Třinec – Litvínov 7:3 (kon.) | Kladno – Slavia 5:1 (kon.) | Zlín – Plzeň 1:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Pardubice 3:4 (kon.) | K. Vary – Sparta 0:3 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 2:0 (kon.)
Motor ČB – Liberec 2:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
3:4 (0:0, 3:1, 0:3)
HC Dynamo Pardubice
Středa 16.11.2011, 17:30Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

BK Mladá Boleslav: Hübl (Valent) - Rýgl, Dudáš, Hay, Baldwin, Mozík, Beňovič, Žabka, Chaloupka - Balaštík, Bahenský, Demel, Loskot, Stieler, Svačina, Goertzen, Mikulík, Podkonický, Tomas, Vrbata, Jiránek

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Koutský) - Sičák, Kočí, Benák, Píša, Kolář II, Drtina, Borer - Sim, Bartek, Starý, Brendl, Elkins, Koukal, Buchtele, Kolář I, Rákos, Zohorna, Kousal, Nosek

Rozhodčí: Hodek, Turčan - Podrazil, Kajínek.

Dobrý podvečer z mladoboleslavského zimního stadionu. Po reprezentační pauze tu máme zápasy 21. kola a s ním i duel Mladé Boleslavi s Pardubicemi. Středočeši strávili přestávku na posledním místě tabulky, v jejím průběhu se ale na led vrátila většina hráčů, kteří byli předtím zranění. Mimo to Boleslav posílila hned o tři hráče - do sestavy se vrací obránce Darrell Hay, zkušeným nováčkem je Andrej Podkonický. Jaroslav Koma má vyřízené střídavé starty a dnes nenastoupí. Nejnovější akvizicí Pardubic je Pavel Brendl. Západočeši doufají, že nahradí zraněného Somíka.

Oba celky nastupují na led. Za malou chvilku to vypukne.

David Výborný je zraněný, kapitánské céčko má na dresu Jaroslav Balaštík.

00:01

0:20
    Utkání začíná rozvážně. Nejprve zakázané uvolnění Pardubic, teď zase puk končí v hledišti.

0:28
    Darrellu Hayovi se dostalo přivítání nejprve od moderátora, poté se připojili i domácí fandové.

1:10
    Valent si připisuje první zákrok.

1:28
    Stejně tak Růžička na druhé straně. Oba brankáři jsou zatím jistí.

1:50
    Jiránek v obrovské šanci! Puk dokázal pouze posunout podél brankoviště!

2:11
    Na střelu Drtiny Valent podle všeho vůbec neviděl, puk šel naštěstí pro něj vysoko.

2:59
    Hosté to se zpětnými přihrávkami možná až přehání. Krom toho se jimi častou ani nemohou najít.

4:09
    Nahozením z poloviny hřiště Kočí nemohl Valenta rozhodit.

4:12
    Pardubice přitvrzují, domácí brankář musí tasit další zákrok.

4:40
    Stieler pálil z mezikruží, jeho střelu jen těsně vedle tečoval Loskot!

4:57
    První vyloučení zápasu. Tomáš Beňovič (MBL) - 2 minuty za držení.

5:45
    Pardubickým se nedaří dostat dál jak na dva metry za útočnou modrou čáru.

6:18
    Teď hosté předvedli dobrou souhru. Skákavý puk krotí u tyčky Valent.

6:32
    Neuvěřitelné! Tak tohle se skutečně jen tak nevidí! Sim dostal puk před prázdnou branku, Valent už byl překonán. Jenže puk kdoví proč poslal v podivném úhlu a ten tak sice prošel boleslavskému brankáři mezi nohama, nikoliv však do sítě!

6:57
    Boleslav v pěti.

8:40
    Přihrávka Bahenského neprošla na Goertzenta před brankou přes Píšovu brusli.

9:44
    Útočník Kolář ujížděl sám podél mantinelu, míří vedle.

10:30
    Hra postrádá tempo. Často se přerušuje, přihrávky jsou nepřesné.

11:17
    Hraje se převážně v pásmu Boleslavi, skutečná šance tomu ale zatím chybí.

11:49
    Podkonický obkroužil branku a snažil se zakončit, Růžička měl betony na správném místě.

12:27
    Boleslav si zahraje první přesilovku. Vyloučen Jan Kolář I (PCE) - 2 minuty, podražení.

13:06
    Chaloupka nezachytil žabičku na modré a domácí musí z útočného pásma.

13:28
    Podkonický zůstal před Růžičkou sám, puk šel ale příliš vysoko na to, aby jej dokázal z první zasáhnout a sklepnout.

13:58
    Tak ani boleslavská přesilovka zatím nevyvolává dojem, že by měla s hrou něco výraznějšího udělat.

14:27
    Pardubice v pěti.

15:05
    Kolář II to zkusil hned zpoza dvou hráčů. Valent chytá.

16:18
    Kousal si střihl okružní jízdu celým útočným pásmem. Situaci pro Boleslav opět zachraňuje až Valent.

17:36
    Ofsajd Pardubic. Nic zajímavějšího se na ledě momentálně asi neděje...

18:18
    Konečně trochu vytržení z letargie. Mikulík se uvolnil podél mantinelu a Růžička nedokázal puk zachytit. Krom toho si ještě pardubický brankář hodně vyjel z branky a může tak být jenom rád, že jeho kolega Vladimír Sičák (PCE) fauloval Balaštíka, který mohl puk poslat do prázdné.

19:21
    Hay dostal přihrávku hned po vyhraném buly. Růžička připraven.

20:00

Když to vezmeme kolem a kolem, mnoho toho v první třetině k vidění nebylo. Asi ani nemůžeme říct, který z celků byl lepší. Počet zásahů, které si brankáři připsali (Valent 11, Růžička 13), nám toho také příliš nenapoví. Uvidíme, snad se hra v příští dvacetiminutovce rozjede víc. Začínáme v 18:27.

20:01

20:18

20:52
    Dva na jednoho jeli Boleslavští! Bahenský poslal přihrávku na Žabku, ten puk poslal těsně vedle.

20:42
    Jan Kolář II (PCE) - 2 minuty za zdržování hry.

21:50
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Nadšená gesta si vyměňují JAROSLAV BALAŠTÍK a Darrell Hay. Kanadský obránce pálil od modré, do sítě poslal puk kapitán Středočechů. Asistence: Hay, Chaloupka

22:47
    Tak to je bleskovka, domácí jdou už do dvoubrankového vedení! TOMÁŠ DEMEL prostrčil puk pod Růžičkou do sítě! Bez asistence.

23:06
    Na straně Boleslavi je živo. Tentokrát na trestné lavici. Steven Goertzen (MBL) fasuje 2 minuty za podražení.

24:10
    Benák na modré nezachytil přihrávku, Pardubice musí začít od začátku.

24:44
    Další chybka na modré. Pardubice jsou ve vlastní přesilové hře v potížích.

25:06
    V momentě, kdy se Goertzen vracel na led, si Valent srazil násadou hole puk mezi betony. Se štěstím.

26:07
    Dva góly Boleslavi a nutnost pro Pardubice něco s tím udělat konečně trochu otevřeli hru. Přibylo šancí, hlavně na Valenta teď puky létají ze všech úhlů.

27:14
    Před dojíždějícím Goertzenem Růžička raději přikrývá puk.

27:37
    Gord Baldwin (MBL) a Jan Kolář I (PCE) dostávají 2 minuty za vysokou hůl.

28:47
    A rozhodčí to znovu bere po dvou. Jaroslav Balaštík (MBL) a Robert Kousal (PCE). Oba za sekání.

29:37
    Hraje se v pěti na obou stranách.

31:11
    Obránce Kolář to přehnal s důrazem na brankovišti a hosté kvůli tomu musí pryč z útočného pásma.

31:23
    Hay teď nemile zaskočil svého kolegu Valenta právě od něj se totiž odrazil puk a to málem rovnou do sítě - kdyby se znovu neodrazil o brankářovu hokejku!

31:47
    A zase vyloučení na obou stranách. Pavel Brendl (PCE) - 2 minuty za sekání, Petr Chaloupka (MBL) - 2 za vražení.

33:07
    Zohorna posílá kotouč příliš vysoko a rozhodčí "konečně" vylučuje jen na jedné straně. Baldwin (MBL) to odnáší za hákování.

33:54
    Koukal se snažil clonit před Valentem, nemile to ale schytal pukem. Na střídačku odjíždí horko těžko.

34:46
    Boleslav se brání bez větších obtíží.

35:07
    Baldwin je na ledě a Pardubice si změnu skóre nevynutily.

35:25
    Zdá se, že si Svačina skvěle rozumí s Loskotem. Přihrávky střídají střely, Růžička neví, kde mu hlava stojí.

36:14
    Tomas si počíhal na hranici tak, aby to nebyl ofsajd a vyrazil směle vpřed. Střílel ale z poměrně velkého úhlu a brankář hostů byl připraven.

36:40
    Atak na druhou branku končí faulem Mozíka (MBL) - 2 minuty, držení.

37:09
    Skvělá rána Brendla od modré, puk jde jen těsně vedle!

37:17
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Hosté snižují! Neměli s tím příliš práce, tentokrát se jim boleslavské hráče podařilo vymíchat tak dobře, že JAN KOVÁŘ I dával do prázdné. Asistence: Jan Starý, Pavel Brendl

37:51
    A tohle je odpověď domácího celku! ANDREJ PODKONICKÝ se dostal do poněkud kuriózní situace - Růžička proti němu vyrazil a puk zalehl, jenže si pravděpodobně nevšiml, že jej jaksi "přejel". Podkonickému proto stačilo natáhnout hůl za pardubického brankáře a kotouč dorazit do sítě. Asistence: Petr Chaloupka

38:41
    Marek Drtina (PCE) natlačil do branky Podkonického, který číhal na přihrávku. Jsou z toho pro něj 2 minuty za nedovolené bránění.

39:38
    Další útočného choutky domácích zastavuje postavení hráče v brankovišti.

40:00

Mladá Boleslav působí naprosto chladně a vypočítavě. Což normálně nejsou zrovna kladné vlastnosti, v tomto případě to ale, prosím, račte tak brát. Středočeši, kteří v letošní sezoně ztratili spoustu utkání tím, že prostě "zpanikařili", dnes vypadají, že si jdou prostě a jednoduše za svým. Uvidíme, co v kabině vymyslí především Pardubičtí.

13 14

Další třetina začne přibližně v 19:26.

40:01

40:44
    Podkonický si mohl klidně připsat druhý zářez! Jenže byl před brankovištěm faulován a sotva se tak na led vrátil Drtina, už zase jsou hosté v oslabení - Václav Kočí (PCE), 2 minuty, podražení.

41:06
    No tak takhle si asi Pardubice nástup do třetí třetiny nepředstavovaly. Na 98 sekund jdou po faulu Vladimíra Sičáka (PCE) do tří.