Sparta – Litvínov 5:1 (kon.) | Vítkovice – Slavia 3:5 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 5:1 (kon.)
Motor ČB – Zlín 4:0 (kon.) | K. Vary – Třinec 2:6 (kon.) | Pardubice – Plzeň 4:1 (kon.)
HC Kometa Brno
5:1 (0:0, 4:0, 1:1)
BK Mladá Boleslav
Neděle 16.10.2011, 17:00 • KAJOT ARENA • Tipsport extraliga

Škoda nervózní poslední třetiny, která trochu pokazila dojem z jinak povedeného zápasu. V něm o všem podstatném rozhodla druhá třetina, ve které se Brňané prosadili hned čtyřikrát a položili tak základ k výhře. Duel se vydařil zejména čtvrté formaci, která byla u třech branek. Z Brna přejeme hezký den! (19:34:30)

Nejlepšími hráči hostující David Výborný a domácí Roman Erat.

59:05
    Žižka inkasuje dvě minuty za krosček. 30 vteřin dvojnásobné výhody pro Boleslav.

59:05
    Vrbata střílel do Hoviho betonu, opět se bude vylučovat.

58:33
    Holec drží kotouč v útočném pásmu...

58:20
    Kometa se osvobozuje.

57:35
    Ve stejný moment inkasuje dvě minuty domácí Švrček, který se střelce snažil odstavit.

57:35
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Vida, po nevinné akci přichází Hovi o čisté konto. Překonal jej v závaru DAVID VRBATA, který využil chvilkové nepozornosti finského gólmana. Asistence: Martin Rýgl.

56:57
    Domácí s pukem na holi a nikam nespěchají.

56:42
    Jaroslav Svoboda hledal Čermáka, ten byl zablokován Jindrou.

55:50
    Vše končí ostrým pokusem Žižky, Hübl ale kotouč dobře viděl.

55:35
    Bičánek po ledě jen vedle branky.

55:16
    Poslední část kombinace domácím nevyšla, jinak by Holec zakončoval do prázdné branky.

54:35
    Ne ovšem na dlouho, přesilovky Kometě nejdou ani dnes.

54:24
    Brno v útočném pásmu...

54:01
    Kometa je kompletní.

53:52
    Brňané se utrhli do brejku a za záchrannou brzdu musel zatáhnout Vrbata. V následné výhodě domácí se svým pokusem neuspěli, ale za devět vteřin je čeká přesilová hra.

53:43
    Kempný s Kotrlou inkasují oba menší tresty. Uvidíme, zda se sudím závěr nevymkne z rukou.

53:30
    Hovi likvidoval v krátkém sledu dva pokusy, opět planou emoce.

53:01
    Goertzen shodil rukavice a vyhlédl si Valacha, ten o bitku nejeví zájem. Nutno říci, že boleslavský útočník s číslem 12 se dnes kromě bitek a pokusů o ně ničím jiným neprezentoval, nyní ke dvěma minutám navíc dostává "desítku". Valach inkasuje také dvě minuty, ačkoliv se nijak neangažoval.

52:58
    Dudáš trefil jen Hoviho beton.

52:37
    Hosté se po buly dostali k puku a snaží se o zteč.

52:31
    Icing Boleslavi.

52:12
    Bičánek vyhodil.

52:00
    Kempný si vyšlápl na dva protihráče, v současné chvíli inkasuje Erat dvě minuty za hrubost.

51:26
    JIž se zase hraje, tentokrát se vše obejde bez trestů.

51:18
    7036 diváků sleduje dnešní zápas.

51:18
    A už se hráči opět pošťuchují...

51:03
    Kotouč se odrazil na hůl Valacha, který těsně minul.

50:35
    Na druhé straně se Hübl jen ohlédl za pokusem Holce. Ten ale mířil vedle.

50:13
    Kotrla to zkoušel individuálně, ale Hovi zasahovat nemusel.

49:48
    Brno operuje v útočné třetině, ale nyní ztrácí kotouč a rozehrát může Rýgl.

49:25
    Ofsajd a v něm hráči Komety.

49:19
    Nepovedená rána Švrčka.

48:44
    Do konce utkání chybí ještě relativně dost času, ale tempouž se zřejmě příliš nezvedne.

48:20
    Hovi rozehrál tentokrát sám, Boleslav stále zkouší napadat a získat kotouč, to je sympatické.

47:36
    Pospíšil zůstal svými spoluhráči nepochopen a Boleslav je kompletní.

47:20
    Bičánek našel jen soupeře, Boleslav se osvobozuje.

46:02
    Ofsajd a v témže momentu hosté ve čtyřech.

45:48
    Výborný hned po buly vyhazuje.

45:41
    Žižkův pokus trefil Hübla. Kometa v pěti, 21 vteřin proti třem.

45:33
    Dlouhý si nyní pohrál s beky soupeře a naservíroval kotouč Žižkovi, jeho pokus Hübl vyrazil, ale předtím se faulem provinil Beňovič a Boleslav jde do tří.

45:05
    Stadionem obíhá mexická vlna, oba soupeři se ale momentálně nikam neženou.

44:29
    Zadáci Komety si vyměnují kotouče a nikam nespěchají. Na ledě se dnes poprvé objevuje i Kempný.

44:09
    Již se hraje, u kotouče hosté.

44:02
    Tak snad už se konečně začne hrát. Diváci se baví po svém, ale přerušení je už opravdu dlouhé.

44:32
    Tresty - v týmu hostí Mikulík 2+2 minuty, Baldwin 2+2 minuty. za domácí pak Holec 2+2 minuty a Sasu Hovi 2 minuty za hrubost. Síly na ledě se srovnají.

44:02
    Vše se strhlo po ataku na Hoviho, uvidíme, kolik trestů rozhodčí udělí. Pár jich nejspíše bude.

44:02
    Hosté zřejmě neunáší prohru, jinak si jen těžko vysvětlit jejich počínání po závaru u Hoviho branky.

43:43
    Hezká rána Baldwina po ledě trefila Hoviho beton.

43:40
    Valach se provinil podražením a Boleslav má k dispozici přesilovou hru.

43:32
    Rána od modré čáry zblokována, hosté nadále v náporu.

43:14
    Hosté to ještě nebalí, Demel donutil Hoviho k dalšímu zákroku.

43:03
    Žabka s pukem na holi vymýšlí, jak ztéci defenzivu Brna.

42:34
    Kometa právě vstřelila branku!
    A tlak končí pátou brankou. Kotouč se dostal na hůl JAKUBA SVOBODY a i třetí člen čtvrté brněnské formace se prosazuje, tentokrát ranou nad lapačkou. Asistence: Roman Erat, Tomáš Žižka.

42:21
    Boleslav působí hodně odevzdaným dojmem a je nyní pod tlakem.

42:03
    Až nyní vypálil Tomas, jeho pokus byl ovšem nepřesný.

41:45
    Mladá Boleslav má problémy s rozehrávkou a k ohrožení Hoviho se zatím nedostala.

40:56
    Hübl si připisuje první zákrok po střele Bičánka.

V bráně hostů opravdu nastupuje Jaroslav Hübl.

40:01

Hráči obou celků již krouží na ledové ploše. Třetí dějství může začít.

Pro sorvnání uvedeme, že BK Mladá Boleslav vystřelila na bránu Sasu Hoviho patnáctkrát.

Další třetina začne přibližně v 18:50.

Brněnská Komety tedy zdánlivě pokračuje v dobrých výkonech, které korunovala vysokou výhrou 5:9 na pražské Slavii v minulém kole. Naopak Mladá Boleslav by dnes v případě bodové ztráty prohrála potřetí v řadě.

Těžko předpokládat, zda brankář Michal Valent nastoupí mezi tyče Bruslařského klubu i do třetí dvacetiminutovky. Pokud by to měl brát podle zaměstnanosti, tak to si stěžovat nemůže. Kometa na jeho bránu totiž vyslala již 34 puků. Jenže čtyři z nich byly příliš rychlé nebo nedosažitelné.

Jako po drtivém dopadu vesmírné komety to ve druhé části vypdalo v brankovišti brankáře Valenta. V rozmezí jedenácti minut mu totiž Brno nasázelo za zády čtyři branky a z výsledkově vyrovnaného utkání udělalo poměrně jasnou záležitost.

40:00

39:06
    Čtvrtá formace Komety řádí na ledě. Jak jsme předznamenali, JAKUB KOREIS se trefil z mezikruží přesně pod břevno poloprázdné Valentovy brány. Rozhodčí po konzultaci s videem branku uznali. Asistence: Roman Erat, Jakub Svoboda.

39:06
    Domácí jeli dva na jednoho, a když to vypadalo, že z toho nic nebylo, přišla přihrávka před bránu, Valent se svalil k ledu a Koreis zamířil pod břevno! Asi to bude branka, ale rozhodčí se dívá na video.

37:49
    Žižka se probil z úhlu před bránu, chvíli po němi ještě Dlouhý. Jenže oba pohořeli na vynikajícím Valentovi, jenž drží tříbrankový náskok.

36:44
    ROMAN ERAT se trefuje krásnou ranou z příklepu. Svoboda jej našel na pravém kruhu a Erat se trefil v jízdě pozadu přesně pod břevno. Asistence: Jakub Svoboda, Jakub Koreis.

Domácí jsou kompletní.

34:26
    Švrček je dnes potřetí vyloučen za sekání.

33:26
    Komerční přestávka.

31:09
    Kováčik je při chuti, jeho ostrý pokus likvidoval Valent vyrážečkou.

31:01
    Závar před Valentem, po kterém bude následovat buly.

30:36
    Nyní se před Valenta nastěhovala Čermákova formace.

30:12
    Hosté působí zakřiknutým dojmem, nyní se pokoušel boleslavský prapor pozvednout Výborný, ale byl vytlačen ze střelecké pozice.

29:54
    Souhra čerstvých posil ze Slovenska. Na modré čáře napřáhl hned po buly JOZEF KOVÁČIK a kotouč zapadl Valentovi mezi betony. Asistence: Róbert Petrovický.

29:29
    Oba týmy se střídají v útočném snažení.

28:57
    S ranou Jakuba Svobody přichází komerční přestávka.

28:08
    Stadion ožil, uvidíme, co první branka udělá s vývojem zápasu.

28:01
    Ovšem další kombinace už Brňanům vychází. Bičánek Ideálně našel MIROSLAVA HOLCE, který přesnou střelou nedal Valentovi šanci. Asistence: Radim Bičánek, Andrej Podkonický.

27:28
    Zohorna byl příliš rychlý a je z toho ofsajd.

27:05
    Kováčik trefil jen Kotrlu a Boleslav opět vyhazuje.

26:37
    Pospíšil s Petrovickým motali hostující trojici, ale valent dvakrát po sobě vyrazil a hosté vzápětí vyhodili.

26:18
    Kometa vyhrála buly...

26:15
    Bičánek se probil útočným pásmem, naservíroval puk Dlouhému a služebně nejstarší hráč Komety byl podtržen Rýglem, Boleslav jde do tří.

26:01
    Brňané vybojovali kotouč.

25:51
    Naprosto zbytečný faul hostujícího Tomase, který hned po buly zahákoval Kováčika a síly na ledě se srovnají.

25:48
    Švrček se provinil držením hole na Cetkovském a Boleslav čeká druhá početní výhoda.

25:32
    Po delší době zahrozila Boleslav a hned z toho bude přesilová hra... Zatím hosté ve výhodě.

24:58
    Krásná kombinace třetí brněnské formace, útočníci si vyměnili kotouč a celou akci zakončoval po přiťuknutí Holce Zohorna. Jeho pokus byl ale zblokován.

24:41
    Boj o každý metr ledu...

24:07
    Nadějná akce dvou proti jednomu, to by ovšem nesměl Pospíšil zapomenout kotouč. Ani z tohoto nic nebude.

23:50
    Kometa přišla o pásmo a musí rychle zpátky.

23:42
    Buly v útočném pásmu Brna.

23:33
    Dlouhý vyslal do úniku Čermáka, který zkusil střelu. Na Valenta si nepřišel...

22:58
    Kometa se snaží napadat rozehrávku Boleslavi. Kotouč sice nezískala, ale soupeři notně ztrpčuje život.

22:52
    Buly před Hovim.

22:39
    Jakub Svoboda nezužitkoval výtečnou Koreisovu přihrávku a v mezikruží vůbec netrefil puk.

22:21
    Po buly se Brno zmocňuje kotouče.

22:19
    Cetkovský operuje před Hovim, bude se vhazovat, finský gólman musel kotouč ukrýt.

22:03
    Holec z pravého křídla trefuje Valentovo rameno.

21:45
    Hovi likviduje nahození ze středního pásma.

21:32
    Přerušuje se a čeká nás buly ve středním pásmu, puk skončil po teči mimo ledovou plochu.

21:03
    Valent čelil pokusu z ostrého úhlu, jehož autorem byl Dlouhý. Minul.

20:55
    Icing Komety.

20:36
    úvod této části o poznání ospalejší než v té předchozí.

20:07
    Boleslav má puk ve své moci.

20:01

V první třetině jsme branku neviděli, byť několikrát ke změně skóre nebylo daleko. Hosté se zatím mohou vzpomenout na Valenta ve své brance. Ten dostal přednost před Hüblem možná poněkud překvapivě, ale blýskl se patnácti zákroky, z nichž některé rozhodně nepatřily do kategorie jednoduchých. Na druhé straně měl Hovi méně práce, ale hned první šance Výborného se také dala počítat za brankovou. Stav je tedy i díky oběma gólmanům bezgólový. Střely na branku 15:5.

20:00

19:54
    To už se jim ale nepovede.

19:38
    Brňané forčekují a snaží se získat kotouč.

19:20
    Hosté jsou kompletní.

19:12
    Ten si připisuje další zákrok.

18:59
    Bičánek nepropálil houf těl před Valentem.

18:44
    Boleslav po buly vyhazuje.

18:38
    Pospíšil ukryl svou střelu za bránícího Žabku, Valent kryje.

18:21
    Kostrbatá rozehrávka Komety, přesilové hry letos opravdu nejsou zbraní Brňanů.

17:56
    Domácí za vlastní brankou.

17:28
    Čermák hned po buly tečoval pokus Kováčika. Valent vyrazil.

17:20
    Stihneme ještě jednu přesilovku, Martin Dudáš nedovoleně bránil Zohornu a rozšíří svou bohatou statistiku, co se trestných minut týče.

16:58
    Hosté paradoxně ožili až v momentě, kdy hrají proti pěti Brňanům, ale Výborný nakonec nedokázal zakončit.

16:29
    Erat je na ledě a Kometa kompletní.

16:25
    Ještě jedno buly před návratem Erata na led, icing Boleslavi.

16:08
    Kometa v oslabení aktivní a zlobí boleslavskou sestavu.

15:14
    Obrovská šance Brna v oslabení, kotouč propadl těsně kolem Valentovy tyče zřejmě po střele Žižky, velký podíl na celé akci měl i aktivní Dlouhý.

14:29
    Nakonec z toho ovšem rezultuje dvouminutový trest pro Erata za faul kolenem.

14:29
    Balaštík po odpískání zkusil pošťouchnout Švrčka, rozhodčí ihned situaci uklidňují.

13:38
    Boleslav kompletní a ani to moc nebolelo.

13:37
    Další zlomená hokejka hatí útočné snahy Komety, naopak se hráči v modrém musí rychle vracet.

13:17
    Kováčik autorem první střely v této početní výhodě, Valent pozorný.

13:00
    A opět, nyní s trochou důrazu a štěstí.

12:41
    Boleslav se osvobozuje.

12:23
    Domácí se pokusí o další útočnou akci...

12:11
    Žižka po dlouhé kombinaci na modré čáře zlomil hůl, čehož mohl využít Výborný. Ten už ale neměl dost sil a akci nezakončil ideálně.

11:38
    Bude se vylučovat, hostující Vrbata inkasuje dvě minuty za hrubost.

11:38
    Vzápětí Andrej Podkonický v ideální pozici pálí jen do gólmana.

11:27
    Hubáček našel Holce, který tvrdou střelou prověřil Valenta.

11:01
    Domácí to nyní dvakrát po sobě zkoušeli individuálně, ale neuspěli.

10:28
    Po buly zůstala Kometa v útočném pásmu.

10:23
    Jaroslav Svoboda to zkusil individuálně a přes bránícího Žabku prověřil Valenta.

10:03
    Hosté trochu zvýšili tempo a Kometa má problémy s rozehrávkou.

9:39
    Boleslav s pukem na hokejkách a v rohu útočného pásma...

8:55
    Na druhé straně se o něco podobného pokoušel Tomas, Malec jej za brankou zastavil. Situace lehounce zaváněla faulem, ale rozhodčí nevylučuje.

8:16
    Hynek Zohorna se krásně prokličkoval až před Valenta, ovšem z bezprostřední blízkosti jej neprostřelil.

7:53
    Bitka vznikla po souboji u mantinelu, těžko určit vítěze. Následky jsou pro oba kohouty totožné - 2+2 minuty za hrubost.

7:53
    Vypadá to na bitku a v ní domácí Švrček a hostující Goertzen.

7:33
    Zblokovaná střela Balaštíka.

7:24
    Tomáš Pospíšil v ofsajdu.

7:03
    Švrček od modré nepřesný, Brňané se k odraženému puku již nedostali a Chaloupka může založit útočnou akci.

6:41
    Brno s pukem na holi.

6:31

6:31
    Nepovedenou Koreisovu střelu z dobré pozice tečoval aktivní Erat mimo tři tyče.

6:12
    ...rána Jaroslava Svobody trefila Valentův beton.

5:55
    Kometa se žene kupředu...

5:31
    Mikulík se dostal ke střele a těsně minul.

4:59
    Výpad Mladé Boleslavi končí za Hoviho brankou.

4:29
    V dobré pozici se ocitl Petrovický, Valent i s přispěním obrany nakonec situaci vyřešil. Kometa následně přichází o pásmo.

4:06
    žabka odpálil puk do středního pásma a zažehnal tím nebezpečí.

3:46
    Buly ve středním pásmu.

3:39
    Bičánek donutil Valenta k dalšímu zákroku.

3:17
    Po buly se rýsovala další zajímavá možnost Brna, ale domácí opět zradila nepřesnost.

3:11
    Individuální akce Dlouhého končí zásahem Valenta.

2:50
    Hosté přišli o kotouč a k další dobré střele se dostal Erat, ani napodruhé branku netrefil.

2:20
    Dlouhý obrkoužil branku a a nabil Eratovi, ten přestřelil.

1:50
    Náznak šance i na druhé straně kluziště, Holcovi ale kotouč sklouzl.

1:26
    Mladá Boleslav v úvodu utkání aktivnější a nebezpečnější.

0:43
    V první velké šanci zápasu se ocitl hostující Výborný, nabruslil si před Hoviho a zkoušel najít skulinku mezi jeho betony.

0:05
    První buly vyhráli hosté.

00:01

Ještě v první lize se oba sokové utkali v řadě památných soubojů a pikantní náboj měly i vzájemné duely v extralize. Nicméně za dvě sezony od návratu Komety mezi elitu se oba soupeři střetli šestnáctkrát, díky čemuž se náboj trochu vytratil. Letos se ale jedná o první měření sil, v nesmírně vyrovnané tabulce je důležitý každý bod, takže snad utkání nabídne svou kvalitu. Připomeňme, že Mladá Boleslav je zatím poslední a na kontě má tři výhry, naposledy ale podlehla doma zlepšující se Spartě až po nájezdech. To Kometa si smlsla na Slavii, kterou porazila 9:5, díky čemuž poskočila na osmou příčku v tabulce.

HC Kometa Brno: Hovi (Trvaj) - Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Valach, Malec, Kempný - Svoboda Jar., Čermák, Dlouhý - Pospíšil, Petrovický, Hubáček - Holec, Zohorna, Podkonický - Erat, Koreis, Svoboda Jak. - Jankovič
    BK Mladá Boleslav: Valent (Hübl) - Baldwin, Rýgl, Jindra, Beňovič, Soukup, Dudáš, Žabka, Chaloupka - Balaštík, Bahenský, Demel, Výborný, Stieler, Kotrla, Pabiška, Tomas, Goertzen, Cetkovský, Vrbata, Michalík.

Rozhodčí: Fraňo, Trombík - Dřínovský, Čech.

Vážení příznivci ledního hokeje, vítáme vás u dalšího online přenosu z brněnské KAJOT ARENY, jak zní od léta nový název zdejšího hokejového stánku. V utkání 12. kola nejvyšší české hokejové soutěže se zde utká domácí Kometa s hostující Mladou Boleslaví.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Lísal

Branky a nahrávky: 29. Holec (Bičánek, Podkonický), 30. Kováčik (Petrovický), 37. Erat (Svoboda Jak., Koreis), 40. Koreis (Erat, Svoboda Jak.), 43. Svoboda Jak. (Erat, Žižka) - 58. Vrbata (Rýgl)

HC Kometa Brno: Hovi - Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Valach, Malec, Kempný - Svoboda Jar., Čermák, Dlouhý - Pospíšil, Petrovický, Hubáček (C) - Holec, Zohorna, Podkonický - Erat, Koreis, Svoboda Jak. - Jankovič.
    BK Mladá Boleslav: Valent (41. Hübl)- Žabka, Baldwin, Chaloupka, Rýgl, Jindra, Dudáš, Beňovič, (Soukup) - Balaštík, Výborný (C), Tomas - Goertzen, Bahenský, Pabiška - Cetkovský, Vrbata, Kotrla - Mikulík, Stieler, Demel.

Rozhodčí: Fraňo, Trombík - Dřínovský, Čech