Havlíčkův Brod – Písek 6:2 (kon.) | Chomutov – Třebíč 3:2 (po pr.) | Ústí n/L – Litoměřice 3:2 (po pr.)
Šumperk – Benátky n/J 2:3 (po pr.) | Most – Kadaň 2:4 (kon.) | Hr. Králové – Jihlava 5:2 (kon.)
Olomouc – Beroun 2:3 (po s.n.)
DRACI PARS ŠUMPERK
2:3 (0:1, 1:0, 1:1)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 12.10.2011, 18:001. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Salith Šumperk: Šindelář (Boška) - Gewiese, Křetínský, Holík, Ondráček, Drtil, Novotný, Sedlák, Navrátil, Tesařík - Brunec, Skoumal, Meluzín, Hulva, Haas, Cink, Červenka, Vrána, Velecký, Vrdlovec, Mičulka

HC Benátky nad Jizerou: Stejskal (Blažíček) - Říha, Jaroměřský, Mrkvička, Niko, Ulrych, Vála, Pabiška, Pavlů - Weiss, Kellner, Kopic, Vařecha, Jinák, Vlach, Liška, Král, Klimt, Skořepa, Jech, Skalický

Rozhodčí: Kubeš - Arazimová, Čížek.

Dobrý večer, dnes došlo v sestavě Šumperka k jedné nečekané změně. Na střídavý start přišel extraligový brankář - Filip Šindelář, který pravděpodobně zaujme post gólmana číslo jedna. Draci v minulém zápase prohráli na svém ledě po 43 utkáních. To ale neznamená, že Salith přišel o motivaci. Právě naopak, svěřenci Radka Kučery potřebují nutně body, aby se dále nepropadali tabulkou. Uvidíme tedy, co přinese dnešní zápas.

00:01

00:02
    První bully dnešního zápasu vyhráli hosté.

00:21
    Plášek číhal na druhé straně, ovšem přihrávku nezastavil.

01:09
    Lukáš Král byl nikým nehlídán a v klidu si objel domácí bránu, Šindelář byl v pohotovosti.

01:36
    Velecký z nájezdu střílel nad bránu.

02:14
    Haas přihrával před bránu, tam nikdo nebyl, Stejskal přesto pro jistotu podržel.

02:41
    Plášek byl v mezikruží tísněn obránci, a tak nemohl vystřelit. Domácí pokračují v útoku.

03:10
    Benátky právě vstřelily branku!
    Hosté se dokázali dostat do protiútoku a zakončit. Lukáš Král nejprve vystřelil a poté, když to nevyšlo, našel volného VÍTA JONÁKA, který už zakončil do prázdné klece. Asistence: Lukáš Král

03:42
    Velecký ujížděl sám na Stejskala. Domácí útočník zvolil střelu k tyči, ale hostující brankář moc dobře věděl, co čekat.

04:30
    David Kellner si počkal na dobrou pozici a pak vystřelil, Šindelář v pohodě udržel puk v lapačce.

05:07
    Hulva ujížděl úplně sám, ale Stejskala prostě nepřekonal.

05:07
    Domácí hráč byl hákován. Jan Jaroměřský je proto vyloučen na 2 minuty za hákování.

06:13
    Holík přišel o puk ve svém pásmu, Král jel proto sám na brankáře, ale Šindelář potvrdil svoji kvalitu.

06:59
    Sedlák střílel od modré, Stejskal vše viděl a skryl puk do náruče. Domácí vybojovali pásmo.

07:05
    Ani napodruhé tomuto hráči reparát nevyšel, Stejskal si tentokrát zachytal lapačkou.

07:07
    Benátky své oslabení zvládli - hraje se 5 na 5.

07:17
    Jakub Hulva měl další šanci, avšak ani teď se červené světlo nerozsvítilo.

08:33
    Skořepa hledal najíždějícího Klimta, pro něj byla přihrávka moc dlouhá.

09:04
    Vyloučen hostující David Kellner na 2 minuty za držení protihráče.

09:23
    Benátky vyhazují ze svého pásma.

09:49
    Vít Jonák podržel několik vteřin kotouč v útočném pásmu, domácí nemohou vůbec vystřelit.

10:40
    Sedlák střílel nepříjemně od modré. Stejskal teď mohl být rád, že se puk neodrazil do jeho brány.

11:35
    Velecký střílel z moc velkého úhlu, Stejskal jen tak vyrazil betonem mimo. Hraje se dál v útočném pásmu domácích.

12:36
    Hulva střílel od modré, jeho rána byla tečována mimo.

13:29
    Král byl při přechodu do pásma moc rychlý - offside.

14:05
    Ulrych překvapil domácího gólmana střelou od modré. Šindelář vyrazil tento pokus bokem svého betonu.

14:56
    Šumperk šatně rozehrál, je z toho zakázané uvolnění.

15:34
    Červenka-Brunec-Hulva se nyní snažili zamotat hlavu hostující obraně. Nic z toho nakonec nebylo.

16:20
    Mičulka přihrával před bránu na Vrdlovce, ale ten nevyrovnal.

16:30
    Domácí dobývání branky hostů pokračuje. Stejskal se pořádně ohání v posledních minutách.

16:49
    Domácí tým bude hrát přesilovku. Potrestána střídačka Benátek za příliš mnoho hráčů na ledě.

17:30
    Sedlák si počkal až na dobrou chvíli v mezikruží a vystřelil, ke smůle domácích však šla střela opět mimo.

18:02
    Benátky vyhazují až k Šindelářovi.

18:49
    A další nepodařená přesilovka Šumperka. Hraje se už v plném počtu.

19:00
    Plášek byl ve 100% šanci! Stačilo jen překodit ležícího Stejskala, ovšem to domácímu hráči nevyšlo!

19:15
    Plášek se obtáčel kolem brány, Stejskal musel neposedný kotouč zastavit.

20:00

Je za námi první třetina. V té jsme mohli vidět branku pouze na straně hostů. Vít Jonák byl první skórujícím hráčem v dnešním zápase. Poté šlo už vše v domácí režii, ale Šumperk trápí stále jedna věc - koncovka. Hostující Jiří Stejskal si však drží pořád čisté konto.

Další třetina začne přibližně v 18:49.

V první třetině se stala menší chybička. Celý zápas chytá Robin Blažíček.

20:01

20:41
    Haasovu střelu zastavil Michal Pavlů.

20:58
    Šumperk přejel modrou čáru rychleji, než je dovoleno - offside.

20:32
    Hulvova střela míjela těsně hostující klec!

22:15
    Tomáš Drtil dostal kotouč až do útočného pásma, tam jej nikdo v útoku nepodpořil. Šumperk se nemůže usadit v útoku.

23:22
    Nejprve střílel Meluzín, poté dorážel Plášek. Blažíček má opravdu velké štěstí! Rozhodčí přerušil hru kvůli postavení hráčů v brankovišti.

24:23
    Domácí hrají opravdu aktivně, jen se zatím tolik nedostali ke střelám.

24:30
    Zakázané uvolnění hostů.

24:58
    Vrdlovec dobře zastavil útok hostujících hráčů.

25:24
    Drtil přečetl rozehrávku Benátek, nic z toho ovšemn později nebylo.

25:47
    Vyloučen domácí Aleš Holík na 2 minuty za hákování.

25:02
    Šumperk vyhazuje puk do středního pásma.

26:44
    Draci hrají výborně v oslabení, hosté se ani jednou nedostali ke střele.

27:14
    Benátky mají problém se usadit v pásmu. Šumperk změnil od základu svoji hru.

27:47
    Už se hraje v plném počtu na obou stranách.

28:14
    Domácím se naskytne další přesilovka. Vyloučen Ctibor Jach na 2 minuty za podražení.

28:31
    Benáky vyhazují.

29:07
    Mičulka stál před bránou úplně volný k dorážce! Puk ale netrefil úplně, a tak Blažíček vše pokryl.

30:14
    Šumperk zatlačil Benátky, branka z toho nepadla. Hraje se 5 na 5.

31:10
    Haas přihrával před bránu, Blažíček včas použil svoji hokejku. Těžko říct, co by se stalo, kdyby hostující brankář pustil hru.

31:55
    Vyloučen Lukáš Král na 2 minuty za hákování.

32:03
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk využívá svoji přesilovku. Jako první vystřelil Tomáš Drtil a jeho střelu dorazil DANIEL VRDLOVEC do prázdné brány. Asistence: Tomáš Drtil

32:18
    Benátky budou chtít opět odskočit do vedení. Vyloučen domácí Martin Novotný na 2 minuty za faul loktem.

32:20
    Domácí vyhazují kotouč do bezpečí.

33:10
    Vít Jonák střílel z mezikruží, Šindelář pokryl ránu betonem.

33:46
    Vyloučen domácí Tomáš Drtil na 2 minuty za držení.

33:50
    Domácí vyhazují.

34:18
    Šumperk už je ve čtyřech!

34:55
    Vít Jonák pálil z otočky. Šindelář v pohodě betony vykryl.

35:25
    Velecký se vydal ve svém oslabení k bráně. Když se měl lámat chleba, tak hledal Červenku na druhé, k němu už však přihrávka nedošla.

36:05
    Ovšem i hosté na druhé straně tlačí!

36:20
    Hned tři obrovské šance teď spálili domácí hráči! Dvakrát to byl Jakub Hulva a poslední Marek Haas také nepřidal další branku.

37:42
    Hosté se po delším čase ukázali i v útoku. Šindelář měl vše na svém místě.

38:50
    Ulrych chtěl střílet, ovšem domácí obránce ho čistě zastavil v pravý čas.

39:21
    Hulvova střela byla tečována a skončila až v hledišti. Domácí mají pásmo.

39:51
    Meluzín výborně vystřelil z druhé, Blažíček však také ukázal krásný zákrok lapačkou!

40:00

Další třetina je již minulostí. V té už se domácí tým prosadil. Byl to v přesilovce Daniel Vrdlovec, který tak poprvé rozjásal fanoušky na stadioně. Neproměňování šancí také ale pořád trvá. Salith měl několikrát šanci zvýšit dnešní výsledek. Uvidíme, jak to dopadne v poslední - rozhodující třetině.

40:01

40:02
    První bully třetí třetiny vyhráli hosté.

40:25
    Holík špatně rozehrál ze svého pásma - icing.

40:41
    Daniel Skalický střílel z velkého úhlu, Šindelář vyrazil mimo.

41:38
    Hraje se z velké části ve středním pásmu. Ani jeden z gólmanů si pořádně zatím nezachytal.

42:53
    Holík střílel jen o kousek vedle!

43:45
    Benátky se mohl idostat do vedení! Vít Jonák si chtěl udělat Šindeláře, nevyšlo to. zastoupit ho chtěl Lukáš Král, tam zase zaskakoval Tomáš Drtil. Tak šance jsou vidět na obě strany!

44:30
    Vyloučen Tomáš Brunec na 2 minuty za podražení.

45:36
    Křetínský zastavil střelu na modré.

45:52
    Skořepa byl kousek od dorážky do prázdné!

46:10
    Plášek vyhodil až k Blažíčkovi.

47:11
    Hosté se snaží udržet nějakou minutu v pásmu, domácí hráči skvěle brání.

48:25
    Kopic pálil do šibenice, Šindelář vyrazil vyrážečkou.

49:10
    Drtil pálil od modré, Blažíček vyrazil betonem.

49:36
    Skořepa tečoval nebezpečně puk, Šindelář může být rád za to, kde stál.

50:33
    Domácí vybojovali pásmo. Blažíček si neodpočine.

50:57
    Tak to byla ukázková akce. Daniel Skalický přihrál volnému LUKÁŠI KRÁLI, jenž úplně v klidu a s pohodou zakončil za přesouvajícího se Šindeláře. Asistence: Daniel Skalický

51:29
    Ještě není konec, domácí hráči drží hosty v obraně.

52:20
    Vít Jonák tečoval nevědomky kotouč. Šindelář věděl, o co půjde.

53:19
    Červenka přihrával na Hulvu, který se opět netrefil tak, jak by chtěl.

53:33
    Domácí si cestu k vyrovnání komplikují. Vyloučen Tomáš Drtil za hákování.

54:23
    Michal Velecký vyhazuje puk k Blažíčkovi.

54:50
    Hulva se natahoval po přihrávce, nakonec to bylo moc dlouhé.

55:10
    A zase Hulva. Tentokrát vypálil těsne nad hostující klec!

55:33
    Hraje se zase v plném počtu hráčů na ledě.

56:15
    Vyloučen Vít Jonák na 2 minuty za podražení.

56:22
    Hosté vyhazují ze svého pásma.

56:57
    Šumperk zase využívá svoji přesilovku. MICHAL VELECKÝ to vzal na sebe. Nejprve vystřelil bekhendem a když to opět nevyšlo, tak napodruhé už muselo. Asistence: Jakub Hulva

57:28
    Fanoušci ženou své hráče za dalším gólem. Plášek dorážel v brankovišti, nakonec rozhodčí hru přerušil.

57:43
    Tomáš Sedlák tvrdě pálil od modré, Blažíček na všechno viděl a s lapačkou si poradil.

58:38
    Velecký hledal Vrdlovce ve středu, domácí hráč tam sice byl, ovšem tísněn.

58:44

58:44
    Time-out si vyžádali hosté z Benátek nad Jizerou.

59:00
    Haas se hnal přímo na branku, Blažíček podržel v lapačce.

59:29
    Plášek se objevil u druhé tyče, ovšem nezakončil do brány!

60:00

Bude se pokračovat při hře 4 na 4.

60:02
    Bully v prodloužení vyhráli domácí.

60:40
    Plášek našel Meluzína, ten ale jeho přihrávku nezpracoval.

61:27
    Benátky nekončí v útoku, hosté pořádně zatápí domácí obraně.

63:13
    Už to vypadalo, že Vladimír Cink rozhodl! Blažíček ovšem musel vyhodit lapačkou puk na poslední chvíli.

63:33
    LUKÁŠ KRÁL rozhodl dnešní zápas střelou bekhendem. (20:19:59)

Luboš Heider

Branky a nahrávky: 33. Vrdlovec (Drtil T.), 57. Velecký (Hulva) - 4. Jonák (Král), 51. Král (Skalický), 64. Král

DRACI PARS ŠUMPERK: Šindelář (Boška) - Gewiese, Křetínský, Holík, Ondráček, Drtil, Novotný, Sedlák, Navrátil, Tesařík - Brunec, Skoumal, Meluzín, Hulva, Haas, Cink, Červenka, Vrána, Velecký, Vrdlovec, Mičulka

Rozhodčí: Kubeš - Arazimová, Čížek