Martin – Poprad 3:1 (kon.) | Žilina – Nitra 6:2 (kon.) | Banská Bystrica – Skalica 4:2 (kon.)
Košice – Trenčín 3:1 (kon.)
HK VITAR Martin
3:1 (2:0, 0:1,1:0)
HK Poprad
sk Pátek 04.11.2011, 17:00 • Martinské hokejové centrum • Tipos Extraliga (SR)

60:00
    Koniec zápasu. (18:53:10)

59:58
    Dve sekundy do konca zápasu. Martin vyhral vdaka väčšej bojovnosti a menšiemu počtu individuálnych chýb. Poprad doplatil na svoju ľahkovážnost v obrane.

59:19
    Poprad má problem čo i len dostať sa do útočného pásma. Martin už oslavuje spolu s divákmi.

58:30
    Martinčania už vrhli všetky zvyšky síl do bránenia, navyše sa môžu spoľahnúť na bezchybne chytajúceho Mareka Šimka, ktorý predvádza obdivuhodne kľudne zákroky.

Domáci v plnom počte.

57:39
    Poprad sa nadýchol k poslednému útoku, niečo cez 2. minúty do konca. Martin bráni vynikajúco a obetavo.

56:39
    Domáci fanúšikovia sú spokojní, ich mužstvo nepotrebuje moc útočiť.

56:10
    Obuch v dobrej príležitosti nastrelil žrdku, Poprad mal veľké šťastie.

55:41
    MHC Martin má možnosť presilovky 4:3, ktorá je veľmi výhodná.

55:21
    Hostia nevymysleli nič, naopak domáci využili svoje technické znalosti a udržali dlhú dobu puk na svojich hokejkách.

53:49
    Poprad má možnosť na zníženie v presilovej hre, v tej však nezačali vôbec dobre.

53:20
    Hostia hrajú minútovú presilovku, pretože Kriška dostal 5. minútový trest, Kmiť, 4. minútový, pretože zrejme Martin Kriška zhodil rukavice, za čo je automatický trest do konca stretnutia.

53:10
    Martin Kriška a Jaroslav Kmiť sa pustili do seba, jasne navrch mal domáci Kriška, ktorý zložil Kmiťa aj na ľad. Domáci vyhrávajú 3:1, pästiarsky súboj vyhral domáci hráč, môžu byť vôbec diváci nespokojní?

52:48
    Poprad dopláca v dnešnom zápase na individuálne chyby. Tri inkasované goly, tri výrazné hrubé chyby. Tréner Svozil asi nebude mať romantické reči v šatni po zápase.

51:41
    Martin dal gól!
    Tlak Martina mal víťaznú podobu. Vynikajúcu robotu prvej martinskej formácie dokončil efektným dôrazom FILIP MACEJKA. Asistencie: V. Skoda, J. Markovič.

51:40
    Galamboš takmer v golovom zakončení, Martin tlačí Poprad.

50:38
    Poprad sa nedokáže dostať do súvislého tlaku. Martinčania vynikajúco pokrývajú stredné pásmo.

49:39
    Martin takmer zaváhal, obrancovia si zavarili. Marek Šimko drží Martin nad vodou, nebyť jeho by Martinčania určite prehrávali.

48:00
    Bravúrne ruky Markoviča, ktorý dvakrát obišiel v útočnom pásme MHC obrancov hostí, zakončenie však nebolo tak presné ako jeho milimetrové kľučky.

46:38
    Martin začína využívať forčeking, teda dôsledné napádanie. Poprad nemal v tretej tretine vyloženú príležitosť na vsietenie vyrovnávajúceho gólu.

Jozef Čelestiak

Branky a nahrávky: 10. F. Macejka, 19. M. Výborný (M. Ižvolt, F. Macejka), 52. F. Macejka (J. Markovič, V. Skoda) - 37. Kraft (Hult, Takáč)

HK VITAR Martin: Šimko (Dzubina) - Zukal, Výborný - Kozák, Brcko - Matejka, Obuch - Perniš, Tupý - Markovič, Galamboš, Themár - Škoda, Murček, Šišovský - Kriška, Vartovník, Škumát - Macejka, Ižvolt, Sobota
    HK Poprad: Melicherčík (Fedor) - Novotný, Suchý - Fabian, Brejčák D- Šterbák, Malina - Kramár - Svitana, Škovira, Kuľha - Kroták, Vaic, Kmiť - Kraft, Hult, Takáč - Paločko, Homa, Achmetov

Rozhodčí: P. Grečko - Gajan, Gavalier, Mi. Findura.