Senica – Bardejov 3:7 (kon.) | Michalovce – Detva 0:1 (kon.) | Trebišov – Lipt. Mikuláš 3:2 (kon.)
Spišská N. Ves – Trnava 3:2 (kon.) | Topoľčany – Prešov 4:2 (kon.) | Púchov – Piešťany 0:5 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
HK Gladiators Trnava
sk Úterý 25.10.2011, 17:00 • Spišská Nová Ves • 1. liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Chovan – Vartovník, Kimer, L. Novák, Priechodský, Novajovský, Krempaský, F. Novák, Džerenga, Gurčík, Lemešani, Hamrák, Prokop, Klinga, Gonda, Bajc, Kropáč, Borovský, Opatovský, Ordzovenský, Majeský.

HK Gladiators Trnava: Pék – Šimka, Schneider, Reho, Grman, Horský, Schmidt, Mertel, Bohunický, Hančiak, Poláček, Čunderlik, Barčák, Krajčík, Čavrk, Gráčik, Hano.

Rozhodca: .

O 5. minút začne stretnutie v tabuľke tretej Spišskej Novej Vsi proti siedmej Trnave. Súperi sa dobre poznajú, nakoľko v piatok odohrali majstrovský zápas v Trnave. Novovešťania na ľade súpera zvíťazili 2:1, keď všetky góly padli v prvej tretine. Domáci hokejisti po týždni hrajú doma a majú čo robiť, aby odčinili zahanbujúci výkon spred týždňa proti Prešovu, kedy ratovali výsledok v posledných sekundách a nakoniec zvíťazili v predĺžení.

Ako prví vykorčuľovali na ľad hostia, čaká sa na domácich.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

0:43
    Po pár sekundách prvé vylúčenie hostí, príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

1:37
    Domáci sa snažia usadiť v obrannom pásme súpera, ale nedarí sa im to.

2:05
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Presilovka využitá. Matej HAMRÁK poľahky prekonal brankára hostí strelou pomedzi betóny. Asistencia: Peter Ordzovenský.

5:42
    Výborná akcia dvojice Ordzovenský - Juraj PROKOP, posledne menovaný strieľal druhý gól do prázdnej brány. Asistencia: Peter Ordzovenský.

7:30
    Spišiaci hrajú ako vymenení. Pozorne v obrane a často sa snažia o útoky. Na hernej pohode im pridali oba góly, zvlášť ten druhý gól bol ukážkový.

07:30
    Domáci opäť majú výhodu presilovky. Vylúčený hráč hostí Krajčík.

9:07
    Majeský strieľa tretí gól, ktorý však hlavný rozhodca neuznal, nakoľko bolo predtým pískané.

09:30
    Hostia v plnom počte.

10:36
    Výborný zákrok brankára hostí po tvrdej strele Novajovského od modrej čiary.

12:19
    Majeského tvrdá strela skončila len na žrdi trnavskej brány.

14:11
    S chuťou hrajúci Hamrák chcel opäť zasunúť puk pomedzi betóny brankára hostí, ale tentoraz mu jeho pokus nevyšiel.

14:35
    Trnavčania po prvý raz sa usadili pred Chovanovou bránou, ale ten zatiaľ nemal veľa práce.

15:48
    Trnavčania sa dostávali do dobrej šance, ale vo finálnej fáze to príliš prekombinovali.

16:20
    Delovka Opatkovského skončila len na ľavom betóne Péka.

16:35
    Znova vylúčenie na strane hostí za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Trest si odsedí Barčák.

17:30
    Borovského tvrdá strela opäť len do betónov brankára Trnavy.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Prvá tretina bola z domácej strany veľmi dobrá. Spišiaci hrali pozorne v obrane a ich najväčšia sila bola v útoku. Výborne hrá obranca Ordzovenský, ktorý asistoval pri oboch góloch a jeho prihrávky najprv na Hamráka a potom na Prokopa „mali oči“.

O 17:45 začne druhá tretina kvalitného stretnutia, v ktorom Spišiaci majú hernú prevahu. Svedčí o tom aj pomer striel na bránu 13:4.

20:01
    Začala druhá tretina.

21:05
    Druhú tretinu začali lepšie Trnavčania. Usadili sa v domácom obrannom pásme, ale vážnejšiu šancu si nevypracovali.

21:07
    Na ľade leží zranený Priechodský, za pomoci spoluhráčov sa dvíha z ľadu a pomaly odchádza na striedačku. Vylučovať sa nebude.

21:43
    Hostia opäť v útoku, Hančiakova strela k žrdi našla pozorného Chovana.

23:18
    Prvý vážnejší útok domácich v druhej tretine skončil gólom, ktorého autorom bol Martin OPATOVSKÝ. Asistencie: Hamrák a Gurčík.

26:24
    Výborná individuálna akcia Majeského, ktorý sa pohral s celou obranou hostí, chýbalo už len gólové zakončenie.

27:14
    Delovka Novajovského od modrej čiary smerovala len do brankára Trnavy.

27:24
    Postupne sa rozchytáva aj domáci gólman Chovan. Trnavčania častejšie strieľajú, no strelách chýba lepšie razancia a presnosť.

30:00
    Po polovici stretnutia vedie Spišská Nová Ves zaslúžene rozdielom troch gólov. Hostia však v druhej tretine vyrovnali hru, ale domáci sú v obrannej činností veľmi pozorní. Spoľahlivo chytá brankár Chovan.

31:58
    Chovan v záplave striel Trnavčanov, proti strele Horského vytiahol skvelú lapačku, ktorej publikum búrlivo zatlieskalo.

33:04
    Opäť výborný Chovan s prispením obrany vyriešil veľkú príležitosť trnavských útočníkov.

34:01
    Prokop po parádnej kombinácii celého útoku v dobrej pozícii prestrelil.

34:26
    Domáci pritlačili, usadili sa v útočnom pásme, ale po štvrtý raz sa im nedarí skórovať.

36:02
    Do dobrej pozície pred brankárom hostí sa dostal kapitán Kropáč, ale v rozhodujúcom momente mu puk ušiel.

38:40
    Opäť rýchly protiútok hostí, ktorý neskončil gólom. Krajčík neprepasíroval puk medzi Chovanové betóny.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Tretia tretina začne o 18.30 hod.

Ani druhá tretina nezaostala za tou prvou. Herne sa prebudili aj hostia, ktorí mali niekoľko sľubných príležitostí po rýchlych protiútokoch. Spišiaci pozorne bránia a v útoku číhajú na svoju gólovú šancu. Ujala sa len jedna po presnom zásahu Opatovského. Na rozdiel od zápasu s Prešovom tentoraz vidíme veľmi dobrý zápas.

40:01
    Začala tretia tretina.

43:53
    Prokop v gólovej pozícii mieril len do brankára.

43:58
    Hostia hrajú presilovku, na trestnej lavici sedí Opatovský za sekanie.

45:01
    Trnavčanom sa v presilovke nedarí, domáca obrana ich do vážnejšej situácie nepustila.

45:58
    Domáci v plnom počte.

45:58
    Presilovka hostí nevyužitá, na druhe strane Hamrák mieril do žrde.

46:02
    Žrďka zazvonila aj za Chovanovým chrbátom, následne Chovan zlikvidoval Krajčíkovú strelu.

48:09
    Do dobrej šance sa dostával Kropáč, ale prihrávka bola príliš prudká.

49:20
    Hostia budú hrať presilovku. Vylúčený domáci hráč Novajovský.

49:22
    Ďalšie vylúčenie na domácej strane, Bajc na trestnej lavici.

49:49
    Presilovka Trnavy piatich proti trom. Chovan po tvrdej strele od modrej čiary pozorný.

50:39
    Trnava dala gól!
    Hostia využívajú početnú prevahu. Tibor SCHNEIDER tvrdou strelou zaznamenal prvý gól Trnavy. Asistencie: Čunderlík a Barčák.

52:35
    Lemešani sa ocitol v dobrej pozícii, ale mieril len do brankára.

52:57
    Ďalšie vylúčenie domáceho hráča. Džerenga na trestnej lavici za podrazenie.

53:15
    Hostia cítia šancu na strelenie kontaktného gólu, ale znova pozorná domáca obrana odoláva.

54:01
    Trnava využíva ďalšiu presilovku. Ľahký puk doťukol do brány Stanislav BARčáK. Asistencie: Mertel, Schneider.

56:30
    Kropáč spomedzi kruhov trafil len masku brankára hostí.

56:51
    Po druhom góle hostia ešte viac ožili. V posledných minútach to bude veľká dráma.

58:00
    Rozháraná hra z oboch strán. Hostia sa snažila dostať do útočného pásma, Spišiaci pozorne bránia.

58:40
    Biliardová akcia trojice domácich útočníkov, gólom však neskončila.

60:00

Trnava pätnásť sekúnd pred koncom odvolala brankára, no znova zaúradovala domáca obrana, ktorá hostí k ničomu vážnemu nepustia a Spišiaci si s prehľadom udržali tesné víťazstvo. (19:00:05)

Patrik Petruška

Branky a nahrávky: 3. Hamrák (Ordzovenský), 6. Prokop (Ordzovenský), 24. Opatovský (Hamrák, Gurčík) - 51. Schneider (Čunderlík, Barčák), 55. Barčák (Mertel, Schneider)

Rozhodčí: Kubuš Stanislav - Gajan, Bednár