Motor ČB – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Zlín – Slavia 0:3 (kon.) | Pardubice – Kladno 3:2 (kon.)

Liberec právě vstřelil branku!
    Bílí Tygři zasazují svému soupeři při vlastním oslabení rozhodující úder! Domácí kapitán PETR NEDVĚD zrychlil ve středním pásmu a řítil se sám na Vojtka. Ten se po střele soupeře natahoval marně, Liberec vítězí po prodloužení 2:1. Bez asistence.

60:05
    S Hamerlíkem to nevypadá vůbec dobře, do brány musí náhradní brankář Vojtek.

60:05
    Urban dostává za svůj faul trest ve hře. Třinec čeká pětiminutová přesilovka.

60:05
    Ihned po vhazování vystartovali Liberečtí kupředu. Urban srazil hostujícího brankáře k zemi. Třinecký gólman zůstává otřesený na ledové ploše, přivoláni jsou lékaři.

60:01

Šedesát minut vítěze nepřineslo, za tři minuty bude duel pokračovat prodloužením.

60:00

59:54
    Puk na domácí střídačce, šest vteřin před třetí sirénou se vhazuje v neutrální třetině.

59:16
    Po delší době se hra přesunula také k Hamerlíkovi, Bulířova střela z dálky byla zblokovaná.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí části. Květoňův pas před malým okamžikem skončil ve tváři spoluhráče Hrni, který otřesen odjíždí na střídačku.

56:58
    Třinec má více ze hry, hosté chtějí rozhodnout ještě v základní hrací době. Pokus Rufera odráží Pinc.

55:20
    Ve stejném čase dostává Milan Bartovič desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Zřejmě za protesty.

55:20
    Vošvrda chytá, Bonk přiklouzal před branku a snažil se prosadit střelou nad lapačku. Liberecký gólman si jeho zakončení pohlídal.

55:20
    Na samostatný nájezd jde do brány Tomáš Vošvrda!

55:20
    Nájezd! Derner zahákoval unikajícího Bonka a sudí nařizují trestné střílení.

55:14
    Po souboji s Bortňákem zůstal na ledové ploše otřesený Zíb. Sudí po krátké poradě nechávají celou situaci bez povšimnutí.

54:48
    Kotouč po souboji ve středním pásmu vyskočil do hlediště, hra je přerušena.

54:01
    V akci znovu Erik Hrňa, Třinec po vyrovnávací brance soupeře ožil. Hostující útočník nyní z pravého kruhu v nadějné šanci trefil jen Pincovy betony.

53:33
    Hrňa nezastihl spoluhráčův pas, následuje zakázané uvolnění.

52:15
    Severočeši vyrovnávají v přesilové hře! Bartovič poslal zprava kotouč na levý kruh, kde jeho přihrávku zpracoval LUKÁŠ KREJČÍK a prostřelil přesouvajícího se brankáře. Asistence: Milan Bartovič, Petr Nedvěd - 2:2.

51:51
    Tygry brzdí v útočném přechodu ofsajd.

51:21
    Peterek si odsedí dvouminutový trest za hákování.

51:13
    Maroszovu přihrávku na spoluhráče blokuje liberecká obrana, Tygři vzápětí otočili hru a hosté se provinili nedovoleným způsobem. Bude se vylučovat.

50:32
    Zakázané uvolnění třineckého výběru, hra se stěhuje před brankáře Hamerlíka.

49:09
    Oba týmy již hrají v plném počtu, následuje komerční přestávka.

48:27
    Další šance Bílých Tygrů, tentokrát měl vyrovnávací trefu na své holi kapitán Nedvěd. Ujížděl sám na brankáře, ale po kličce třineckou klec minul.

47:18
    Tomáš Urban v dobré příležitosti nedokázal vyrovnat! Po pasu od zadáka Haye stál chvilku sám před Hamerlíkem, ale z první soupeřovu bránu minul.

46:38
    Bartovič si počínal v brankovišti příliš důrazně, sekl brankáře Hamerlíka a dostává dvě minuty.

46:00
    Dnešní utkání sleduje v Tipsport areně 3 967 diváků.

45:29
    Ostřížek dostává dvě minuty + osobní desetiminutový trest za zásah do oblasti hlavy a krku.

44:43
    Mičulka se vydal na útočný výlet, připsal si střelecký pokus z pravého kruhu. Pinc ovšem zasahovat nemusel.

44:27
    Cartelli míchá s pukem za vlastní klecí a vyčkává, až jeho spoluhráči dostřídají.

42:38
    Bartovič uháněl s Klimentou kupředu, ale oba hokejisté nadějně rozvíjející útok do zdárného konce nedotáhli.

41:45
    Bílí Tygři hrají v plném počtu.

40:42
    Slezané stále hrají přesilovku, ale zatím se jím nedaří usadit před brankářem Pincem.

40:01

V prostřední dvacetiminutovce postrádal zápas potřebný náboj. Několik šancí měly oba týmy, ale dalšího zásahu se diváci nedočkali. Rozhodne poslední dějství.

40:00

39:58
    Holub vyhazuje, druhá část končí.

39:35
    Závěr druhé třetiny pálil hostům. Peterek střílel do boční sítě, nedovoleně si o chvilku později počínal Čakajík. Dostává dvě minuty za hákování.

38:23
    Oceláři mohli přidat třetí zásah. Květoň hledal v přečíslení volného Bonka, k němu se ale kotouč nedostal. Nakonec zakončoval prvně jmenovaný, Pinc vleže zasahuje.

37:56
    Liberci se v početní převaze příliš nedařilo, Třinečtí jsou v plném počtu.

37:08
    Po sérii kostrbatých přihrávek v útočné třetině se dostal ke kotouči Vak, svižnou ranou ale soupeřovu klec minul.

35:56
    Adamský pyká za hákování, sledujeme další početní převahu.

35:47
    Marosz pálil z kruhu, Pinc musel zasahovat. Ve stejném čase se vrací na led vyloučený Kica.

34:59
    Liberečtí se vzápětí osvobozují.

34:29
    Zíb si několikrát vyměnil kotouč s Bonkem, nakonec pálil druhý jmenovaný. Střela byla zblokovaná mimo domácí branku.

33:47
    V přesile si zahrají také Oceláři, Kica je potrestán dvě minutami za sekání.

33:14
    Třinec v pěti, duel nyní trošku postrádá tempo.

32:38
    Aktivní Trončinský si znovu hledal prostor na střelu o modré čáry, tentokrát se přes bránícího protivníka neprosadil.

31:43
    Richter zůstává otřesený v rohu kluziště, hra je přerušená. Domácí zadák míří s bolestivým výrazem ve tváři na třineckou střídačku.

31:14
    Polanský vyhodil kotouč za mantinel a dostává dvě minuty - početní výhoda pro Liberec.

29:28
    Rufer prolétl mezi libereckými zadáky a prověřil Pince střelou z kruhu. Liberecký brankář zmenšil soupeři úhel a puk zastavil ve výstroji.

28:50
    Mičulkův průnik zbrzdili domácí již ve středním pásmu, nicméně Třinec vzápětí útočné pásmo přeci jen vybojoval.

28:18
    Oceláři hrají plném počtu.

27:58
    Následný zámek liberecké pětice vyústil v najděnou střelou Trončinského, jenž si sjel na spoluhráčovu přihrávku mezi kruhy. Ale Hamerlíka neprostřelil.

26:48
    Domácí se vinou vlastní nepřesnosti vyhnali z pásma, další útok zahajují až z vlastní třetiny.

26:18
    Znovu se vylučuje, Lojek si odsedí dvě minuty za držení.

24:40
    Třinečtí v přesilové hře zatlačili svého soka. Zíbovu střelu zneškodnil Pinc, o chvilku později pálil neúspěšně z mezikruží také Josef Hrabal.

24:22
    Oceláři v pěti, začíná jejich zkrácená přesilovka.

23:46
    Martin Lojek napřáhl na modré čáře, ale svým pokusem rozduněl pouze mantinel za brankou Pince.

23:24
    Počet sil na ledě se vyrovná, Dušek pyká za podražení.

22:55
    Tygři se drží v útočném pásmu. Klimentovi nejprve nesedla střela z kruhu, vzápětí Hamerlík po pokusu Bartoviče přerušil hru.

22:16
    Orsava sedí na trestné lavici, když zahákoval protivníka. Přesilovka pro Liberec.

22:06
    Bárta se dostal ke střele od mantinelu, Hamerlík odrazil kotouč svoji maskou. Další liberecký útok brzdí ofsajd - buly ve středním pásmu.

21:12
    Tygři v plném počtu.

21:06
    Lojek rozehrává až od své branky.

20:26
    Třinečtí dohrávají početní převahu z předcházejícího dějství, ovšem nebojácný únik při oslabení předvedl Bartovič. Dostal se ke střele zprava, Hamerlí kryje.

20:01

V úvodní dvacetiminutovce se diváci v Tipsport areně rozhodně nenudili. Domácí byli aktivnější, ale Třinec vytěžil z minima příležitostí dvě gólové trefy. Vošvrda si sotva sáhl na kotouč a po čtyřech minutách ho již dvakrát spatřil za svými zády. Mezi tři tyče přiklouzal náhradní brankář Pinc. Bílí Tygři poté snížili zásluhou Klimenty, jenž se prosadil v šesté minutě.

20:00

19:56
    Derner posílá obloučkem kotouč až k Hamerlíkově bráně, v první periodě se již nic nestane.

19:12
    V závěru první části si hosté zahrají v přesile. Výtisk pyká za nedovolené bránění.

18:46
    Nyní se bojuje převážně ve středním pásmu, ani jednomu z týmu se nedaří založit útočnou akci.

17:30
    Třinec v pěti.

17:00
    Tygrům se přesilovka nedaří, nyní dokonce po nepřesné přihrávce zaslali kotouč na zakázané uvolnění.

16:06
    Oceláři se již podruhé osvobodili, domácí musí zahájit další útočnou akci až od vlastní branky.

15:30
    Peterek dostává dvě minuty, provinil se sekáním. Přesilovka pro Bílé Tygry.

15:11
    Prudký pas Lukáše Zíba ze středního pásma byl sražený na libereckou střídačku, hra je přerušena. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

13:40

13:28
    Severočeši se drželi v útočné třetině, ale sami se vzápětí o pásmo připravili.

12:47
    Domácí tým v plném počtu, začíná zkrácená liberecká přesilovka. Bílí Tygři jsou lepším týmem.

11:40
    Květoň vyloučen za podražení, počet sil na ledě se vyrovná.

11:03
    Domácí mohli vyrovnat v oslabení! Nedvědovu střelu tečoval před brankářem postavený Urban, kotouč propadl Hamerlíkovi mezi betony. Ale za brankovou čáru nedoputoval.

10:47
    Bárta dostává dvě minuty za hákování, Oceláři si zahrají v přesile.

10:48
    Z protiútoku prověřil Hamerlíkovu pozornost Krejčík, třinecký brankář zasáhl na výbornou betonem.

10:30
    Liberecký gólman nyní za vlastní brankou trošku podcenil rozehrávku, po jeho chybě se málem do šance dostal Pavlík. Domácí obrana ale nakonec ošemetnou situaci zvládla.

9:28
    Z Bartovičova průniku mohl těžit Nedvěd, ale z prostoru před brankovištěm poslal kotouč bekhendem jenom do brankářovy hrudi.

9:16
    Zrychlující se tempo hry přibrzdil liberecký icing, vhazovat se bude po pravici brankáře Pince.

8:53
    Do další šance se probíjel Urban, ale neuspěl. Vzápětí se zapotil také Pinc, k němuž si sjížděl nehlídaný Ostřížek.

7:46
    Nedvěd zkoušel štěstí ranou z levého kruhu. Třinecký gólman pokus libereckého kapitána vytěsnil krkolomným zákrokem, když zasahoval ramenem.

6:58
    Severočeši jsou aktivnější Derner znovu nahodil kotouč do útočného pásma. Hamerlík musí být stále v pozoru.

5:42
    Domácí snižují soupeřův náskok hned vzápětí. Trončinský napřáhl na modré čáře a jeho pokus tečoval za brankovou čáru TOMÁŠ KLIMENTA. Liberecký útočník puk svojí holí prapodivně postrčil, kotouč se totiž vznesl do výšin a zapadl za bezmocného brankáře. Asistence: Marek Trončinský - 1:2.

3:40
    Liberec střídá brankáře, Vošvrdu nahrazuje Marek Pinc.

3:40
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté vedou již o dvě branky a zhruba desítka třineckých příznivců může v hledišti znovu roztočit své šály! Ostrížek poslal kotouč zpoza branky před Vošvrdu, kde se svým důrazem prosadil JAKUB ORSAVA. Asistence: David Ostřížek, Lukáš Zíb - 0:2.

3:25
    Další zakázané uvolnění, zápas úvodních minutách příliš strhující boj nenabízí.

3:10
    Na druhé straně musel jít do rozkleku Hamerlík, nahození Kajínka z dálky jej však příliš neohrozilo.

1:40
    Zato Oceláři svoji první příležitost využívají a jdou do vedení. Orsava se natlačil zprava před libereckou branku, od betonů domácího brankáře se puk odrazil k ADAMU RUFEROVI, jenž z bezprostřední blízkosti dotlačil černou pryž za Vošvrdova záda. Asistence: Jakub Orsava - 0:1.

1:23
    Liberec mohl otevřít gólový účet dnešního klání! Ulrychův pokus od modré čáry vyrazil Hamerlík před sebe, u brankoviště stojící Kica dorážel do tyče.

1:16
    Urban se dral kupředu, jeho střelu zblokovala třinecká obrana do ochranné sítě.

0:43
    Icing také na druhé straně, buly u Hamerlíka.

0:19
    Bílí Tygři získali po úvodním vhazování kotouč, Bartovič se snažil vyslat kupředu spoluhráče, ale jeho pas skončil zakázaným uvolněním.

00:01

Po státní hymně bude duel zahájen.

Týmy jsou nastoupeny na ledové ploše. Domácích v modrých dresech, hosté v červenobílém.

Bílí Tygři Liberec: Vošvrda (Pinc) - Čakajík, Hay, Trončinský, Derner, Ulrych, Holub, Kajínek, Výtisk - Bárta, Dušek, Klimenta, T.Urban, Kica, Bartovič, Vantuch, Bulíř, Krejčík, Bortňák, Vak, Nedvěd.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Vojtek) - Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Pavlík, Roupec, Cartelli, Hrabal - Peterek, Bonk, Marosz, Polanský, Rufer, Mičulka, Orsava, Ostřížek, Květoň, Adamský, Hrňa, Havel.

Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Kajínek, Podrazil.

Oba celky se střetly také v pátek. V rámci čtrnáctého kola zajížděli Bílí Tygři do arény protivníka, kde získali tři body po těsném vítězství. Týmy se tak potkávají dvakrát v rozmezí pěti dnů.

Slezanům se na libereckém ledě daří, Oceláři si již třikrát za sebou odvezli z tygřího doupěte plný počet bodů. V letošní sezóně však zatím Liberečtí klopýtli před vlastním publikem pouze jednou, a to ve čtvrtém kole s Vítkovicemi.

Severočeši mají na svém kontě dvacet sedm bodů a okupují čtvrtou příčku v tabulce. Třinec zatím ukořistil o čtyři body méně a je šestý.

Krásný úterní podvečer z města pod Ještědem! V Tipsport aréně je dnes na programu dohrávka prvního extraligového kola, v němž Bílí Tygři změří síly s třineckými Oceláři.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 6. Klimenta (Trončinský), 53. Krejčík (Bartovič, Nedvěd), 61. Nedvěd - 2. Rufer (Orsava), 4. Orsava (Ostřížek, Zíb)

Bílí Tygři Liberec: Vošvrda (od 4.Pinc) - Čakajík, Hay, Trončinský, Derner, Ulrych, Holub, Kajínek, Výtisk - Bárta, Dušek, Klimenta, T.Urban, Kica, Bartovič, Vantuch, Bulíř, Krejčík, Bortňák, Vak, Nedvěd.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (od 61.Vojtek) - Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Pavlík, Roupec, Cartelli, Hrabal - Peterek, Bonk, Marosz, Polanský, Rufer, Mičulka, Orsava, Ostřížek, Květoň, Adamský, Hrňa, Havel.