Hr. Králové – Litoměřice 5:1 (kon.) | Olomouc – Kadaň 3:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Šumperk 4:2 (kon.)
Chomutov – Benátky n/J 3:2 (kon.) | Ústí n/L – Písek 2:3 (kon.) | Most – Třebíč 3:4 (po s.n.)
Beroun – Jihlava 2:1 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
5:1 (3:0, 0:1, 2:0)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 26.11.2011, 17:001. liga (ČR)

Hradečtí hokejisté tak suverénně ovládli dnešní zápas, když jedinou slabší chvilku měli ve druhé třetině. Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni za Hradec Luděk Brož a za Litoměřice Ladislav Slížek. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera. (19:21:23)

60:00

59:18
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tak přece ještě jeden kotouč v litoměřické síti. Luděk Brož z pravé strany neomylně našel napříč pásmem JIŘÍHO KADLECE (13+3), který sám před Přikrylem nezazmatkoval a bekhendovým blafákem zasunul za jeho záda - 5:1. Asistence: Luděk Brož (6+14).

58:19
    O dění na ledě momentálně není moc co psát.

56:49
    Ještě má práci Jakub Čech, jedna z jistot domácích v dnešním zápase.

56:09
    Hradečtí jsou kompletní.

55:24
    Je vidět, že už je o vítězi dávno rozhodnuto. Domácí tým se brání bez nejmenších problémů.

54:37
    Litoměřičtí rozvážně rozehrávají.

53:51
    Hradec má po přesilovce a naopak se bude bránit. Martin Vágner putuje za katr za hákování.

53:27
    Patrik Moskal zakombinoval s Martinem Koudelkou, ovšem Petra Přikryla pak nepřekonal.

52:18
    Michal Tvrdík se nádherně položil do střely z první a z velkého úhlu napálil tyčku!

51:36
    Luděk Brož ujížděl do zajímavé šance, byl však zezadu lehce potažen a rozhodčí to nenechal bez povšimnutí. Kryštof Kafan (LTM) pyká za sekání.

51:23
    Zakázané uvolnění domácích.

50:25
    Hradecký kapitán Martin Koudelka nezištně nabídnul puk najíždějícímu Patrik Moskalovi. Ten ho ale poslal těsně vedle růžku litoměřické klece.

49:40
    Hosté teď protečovali puk do útočného pásma, bylo to ale až do ochranné sítě. Buly ve střední třetině.

48:50
    Kryštof Kafan měl na svědomí zajímavý únik po pravé straně. Jakub Čech ale chytil jak jeho první střelu, tak i dorážku.

48:22
    Jiří Kadlec s Luďkem Brožem dlouho kroužili hradeckým pásmem, až musel Přikryl přikrýt kotouč.

47:05
    Patrik Moskal přenechal kotouč Ondřeji Poživilovi, který střílel ke vzdálenější tyčce. Petr Přikryl ale výborně vykopnul svůj pravý beton!

46:21
    Kadlec je zpět na ledě.

45:56
    Domácí znovu vyhazují a oslabení už zvládnou.

45:09
    Málem jsem to zakřiknul, protože Čechovi teď vypadl kotouč. Jeho obránci ho ale stihli odpálit do rohu.

44:46
    Hradečtí se zatím brání výborně, i s pomocí brankáře Jakuba Čecha.

44:11
    Hosté dostávají možnost ještě odpovědět. Jiří Kadlec (HKR) si vysloužil menší trest za hákování.

43:32
    Šťastná branka v úvodu třetí třetiny hodně přibližuje domácí tým vítězství. VÍT BUDÍNSKÝ (13+11) nahodil kotouč zpoza brány na Přikryla a ten si ho srazil za svá záda - 4:1. Asistence. Martin Koudelka (4+14).

43:12
    Zakázané uvolnění hostů.

42:45
    Jakub Čech vyrazil pomalý kotouč do rohu svého pásma. Stále čekáme na zajímavé okamžiky.

42:08
    Ondřej Kříž poslal tvrdě na mantinel Jana Bergera, ale tohle faul podle všeho nebyl.

41:48
    Litoměřicím byla na hraně útočného pásma odpískána vysoká hůl.

41:08
    Úvod třetího dějství je oboustranně hodně opatrný.

40:01

Ve druhém dějství domácí hokejisté nejprve kontrolovali vedení a v dvojnásobné přesilovce ho mohli ještě navýšit. To se jim ale nepovedlo a následně Litoměřice ožily, vstřelily branku a v přesilovce moc nechybělo, aby se dostaly na rozdíl jediného gólu. Rozhodně ještě můžeme čekat zajímavé vyústění zápasu. Třetí třetina začne přibližně v 18:45.

40:00

39:28
    V poslední minutě třetiny drží kotouč znovu hosté.

38:40
    Skutečně výborná početní výhoda v podání Stadionu tedy brankou nekončí.

38:10
    Až teď domácí přerušili nápor, když Jakub Čech přikryl kotouč.

37:38
    Obrovský tlak hostů v přesilovce. Znovu to byl František Gerhát, kdo byl úplně sám před hradeckým brankářem. Ten ale puk za svá záda nepustil.

36:31
    Ján Bendík (HKR) - 2 minuty za držení protihráče.

36:31
    František Gerhát se ze střídačky probil až před Čecha a i když byl faulován, moc nechybělo, aby on nebo jeho spoluhráč dostali puk do brány.

35:27
    Petr Přikryl bylo úplně dezorientovaný a i když byl kotouč za bránou, myslel, že ho mají hráči bojující v mezikruží. Střela Zdeňka Čápa ale přišla až v okamžiku, kdy byl Přikryl zpátky v obraze.

33:30
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Hosté korigují skóre na dvoubrankový rozdíl. Před hradeckou bránou dostali prostor Martin Novák s LADISLAVEM SLÍŽKEM (6+7), který nabral puk na bekhend a poslal ho za Čechova záda - 3:1. Asistence: Martin Novák (5+5), Jan Kloz (5+10).

33:20
    O chvíli později už Luděk Brož převzal milimetrovou přihrávku a nabízela se mu možnost ujet do přečíslení. Rozhodl se sám vystřelit, ovšem vedle.

32:46
    Domácí si v rozehrávce nerozuměli a provinili se icingem.

32:17
    Hra teď ztratil své tempo a oba týmy spíše vyčkávají.

31:50
    Trma-vrma v rohu hradeckého pásma, po chvilce rozhodčí přerušili hru.

30:55
    Domácí tým své oslabení přestál především díky svému brankáři, který v závěru bleskurychle vykopnul ještě Klozovu dělovku.

30:23
    Nehlídaný Ladislav Slížek dostal přihrávku do mezikruží, ale Jakub Čech ho skvěle vychytal!

29:55
    Hostům startuje zkrácená početní výhoda.

29:40
    U puku Hradec, ale zastavuje ho ofsajd.

29:16
    Rindoš je na ledě, chvíli se bude hrát čtyři na čtyři.

28:36
    Hradecká přesilovka se otupí po podražení domácího kapitána Martina Koudelky.

28:36
    Patrik Moskal nedokázal dorazit Poživilovu střelu do odkryté klece. Jeden z protivníků mu puk na poslední chvíli odpálil z hokejky.

27:55
    Jakub Evan (LTM) vyhodil puk z obranného pásma mimo kluziště a Hradec bude hrát minutu a 21 sekund pět na tři!

27:49
    Vít Budínský se mezi kruhy dostal k odraženému puku a napálil tyč!

27:34
    Dělovka Ondřeje Poživila z osy hřiště byla zblokována.

27:16
    Lukáš Rindoš (LTM) vysekl jednomu z hradeckých hráčů hůl z ruky a odpočine si na dvě minuty.

26:54
    Východočeši se provinili zakázaným uvolněním.

26:44
    Hosté to zvládli s přehledem a hrají v plném počtu.

26:10
    Lukáši Chmelířovi ujel kotouč a Hradec pokračuje v neúspěšné přesilovce.

25:29
    Jeden z napadajících forvardů Litoměřic kotouč vypíchnul a jeho tým pak dokonce zaútočil. Vhazování po Čechově pravici.

24:57
    Hradec je kompletní a startuje přesilovku.

24:39
    Jakub Evan (LTM) - 2 minuty za podražení.

24:39
    Martin Koudelka byl faulován, i tak ještě stačil v oslabení nahrát Patriku Moskalovi. Ten tváří v tvář Přikrylovi neuspěl!

24:05
    Dominik Boháč svou střelu z první nasměroval vedle, i tak ji ale Čech stačil vytáhnout. Boháč při pokusu zlomil hokejku.

23:44
    Jakub Čech sáhnul nataženou hokejkou po puku a nakonec se ho rozhodl přikrýt.

23:11
    Šináglova teč se neujala a Hradečtí vyhazují.

22:46
    Litoměřice si zahrají první přesilovku, Jan Berger pyká za podražení.

22:33
    Jiří Kadlec našel přihrávkou přes dvě pásma hůl Luďka Brože, který ale puk jen protečoval do útočného pásma a odjel střídat.

21:45
    Hosté jsou stále aktivní, ale rozhodně ne nebezpeční. Jakub Čech teď zachytil do své rukavice od vyrážečky puk, který se motal kolem jeho pravé tyče.

20:49
    Petr Šinágl si zajímavě vyjel z rohu až před brankáře Čecha, ale z úhlu pak přízemní ranou mezírku v jeho postoji nenašel.

20:01

První třetinu ovládli drtivým poměrem hradečtí hokejisté a rozhodně nemuselo zůstat jen u tří branek. Hosté sice celkem dlouhou dobu drželi puk, ale pokaždé, když ho ztratili, se dostali pod ohromný tlak. Druhá třetina začne přibližně v 17:53.

20:00

19:33
    Před Přikrylem je pořádně horko. Šimonu Macháňovi teď puk trochu skákal, a tak jeho střela postrádala potřebný důraz.

19:02
    Milan Valášek si sjížděl na Brožovu přihrávku, ale byl lehce zaháknut. Rozhodčí se však vylučovat nechystá.

18:12
    Stále se hraje v pásmu Severočechů.

17:42
    V dalších šancích byli Rytnauer a Moskal. První jmenovaný však netrefil prudkou přihrávku a druhému pak sklouznul puk z čepele.

16:51
    Litoměřičtí nevědí, kde jim hlava stojí. Jan Berger byl tentokrát už příliš blízko hostujícímu brankáři a nadvakrát puk nedokázal dostat do branky.

16:20
    Jan Berger před prázdnou brankou odmíntul čtvrtý kousek!

15:44
    Jinak ale drží kotouč hostující Stadion.

13:26
    Jako bych to zakřiknul, Hradečtí totiž přídávají třetí kousek! Společně se svým obráncem uháněl po levé straně MARTIN ZÁHOROVSKÝ (1+0) a když se od svého strážce mírně odpoutal, neomylně prostřelil Petra Přikryla - 3:0. Asistence: Václav Čížek (2+3), Ladislav Rytnauer (0+1).

12:51
    Domácímu týmu dvoubrankový náskok očividně v této třetině stačí. Jeho soupeře teď zastavil ofsajd.

12:03
    Hosté zakládají útočnou akci, na Hradec ale nejsou schopni nic vymyslet.

11:20
    Marek Loskot vyhrál buly, přejel s pukem celé kluziště a pak ještě ohrozil Jakuba Čecha. To už je jeho tým kompletní.

11:00
    Kotouč se ocitl v ochranné síti, bude se vhazovat po Přikrylově levici.

10:29
    Nádherná hradecká kombinace dovedla puk až do mezikruží na Rytnauerovu hokejku. Tomu ale kotouč trochu sjel a vypálil tak mimo.

9:42
    Hosté dostali puk až k Jakubu Čechovi.

9:12
    Hradecký pohyb vede k prvnímu vyloučení zápasu - Milan Vobořil (LTM) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

9:02
    Jan Berger poslal puk zpoza brány do ohně, kde nikdo nebyl.

8:36
    U puku jsou hosté, ale také jejich rozehrávka je hodně chatrná a Hradečtí ji málem vystihli.

8:02
    Další rozehrávku domácích hatí zakázané uvolnění.

7:41
    Do protiútoku ujížděl Luděk Brož, který byl jako asistent u obou branek domácích. Zastavil ho ale ofsajd.

6:15
    Po dvou slepených gólech jsou aktivnější Litoměřice, Jakub Čech ale zatím nemusel řešit žádnou ošemetnou situaci.

4:56
    Hostující lavička si vybírá oddechový čas.

4:56
    Dlouho to netrvalo a Hradečtí zasazují svému soupeři druhý úder! Luděk Brož popojížděl za brankovou čarou a z rohu pak přesně našel hokejku volného JIŘÍHO KADLECE (12+3), který přesně trefil místo u Přikrylovy tyče - 2:0. Asistence: Luděk Brož (6+13).

4:14
    Domácí tým jde v páté minutě do vedení. Zpoza brány si šikovně vyjel PATRIK MOSKAL (13+15) a když z otočky vypálil bekhendem, našel místo v Přikrylově výstroji - 1:0. Asistence: Luděk Brož (6+12), Vít Budínský (12+11).

3:48
    Až teď se k dorážce málem dostal Michal Tvrdík. Nakonec je ale puk v moci Petra Přikryla.

3:30
    Na stadionu je hrobové ticho a oba týmy spíše vyčkávají.

2:51
    Další pokus Hradeckých měla na svědomí čtvrtá formace, ale litoměřická obrana teď zafungovala na výbornou.

1:55
    První šance pro domácí tým vznikla po hrubici v rozehrávce hostů. Milan Valášek pak mířil mezi Přikrylovy betony, ale mezírku nenašel!

1:36
    Hradečtí přejeli do útoku. Patrik Moskal ale poslal puk do ochranné sítě, takže rozhodčí vyhání hru do středního pásma.

0:58
    Před Jakubem Čechem bylo pořádně horko. Milan Vobořil pak nejspíš trefil tyčku hradecké brány!

00:01

Ještě zmíním, že s druhou polovinou ligy se mohou domácí fanoušci každého z klubů těšit na světlou variantu dresů. Dnes tedy nastoupí Hradečtí poprvé na svém stadionu v bílých dresech, Litoměřice pak jako poprvé venku v modré barvě.

Hezký podvečer z hradeckého stadionu! Dnes zahájí čtrnáct prvoligových celků druhou polovinu základní části letošního ročníku. My budeme svědky souboje sedmého Hradce s devátými Litoměřicemi. Oba celky dělí v tabulce pouhé čtyři body, a tak půjde o hodně.

HC VCES Hradec Králové: Čech (Blažek) - Čížek, Bendík, Poživil, Vágner, Čáp, Hendrich, Roupec, Chmelíř - Rytnauer, Tvrdík, Záhorovský - Budínský, Koudelka "C", Moskal - Valášek, Brož, Kadlec - Kubeš, Macháň, Berger. Trenér: Jiří Mička.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (Meravý) - Boháč, Vobořil, Martinka, Evan, Kříž, Smetana, Ketner, Hora - Šinágl, Slížek "C", Tvrzník - Loskot, Belay, Gerhát - Novák, Kloz, Gengel - Rindoš, Hlusička, Kafan. Trenér: Jindřich Setikovský.

Rozhodčí: Zubzanda - Lučan, Svoboda.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 5. Moskal (Brož, Budínský), 5. Kadlec (Brož), 14. Záhorovský (Čížek, Rytnauer), 44. Budínský (Koudelka), 60. Kadlec (Brož) - 34. Slížek (Novák, Kloz)

Královští lvi Hradec Králové: Čech (Blažek) - Čížek, Bendík, Poživil, Vágner, Čáp, Hendrich, Roupec, Chmelíř - Rytnauer, Tvrdík, Záhorovský - Budínský, Koudelka "C", Moskal - Valášek, Brož, Kadlec - Kubeš, Macháň, Berger. Trenér: Jiří Mička.