orli dvakrát vyhodili, Kometa je ale opět v pásmu.

37:32
    Vyloučen Špaček (ZNO) - dvě minuty za zdržování hry. Vystřeleným kotoučem ohrozil časoměřiče.

36:54
    JAN KÁŇA se zmocnil puku po souboji u mantinelu a nájezdem přes celé hřiště a dva bránící Orly překonal Kuchaře. Bez asistence.

36:16
    Kotouč se po ledě pohybuje většinou veden holemi hostů, teď se ale vhazuje před Barusem.

35:26
    Po strkanici před bránou našel puk JAN KŘIVOHLÁVEK, který vsítil puk do prázdné brány. Asistence: Zbořil, Bilčík.

34:57
    Orli si zatím oslabení hlídají, puk vyhodili přes všechny čáry.

34:30
    Vyloučen Liška (ZNO) - dvě minuty za sekání.

34:10
    Hra se přesouvá z jedné strany na druhou, chybí ale střely na bránu.

32:46
    Orli jsou před Barusem, puk z rohu si ale místo před bránu nenašel.

32:18

31:46
    Brňané jsou stále před Kuchařem.

31:04
    Kometa kombinuje před Kuchařem, puk si vzít nenechá.

30:33
    Zakázané uvolnění hostí.

30:18
    Vyloučen Špaček (ZNO) - dvě minuty za krosček.

29:45
    A další šance Znojma, od modré zkoušel padáček Latner, Barus byl ale pozorný.

29:12
    První šance domácích, z bezprostřední blízkosti zahrozil Nováček, přestřelil ale hodně vysoko.

27:58
    Brňané jsou v pásmu. Domácí obrana má plné ruce práce s jedním útočníkem.

27:23
    Utkání se začíná přiostřovat, hosté po nepodařené střele na Kuchaře málem vyvolali rvačku před domácí svatyní.

26:19

26:22
    Podešvova střela z kruhu ohrozila spíše rozhodčího stojícího v rohu, než brankáře Baruse.

25:42
    Zakázané uvolnění domácích, Orlům se přesilovka vůbec, ale vůbec nedaří.

25:09
    Kometa dvakrát po sobě vyhazuje, Orli se nemohou dostat do pásma.

24:53
    Orli se tlačí před Baruse, obrana hostů jim však mnoho prostoru nedává.

24:19
    Vyloučen Kozák (KOM) - dvě minuty za držení.

23:51
    Po chybě ve znojemské obraně se podařilo přihrát Káňovi najíždějícímu JANU WASSERBAUEROVIm který z mezikruží bez problému trefuje bránu domácích. Asistence: Káňa, Jankovič.

23:20
    Vyloučen Liška (ZNO) - dvě minuty za vražení na hrazení.

23:02
    Brno je opět v pásmu.

22:22
    Kozák se dostal do úniku a od gólu zachránila Orly jen špička Kuchařova betonu.

22:01
    Orli se z brejku dostali až před Baruse, ten kotouč přikrývá.

21:18
    Orli se nakrátko dostali do pásma, jsou ovšem okamžitě vyhnáni a na druhé straně je ohrožován Kuchař.

20:42
    A další střela na domácího gólmana, který s přehledem kryje.

20:17
    Třetinu započali aktivněji hosté, již dvakrát vypálili na Kuchaře, ten ale zatím nepovolil.

20:01

I Kometa již poslala své hráče na kluziště.

Domácí Orli nastupují na led.

V první třetině se domácím hráčům vůbec nedaří, své střely by mohli spočítat na prstech jedné ruky. Zato hosté si vytvořili pěknou řádku šancí a dvě z nich dokonce proměnili v góly. Druhá třetina snad bude příznivější i pro domácí hokejisty. Raritou jsou zde na stadionu dva fanoušci Komety, kteří bez problému překřičí jakýkoli hluk.

20:00

19:28
    Káňovu střelu od modré tečuje těsně před bránou VLASTIMIL BILČÍK, který svým gólem zvyšuje náskok Komety na dva góly.

18:36

18:28
    Kometa vyhazuje. Orli za celou přesilovku vystřelili jednou na bránu.

18:07
    Další Podešvova střela od modré opět skončila v náruči gólmana hostů.

17:30
    Orli kombinovali před svatyní hostí, ale překombinovali a puk loví až před Kuchařem.

17:14
    Bylo posunuto s Barusovou bránou, Orli doposud nevystřelili.

16:36
    Vyloučen Novák (KOM) - dvě minuty za podražení a současně vyloučen Dlapa (KOM) - dvě minuty za vražení na hrazení. Hraje se 5/3.

16:24
    Výhoda domácích.

15:28
    Kozákovu přihrávku před prázdnou bránu žádný jeho spoluhráč nevyužil.

15:15
    Zakázané uvolnění domácích.

14:44
    Káňa se dostal do samostatného úniku, na poslední chvíli jej však zadržela domácí obrana.

13:47
    Hra se přesouvá z jedné strany na druhou, bez výraznějších šancí.

13:19
    Ofsajd hostí.

12:50
    Hosté v plném počtu. Domácí minutová přesilovka nepřinesla nic než únik Komety.

12:19
    S příchodem pátého hráče jsou Orli aktivní, Baruse ale zatím neohrozili.

11:46

11:32
    Kometa je pořád před Kuchařem, ale šanci si nevytvořila.

10:50
    Vyloučen Kozák (KOM) - dvě minuty za napadení. Pokračuje se 4/4.

10:44
    Kozák zkoušel překonat Kuchaře bekhendem, trefil ale tyčku.

10:14
    Kometa opět kombinuje v pásmu, zatím si puk drží.

9:57
    Orli vyhazují.

9:46
    Vyloučen Janoušek (ZNO) - dvě minuty za podražení.

9:09
    Jankovič se znovu pokoušel probruslit před Kuchaře, tentokrát byl ale zablokován domácí obranou.

8:34
    Novák střílel z prostředku hřiště, Barus vyráží.

7:53
    Hosté znovu zahrozili, střela mezi betony ale pod Kuchařem neprošla.

7:15
    BRANISLAV JANKOVIČ si od modré nabruslil až před Kuchaře, kterého objel a vsítil puk do prázdné brány. Asistence: Peslar.

7:01
    Kometa kombinuje v pásmu.

6:40
    Dlapa se pokoušel z mezikruží, Kuchařova náruč ale byla i tentokrát otevřená.

6:14
    Koukal pálil od modré, Kuchař puk zachytil do náruče.

5:58
    Vyloučen Kastner (ZNO) - dvě minuty za podražení. Přesilovku si zkusí i hosté.

5:42

5:35
    A ještě jednou.

5:04
    Další Podešvova střela tentokrát minula bránu, Kometa vyhazuje.

4:28
    Pelikán střílel na osamoceného Kuchaře, ale ani nadvakrát jej nepřekonal.

4:07
    Podešva střílel od modré, Kuchaře ale příliš neohrozil.

3:42
    Vyloučen Wasserbauer (KOM) - dvě minuty za držení.

3:27
    Orli jsou pořád před brankářem hostí, vystřelit ale ještě nedokázali.

2:38
    Domácí Novák zavezl puk až před Baruse, jeho přihrávku nikdo nezachytil.

1:48
    Orli jsou v pásmu, Kometě se nedaří vyhodit.

1:09
    Hosté také zahrozili, Kuchař radši kotouč skryl.

0:26
    Hra se hned po vhazování přesunula před Baruse, puk však jeho svatyni neohrozil.

00:01

Domácí jsou již taky ledě, utkání za malou chvíli začne.

Tým Komety již nastupuje na led.

Dobrý podvečer ze Znojma! Oba týmy v posledních dvou utkáních nezískaly ani jeden bod, ale týmy dělí propastných jedenáct míst v tabulce ve prospěch Brněnských. Domácí Orli jsou zatím poslední, na sedmnáctou Slavii Praha ztrácejí dva body.

HC Kometa Brno: Barus (Zelenka) - Bilčík, Dittrich, Dlapa, Koukal, Šidák - Wasserbauer, Hnilička, Dujsík, Peslar, Křivohlávek, Boček, Pospíšil, Kozák, Jankovič, Zbořil, Fúzik, Novák, Maša, Káňa.

Rozhodčí: Hejduk - Rittich, Guth.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vojta Pojer

Branky a nahrávky: 60. Telesz (Kún, Zika) - 8. Jankovič (Peslar), 20. Bilčík (Káňa, Jankovič), 24. Wasserbauer (Káňa, Jankovič), 36. Křivohlávek (Zbořil, Bilčík), 37. Káňa, 43. Novák (Zbořil), 56. Jankovič (Dujsík)

HC LERAM Orli Znojmo: Kuchař (Pivrnec) - Hobza, Kovář, Kún, Latner, Pražák - Bukáček, Novák, Mikulášek, Janoušek, Špaček, Telesz, Pelikán, Podešva, Zika, Liška, Kastner, Nováček.

Rozhodčí: Hejduk - Rittich, Guth