Poprad – Nitra 3:4 (po pr.) | Martin – Žilina 1:0 (kon.) | Banská Bystrica – Košice 2:4 (kon.)
Trenčín – Zvolen 3:2 (kon.) | HC Slovan – Skalica 1:2 (kon.)
HK VITAR Martin
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
MsHK Žilina
sk Úterý 25.10.2011, 17:00 • Martinské hokejové centrum. • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Príjemné jesenné popoludnie, vítame Vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu MHC Mountfield vs. MsHK Žilina.

Dnes uvidíme stretnutie tímov z nižších poschodí tabuľky. V domácom tíme MHC atmosféra vrie, hráči dnes podali hromadnú výzvu na doplatenie výplat, inak hrozia hromadnou výpoveďou. Podľa dostupných informácií majú naposledy vyplatené necelé júnové výplaty. Tréner Ladislav Spišiak už pred 2 týždňami požiadal o uvoľnenie z funkcie z existenčných problémov, nebolo mu však vyhovené.

Naopak, hostia zo Žiliny sa začínajú preberať, po katastrofálnom začiatku sezóny a výmene trénera sa celkový herný prejav zlepšil a dostavili sa i zaujímavé výsledky.

Domácim dnes budú chýbať zranení hráči Rúfus, Galamboš a Matejka, hosťom Krčula, Ďurkech a Drevenák.

Zápas sa začne približne o 22 minút.

Úvodné zostavy:

MHC Mountfield (Martin): Šimko (Volentier) - Kozák, Hriňa - Výborný, Zukal - Drgoň, Brcko - Tupý, Ižvolt - Kriška, Markovič, Važan - Škoda, Murček, Sobota - Šišovský, Zeliska, Vartovník - Macejka, Themár, Škumát

MšHK Žilina: M. Laco (Johanes) – Devečka, Kudělka – Staňo, Dlouhý – Bokroš, Houdek – Niník, Linet – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Hreus, Sýkora - Nemec, Troliga, Smotrila – Kubiš, Mikhailov, Stupka. Kapitán – Hreus, asistenti – Devečka, Dlouhý.

Rozhodca: Lokšík – Mi. Novák, Brath .

00:01
    Stretnutie práve začalo.

01:36
    Začiatok zápasu sa nesie v réžii hostí, ktorí začali aktívne, Šimko už musel zasahovať, i keď situácia nebezpečná nebola.

03:35
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Peter Sivák za držanie hokejky.

04:01
    Vo vlastnom oslabení našiel Devečka na červenej čiare osamoteného Hreusa, ten vošiel do pásma MHC a ohrozil Šimkovu bránu tvrdým projektilom. Šimko však bol úspešný.

05:35
    Hostia v plnom počte.

06:06
    Martin dal gól!
    Žilinskí obrancovia si po skončení presilovky nedali pozor, pred Lacovou bránkou ostal osamotený ZELÍSKA, prihrávkou ho našiel Vartovník a je to 1:0 pre MHC. Asistencie : Vartovník, Šišovský.

07:45
    Druhý martinský útok dostal hostí pod tlak, nič však z neho nevyťažil.

08:31
    Devečka hľadal prihrávkou na útočnú modrú Petra Siváka, tomu však puk ušiel.

09:04
    Prvý útok hostí sa dostal do tlaku, Dlouhý vystrelil od modrej, strela však skončila na chráničoch domáceho obrancu. I keby to bol gól, nič by sa nedialo, hlavný rozhodca totiž odpískal postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

10:18
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Richard Smotrila za podrazenie.

10:41
    Vylúčenie na oboch stranách, po 2 minúty dostali Richard Huna a Martin Výborný za údery.

10:41
    Trošku sa nám atmosféra vyostrila, Martin Výborný atakoval brankára Mareka Laca, čo sa nepáčilo najmä o hlavu nižšiemu Richardovi Hunovi.

12:18
    Hostia so štyrmi hráčmi. Domáci si v presilovke žiadnu zásadnejšiu šancu nevytvorili.

12:41
    Oba tímy s plným počtom hráčov.

14:10
    Hra sa prelieva zo strany na stranu. Chýbajú však zmysluplnejšie akcie.

14:34
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Konstantin Michajlov za sekanie.

15:37
    Domáci tlačia v presilovej hre čo to dá, Zukal skúsil bombu od modrej, Laca v hosťovskej bránke však neprekonal.

16:34

16:45
    Hráčom MHC Mountfield dnes presilovky zatiaľ nejdú. Mali by zvýšiť početnosť streľby.

18:00
    Necelé 2 minúty do konca prvej tretiny.

19:17
    Michal Hreus sa spomedzi kruhov dostal ku strele, Šimko však bolo pozorný.

20:00
    Prvá tretina skončila.

V prvej tretine sme videli aktívny hokej, no málo gólových šancí či gólov. Druhá tretina začne približne o 14 minút.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:44
    Tomáš Sýkora sa už-už prebíjal do úniku pred Šimka. V poslednej chvíli ho však vynikajúco zastavil domáci obranca.

03:31
    Stále vidíme nemastný-neslaný hokej, akoby nechuť z oboch strán. Zo strany domácich je to vcelku pochopiteľné, veď kto by v dnešnej dobe pracoval zadarmo.

23:41
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva David Kudělka za hákovanie.

25:30
    Domáci zavreli hostí do pásma, nič však z tlaku nevyťažili. Kto nestrieľa, nemôže dať gól.

25:31

26:41
    Vlci zo Žiliny sa dostali do tlaku, Richard Huna testoval z ľavého kruhu pozornosť Šimka. Ten však preukázal svoje reflexy.

27:44
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Tomáš Staňo za napadnutie.

27:44
    Do obrovskej šance sa dostal domáci Vladimír Škoda, k zemi ho však zrazil Tomáš Staňo a tak poputoval na trestnú lavicu.

28:11
    Hráči MHC si počas presilovky vytvorili tlak, opäť to však bol tlak jalový,

29:44

30:00
    Po prvej polovici stretnutia je stav 1:0 pre MHC Mountfield.

31:12
    Žilinčania opäť vsádzajú na aktívny pressing, rozohrávku domácich sa snažil pokaziť Mikhailov.

33:00
    U hostí stále nebadať zvýšenie aktivity. Možno sa spoliehajú na obrat v tretej tretine, podobne ako v domácom zápase s HC Košice.

35:55
    Hokej je dnes naozaj len bojovný, v posledných minútach sa nič zaujímavé nedeje. Aj tých pár verných divákov sa musí dnes na zimnom štadióne v Martine nudiť.

38:00
    Do konca druhej tretiny ostávajú dve minúty.

38:15
    Richard Huna hľadal prihrávkou z modrej čiary do ľavého kruhu brata Roba Hunu, ten sa v rozhodujúcej chvíli pošmykol.

39:11
    Žilinčania sa dostali do prečíslenia 3 na 2, Jakub Drábek však namiesto prihrávky na lepšie postaveného Tomáša Sýkoru volil strelu, a domáci gólman Šimko si dal pozor.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Z hokeja v druhej tretine doslova boleli oči, dúfajme, že tretia tretina bude kvalitnejšia. Začne približne o 14 minút.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:15
    Obrovskú šancu spálil hneď na začiatku tretej tretiny Róbert Huna. Z pravej strany šliapol na plyn, obehol domáceho obrancu, ale Mareka Šimka v domácej bráne neprekonal. Obranca MHC si teraz musel pripadať ako osobný vlak vedľa Pendolina :-).

42:50
    Rišo Huna zaviezol puk do útočnej tretiny, v ľavom kruhu urobil efektnú otočku, prihral nabiehajúcemu Devečkovi, ten však strelou zápästím Šimka ani len nevystrašil.

44:30
    Z domácich hráčov je dnes jasne najlepší kapitán Jaroslav Markovič. Drie, ťahá akcie, snaží sa niečo vymyslieť. Kiežby si z neho viacerí brali príklad.

47:50
    Zúfalé výkony oboch tímov. Viac sa k tomu skutočne nedá povedať. Bez nápadu, bez akcií, bez streľby.

50:01
    Hostia len čakajú, čo sa bude diať... Žiadna chuť, žiadna snaha, proste naozaj nič.

52:30
    Domáci sa snažia ubrániť výsledok za každú cenu, aktuálne vyhadzujú puk do zakázaného uvoľnenia.

55:00
    Do konca tretej tretiny ostáva necelých 5 minút.

56:40
    Domáci hráči napádajú hostí už pri rozohrávke tromi hráčmi.

57:00
    Obrovskú šancu spálili domáči hráči!!! Krásna kombinácia, opäť však chýbalo finálne zakončenie.

58:40
    Milan Jančuška si berie oddychový čas.

60:00

V tretej tretine sa nič dôležité nestalo, domáci utrpeli víťazstvo, ale vzhľadom na ich finančné trampoty je i tak ich výkon sympatický. Hostia domácich hráčov evidentne podcenili.

Hráčom MHC Mountfield gratulujeme k trom vytúženým bodom, hosťom želáme šťastnú cestu domov, a Vám, vážení diváci ďakujeme za sledovanie dnešného zápasu a prajeme príjemný zvyšok večera. (19:02:06)

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 7. Zelíska (Vartovník, Šišovský)

HK VITAR Martin: Šimko (Volentier) - Kozák, Hriňa - Výborný, Zukal - Drgoň, Brcko - Tupý, Ižvolt - Kriška, Markovič, Važan - Škoda, Murček, Sobota - Šišovský, Zeliska, Vartovník - Macejka, Themár, Škumát
    MsHK Žilina: M. Laco (Johanes) – Devečka, Kudělka – Staňo, Dlouhý – Bokroš, Houdek – Niník, Linet – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Hreus, Sýkora - Nemec, Troliga, Smotrila – Kubiš, Mikhailov, Stupka. Kapitán – Hreus, asistenti – Devečka, Dlouhý.

Rozhodčí: Lokšík – Mi. Novák, Brath