Ostrava – Olomouc 0:0 (kon.) | Slavia – Liberec 1:3 (kon.) | Jablonec – Sparta 2:4 (kon.)
FC Baník Ostrava
0:0 (0:0)
SK Sigma Olomouc
Sobota 03.12.2011, 16:00 • Stadion Bazaly • Gambrinus liga

Skončilo utkání mezi Baníkem a Olomoucí, ve kterém jsme gól neviděli. V prvním poločasu stály za zmínku dvě tyče, po jedné na každé straně. V té druhé půli byla lepší Olomouc a hodně k tomu pomohlo i vyloučení domácího Poliačka. Remíza pro oba týmy moc neřeší, jaro bude pro Baník i Olomouc velmi krušné.

Z Bazalů se loučím a při jarních zápasech se těším nashledanou. (17:56:42)

90
    Olomouc ale odvrací.

90
    Tak ještě jeden rohový kop pro Baník!

90
    Poslední střídání. Odchází Václav Svěrkoš, zbývající sekundy dohraje Pavel Malcharek.

90
    Nastavovat se bude jedna minuta.

90
    A Zdeněk Šenkeřík si hned připisuje žlutou kartu.

88
    Baník posiluje ofenzivu. Zbytek utkání odehraje Zdeněk Šenkeřík, který nahradil Lukáše Droppu.

86
    Roh Olomouce, který Baníkovci odkopli na polovinu hřiště.

85
    Přikryl nacentroval na Heinze, ten ale hlavičkoval v záklonu a jeho pokus tak šel nad branku.

84
    Baník to teď tlačil středem, ale tam bylo přehuštěno.

82
    Greguš si nabíhal na dlouhý centr, ale míč byl rychlejší, než on.

77
    Poslední střídání připravila Olomouc. Jana Schulmeistera nahrazuje Jakub Petr.

77
    Střídá i Baník. Na hřiště byl vpuštěn Ján Greguš, který nahradil Dominika Krauta.

73
    Druhé střídání Olomouce Hru opustil Jan Navrátil, naopak na hřiště vbíhá Tomáš Přikryl.

72
    Po Rossiho prodloužení se do míče opřel Schulmeister, ale málem to napálil na ochozy.

72
    Olomouc má k dispozici další rohový kop.

69
    Olomouc střídá odchází Radim Kučera a nahradil jej Václav Koutný.

67
    Baníku teď dělá problém i to, aby si přihráli tak, že jim míč neuteče do zámezí.

66
    Olomouc pokračuje ve zlepšeném výkonu a oproti prvnímu poločasu je to úplně jiné mužstvo.

65
    Dnešní utkání sleduje 4 035 diváků.

63
    Na hrišti přibylo faulů, snad se nám to nezvrhne.

61
    Po rohu se ke hlavičce dostal Kučera a míč zamířil jen těsně nad.

60
    Varadi se dostával do brejku, posunul na Schulmeistera, ale toho v poslední chvíli zakřižoval Cverna a je z toho roh.

58
    Opět se nám díky dýmu ze světlic zhoršila rozptylová situace...

57
    Baník bude dohrávat v desíti, neboť Pavol Poliaček uviděl druhou žlutou kartu a tudíž i červenou.

56
    Olomouc je v úvodu druhé půle značně aktivní, tentokrát se do akce dral Varadi, ale nedokázal dostatečně tvrdě vypálit.

52
    Žlutá karta za faul pro Jana Schulmeistera. Provinil se faulem na Vomáčku uprostřed hřiště.

51
    Rossi odcentroval na Varadiho, jeho hlavička z těžké pozice směřovala na Janotku, ten ale těsně přestřelil.

50
    Žlutou kartu za faul na Navrátila vidí Pavol Poliaček.

50
    Heinz potáhnul po levé straně, přihrál Navrátilovi, ale z celé akce je nakonec jen rohový kop. Ten domácí plejeři odvrátili.

49
    Vepřekův centr přímo do rukavic gólmana Pietrzkiewicze.

47
    Baník roh nezužitkoval, naopak se proti nim pískal ofsajd.

47
    Rohový kop pro Baník.

46

Skončil první poločas, ve kterém jsme branku neviděli, ale na tyče je to 1:1. Nejprve ji trefil domácí Poliaček a poté i hostující Varadi. To byly prozatím největší šance utkání a uvidíme, jak to bude vypadat v druhém poločasu.

45
    Žlutou kartu za faul vidí domácí Lukáš Droppa.

45
    Olomouc jde do brejku, ale Heinzova střela postrádala přesnost i razanci.

45
    Rozhodčí nastaví tři minuty.

44
    Zajímavou standardní situaci ale domácí hráči vůbec nezvládli a míč se vůbec nedostal k brance.

43
    Žlutou kartu za faul vidí hostující Tomáš Janotka.

41
    Tak teď muselo domácím fanouškům zatrnout. Rossi nacentroval přesně na hlavu Varadiho, ten přehlavičkoval Pietrzkiewicze, ale trefil pouze břevno.

37
    Rossi vypálil z přímého kopu, ale trefil jen zeď.

36
    Vašenda posunul na Krauta, ale Škerle skvěle Krauta ubránil a Zlámal si v klidu došel pro míč.

33
    A další faul Jana Navrátila, tentokrát už oceněný žlutou kartou.

33
    Navrátil to zkoušel po pravé straně, ale byl mu odpískaný útočný faul na Zawadu.

31
    Frydrych teď nezvládnul bránění Schulmeistera, ten už ale byl v ostrém úhlu a nedokázal tak nasměrovat míč do brány.

30
    Olomouc se začíná osmělovat, nicméně je to stále nepřesné.

26
    První roh Olomouce, ale ani oni z toho nic nevytěžili.

23
    Máme tu mlhu hustou tak, že by se dala krájet...

22
    Baníkovští fanoušci teď naházeli do blízkosti hrací plochy několik světlic a utkání je tak přerušeno.

20
    Baník byl blízko gólu, Poliaček stál sám před brankářem, ale jeho střela orazítkovala obě tyče, aby pak vyskotačila ven. K dorážce se nikdo nedostal.

16
    Akce na druhé straně. Z dálky vystřelil Schulmeister, tentokrát po zemi, ale ani tento pokus netrefil bránu.

16
    Další slibná akce Baníku, ten ale stále trpí nepřesnými přihrávkami.

14
    Z rohového kopu se nic neurodilo.

14
    Vašenda se pokoušel odcentrovat, ale byl zblokován. Je tu první roh Baníku.

13
    Cverna potáhnul po levé straně, poslal přihrávku pod sebe na Svěrkoše, ten ale vysoko přestřelil.

10
    A opět dlouhá přihrávka, tentokrát Fantiš hledal Poliačka.

10
    Hezký ťukec hráčů Baníku, Vašenda se snažil vysunout Krauta, ale přihrávka byla příliš dlouhá.

8
    V úvodních minutách nevidíme nikterak záživný zápas, ale to se dalo očekávat, že oba týmy budou hrát opatrně.

6
    Od pravého praporku mířil přízemní centr na branku Baníku, ale Pietrzkiewicz byl u míče rychleji, než Navrátil a lapil.

5
    Baník se poprvé vydal do útoku, ale nepřesná přihrávka vše zhatila a rozehrávalo se od gólmana Olomouce.

3
    Ze střední vzdálenosti napřáhnul Schulmeister, ale přestřelil.

1
    První ostrý zákrok ze strany Baníku a viníkem je Svěrkoš. Rozhodčí Královec to zatím řeší domluvou.

1
    Výkop mají domácí hráči.

-2
    Rozhodčí přivádí oba týmy na plochu. Domácí jsou celí v bílém, Olomouc v oranžovočerné kombinaci.

-15
    Dobré odpoledne z Ostravy. Dnes je zde na pořadu dne utkání 16. kola nejvyšší fotbalové ligy mezi Baníkem Ostrava a Sigmou Olomouc. Jedná se zápas dvou týmů ze suterénu ligové tabulky. Oba týmy trápí výsledková krize a u Olomouce si musíme připočíst ještě bodový odpočet.

Jak si vedly týmy v minulém kole? Olomou hrála doma proti Hradci Králové a po nepřesvědčivém výkonu prohrála 0:2. Výsledkem pak bylo odvolání trenéra Psotky.

Baník hrál na Slavii a v pondělní televizní dohrávce vydoloval bod za remízu 0:0.

Uvidíme, zda Baník protrhne domácí nemohoucnost a připíše si body. Vždyť z osmi domácích zápasů dokázali vyhrát pouze jednou, v ostatních příripadech se vždy radovali hosté. Bilance 1 - 7 je opravdu tristní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.