ČZU – VŠE 2:8 (kon.) | UK Kings Prague – ČVUT 7:4 (kon.)
Česká zemědělská univerzita
2:8 (0:5, 0:3, 2:0)
Vysoká škola ekonomická
Středa 09.11.2011, 17:30Hokejová bitva

Máme za sebou první semifinálové utkání letošního ročníku studentské hokejové bitvy, které vyznělo lépe pro studenty VŠE, kteří porazili ČZU především zásluhou výborných dvou třetin 8:2. Za malý okamžik vám zprostředkujeme druhé semifinále mezi UK a ČVUT, které vám přinese Pavel Hrdina. Přeji příjemný zbytek dne! (20:01:33)

60:00

59:4
    Zápas se dohrává, VŠE slaví za podpory svých fanoušků postup do finále. ČZU se ale za výkon v dnešním souboji rozhodně nemusí stydět.

58:55
    Do úniku se hnal Nykl, čárový rozhodčí ho však zastavil z podezření pro ofsajd.

58:40
    Ekonomové již zaujali své strategické pozice v útočné třetině.

58:12
    Teď ale obraně Zemědělců unikal Žák a byl podražen, VŠE nejspíš dohraje toto utkání v početní převaze.

57:54
    V zajímavých šancích se v rychlém sledu objevili Šramota a Filip Svoboda, puk za brankáře ČZU ale nedostali.

56:54
    Tým České zemědělské univerzity právě vstřelil branku!
    ČZU zatím kraluje této třetině. Střílená přihrávka MICHALA SLANINY končí až za překvapeným brankářem Pachotským! ČZU koriguje už na 2:8!

56:30
    VŠE hraje ve čtyřech, ČZU branku Pachotského vůbec neohrozilo.

56:03
    ČZU se ale dnes v přesilovkách trápí, VŠE opět nepouští soupeře do svého obranného teritoria.

55:34
    Ekonomové zjevně při matematice nedávali pozor, protože teď poslali místo čtyř hokejistů do boje hned pět a ČZU bude hrát podruhé v zápase dvojnásobnou přesilovku.

55:29
    Na ledové ploše se teď objevila jediná žena tohoto utkání Kateřina Pipková, ale pas nedostala.

54:43
    V oslabení se ovšem do samostatného úniku vřítil Jedlička, vyzkoušel kličku a lá Robert Kysela, ale místečko ve výstroji brankáře ČZU nenašel. Krásný hokejový moment!

54:17
    Zajímavá možnost pro ČZU! Po chybě v obraně VŠE se do úniku 2 na 1 dostal Hybner se Sovíkem, druhý jmenovaný však vhodný okamžik ke střele prováhal. Zemědělci si tak alespoň zahrají přesilovou hru.

53:43
    Zápas se pomalu ale jistě chýlí ke svému konci, už nyní je jisté, že oproti původně plánovanému termínu bude posunut druhý semifinálový duel mezi UK a ČVUT.

52:58
    Zatímco se na ledě příliš podstatného neděje, oba tábory fanoušků se překřikují v tom, kdo vymyslí na adresu toho druhého štiplavější narážku.

52:02
    Fanatičtí fanoušci ČZU se hlasitě dožadují vstřelení druhé branky, jíž by jejich miláčci alespoň trochu zkorigovali momentální stav utkání.

50:55
    Mužstvo VŠE reaguje na první inkasovanou branku stažením brankáře Štěpánka, jehož nahrazuje Pachotský.

50:55
    Hala šílí! Rychlé přečíslení dva na nikoho zakončil po ideální přihrávce Slaniny do prázdné branky ALEŠ HYBNER! Asistence: Slanina.

50:37
    Další šanci pro ČZU vypěstoval Šnaidauf, tentokrát měl ale místo střely volit spíše nahrávku na lépe postaveného spoluhráče.

49:07
    Zemědělci ale v oslabení vystrkují růžky! Nejprve to bekhendem zkoušel Medřický, po něm byl blízko dosažení branky také Brych. Šance obou zlikvidoval pozorný Štěpánek.

48:25
    Ekonomové dostávají lákavou nabídku, po níž poptávali u rozhodčích už delší čas. Na trestnou lavici už odešel Šnaidauf.

47:31
    Už se ale opět hraje, z ostrého úhlu se zkoušel vyzrát na brankáře ČZU Javůrek, ten si ale nadvakrát poradil.

46:47
    Králové Majálesu nyní jezdí nájezdy na brankáře Štěpánka, který se postavil do branky bez hole. Oba střelci uspěli.

46:47
    Na led nyní vtrhl exhibicionista převlečen za krále Majálesu. Nervózní hokejisté ČZU už ho vyhánějí z ledové plochy.

46:30
    Bláha mohl z pravého křídla pelášit sám na branku, ale dlouhou přihrávku přes celou délku kluziště nezachytil.

45:34
    Opět v akci pozorný brankář Štěpánek, který tentokrát z mezikruží neprocedil mezi svými betony pokus Hybnera.

44:55
    Hluchou pasáž ve středním pásmu nakonec ukončil nebezpečný odraz puku od hole jednoho z hokejistů VŠE, který málem zasáhl zdejšího speakera.

44:02
    Snad vůbec poprvé v průběhu třetí třetiny se v útočném pásmu usadili i Ekonomové, žádnou šanci ke vstřelení deváté branky si však nevypracovali. Jsou však poháněni frenetickými fanoušci, kteří si mocně přejí desítku v síti ČZU.

43:03
    Pauli v další velké šanci Zemědělců v průběhu tohoto utkání, nicméně z mezikruží nezvolil ideální řešení při zakončení a puk napálil jen do Štěpánka.

42:17
    Přesilovka v podání ČZU je opět velmi kostrbatá, až nyní se do náznaku šance probojoval Hybner, ale na Štěpánka nevyzrál ani on.

41:16
    Medřický se probíjel skrz hustou ekonomickou síť a nakonec vybojoval faul. ČZU si zahraje přesilovou hru.

40:28
    Krňanský se pokusil rychle rozehrát, ale žádného ze spoluhráčů nenašel.

40:01

Máme za sebou čtyřicet minut hry, během nichž si sice Ekonomové vytvořili už osmibrankový náskok, každopádně je ale potřeba pochválit celek ČZU za velké odhodlání a bojovnost, s níž mocně usiluje o vstřelení branky. Na splnění tohoto sympatického cíle bude mít k dispozici ještě dvacet minut. Třetí třetina by měla začít v 19:23.

40:00

39:47
    Tým Vysoké školy ekonomické právě vstřelil branku!
    A nakonec jsem osmý puk v síti ČZU doopravdy přivolal" Rychlé přečíslení dva na jednoho zakončil dorážkou do prázdné branky MATĚJ KURZWEIL. Asistence: Martin Žák.

39:08
    Mezitím se rozeběhla poslední minuta druhé třetiny, oba celky již vyhlíží přestávku. Ekonomové se však svou aktivitou v útočném pásmu ještě snaží o dosažení osmé branky.

38:17
    Valášek uvolnil hezkou žabičkou do vyložené šance Nestrašila, ten ale v samostatném úniku ale nechal vyniknout pouze brankáře ČZU.

37:40
    No a je tu sedmý pozdrav studentů VŠE směrem k jejich kolegům z ČZU. Tentokrát se blýskl krásným průnikem zakončeným rychlým zasunutím puku zpoza branky PETR NYKL a Zemědělcům začíná velmi vážně hrozit "desítka"!

37:02
    Slavík vystřelil z levého křídla ostrou ránu, kterou však prostor mezi třemi tyčemi minul o pár decimetrů.

36:08
    Gól doslova zničehonic ubral Zemědělcům trochu vítr z plachet, jejich obrana musí čelit dalším atakům ze strany VŠE.

35:10
    A tak udeřilo na druhé straně. Hbitým přechodem do útoku překvapili Ekonomové soupeřovu obranu a PETR JAVŮREK zaznamenal již šestou branku utkání. Asistence: Zdeněk Sekera.

34:52
    S úspěchem se nesetkala ani individuální akce Medřického, po níž opět úřadoval brankář Štěpánek.

34:05
    ČZU se rozhodně nedá upřít snaha o dosažení alespoň jedné branky, když se však Zemědělci dostanou do šance, prováhají vhodný moment k zakončení nebo si vylámají zuby na Štěpánkovi.

33:28
    VŠE již hraje v plném počtu, rána Bláhy však cestu k brance nenašla.

32:42
    Láska nabral rychlost a nasprintoval až do útočného pásma, kde ale narazil na dosud nepřekonaného brankáře Štěpánka.

32:09
    VŠE se ale opět brání s velkým přehledem a soupeře nepouští ani do útočného pásma.

31:23
    Bláha teď doslova nabral na vidle jednoho z hráčů ČZU a za hákování už poslušně usedá na lavici hanby.

30:49
    Zemědělci přesto mocně usilují o dosažení čestného úspěchu, šanci obránce Svobody ale zmrazil vynikajícím zákrokem dnes stěžejní muž Ekonomů, brankář Štěpánek.

30:18
    Za pár okamžiků se na Štěpánka pokoušel vyzrál Diviš, ale minul. Další snahy ČZU již byly marné.

29:30
    O rychlé uvolnění přihrávkou z hloubi vlastního obranného pásma se pokoušel překvapit obranu Zemědělců autor dvou branek Jakl, ale jeho pas byl příliš dlouhý.

29:02
    Aktuálně se hra odvíjí převážně ve středním pásmu, jakoby týmy hrály ve druhé třetině jiný zápas.

28:20
    Po brankostroji v prvních dvaceti minutách zatím ve druhé části hry na gól čekáme, Ekonomové si zjevně dobře spočítali, že jim takový výsledek k postupu do březnového finále bohatě stačí.

27:50
    Sovík na pravém kruhu prověřil pozornost Štěpánka, na druhé straně po hezké samostatné akci těsně minul branku Javůrek.

27:18
    Slanina se pokoušel jako buldozer rozbít obranu Ekonomů, ti však jeho snahu přečetli a zanalyzovali i následný střelecký pokus, který odrazili do ochranné sítě.

26:41
    Nykl se pokoušel po pravém křídle přelstít defenzivní linii všudypřítomných Zemědělců, ale utopil se ve vlastních kličkách, jimiž se vystavil do ofsajdu.

25:59
    Čvančara zkoušel štěstí ostrým příklepem od modré čáry, gólman ČZU si však situaci svým pravým betonem pohlídal.

25:27
    Ekonomové se již vymanili z oslabení a v pěti bruslařích na ledě se opět pokoušejí o ohrožení branky soupeřů.

24:47
    Poněkolikáté během dnešního duelu byl ve velmi dobré šanci Medřický, z úhlu ale puk za Štěpánka nepropasíroval.

24:14
    Ekonomové už hrají ve čtyřech.

24:08
    Až teď se Zemědělci dostali do vyložené šance! Z boku najížděl na brankáře Štěpánka rychlý Diviš, svou kličku ale ke gólovému konci nedotáhl.

23:29
    VŠE se ale zatím brání s naprostým přehledem, opět poslalo puk přes všechny čáry, ČZU se nemůže dostat do útočné třetiny.

22:46
    Valášek dostává dvouminutový trest a ČZU si přes minutu zahraje dvojnásobnou přesilovou hru.

22:24
    Ostrou střelu od modré čáry vypálil na brankáře Štěpánka obránce Podskalský.

22:07
    Na trestnou lavici už usedl Jan Bláha.

20:35
    V úvodu druhé třetiny mají zatím více ze hry Zemědělci, kteří vybojovali soupeřův faul.

20:01

Ekonomové byli v úvodních dvaceti minutách v koncovce mnohem více produktivnějším týmem, když překonalo brankáře ČZU hned pětkrát. Dvakrát se prosadil MICHAL JAKL, který nejprve skóre otevřel a vstřelil také dosud poslední branku. Druhá třetina této zajímavé studentské bitvy začne zhruba v 18:32.

20:00

18:55
    Krásná individuální akce v podání Michala Jakla. Ten se s pukem na hol ivymotal z rohu kluziště a nechytatelným bekhendem překonal Klimíčka popáté! To je koncert hokejistů z Vysoké školy ekonomické.

18:27
    Po rychlé výměně puku stanul sám před brankářem Klimíčkem nikým nezaregistrovaný Nestrašil, ale napálil pouze výstroj brankáře Zemědělců.

18:13
    VŠE už ale je kompletní, její hráči už jsou nastěhováni v útočném pásmu.

17:06
    Jinak se ale Zemědělcům v přesilové hře příliš nedaří, nyní dokonce poslali puk přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.

16:53
    Hybner pálil po rojení zelených dresů před brankářem Štěpánkem z ostrého úhlu, ale trefil pouze brankáře Ekonomů.

16:18
    Jakl vyhazuje přes všechny čáry.

15:29
    Máme tu první vyloučení na straně VŠE. Menší dvouminutový trest inkasoval Chocholáček.

15:09
    Tak to už je panečku kanonáda! Ekonomové školí soupeře z produktivity! Další rojení před brankářem ČZU zakončil gólově LUKÁŠ NOVÁK. Asistence: Ondřej Šnaidauf.

14:50
    VŠE je zatím v koncovce maximálně produktivní. RADIM ČVANČARA dostal ideální přihrávku zpoza brány a krásnou ranou pod víko přidal třetí gól Ekonomů.

14:02
    Brábník byl u levého mantinelu sporným zákrokem poslán k ledu, píšťalka rozhodčích však tentokrát zůstává němá. K velké nelibosti za mnou sedících fanoušků ČZU.

12:58
    Na ledě se nyní přece jenom přiostřilo, k vidění jsou ostré zákroky ale také brankové šance! Krňanský doklepával puk ze vzduchu do poloodkryté branky, která ale už byla některým ze zadáků VŠE posunutá.

12:27
    VŠE podruhé v tomto utkání využívá přesilovou hru! Po kolotoči v útočném pásmu se prosadil JIŘÍ UHEREK. Asistence: Zdeněk Sekera.

11:07
    Drápyk vystrčili také hokejisté VŠE. Fousek se proháčkoval obranou Zemědělců, bekhendem však branku vysoko přestřelil. Fousek z ČZÚ ale dostává menší trest a VŠE hraje třetí přesilovku.

10:03
    Štěpánek si teď musí připadat doslova jako v ohni střel, v rychlém sledu musel likvidovat šance Gebharta a obránce Nováka, pokaždé však situaci ustál.

9:31
    Velká šance Zemědělců! Při brankáři Štěpánkovi tentokrát stálo velké štěstí, když se proti němu řítil osamocený Patrik Medřický, ranou příklepem ale trefil jen tyč.

8:34
    ČZÚ mohlo relativně brzy odpověděť! Na mezikruží dostal dost prostoru ke střele Medřický, ale trefil pouze dobře postaveného brankáře Štěpánka.

7:24
    Tentokrát se Ekonomové popasovali s výhodou přesilové hry na výbornou! Po přihrávce zpoza branky se prosadil MICHAL JAKL. Asistence: Ondřej Fousek a Jan Bláha.

7:12
    Druhý trest pro hokejisty zemědělské univerzity! Rozhodčí tentokrát tým v zeleném posílají do čtyř, Šramota odchází pykat za lavičku ČZÚ. Ta totiž do hry vyslala hned šest hráčů.

6:01
    ČZÚ je již v plném počtu, sledovali jsme trochu hluchou pasáž utkání, během níž k ohrožení jedné či druhé branky nedošlo.

4:13
    VŠE sice krouží v útočném pásmu, střela Uherka ani následný pokus Javůrka brankáře ČZU nevylekaly.

3:32
    Máme tu první vyloučení dnešní prestižní studentské bitvy! Lukáš Novák usedá na dvě minuty za nedovolené bránění, VŠE hraje přesilovku.

2:58
    Máme za sebou necelé tři minuty hry, zatím jsou aktivnější hokejisté ČZÚ. Brankář Štěpánek však ostrý zákrok zatím předvést nemusel.

1:45
    První ohrožení branky také v podání VŠE! Ke střele od modré čáry napřáhl Černým ale gólman ČZU si s jeho pokusem poradil.

1:22
    Do první velké šance tohoto utkání se dostával Čvančara, do zakončení mu ale kousek chyběl, obránci VŠE ho včas zablokovali.

0:38
    První útok Zemědělců vedl Gebhart, po levé křídle ale až k brance VŠE neprošel.

00:01

Čestné úvodní buly vhodili patroni utkání: Petr Bříza z HC Sparta Praha, rektor ČZU Jiří Balík a rektor VŠE Richard Hindls.

Úvodní slavnostní buly bylo vhozeno, za malý okamžik začne první utkání letošního ročníku hokejové bitvy!

Utkání se bude odehrávat za přítomnosti více než tisícovky diváků, v kádru VŠE je také Kateřina Pipková.

Hokejisté nastupují na led, za chvíli začínáme!

Zatím v hledišti odhadujeme zhruba tisícovku fanoušků, další však přicházejí. Mírnou početní převahu mají příznivci ČZU.

Oba týmy mají po rozbruslení a připravují se v kabině. Na ledové ploše burcují moderátoři oba tábory fanoušků, které se shromáždily na opačných stranách TESLA Areny.

Vysoká škola ekonomická nastoupí v bílo-modrých dresech. Její soupeř z České zemědělské univerzity oblékne zelené dresy a červené kalhoty.

Zápas začne přibližně o 30 minut později.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Radek Barkman

Branky a nahrávky: 51. Hybner (Slanina), 57. Slanina - 8. Jakl (Fousek, Bláha), 13. Uherek (Sekera), 15. Čvančara, 16. Novák (Šnaidauf), 19. Jakl, 36. Javůrek (Sekera), 38. Nykl, 40. Kurzweil (Žák)

Česká zemědělská univerzita: Brych, Novák, Podskalský, Svoboda, Krňanským Hlubůček, Holub, Šramota, Šnaidauf, Gebhart, Pauli, Čvančara, Brábník, Diviš, Homonický, Hybner, Slanina, Sovík, Šulc, Láska, Jedlička.
    Vysoká škola ekonomická: Štěpánek (Pachotský) - Černý, Záhorovský, Chocholáček, Jakl, Kurzweil, Hervert, Fousek, Valášek, Dušek, Bláha, Sekera, Žák, Nestrašil, Javůrek, Pipková, Uherek, Nykl, Slavík, Anderle, Sekera, Mrázek, Novotný.