Liberec – Sparta 5:4 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 1:6 (kon.) | Třinec – Motor ČB 3:6 (kon.)
Slavia – Mladá Boleslav 0:2 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 3:2 (kon.) | Pardubice – K. Vary 3:4 (po s.n.)
po s.n.
HC Dynamo Pardubice
3:4 (0:2, 0:1, 3:0 - 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 28.10.2011, 18:10 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

Hosté jakoby odměnu za povedené dvě třetiny získavají druhý bod do tabulky, když tým Pardubic výbornou třetí třetinou a brankou Starého šestnáct vteřin před koncem srovnal. V nájezdech rozhodl o dvou bodech pro Karlovy Vary Martin Zaťovič. To je pro dnešek již z ČEZ Areny opravdu vše, ve středu přijede do Pardubic tým PSG Zlín. (21:00:22)

65:00
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! MARTIN ZAŤOVIČ poslal svůj nájezd neomylně mezi chrániči Růžičky v brance domácích a zajišťuje tak hostům bod navíc.

1:2 - Je rozhodnuto! Martin Zaťovič přiliš nevymýšlel a poslal prudkou ranou puk přesně mezi výstroj brankáře Růžičky.

1:1 - Jako dalši jel Bartek, ale jeho pokus zastavuje dobrý zákrok Salfického, který vyráží.

1:1 - Ani Skuhravý druhý gól nepřidává, když se pokusil o střelu, ale klec Růžičky netrefuje.

1:1 - Kousal už podruhé neuspěl, když před Salfickým zbrzdil a poté poslal puk těsně vedle branky Energie.

1:1 - Václav Skuhravý vyrovnává, když svoji ránu umístil přesně mezi chráníče Růžičky.

1:0 - Pořadí se mění a domácím to přináší první branku. Robert Kousal zkusil blafák do bekhendu a zakončuje na jedničku.

0:0 - Martin Bartek mohl rozhodnout, ale jeho ránu mezi betony hostující brankář zastavuje.

0:0 - Ani Lukáš Pech nedává, když jeho ránu zastavuje Růžička.

0:0 - Branku nedává ani Petr Koukal, kterému se odvážně pod nohy vrhl Salfický a uspěl.

0:0 - Marek Melenovský také nedává, když mu nevychází blafák do bekhendu.

0:0 - Ten zkoušel zakončit na vyrážečku, ale Salfický vyráží.

Na domácí straně pojede Jan Starý.

0:0 - Hostující hráč zkusil zakončit mezi betony, ale Růžička je dokázal včas secvaknout.

Jako první pojede na Růžičku v brance domácích Jan Košťál.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení nerozhodlo, a tak o vítězi rozhodnou nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:54
    Starého zakončení bekhendem zastavuje bek hostů.

64:32
    Gulaši se zkoušel zpoza branky ještě dostat do zakončení, ale v tom ho zastavuje Kolář I.

63:54
    Po nepřesnostech na obou stranách tu máme ofsajd, který hru dostane do středního pásma, kde se bude vhazovat.

63:23
    Hosté v útoku příliš do rizika nechodí a raději jen drží kotouče na svých hokejkách.

62:45
    Velký závar v brankovišti hostů zakončoval Píša, ale Salfický se v brance hostů překonává. Následný odražený puk odvrací snad na třetí pokus obrana Energie!

62:05
    Tečovaná rána Koláře II ze středního pásma končí těsně vedle pravé tyče hostů.

61:23
    Ránu Rohana od modré tečoval jeden z domácích beků nad branku Martina Růžičky.

60:44
    Puk se po teči dostává do ochranné sítě nad brankou Energie. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

60:18
    Pardubice v útočném pásmu i nadále hrozí. Ránu Koláře II však Salfický chytá do lapačky.

60:01

Vynikající třetina domácího celku, který se s vervou pustil do Energie hned o prvních třetin třetí dvacetiminutovky končí toužebným vyrovnáním, které zařídil šestnáct vteřin před koncem Starý. Ani dobře chytající Salfický nezabránil tomu, že uvidíme prodlouženou.

60:00

59:44
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Místní specialita, která domácím v posledních vteřinách zajístí body do extraligové tabulky je znovu v akci! Bartkovo nahození se po odrazech dostalo na hůl neobsazeného JANA STARÉHO, který zasouvá do odkryté klece! Asistence: Jan Kolář I a Martin Bartek.

59:21
    Zákrok večera předvedl Salfický vyrážečkou proti ráně, kterou vyslal Píša.

58:57
    Sičák pouští puk do středního pásma, ale ránu Kumstáta stačil zastavit.

58:50
    Píša pálí nad! Následný jeho pokus číslo dvě je tečovaný poslán do ochranné sítě nad brankou.

58:24
    Pardubická branka již je prázdná!

58:08
    Růžička zatím zůstává v brance, vhazuje se po pravici hostujícího brankáře.

58:08
    Oddechový čas pro domácí.

58:08
    Velká šance pro domácí. Pardubice si totiž zahrají přesilovou hru, když dvě minuty dostává za podražení dostává Rastislav Dej.

58:01
    Puk ve středním pásmu, předešlou akci Koukal nezakončil přesně.

57:45
    Karlovy Vary se dostávají z obranného pásma.

57:34
    Po vhazování pálil útočník Kolář I, jenže jeho tečovaný pokus jde vysoko nad. Vhazuje se znovu před Salfickým.

57:30
    Po závaru před brankou hostí se bude vhazovat po pravici Salfického. Kousal puk před hostující brankářem nedokázal dobře zakončit.

56:35
    Akci hostů v útočném pásmu zakončil nepříjemnou střelou pro Růžičku Michal Mikeska. Ale pokus hostujícího útočníka nakonec končí těsně vedle.

56:14
    Další práce pro Salfického. Rána Kočího však bezpečně končí v lapačce brankáře hostů.

55:23
    Po nahrávce od pravého mantinelu byl ve slušné pozici Jan Starý. Zakončení domácího útočníka však končí na výborném pravém betonu Dušana Salfického.

54:56
    Starý ve středním pásmu přišel o puk, ale hosté v početní nevýhodě ve středním pásmu do útoku nejdou.

54:40
    Na druhé straně chytá i Růžička brejk hostí, který zakončoval jeden z útočníků Energie.

54:16
    Následně zakončuje na Salfického Píša, ale hostující brankář je připraven.

53:55
    Ten se nakonec dostává z útočného pásma Pardubic.

53:32
    Boj o puk za brankou hostí svádí Rákos s Mockem.

52:46
    Po ofsajdu domácích následuje komerční přestávka

52:07
    Branka platí, máme zaděláno na pořádné drama! Kousal od mantinelu projel před Salfického, kde jeho ránu ještě hostující brankář vyrazil, ale na závar, v kterém puk do odkryté klece dotlačil JAN BUCHTELE již nestačil. Bez asistence.

52:07
    Kousal využil volného prostoru a dostal se z rohu před Salfického. Bekhendem zakončil do betonů hostujícího brankáře, od kterých se puk dostal do vzduchu. Padající projektil se poté dostal do branky, ale sudí si jde pro jistotu zavolat s videorozhodčím.

51:07
    Nepovedené přesilovka Energie je u konce.

50:55
    Hostující pobyt v útočném pásmu ukončuje vyhozením jeden z domácích zadáků.

49:45
    Sim se v oslabení dostával zpoza branky do zakončení.To vyrazil Salfický před sebe, kde číhal Jan Buchtele, jenže domácí mladík svoji ránu poslal těsně vedle.

49:07
    V poskytnuté výhodě se středem obrany domácích dostal do zakončení Dej, ale lapačka Růžičky jeho slušnou ránu zastavuje. Hosté si přesto zahrají přesilovou hru, když dvě minuty dostává za krosček Jan Starý.

48:37
    Pardubickým se teď nepovedlo založit útok a je z toho zakázané uvolnění.

47:47
    Domácí tým jde razantně za druhou brankou, když dvakrát zakončoval po pěkných akcích Corey Elkins. Poprvé v brejku dva na jednoho ještě netrefil branku, ale při druhé možnosti zakončoval lépe, jenže parádní zákrok Dušana Salfického betonem jeho gólovou radost kazí.

47:07
    Velký závar před Salfickým, kdy se do zakončení zkoušel prokopat Tomáš Nosek s Bartkem, ale ani jeden nakonec hostujícího brankáře nehrozil.

46:29
    Karlovy Vary již hrají v plném počtu.

46:11
    Rohanovo nahození Růžička betonem vyráží mimo svoji klec.

46:03
    Zakázané uvolnění domácích dostává hru před Růžičku. Už se ale hraje přesilová hra pouze 5/4.

45:34
    Výborný Salfický zasahuje proti bombě, kterou vyslal Píša.

45:12
    Sičák však nezastavuje skákavou nahrávku zpoza branky od Koláře I a puk je ve středním pásmu.

44:46
    Kombinace domácích na jeden dotek skončil na hlavě Starého, ale Pardubice stále drží pásmo.

44:29
    Téměř minutu a půl dlouhá přesilová hra pěti proti třem začne po vhazování v útočném pásmu Pardubic po pravici Dušana Salfického.

44:29
    Situace se pro domácí ještě zlepší, protože dvě minuty z ahru vysokou holí vidí David Nosek.

44:00
    Velká šance domácích! Nahození Drtiny končí na pravé tyči hostující branky. Následný marný pokus o doražení kotouče se domácím nepovedl, ale přesto si zahrají přesilovou hru. Dvě minuty dostává za hákování Travis Gawryletz.

43:49
    Zakázané uvolnění hostů dostává hru před Salfického, kde se bude následně vhazovat.

43:13
    Benák chtěl podpořit útok, ale ztratil puk a hosté šli do brejku dva na jednoho. Pech si však puk ideálně nezpracoval a navíc jeho nahrávku na Kumstáta zachránil domácí bek.

42:24
    Tým trenérů Hynka a Lubiny razantně pookřál a žene se za další brankou. Salfický však zasahuje na jedničku.

41:11
    Domácí využívají přesilovou hru a snižují na 1:3. Po pěkné kombinaci přesilovkové formace netrefil branku Benák, ale puk se šťastně odrazil od zadního mantinelu přesně na hůl ROBERTA KOUSALA, který nabídku volné klece zužitkoval a skóruje. Asistence: Václav Benák.

40:37
    Koukal nestačil dorazit ránu Starého a hosté vyhazují.

40:16
    Starého pokus v pokračující přesilové hře Salfický s trochou štěstí vyráží na zadní mantinel.

40:01

Zajímavý úvod druhé třetiny domácí tým v branku nepřetavil, a tak přišel třetí trest z hokejky Kumstáta, který využil po nahrávce Pecha přesilovou hru. Salfický v brance hostů sice měl v této třetině napočítáno osmnáct úspěšných zákroků, ale povětšinou šlo o rány z velké vzdálenosti, se kterými si v klidu poradil. Do třetí třetiny tak půjdou Karlovy Vary s výhodou tří branek. Ta začne zhruba v 19:57.

40:00

39:59
    Rána Sičáka na Salfického neprošla, následně z toho je ofsajd domácích.

39:28
    Přesilovka pro domácí tým. Dvě minuty dostává za hrubost František Skladaný.

39:06
    Sičák se dostal do útočného pásma, kde však nezakončil. Puk se přesto dostal na hůl Buchteleho, jenže ten z otočky branku Energie netrefuje.

38:22
    Kousalův průjezd do útočného pásma je zastaven pro ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

38:10
    Zakázané uvolnění hostů dostává hru před Salfického, kde se bude vhazovat.

37:13
    Táhlou ránu Kočího znovu likviduje Salfický. Pokus domácí beka sice zvláštně vyrazil lapačkou, ale žádný ze spoluhráčů Václava Kočího brankáře Energie neatakoval.

36:32
    Po vhazování v útočné třetině pálil bleskově Bartek, ale jeho pokus, který mířil mezi betony brankář hostů vyráží.

36:03
    Jonathan Sim v šanci trefuje pouze dobře postaveného Dušana Salfického.

35:31
    Zajímavé momenty na obou stranách! Nejprve před Salfickým netrefil puk v ideální pozici Kolář I a na druhé straně si Kumstát krásně zpracoval těžkou přihrávku a v úniku zakončil svůj blafák pouze do pravého betonu Martina Růžičky!

34:41
    Kolář I po vhazování zkusil okamžitě překvapit Salfického prudkou ranou, ale hostující brankář lapačkou chytá.

34:30
    Drtina našel rozjetého Kousala, ale ten je zastaven rozhodčím - ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

33:35
    Bartek posunul k levému mantinelu, kde sjížděl a následně pálil Tomáš Nosek, ale na připraveného Salfického nevyzrál.

33:17
    Po ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.

32:37
    V posledních akcích se hraje převážně ve středním pásmu, kde se bojuje o puk. Šancí je pomálu.

31:27
    Zakázané uvolnění hostů dostává hru před Salfického, kde se následně vhazuje.

30:59
    Až v závěru přesilovky se před brankou dral Dej, ale Růžička odražený puk stačil přikrýt pod svoji lapačku.

30:35
    Hosté v útočném pásmu, ale do zakončení se příliš nehrnou.

29:31
    Již se hrálo 4/5 když se do zakončení dostal útočník Kolář I, jenže jeho pokus zastavuje helma Salfického, od které se puk odráží do rohu.

28:54
    Domácím ujížděl jeden z hostující forvardů do zakončení a Benák musel faulovat. Zadák Pardubic dostává dvě minuty za hákování.

28:08
    V oslabení ujížděla dvojice Bartek - Elkins. Zakončení na sebe vzal prvně jmenovaný, ale jeho pokus zpoza obránce končí na rychlém betonu Salfického, který jím vyráží touš mimo.

27:01
    Další střelecký pokus v pokračující přesilovce hostí Růžička se štěstím ukrývá mezi betony.

26:23
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! A hosté již vedou o tři branky, když využívají přesilovou hru. Puk se dostal na hůl Pecha, který si ho zpracoval a našel před brankou volného PETRA KUMSTÁTA, který před odkrytou klecí nezaváhal a skóruje. Asistence: Lukáš Pech a Jan Košťál.

25:30
    Kombinaci hostů zakončoval na vrcholu přesilovkové pyramidy David Nosek. Ránu hostujícího zadák však Růžička vyráží mimo.

25:05
    Aleš Píša dostává dvě plus dvě minuty za hru vysokou holí.

24:59
    Kolář I pěkně prošel do útočného pásma, kde však ztratil puk a mohlo být zle nedobře pro domácí. Skladaný prošel před Růžičku, ale ten ho nadvakrát vychytává.

24:42
    Přesilovka pro Energii. Dvě minuty dostává za hákování Daniel Rákos.

24:01
    Sičák se krásně uvolnil v obranném pásma a před na Bartka. Jeho pokus však na Salfického neprošel.

23:16
    Velká šance domácích! Petr Koukal ujížděl sám na Salfického, ale neuspěl. Jeho blafák končí na výborném levém betonu hostujícího brankáře!

22:20
    Z levého křídla ujížděl hostům Radil, který místo očekávané nahrávky pálil, ale proti byla připravená lapačka Salfického.

21:38
    Bartek v šanci před Salfickým pálí pouze do pozorného brankáře Energie!

21:03
    Výborný obranný zákrok Tomáš Noska, který v pádu odpaluje puk z hokejky Zaťoviče, který se už řítil sám na Růžičky!

20:37
    Na druhé straně se dostal do útočného pásma Elkins, který následně i vypálil, jenže vysoko nad.

20:21
    A mohlo to být už o tři branky! Pech našel nikým neatakovaného zadáka Energie Davida Noska, který však v blafáku ztroskotal na pravém betonu Martina Růžičky!

20:01

Hosté šli do vedení po krásné teči Skuhravého, ale očekávaný tlak domácích po této brance nepřišel. Salfický je zatím v brance Energie jistý, a když se v 15. minutě trefil i Dej, hosté zatím vedou v ČEZ Areně po dvaceti minutách o dvě branky. Druhá třetina začne asi v 19:00.

20:00

19:58

19:53
    Kolářova I nepřesnost našla Kumstáta, který projel až do útočného pásma, kde přistrčil na Pecha, ale jeho pokus Růžička chytá do výstroje.

19:26
    A opět, tentokrát vyhání Pardubice z útočného pásma Skladaný.

19:02
    Domácím se stále nedaří nastěhovat se před Salfického a hosté znovu vyhazují.

18:28
    Koukalovu nahrávku o mantinel Starý nezachytil, a tak mu puk utíká do středního pásma.

17:58
    Jan Kolář I se od levého mantinelu krásně protáhl hostující obranou a šel do zakočení. V něm i přes faul zakončil, ale Salfický vyráží. Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hákování dostává Michal Gulaši.

17:50
    Na druhé straně si připravená lapačka Dušana Salfického s přehledem došla pro ránu Caseyho Borera od modré.

17:10
    Hostům se teď nepovedla akce, ale puk je stále v jejich útočném pásmu.

16:17
    Skuhravý zpoza obránce zakončoval na branku domácích, ale pokus se mu příliš nepovedl. Končí vedle branky Růžičky, který nemusel zasahovat.

15:32
    Nebojácný Tomáš Nosek se prodral z rohu kluziště před Salfického, ale svoji ránu do branky nedostal.

15:03
    S chutí se do rány od modré čáry pustil zadák Gulaši, ale jeho tvrdý projektil zastavuje levý beton domácího brankáře.

14:13
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Hosté utíkají na rozdíl dvou branek. Melenovský nahrál z rohu puk na osamoceného RASTISLAVA DEJE, který sám před Růžičkou nezaváhal a přesnou ranou k tyči dává na 2:0 z pohledu hostí. Asistence: Marek Melenovský.

13:28

13:04
    Totožná situace jako před první brankou málem vedla znovu ke gólovému momentu. Střelu Gawryletze výborně tečoval Skuhravý, ale tentokrát jeho pokus končí těsně vedle pravé tyče domácí branky!

12:34
    Tlak hostů v útočném pásmu ukončuje Kočí, který vyhazuje puk do útočného pásma Pardubic.

11:42
    Gulaši odvážně zpracovával puk na prsa a ten mu ujel. Domácí šli rázem do brejku, ale Koukalova rána byla příliš pomalá, a tak si s ní Salfický poradil.

11:28
    Přesilovka pro Karlovy Vary. Dvě minuty dostává Marek Drtina za podražení.

10:51
    Zucker dostal hodně prostoru v útočné třetině a málem zvýšil na rozdíl dvou branek. Hostující útočník však sám před Růžičkou nezakončil ideálně a pálí pouze do jeho výstroje.

10:24
    Melenovský zpoza branky hledal spoluhráče, ale puk pouze projel před brankovištěm.

09:35
    A ten zakončil nejprve Bartek a po něm i tečovanou ranou Sičák. Pro Dušana Salfického však nebylo problémem tuto ránu zlikvidovat.

09:15
    Domácí zpoza branky rozjíždějí útok...

08:03
    Dej si v útočném pásmu udělal prostor, prošel přes Drtinu a slušně vypálil. Domácí brankář snad koncem své hole vyráží mimo!

07:51
    Borerova rána od modré donutila Salfického k zákroku betonem, po kterém se puk odrazil na hráče Pardubic, ale ten už neuspěl.

07:11
    Hosté hrají v plném počtu.

06:25
    Bartek rozjížděl útočnou akci, ale skončil už na útočné modré, kde jej hosté zastavují a následně vyhazují.

05:48
    Starého pokus z levého kruhu Salfický v pohodě vyráží mimo.

05:31
    Kolář I nepřesně rozehrál v útočném pásmu a hosté vyhazují.

05:11
    Přesilovka pro domácí tým. Dvě minuty za podražení dostává Pavel Kuběna.

04:21
    Další ohrožení domácí branky, když se druhá formace hostů dostala do pásma, ale rána v pádu v podání Zaťovče jde mimo.

03:25
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Hosté jdou do vedení, když okamžitě po vhazování vypálil Gawryletz, a jeho pokus od modré výborně tečuje za záda Růžičky střelec VÁCLAV SKUHRAVÝ. Asistence: Travis Gawryletz.

03:19
    Nepřesnost domácích znamená první zakázané uvolnění utkání. Hru to stěhuje do útočného pásma Energie.

03:09
    Ofsajd hostů dostává hru do středního pásma, kde se následně vhazuje.

02:56
    Koukal našel rozjetého Píšu, jehož bombu Salfický kryje. Vhazovat se bude po levici hostujícího brankáře.

02:15
    Na druhé straně se pěkně po levé straně prosmíkl útočník Kolář I, který si zasekl puk do středu a vypálil. Jeho rána jen těsně netrefil klec hostů.

02:02
    Hosté už delší časový úsek v útočném pásmu, ale zatím Růžička zasahovat vážněji nemusel.

01:34
    Po vhazování v útočné třetině se před domácí branku dral Zucker, ale v posledním možném okamžiku o touš přišel. Zrovna se hostující forvard pokoušel o střelu, ale dobrý zákrok Drtiny ho o puk připravil.

01:22
    Skladaného nahození do brankoviště Růžička bez problémů vyráží do rohu kluziště.

01:05
    Bartka zastavil čistě Mocek a znemožnil tak domácimu střelci ohrozit branku Energie.

00:35
    Úvodní pokus ohrozit Salfického se domácím nepovedl, ale puk mají na svých hokejkách.

00:01

Oba celky již jsou na ledové ploše, a tak již za malý okamžik utkání 16.kola začne.

Kapitán domácích Petr Koukal před zápasem podepíše tzv. Chartu fair play, která v deseti bodech shrnuje správné chování hokejistů na ledě i mimo něj. Jde o pokračování loňského projektu partnera soutěže České pojišťovny, do něhož se zapojili všichni extraligoví kapitáni a také 16 tisíc fanoušků. Kompletní informace o projektu na www.fairhokej.cz.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Koutský) – Píša, Kolář II, Sičák, Kočí, Benák, Boser, Drtina – Kolář I, Koukal, Starý – T. Nosek, Elkins, Bartek – Sim, Nahodil, Rákos – Kousal, Radil, Buchtele

Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina

HC Energie Karlovy Vary: Salfický (Závorka) – Gulaši, D. Nosek, Rohan, Bombic, Mocek, Gawryletz, Gründling, Přindiš – Košťál, Pech, Kumstát – Mikeska, Skuhravý, Zaťovič – Skladaný, Melenovský, Dej – Kuběna, Kupec, Zucker

Trenéři: Václav Baďouček, Martin Pešout a Pavel Kněžický

Rozhodčí: Minář, Trombík - Barvíř, Blümel.

Vítejte v ČEZ Areně!
    Již déle než tři roky čeká HC ČSOB Pojišťovna Pardubice na výhru na domácím kluzišti nad jejím dnešním soupeřem, tedy HC Energie Karlovy Vary. Hosté, kteří jsou na třinácté pozici přijíždějí potvrdit progres z minulých kol, kdy se jim podařilo porazit v domovské KV Areně Vervu Litvínov i Slavii Praha shodně 6:2. Pardubice od začátku října drží zajímavou sérii, kdy po prohraném utkání vždy celek trenérů Hynka a Lubiny zvítězí. V úterý se to povedlo v duelu proti Kladnu, kdy branka Vladimíra Sičáka devět vteřin před koncem znamenala výhru 3:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 42. Kousal (Benák), 53. Buchtele, 60. Starý (Kolář I, Bartek) - 4. Skuhravý (Gawryletz), 15. Dej (Melenovský), 27. Kumstát (Pech, Košťál), 65. Zaťovič

HC Dynamo Pardubice: Růžička (Koutský) – Píša, Kolář II, Sičák, Kočí, Benák, Boser, Drtina – Kolář I, Koukal, Starý – T. Nosek, Elkins, Bartek – Sim, Nahodil, Rákos – Kousal, Radil, Buchtele

Rozhodčí: Minář, Trombík - Barvíř, Blümel