Poprad – Nitra 3:4 (po pr.) | Martin – Žilina 1:0 (kon.) | Banská Bystrica – Košice 2:4 (kon.)
Trenčín – Zvolen 3:2 (kon.) | HC Slovan – Skalica 1:2 (kon.)
HC Slovan Bratislava
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
HK Skalica
sk Úterý 25.10.2011, 18:00 • Slovnaft aréna Bratislava • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava:

HK 36 Skalica:

Hokejisti Zvolena prerušili v nedeľu na domácom ľade víťazné ťaženie Skalice, natiahne domáci Slovan víťaznú sériu alebo budú hokejisti Skalice proti?

Obe družstvá privedú na ľad ich kapitáni a hviezdy NHL, Miroslav Šatan domácich a Žigmund Pálffy hráčov Skalice.

Vzájomné zápasy dnešných aktérov: 95 zápasov, 59 víťazstiev, 11 remíz a 25 prehier z pohľadu domáceho Slovana, skóre 340:221.

V tomto ročníku Tipsport extraligy zvíťazili v septembri hokejisti Slovana na ľade Skalice 4:2.

Tesne pred zápasom sa slušne zapĺňajú tribúny Slovnaft arény, mená Šatan a Pálffy priťahujú slovenských divákov.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

2:24
    Slovan dal gól! Poza bránku sa výborne prešiel DÁVID SKOKAN, ktorý najskôr prihral Lipianskému, ten posunul cez Preisingera späť a DÁVID SKOKAN zasunul puk pomedzi betóny brankára hostí. Asistencie: Ján Lipiansky, Miroslav Preisinger.

4:55
    Skokan spoza bránky na voľného Lipianského, ktorý triafa brankára.

5:26
    Od úvodných sekúnd zápasu vidíme vysoké tempo na oboch stranách, ktoré nasvedčuje, že budeme svedkami kvalitného duelu.

6:33
    Spoza bránky sa pokúšal zasunúť Martin Bakoš, brankár hostí kryje.

7:24
    Strela Švarného od modrej končí v lapačke Lakosila.

8:54
    Vyrúbalík tvrdou strelou od modrej preveril Konráda.

10:04
    Bulík od kruhov náprahom strieľa do náručia gólmana hostí.

11:10
    Hráči Slovana zamkli na čas hostí v obrannom pásme, no bez gólového efektu. Domáci predvádzajú výborný hokej, aktivitou hosťom moc nedovoľujú, pomer striel do priestoru bránky 7:2.

11:52
    V útoku troch na jedného Bohunický nenašiel prihrávkou Bulíka.

12:31
    Strela Višňovského od kruhu končí tesne vedľa.

14:19
    Kutálek prešiel sám cez takmer celé klzisko, obišiel bránku, no nedokázal zasunúť puk do prázdnej bránky.

16:26
    Dávid Skokan nastrelil pravú žrď Lakosilovej bránky, obrana hostí situáciu v následnej skrumáži vyriešila.

19:16
    Strela Višňovského spoza kruhov opäť v lapačke Konráda.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Po úvodnom góle domácich hrali hostia chvíľu pasívne, prenechali aktivitu domácim, aby sa v polovici prvej tretiny opäť vrátili do tempa, miestami zatlačili domácich, dobre kombinovali, no bez gólového efektu. Prvá tretina sa hrala vo vysokom tempe, skončila pomerom striel 10:9 a môžme sa spolu s divákmi tešiť na druhú tretinu.

Ďalšia tretina začne približne o 18:49.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:48
    Vylúčenie domácich po chybnej rozohrávke v strednom pásme, dve minúty Peter Frühauf za seknutie.

21:40
    Hosťom sa podarilo usadiť v útočnom pásme.

23:33
    Hokejisti Skalice ešte viac zvýšili tempo a aktivitu a na ľade jasne dominujú, uvidíme vyrovnávajúci gól?

25:21
    Hokejisti Skalice nahadzujú puky na Konráda, ten bez problémov tieto strely-polostrely kryje.

26:15
    Balej ideálne prihral Bakošovi, ten prestrelil odkrytú bránku.

26:57
    Šátek v brejku dvoch na jedného neprihral voľnému Klejnovi, vystrelil do pozorne chytajúceho Konráda. Stav sa nemení.

27:33
    V obrannej tretine faul hostí, faul lakťom, dve minúty pre Jaborníka.

28:19
    Jozef Balej sa namiesto strely rozhodol pre sťahovačku a blafák, bez úspechu.

28:40
    Slovan v kolotoči v útoku.

29:33
    Hostia v plnom počte.

29:44
    Traja hosťujúci hráči pred Konrádom bez gólového efektu.

32:00
    V skrumáži pomohol Konrádovi Peter Frühauf.

32:55
    Šáteková strela spoza kruhov opäť len do Konráda.

33:54
    Pálffy našiel voľného Školiaka, jeho strela od stredu od kruhov končí opäť u Konráda.

34:30
    Akcia domácich končí prerušením hry pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

34:53
    Po tvrdej zrážke s Preisingerom odchádza Kloz otrasený na striedačku.

36:16
    Kutálkovi sa puk pred streľbou zošmykol z hokejky, následne Švárny strieľa z protiútoku strelou od kruhu len do pozorného Lakosila.

36:16
    Kukumberg a Šátek, obaja dve minúty za hrubosť.

37:27
    Výbornú strelu Višňovského Konrád betónom vyrazil.

37:49
    Hruškova strela bez úspechu, Konrád pozorný.

38:16
    Oba tímy v plnom počte.

38:23
    Dve minúty pre Jaborníka za podrazenie.

38:57
    Hostia sa oslobodili vyhodením z obranného pásma.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V druhej tretine sme videli zvýšenú aktivitu hráčov hostí, ktorá však neskončila vytúženým gólom. Domáci začali aktívne kombinovať až po presilovej hre, no taktiež bez gólového efektu. Dobrému hokeju dnes v Bratislave chýbajú len góly, gólmani sú naďalej veľmi pozorní, aktivitu hokejistov Skalice potvrdzuje aj pomer striel v tejto tretine, keď prestrieľali domácich 16:7. Uvidíme, čo vymyslia tréneri oboch mužstiev počas prestávky a čo nám predvedú hráči v záverečnej časti hry.

Ďalšia tretina začne približne o 19:44.

Domáci nastúpia do tretej tretiny s jedným hráčom v poli naviac, 23 sekúnd bude pokračovať ich presilová hra.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:23

41:02
    Školiakova strela spoza kruhu končí v lapačke Konráda.

41:57
    Bulík ideálne uvoľnil Šatana, ktorého strela končí na Lakosilovej hrudi.

44:07
    Dnešné stretnutie sleduje 5.705 divákov.

45:15
    Opäť pekná a tvrdá strela Kutálka od modrej bez efektu, Konrád chytá do náručia.

46:16
    Skalica dala gól! Žigmund Pálffy vystrelil delovku tesne vedľa, odrazený puk dorazil do bránky ONDŘEJ ŠMACH. Asistencie Žigmund Pálffy a René Školiak.

47:19
    Hostia po vstrelenom góle ožili, uvidíme ešte napínavý záver dnešného duelu.

49:14
    Strelu od modrej vyslal Kloz, odrazený puk od Konráda spoza kruhu Višňovský netrafil do odkrytej časti bránky.

51:02
    Hudec bol zasiahnutý hráčom hostí do tváre, reklamoval razantne svoje zranenie a rozhodca mu udelil dvojitý osobný trest 10 minút, ktorý sa automaticky mení na trest do konca zápasu.

51:58
    Bulíkova strela spoza kruhu končí v lapačke Lakosila. Vidíme čoraz viac osobných zákrokov na oboch stranách. Rozhodcovia púšťajú tvrdšiu hru.

53:02
    Hra naberá na tempe, šance na oboch stranách, Bakošovu Lakosil zneškodnil.

54:44
    Skalica dala gól! Domáci tlačili, nevyužili dve šance, aby hostia z následného brejku potiahli puk až za Konrádovu bránku, do voľného priestrou nabil Višňovskému Lušňák. TIBOR VIŠŇOVSKÝ vsietil. Asistencia Patrik Lušňák.

56:29
    Hokejisti Skalice aj za stavu 2:1 hrajú stále aktívny hokej, domáci pod miernym tlakom.

57:03
    Sám pred brankárom z dvoch metrov Šátek nedal, iba do Konrádových betónov.

58:46
    Domácim sa nedarí založiť útok a dostať hostí pod tlak.

59:17
    Ďatelinka nahodil puk na Lakosila, skúsia domáci hru bez brankára?

59:17
    Oddychový čas domácích.

59:17
    Konrád na striedačke, budeme svedkami power-play.

59:20
    Šatan po buly tesne vedľa.

60:00

Domáci nastúpili do tretej tretiny aktívne, no hokejisti Skalice prejavili väčšiu vôľu po víťazstve a prerušili víťaznú sériu Slovana. Za aktívnu hru si odvážajú Pálffyovci do Skalice všetky tri body. (20:25:19)

Vladimír Korduliak

Branky a nahrávky: 3. Skokan (Lipiansky, Preisinger) - 47. Šmach (Pálffy, Školiak), 55. Višňovský (Lušňák)

HC Slovan Bratislava: Konrád - Bohunický, Dobroň, Švarný, Jass, Ďatelinka, Frühauf, Lichanec - Hudec, Kukumberg, Šatan - Preisinger, Lipiansky, Skokan - Bakoš, Bulík, Balej - Cíger, Janík, Buc
    HK Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Kloz, Jankovič, Jaborník, Gula, Magušin, Bučka - Pálffy, Školiak, Hruška - Lušňák, Holovič, Višnovský - Kutálek, Klejna, Šátek- Štepán, Mikúš, Jurík

Rozhodčí: Martin Gašparík, Tomáš Bundil, Lukáš Kacej

Diváci: 5.705