Hr. Králové – Litoměřice 5:1 (kon.) | Olomouc – Kadaň 3:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Šumperk 4:2 (kon.)
Chomutov – Benátky n/J 3:2 (kon.) | Ústí n/L – Písek 2:3 (kon.) | Most – Třebíč 3:4 (po s.n.)
Beroun – Jihlava 2:1 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
IHC Králové Písek
Sobota 26.11.2011, 17:30 • Zlatopramen Arena, Ústí nad Labem • 1. liga (ČR)

Písek podal velmi poctivý výkon. Povedla se mu první třetina, ve druhé stále držel vedení a v té třetí přečkal drtivý nápor Ústeckých Lvů. Hvězdou zápasu se stal písecký brankář Vojtěch Sedláček, který zažil perfektní zápas! (19:56:53)

Senzace dokonána! Písek dosáhl velkého překvapení, když ukončil ústeckou vítěznou sérii. Navíc jako první tým v probíhající sezóně dokázal Ústí porazit na jeho ledě!

60:00

59:58
    Písecký Nouza od červené čáry poslal puk do tyčky!

59:47
    Roubík vyhrál buly na modrou čáru, kde číhal obránce Pavlík. Jenže ten nastřelil pouze vyjíždějícího útočníka a následně Písek vyhodil na zakázané uvolnění.

59:24
    Ústecká Zlatopramen Aréna ožívá. Je z toho velké drama!

59:24
    Oddechový čas si bere i střídačka Písku.

59:24
    Boháč poslal na Sedláčka tvrdou střelu, z následné dorážky vznikla další hromadná mela! Osm hráčů leží v brankovišti včetně píseckého gólmana!

59:01
    Ústí obléhá píseckou branku. Co z toho bude?

58:21
    Francouz na střídačce, Ústí hraje v šesti!

58:21
    Domácí kouč Rosol si vzal time-out. Aréna bouří a žene Ústí za vyrovnáním.

56:13
    To nezůstalo u rozhodčích bez odezvy a oba soky poslali na trestnou lavici. Klobouček tedy vyfasoval dvě minuty za hrubost a písecký Všetečka 2+2 minuty taktéž za hrubost. Jeho trest odpykává Lukačovič.

56:13
    Klobouček nejprve snížil na rozdíl jediné branky a při následné strkanici v písecké brance poslal na zem Všetečku. Ten si to nenechal líbit a vznikla z toho solidní mela, do které se zapojili všichni hráči na ledě.

56:13
    Lvi právě vstřelili branku!

Pořádného zmatku před Sedláčkem využil kapitán Lvů JAN KLOBOUČEK. Dostal se k odraženému puku, který usměrnil do branky Písku. A drama začíná. Bez asistence.

55:13
    Písek přečkal i šesté oslabení v dnešním utkání. Vypadá to, že hosté skutečně docílí překvapení na ústeckém ledě.

53:55
    Minuta z přesilovky pryč a domácí Ústečtí Lvi nemohou zavézt kotouč do útočného pásma.

53:01
    Teď už se Sedláček zapotí, písecký Lukačevič si totiž posedí za podražení na trestné lavici.

52:43
    Už je to celkem delší dobu, co se Písek dostal za polovinu hřiště. Paradoxně Sedláček v brance Písku toho zatím příliš řešit nemusel. Bojuje se po rozích.

51:21
    Oba celky se převážně perou o puk po mantinelech, nějakou kombinační akci diváci v posledních minutách neviděli.

50:26
    Slibnou akci Daniela Boháče zbrzdil ofsajd.

48:14
    Ač tomu chomutovští příznivci na svém webu nevěří, Ústí zatím ve třetí třetině jasně dominuje. Kolem tyčky Sedláčka nyní zahrozil Ludvík.

47:10
    Písek přežil i své páté oslabení.

47:08
    Před Sedláčkem se nyní zjevil Pazourek, který z velmi těsné vzdálenosti netrefil branku!

46:13
    Roubík schoval svou střelu přes obránce, ta po sérii tečí směřovala těsně vedle.

45:10
    Handlovský byl při svém tažení hákován Kanovem, který tak zamířil do penalty boxu.

45:10
    Handlovský se obtočil kolem obránce a bekhendem zakončil! Sedláček stále bezchybný.

44:00
    Písek převážně vyhazuje lehce za červenou, aby z toho nebyl icing. Ústí zatím marně dobývá hostující defenzivu.

43:23
    Ústí se opět usadilo v obranném pásmu Jihočechů. Ti však stále drží překvapivé vedení.

42:19
    Za modrou čárou se do střely opřel písecký Šperger. Francouz jeho střelu nadvakrát zkrotil.

41:38
    Ústí ani v další přesilovkové akci neuspělo. Gureň si sjel na kruhy a na branku poslal tvrdou střelu. Sedláček však opět výborně jeho pokus chytil.

40:36
    Ústí ihned po buly se tlačí do písecké branky. Nejprve to zkoušel po stahovačce Roubík, následně zblízka střílel Ludvík.

40:01

Ústecká vítězná série čítající třináct vítězství v řadě se otřásá. Otočí Lvi zápas nebo bude Písek týmem, který poprvé v sezóně porazí Ústí na jeho ledě?

Ve druhé třetině nabídli domácí hokejisté divákům lepší hokej a soupeře víceméně přehráli. Týmem, který byl však úspěšnější v koncovce byl právě Písek, který z minima vytěžil dvě vstřelené branky. Pefektní výkon podává brankář Písku Sedláček, který nadále deptá ústecké střelce.

Střely ve druhé třetině: 16:7
    Vhazování ve druhé třetině: 22:10

40:00

39:59
    Ústí po útočné buly píseckou branku neohrozilo, takže v přesilovce bude pokračova i ve třetí třetině.

39:54
    V samém závěru oslabil svůj tým Mrkvička, který se dopustil hákování.

38:55
    Ústí stále v tlaku, na píseckou obranu vysílá jeden útok za druhým, písecká defenziva však stále drží.

37:50
    Ústí v posledních minutách zápasu dominuje, ale brankář Písku Sedláček chytá ve vynikající formě!

35:53
    Tak tohle neproměnit, to se jen tak nevidí... Střela Lva se odrazila k osamocenému Handlovskému, který po dorážce bekhendem už zvedal ruce. Ale marně. Z několika centimetrů netrefil prázdnou klec.

32:12
    Písek právě vstřelil branku!

Trestuhodně mnoho prostoru nechali domácí JIŘÍMU FEREBAUEROVI. Ten se zpoza branky vytočil a krátkým švihem nachytal gólmana Francouze. Napravil tak své předešlé vyloučení. Bez asistence.

31:23
    Domácí bek Pavlík sice dvakrát tvrdě vypálil, Písek však posléze vyhodil kotouč a zatím bez potíží kryje ústeckou přesilovku.

30:03
    Ústí bude v tlaku pokračovat. Za nedovolené bránění se nyní do hry nezapojí Ferebauer. Využijí domácí svou třetí početní výhodu?

29:55
    Další šance, z kruhů vypálil ostrou střelu Handlovský.

28:59
    Domácí Ústí se snaží s výsledkem něco udělat a nyní mělo sérii slibných šancí. Při té poslední Šagátovu střelu před brankou zblokoval Všetečka, který se pak jen ztěžka zvedal z ledu.

26:30

Uběhlo několik okamžiků a vše je zase jinak! Za brankou se dostal k puku DAVID NEDOROST, který si nejprve položil Francouze a posléze chladnokrevně zakončil do odkryté klece! Asistence: Nouza.

25:45

To by bylo, aby neskóroval produktivní Daniel Boháč! Třetina mezi kruhy našel DANIELA BOHÁČE, který z první prostřelil Sedláčka mezi betony. Asistence: Třetina, Klobouček.

24:38
    Ústí zařadilo na vyšší výkonostní stupeň, Robin Kovář například obléhal píseckou branku, ke střele zblízka se dostal i Sklenička.

23:59
    Písek přežil obě vyloučení, stále tak v utkání vede.

22:24
    Klobouček sestřelil pukem veterána Bělohlava, který se svíjel na ledě na stejném místě jako v první třetině Pajič. Forvard Písku se však nakonec zvedl a bude pokračovat ve hře.

21:56
    Písek bude mít ještě více práce, protože dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Ferebauer.

21:20
    Ústí se tlačí do branky a vytváří velký tlak. Sedláček v brance Písku však stále odolává! A že se při několika dorážkách Daniela Boháče zapotil.

20:22
    Ústí bude mít výhodu první přesilové hry. Za podražení oslabí svůj tým Antončík.

20:01

Střely na branku v první třetině: 10:12.
    Vhazování v první třetině: 13:14

První třetina skončila překvapivým výsledkem ve prospěch Písku. Hosté zatím hrají velmi slušný hokej, nepouštějí domácí ke tlaku a naopak sami několikrát zahrozili. Skóre otevřel v přesilovce Slavík.

20:00

18:55
    Pajič odvezen na nosítkách, nevypadá to s ním vůbec dobře. Zápas pro něj pravděpodobně skončil.

18:55
    Hra přerušena. Po jednom ze soubojů leží na ledě Pajič. Na ledovou plochu přispěchal lékař, hala onemněla!

17:54
    Málem ale bylo vyrovnáno! Z besprostřední blízkosti pálil Roubík do tyčky! Následně ostře vypálil Klobouček!

17:09
    Další šance Písku! Zblízka pálil Jiří Kudrna, Francouz se musel natahovat!

15:59
    Domácí hokejisté zatím navazují na matný výkon z předešlého střenutí s Třebíčí. Mají sice jakousi převahu, ale že by se dostávali do nějakých slibných šancí? Zatím ne.

13:57
    Písek výrazně ožil! Po nepřesvědčivém vyražení Francouze se k puku dostal ještě Melka a záhy dorážel Slavík.

12:21
    Překvapení. Stává se jen velmi zřídka, že by se soupeř Lvů dostal do vedení. Písek navíc až ve třetím vzájemném zápase s Ústím vstřelil první branku.

11:22

Přesilovku záhy využívá nenápadnou tečí po bombě od modré v podání Pavlíčka JOSEF SLAVÍK. Asistence: Pavlíček, Antončík.

10:29
    Za držení protihráče míří na trestnou lavici kapitán Lvů Klobouček.

9:05
    Písek je v posledních okamžicích nebezpečný, rychlou střelu vyslal na ústeckou branku Eberle!

8:01
    Písek nyní obléhal ústeckou branku, k zajímavé střele bekhendem se dostal Melka.

6:12
    Ústečtí hokejisté kombinují a vytvářejí si převahu. Písek vak zatím pokrývá volné prostory, takže se Lvi zatím nedostali k něčemu vážnějšímu.

4:58
    Dosud největší šance zápasu! Daniel Boháč obehrál obránce a před brankou našel osamoceného Třetinu. Ten zkoušel Sedláčka překonat blafákem, ale neuspěl!

4:36
    Holomek vystřelil od modré, gólman Sedláček v pohodě kryje.

4:01
    Písek zabojoval uvnitř obranného pásma Lvů, Kudrna dřel u mantinelu, domácí hráči ho však zdvojili a získali puk.

3:08
    Ludvík se u pravé tyčky snažil Sedláčka překvapit, ten jeho pokus vyrazil.

2:45
    Lev se vytočil zpoza branky a z otočky se snažil překonat hostujícího Sedláčka.

2:10
    Písecký forvard Luňák nahodil puk na Francouze, kteří puk ukryl do bezpečí.

1:44
    Ústečtí hokejisté už získávají iniciativu a kombinují uvnitř píseckého pásma.

0:24
    Luňák vyhrál úvodní buly, Písek tak zakládá první útok.

00:01

HC Slovan Ústečtí Lvi: Francouz (Orct) - L. Poživil, Holomek, Klobouček, A. Sedlák, F. Pavlík, Gureň, Jiří Suchý - R. Kovář, Pajič, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - Třetina, Pazourek, Daniel Boháč - Lev, Rod, Handlovský.

IHC KOMTERM Písek: V. Sedláček (Vajner) - Žovinec, Pavlíček, Havran, D. Všetečka, Lukáč, Kanov, Lukačovič - Antončík, L. Luňák, Slavík - Nouza, Bělohlav, Eberle - S. Polodna, Šperger, Jiří Kudrna - D. Nedorost, Melka, Ferebauer - připraven Mrkvička.

Rozhodčí: Kubeš - Štofa, Beneš.

V prvním vzájemném duelu se proti Písku gólově prosadil písecký odchovanec a nyní ústecký forvard Tomáš Rod. Ten v letošní sezóně výrazně ožil a v probíhajícím ročníku nasbíral již 19 bodů (8+11). Domácí Lvi překonali v posledním utkání klubový rekord v počtu vyhraných zápasů po sobě. Duel proti Třebíči byl jejich třináctým vítězným zásahem!

Naopak Písek prohrál již tři zápasy v řadě. Všechny však proti těžkým soupeřům. Padl s Benátkami, Havlíčkovým Brodem a Chomutovem. Ve všech utkáních však dokázal soupeře potrápit.

Dobrý podvečer z ústecké Zlatopramen Areny! V utkání 27. kola první ligy se střetne vedoucí tým soutěže s dvanáctým. O favoritovi utkání není pochyb, domácí Ústí suverénně vládne ligové tabulce s třináctibodovým náskokem. Současně nastřílelo nejvíce branek (122) a nejméně inkasovalo (40).

Oproti tomu hostující Písek by se chtěl odpoutat ze spodku tabulky. V Ústí to bude mít ale těžké. Prohrál s ním oba letošní vzájemné zápasy a co víc - nevstřelil Ústeckým Lvům ještě ani gól! V 1. kole padl v Ústí 0:5, na domácím ledě pak 0:4.

Vítáme vás u on-line přenosu ze Zlatopramen Areny. Utkání začíná v 17:30 hod.

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 26. Daniel Boháč (Třetina, Klobouček), 57. Klobouček - 12. Slavík (Pavlíček, Antončík), 27. Nedorost (Nouza), 33. Ferebauer

HC Slovan Ústí nad Labem: Francouz (Orct) - L. Poživil, Holomek, Klobouček, A. Sedlák, F. Pavlík, Gureň, Jiří Suchý - R. Kovář, Pajič, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - Třetina, Pazourek, Daniel Boháč - Lev, Rod, Handlovský.
    IHC Králové Písek: V. Sedláček (Vajner) - Žovinec, Pavlíček, Havran, D. Všetečka, Lukáč, Kanov, Lukačovič - Antončík, L. Luňák, Slavík - Nouza, Bělohlav, Eberle - S. Polodna, Šperger, Jiří Kudrna - D. Nedorost, Melka, Ferebauer - připraven Mrkvička.

Rozhodčí: Kubeš - Štofa, Beneš

Diváci: 2 073