Liberec – Hr. Králové 3:1 (kon.) | HC Kladno – Chomutov 6:7 (kon.) | Třinec – Havířov 5:3 (kon.)
HC Litvínov – Plzeň 3:7 (kon.) | Letňany – Písek 4:5 (kon.) | Vsetín – Kometa Brno 3:7 (kon.)
Zlín – Jihlava 2:0 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 3:6 (kon.) | K. Vary – PZ Kladno 3:2 (kon.)
Motor ČB – Mladá Boleslav 9:0 (kon.) | Pardubice – Havlíčkův Brod 3:1 (kon.)

59:20
    Oceláři kombinují za hostující brankou, o vítězi je zřejmě rozhodnuto.

58:48
    Domácí mohli definitivně rozhodnout! Po hostující chybě se do protiakce dostal Lukáš Kasala! Ten nejprve obehrál bránícího hráče, aby pak stanul tváří v tvář brankáři Tomšů! Kasala na něj vyzkoušel kličku do bekhendu, Tomšů jeho pokus kryje!

58:00
    Do konce třetiny zbývají dvě minuty. Hosté se až teď dokázali usadit před Cieslarem. Od modré pálil Graca, kotouč ale trefil jen nohy bránícího hráče.

57:35
    Hosté dostávají snad poslední příležitost ke korekci stavu. Na trestnou lavici je poslán Filip Ohera, který dostal dvě minuty za podražení.

56:55
    Do střelecké pozice se propracoval Lukáš Kasala. Ten ale trefil jen ochrannou síť.

56:18
    Hosté jsou kompletní. Kotouč je stále v pásmu Havířova, tam jej ale kontrolují hosté.

55:40
    Třinečtí se opět usadili před Tomšů a dvakrát na něj vystřelili. Oba pokusy skončily na chráničích hostujícího gólmana.

54:50
    Třinečtí začali přesilovku velmi aktivně a do výhodné střelecké pozice se dostal Ohera. Ten ale netrefil branku. Hosté se pak zmocnili puk a vyhodili jej.

54:10
    Hostům se menší naděje na bodový zisk. Petr Školoud si neporadil s rozehrávkou a z vlastní třetiny poslal puk mimo kluziště. Za tento počin obdržel dvě minuty.

53:50
    Domácí jsou kompletní. Puk se po střele jednoho z Havířovských dostal do ochranné sítě, buly před Cieslarem.

53:28
    Hostům se přesilovka moc nedaří. Domácí mají hodně vysunutý forčeking a hosté mají velké problémy s přechodem střední třetiny.

52:20
    Od modré chtěl střílet Weisser. Tomu ale střela vůbec nesedla a puk se dostal do střední třetiny.

51:45
    Nakonec z toho je vyloučení na straně Třince. Na trestnou lavici usedá Michael Foltýn, který držel jednoho z havířovských.

51:30
    Oceláři se dostali do pásma AZetu, tam se jim ale nepodařilo vypracovat si střeleckou pozici. Hosté otáčejí hru,

50:38
    Do šance se nakonec dostal Jan Sonnek. Ten vystřelil kousek za modrou, kotouč skončil v Cieslarově rukavici.

50:08
    Zápas se přehoupl do své poslední desetiminutovky. Kotouč je na holích Havířova, hosté jej ale drží ve svém pásmu.

49:11
    Na útočný výlet se vydal Jakub Kotala. Ten si nabruslil do pásma Třince, odkud podél obránce vystřelil. Puk letěl nad branku.

48:25
    Z pravého kruhu pro vhazování pálil Lukáš Kasala. Kotouč se otřel o hůl jednoho z bránících hráčů a zamířil do ochranné sítě. Buly před Tomšů.

47:51
    Domácí dostávají možnost přesilovky. Na trestnou lavici je poslán Martin Matěj, který odsedí dvě minuty za hákování.

47:30
    Třinec právě vstřelil branku!
    Chyba brankáře Tomšů znamená pátou branku Třince! Havířovskou klec objel TOMÁŠ RATAJ a z otočky zakončil! Tomšů se už přesouval na druhou stranu a nedokázal tak zastavit letící puk! Asistence: Pavel Malyjurek.

46:51
    Za kotoučem spěchal Filip Ohera. Puk byl ale příliš rychlý na to, aby ho domácí forward dojel. Hra se stěhuje před Cieslara.

45:14
    Na modrou si najel Ondřej Kasperlík. Ten se pokusil o střelu, kotouč skončil v Cieslarově lapačce.

44:20
    Obrovská šance na straně domácích! Ti se dostali do přečíslení dvou na jednoho, všechno ale pokazil Martin Samek, když nedokázal zpracovat přihrávku!

43:19
    Další vyložená šance hostů! Před bránící hráče se nacpal Filip Malík! Ten zkoušel prostřelit Cieslara mezi jeho betony, kotouč ale zůstal pod chrániči gólmana Třince.

43:00
    Domácí se pustili do další akce, ta ale končí nepřesným pasem. Oceláři ale nemusí nijak smutnit, jelikož hosté poslali puk na icing.

42:09
    Také domácí ale umí zaútočit. Do střelecké pozice se propracoval Tadeáš Jaroš, který ale nevyzrál na brankáře Tomšů.

41:30
    Do posledního dějství vstoupili mnohem lépe hosté. Ti si vypracovali další dvě šance, ani jedna ale brankou neskočila.

40:32
    Jakub Kotala mohl završit svůj hattrick! Havířovský forward se dostal do sóla, na brankáře Cieslara vyzkoušel kličku do bekhendu! Brankář Třince mu v poslední chvíli sebral puk z hole!

40:01

40:00

39:59
    Ta ale skončila neúspěchem..

39:40
    Kotouč se dostal k Třineckým, ti rozjíždějí ještě jednu akci této dvacetiminutovky.

39:00
    Oceláři se v oslabení dokázali dostat do dvou příležitostí, obě ale skončily na brankáři Tomšů.

38:15
    Rozhodčí opět vylučují. Hostující Petr Školoud hákoval Marka Růžičku. Rozhodčí poslal na trestnou oba, Školouda za hákování, Růžičku za nafilmovaný pád.

38:08
    Hosté se rychle vrátili do pásma a dokázali ohrozit domácí branku. Na Cieslara střílel Kotala, domácí brankář jeho pokus zastavil.

37:44
    Havířovští se usadili před Cieslarem, domácí je ale nepustili je střele. Kotouče se dokázal zmocnit Běhal, který jen odpálil k brance hostů.

37:15
    Hosté dostávají příležitost k vyrovnání. Na trestnou lavici je poslán Adam Valíček, který hrál příliš vysokou holí.

36:05
    Oceláři jdou opět do vedení! Další akce v přesilovce už končí v síti! Od modré nahazoval Jiří Běhal! Dráhu letu puku lehce změnil FILIP OHERA, jeho zásah byl pro hostujícího brankáře nechytatelný! Asistence: Jiří Běhal.

35:41
    Třinečtí začali přesilovku vcelku dobře, podařilo se jim zatlačit hosty do defenzívy. Celému snažení Třince ale chyběla střela a hosté vyhodili puk.

34:52
    Na trestnou lavici je poslán Dominik Synek, který se provinil hákováním.

34:35
    Třinečtí se dokázali vrátit do tempa, z toho pramení faul Havířova.

33:40
    Havířovští stále přehrávají domácí. Z pravé strany střílel Bureš, kotouč letěl mimo branku.

32:40
    Hosté se pustili do útoku, branku Cieslara ale neohrozili.

30:57
    Oceláři srovnávají krok! Překvapivý pas za obranu poslal Matěj Mičulka! Kotouč se dostal na hůl unikajícího DAVIDA PASTRŇÁKA, který kličkou do bekhendu překonal brankáře Tomšů! Asistence: Matěj Mičulka.

30:22
    To Adam Kofroň střílel přesněji. Puk ale letěl jen do středu branky, tam stál připravený brankář Tomšů.

29:20
    Ondřej Kovařčík se proháčkoval skrz střední třetinu a vystřelil. Kotouč letěl těsně mimo tři tyče. Po doráže se ještě natahoval Pěnčík, puk ale skončil na holích Havířova.

28:40
    Třinečtí se pokusili o překvapivý přechod středního pásma, zradila je však nepřesnost v přihrávce. Hosté se následně dostali do šance, která končí zákrokem brankáře Cieslara.

27:31
    Kotouč v pásmu hostů. Ti se snaží jej vyvézt do střední třetiny, domácí jim v tom dobře brání. Na povedenou akci čekáme od začátku druhé třetiny.

26:48
    Akce Pastrňáka skončila stejně rychle, jako začala. Hosté jej odzbrojili na modré čáře.

24:30
    Do hry obou celků se vloudily nepřesnosti. Ani jednomu ze soupeřů se nedaří přechod do útočné třetiny.

23:20
    Oceláři se dostali do přečíslení dvou na jednoho. To postrádalo rychlost, hosté se proto lehce dostali ke kotouči.

22:31
    Cieslarovu pozornost odzkoušel David Bureš. Ten vystřelil od hrazení, Cieslar vyrazil puk do ochranné sítě.

21:40
    Havířovští se dostali jen k modré čáře, kde je Oceláři odzbrojili. Třinečtí se vrhli do dalšího útoku, také ten ale neskončil přesnou střelou.

20:48
    Oceláři se dostali do pásma, tam se jim ale nepodařilo vystřelit. Hosté obracejí hru na druhou stranu.

20:01

20:00

19:58
    Krásná akce Davida Pastrňáka! Ten objel hostující branku a přihrál Davidu Ciencialovi! Ten měl chvilku času před brankou, nedokázal však protlačit puk do sítě!

19:00
    Poslední minuta první třetiny a Oceláři přepnuli na vyšší rychlostní stupeň. Třinečtí jsou usazeni v hostujícím pásmu, tam se jim ale nedaří vypracovat si střeleckou pozici.

17:40
    Hosté začínají dostávat domácí pod tlak, Oceláři pak vytvářejí nevynucené chyby. Po icingu Třince se hra stěhuje před Cieslara.

16:22
    Havířov právě vstřelil branku!
    Hosté totálně otáčejí vývoj první třetiny! Daniel Graca našel hůl připraveného FILIPA MALÍKA, jenž z první trefil místo pod horní tyčí a využil přesilovku! Asistence: Jakub Kotala,

15:37
    Hosté se čím dál tím víc dostávají do tempa. Oceláři jim přestávají stíhat, musí proto faulovat. Na trestnou lavici je poslán Jiří Běhal, který hrál příliš vysokou holí.

15:08
    A máme srovnáno! Do překvapivé střelecké pozice se propracoval JAKUB KOTALA! Ten si nejprve pohrál se třemi obránci Třince, aby poté kolem nohou jednoho z nich prostřelil brankáře Cieslara! Asistence: Filip Ryška.

14:18
    Oceláři opět zatlačili hosty do jejich třetiny, všechny pokusy Třince ale znova zastavil brankář Havířova.

12:41
    Oceláři opět útočí, hosty znova zachraňuje brankář Tomšů! Ten si tentokráte musel poradit s pokusy Pavla Malyjurka.

11:33
    A hosté se nakonec dostávají na dostřel Ocelářům! V závaru před Cieslarem se nejlépe orientoval navrátilec z trestné lavice, JAKUB KOTALA, který dotlačil puk za ležícího brankáře Třince! Asistence: Jan Křibík.

11:25
    Přesilovka třineckých je u konce. Kotouče se zmocnili hosté a vydali se do útoku...

10:53
    Obrovské štěstí na straně Havířova! Před brankovištěm operovali David Pastrňák a Adam Valíček! Oba se dostali do ideální pozice, oba ztroskotali na brankáři Tomšů.

10:21
    Do výhodné střelecké pozice se propracoval Lukáš Kasala, ten ale přestřelil branku. Buly ve středním pásmu.

09:21
    Také domácí si vyzkouší přesilovou hru. Na trestnou lavici usedl Jakub Kotala, který oslabí svůj tým na dvě minuty.

07:38
    Oceláři převzali iniciativu hry a zatlačili hosty do obrany. Na branku Havířova postupně stříleli Jaroš, Valíček a David Cienciala, ani jeden ale nepřekonal brankáře Tomšů.

06:26
    Domácí jsou kompletní, hosté se k dalším ohrožení třinecké branky nedostali.

05:50
    Oceláři se zmocnili puku a vydali se na útočný výlet. Akci vedl Kofroň, ten se ale vystavil do ofsajdu.

04:59
    Hosté se rozestavili v pásmu a zatlačili na pilu. Výsledkem byly pokusy Ryšky a Gracy, oba ale zneškodnil brankář Cieslar.

04:18
    Hosté si svou aktivitou vynutili první přesilovou hru. Na trestnou lavici je poslán Martin Samek, který se provinil nedovoleným bráněním.

03:39
    Skvělé zákroky brankáře Tomšů! Ten musel čelit dvěma pokusům Davida Pastrňáka a ještě jedné dorážce Davida Ciencialy. Všechny tři pokusy ale hostující gólman zastavil!

03:08
    Na začátku čtvrté minuty jsme mohli pozorovat první střelecký pokus Havířova. Ten ale končí v chráničích brankáře Cieslara.

01:55
    Oceláři se přeci jen dostali k zakončení a je z toho druhá branka v havířovské síti! Kotouč putoval zpoza branky k PETRU HEIDEROVI, který prostřelil brankáře Tomšů mezi betony! Asistence: Filip Ohera, Martin Samek.

01:22
    Domácí jsou velmi aktivní. Oceláři drží hosty v jejich pásmu, k ohrožení branky se ale zatím nedostávají.

00:27
    To je úvod jako hrom! Domácí se hned z první akce dokázali brankově prosadit! Puk se dostal na modrou, kde stál JIŘÍ BĚHAL! Ten zápěstím nahodil puk na branku a ten zapadl do sítě! Asistence: Lukáš Kasala.

00:01

Hezké čtvrteční odpoledne z třinecké Werk arény! V dnešním utkání 13. kola extraligy staršího dorostu se proti sobě postaví celky z Třince a Havířova!

HC Oceláři Třinec: Cieslar (Motyka) - Mičulka, Valíček, Cienciala A., Jonáš, Kalus, Běhal, Foltýn - Cienciala D., Růžička, Kovařčík, Samek, Kasala, Pěnčík, Kofroň, Rataj, Heider, Ohera, Pastrňák, Jaroš, Malyjurek

AZ Havířov: Tomšů (Šimeček) - Potočný, Bureš, Weisser, Staš, Flamík, Ryška, Graca, Koóš - Kotala, Matěj, Klečka, Synek, Sonnek, Stanislav, Kasperlík, Malík, Křibík, Kozaczka, Vyčesaný, Školoud

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 1. Běhal (Kasala), 2. Heider (Ohera, Samek), 31. Pastrňák (Mičulka), 37. Ohera (Běhal), 48. Rataj (Malyjurek) - 12. Kotala (Křibík), 16. Kotala (Ryška), 17. Malík (Graca)