Olomouc – Opava 5:4 (po s.n.) | Hr. Králové – Pardubice 5:4 (po s.n.) | Havířov – Třinec 2:6 (kon.)
Kometa Brno – Mladá Boleslav 5:2 (kon.)
HC Kometa Brno
5:2 (3:0, 0:1, 2:1)
BK Mladá Boleslav
Neděle 04.12.2011, 12:00 • Kajot Arena • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Dobré poledne z brněnské Kajot Areny. Dnes proti sobě v rámci osmnáctého kola ELIOD extraligy mladšího dorostu nastoupí domácí Kometa Brno proti BK Mladé Boleslavi.

Jde již o druhý duel obou týmů v této sezóně. Poprvé na sebe oba týmy narazily 23.10. a hráči bruslařského klubu na tento den jistě nevzpomínají rádi. Kometa totiž Mladoboleslavským uštědřila prohru na 10:3, navíc na vlastním ledě.

Mladá Boleslav ale i tak umí překvapit. Například předminulou neděli v Praze potrápila Letce z Letňan, kteří vyhráli "jen" 3:1. Poslední zápas Boleslav odehrála s Třebíčí, když vyhrála 4:1. Momentálně se v tabulce střed nachází na osmé pozici s šestnácti body.

Kometa Brno je na tom o poznání lépe. S třiceti pěti body okupuje čtvrtou příčku, navíc v posledním duelu zesměšnili v Jihlavě Duklu debaklem 13:3. Tak uvidíme, zda jim forma vydrží i dnes v Kajot Areně.

HC Kometa Brno: Ptáček (Brychnáč) - Hájek, Koch, Hladký, Švejda J., Gotthard, Štancl, Šnajnar - Kališ, Garčic, Biolek, Dvořák, Marcello, Jambor, Jenyš, Dymáček, Koblížek, Balaštík, Boltvan (C)

BK Mladá Boleslav: Růžička (Dimitrov) - Semrád, Mašek J., Mašek L., Krejčík, Marček, Fauhammer, Průšek, Pravda, Durdil (C), Švejda O., Ďurač, Skořepa, Němec, Tržický, Sedmík, Černý

Rozhodčí: Dědek - Lošťák, Paulík.

00:01

0:34
    Hned z kraje zápasu se domácí usadili v útočné třetině.

1:54
    Garčic si vybruslil z poloviny hřiště až před Růžičku, ale minul bránu.

2:55
    Po neproměněné šanci hostujícího Ďurače ohrozil bránu na druhé straně Jenyš, když obešel mladoboleslavského obránce, ale jeho blafák do bekendu Růžička vystihl levým betonem.

3:54
    Kometa právě vstřelila branku!
    Nádherný pas od Dymáčka zužitkoval JAKUB BOLTVAN, který puk převzal na modré čáře a v samostatném nájezdu překonal Růžičku střelou pod víko. Asistence Roman Dymáček.

4:12
    Koblížek z pravého rohu útočného pásma přihrál osamocenému MARTINU BIOLKOVI, který střelou po zemi k pravé tyči překonal mladoboleslavského brankáře. Asistence: Radek Koblížek, Vojtěch Balaštík.

4:12
    Oddechový čas pro hosty.

5:36
    Po střele Šnajnara ihned po buly se snažili dorážet Dvořák s Dymáčkem, ale obránci stačili včas zasáhnout.

6:40
    Pravda si vybruslil z levého kruhu před Ptáčka, ale bekendovou tečovanou střelou přestřelil brněnskou bránu.

6:44
    Jan Mašek (MBL) - 2 min. za hrubost.

7:31
    Švejda střílel od modré a Gotthard dorážel. Oba pokusy brněnských hráčů Růžička pokryl svými betony.

8:13
    Po Dymáčkově střele se podařilo vyhodit Černému.

8:40
    Nebezpečně před bránou tečoval puk Koch. Bohužel vedle.

8:44

9:06
    Pravda se řítil sám na Ptáčka, ale neměl dostatečnou rychlost a Brněnští jej stačili dobruslit. Pak se Pravda zmohl jen na lehkou bekendovou střelu, kterou přehodil brněnskou bránu.

9:45
    Dva brněnští se řítili na jednoho obránce. Pavel Jenyš přihrál žabičkou na RICHARDA GARČICE, který střelou nad beton překonal Růžičku. Asistence: Pavel Jenyš.

10:52
    Od modré střílel Koch a protože Růžičkovi clonil Dymáček, nestačil mladoboleslavský brankář zareagovat. Puk ale orazítkoval pouze tyč jeho brány.

10:59
    Lukáš Mašek (MBL) - 2 min. za hákování.

12:23
    Jenyš si narazil s Garčicem a z mezikruží tvrdě vypálil. Růžička byl však na místě.

12:59

13:50
    Jakub Boltvan (KOM) - 2 min. za napadení. Boltvan byl vyloučen po akci Mladoboleslavských, kteří několikrát doráželi před Ptáčkem. Brněnský gólman byl ale bezchybný.

15:29
    Po chybě Semráda přihrával Jenyš na rozjetého Garčice, ten ale jeho příliš rychlý pas nezpracoval.

15:50

16:45
    Průšek se snažil přihrávat na volného Němce, který číhal před Ptáčkem, ale brněnský obránce jeho přihrávku stačil zblokovat.

16:49
    Patrik Koch (KOM) - 2 min. za hákování.

17:10
    V mezikruží se ocitl sám Ďurač, ale jeho střela mu vůbec nesedla a nakonec skončila v rohu za brněnskou bránou.

18:49

19:09
    Obránce Šnajnar si udělal výlet až před Růžičku, ale jeho pokus stačil mladoboleslavský gólman vytěsnit lapačkou.

20:00
    Vojtěch Sedmík (MBL) - 2 min. za držení,

20:00

V první třetině potvrdili domácí roli favorita a nasázeli Mladé Boleslavi hned tři branky. Přičemž první dvě od sebe dělilo jen osmnáct sekund. Boleslav z těch pár šancí, které měla nedokázala nic vytěžit. Do druhé třetiny, která začne přibližně ve 12:46 nastoupí Boleslav jen ve čtyřech z důvodu vyloučení Sedmíka v závěru třetiny.

20:01

20:29
    Dymáčkova zblokovaná rána velkým obloukem skončila v levém rohu za mladoboleslavskou brankou.

20:52
    Ihned po buly zkoušel Růžičkovu pozornost Biolek.

21:38
    Garčic nedosáhl na dlouhý pas. Zakázané uvolnění Komety.

21:58
    Po chybě černého sám před bránou přihrával Garčic na Koblížka, kterého vychytal Růžička.

22:00

23:05
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    VOJTĚCH SEDMÍK najížděl spolu s Durdilem na jednoho obránce. Sedmík se ale rozhodl vystřelit a střelou k levé tyči po zemi překonal poprvé Ptáčka. Gól je bez asistence.

24:07
    Dvakrát před Růžičkou dorážel Dvořák. Mladoboleslavský gólman však byl však neprostupný jako zeď.

24:34
    Za hru vysokou holí je vyloučen Patrik Koch (KOM).

24:44
    Ihned po buly se Mladá Boleslav usadila v útočné třetině a snaží si vytvořit příhodnou šanci ke střele.

26:09
    Při úniku 3 na 1 přihrával na druhou stranu Jenyš, kde si najížděl Richard Garčic, který rozezvoněl levou tyč Růžičkovi branky.

26:34

27:01
    Filip Dvořák (KOM) - 2 min. za hákování.

27:36
    Balaštík se při brejku snažil vystřelit, ale jeho střelu zblokoval Mašek.

28:24
    Patrik Štancl (KOM) - 2 min. za pád pod nohy. Kometa bude hrát 37 sekund ve třech.

29:01
    Domácí hrají ve čtyřech.

29:58
    Filip Dvořák (KOM) - 2 min. za nedovolené bránění.

30:17
    Jenyš si vybojoval faul. Za hákování je potrestán na 2 minuty Filip Semrád (MBL).

30:24
    Obě mužstva hrají ve čtyřek po návratu Štancla z trestné lavice.

31:49
    Dymáček se snažil přihrát před bránu na Garčice, ale jeho přihrávka byla zblokována.

31:58

32:17

33:06
    Zhruba šestkrát doráželi těsně před Růžičkou Dymáček s Koblížkem. Mladoboleslavský gólman spolu s obránci však situaci zvládli.

33:12
    Po Kochově střele zazvonilo břevno.

34:15
    Garčic najížděl spolu s Jenyšem na jednoho obránce. Nakonec se snažil vystřelit sám, ale jeho střelu i dorážku Biolka Růžička zpacifikoval.

34:48
    Štancl od pravého mantinelu přihrávku přihrával na volného Garčice před mladoboleslavskou bránou. Ten lehkou střelou zakončil pouze do hostujícího gólmana, který měl tentokrát víc štěstí.

36:08
    Povedenou kombinaci domácích přerušil ofsajd.

37:32
    Po Sedmíkově pasu se před poloodkrytou bránou ocitl Durdil, ale než stačil zareagovat, pohotoví obránci Komety puk včas uklidili.

38:46
    Krejčík najížděl z pravé strany a ač byl blokován, dokázal vystřelit a navíc dorazit. Jeho pokusy ale pokaždé Ptáček vystihl.

39:53
    Do poslední šance třetiny se dostal Garčic, když se prokličkoval do mezikruží a vystřelil. Jeho pokus ale Růžička vykopl betonem.

40:00

Ve druhé třetině domácí trochu ubrali na tempu. Navíc se po vstřeleném gólu probudili Mladoboleslavští a na pár minut zamkli domácí při přesilovce ve vlastní třetině.

40:01

41:04
    Skořepa se ocitl po chybě obránců sám v mezikruží, ale trefil pouze Ptáčka v brněnské bráně.

43:06
    Dlouhou dobu se domácí drží v útočné třetině. Kombinují, střílejí, ale zatím bez úspěchu.

43:40
    Jan Mašek (MBL) - 2 min. za krosček.

43:57
    S Průškem najížděl v brejku na jednoho obránce DOMINIK SKOŘEPA. Místo přihrávky na spoluhráče zvolil tvrdou střelu nápřahem a od vzdálenější tyče se puk odrazil do brány. Gól je bez asistence. Boleslav snižuje na rozdíl jediné branky v oslabení.

45:32
    Švejda si objížděl bránu a přihrál na úplně volného Dymáčka, ten trefil jen boční síť Růžičkovi brány.

45:52
    Poté co Dymáček puk přenechal těsně před brankovištěm JAKUBU BOLTVANOVI, navýšil do poloodkryté brány vedení Brna. Asistence: Roman Dymáček.

46:48
    Matěj Krejčík (MBL) - 2 min. za hákování.

49:12
    Pavel Jenyš (KOM) - 2 min. za podražení..

50:54
    Průškovu střelu tečoval těsně před bránou Krejčík do Ptáčka.

51:12

51:54
    Sedmík ujížděl sám na Ptáčka, ale trefil pouze jeho hruď.

52:55
    Švejdova střela se nečekaně odrazila od mantinelu přímo před mladoboleslavskou bránu. Jenyš mohl navýšit stav, ale Růžička do jeho střely stačil strčit beton.

55:52
    Garčic vystřelil z mezikruží do Růžičkovy připravené lapačky.

56:45
    Jakub Durdil (MBL) - 2 min. za hákování.

57:59
    Patrik Koch po lehké teči jednoho z obránců nastřeluje podruhé břevno.

58:45

59:53
    Na úplný závěr navyšuje Kometa gólový příděl na pět branek. Jenyš krásným pasem našel RICHARDA GARČICE, který lehkou tečí do prázdné brány překonal dnes již podruhé gólmana Růžičku. Asistence: Pavel Jenyš.

60:00

Poté, co se hostům podařilo snížit na rozdíl jediné branky, odpověděl svým druhým gólem kapitán Jakub Boltvan. Kometa si v závěr utkání pohlídala. Navíc sedm sekund před koncem přidal druhý gól také Richard Garčic. Z Brna je to pro dnešek vše. Loučíme se s vámi a přejeme krásný zbytek neděle. (14:10:13)

Jakub Dohnal

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 4. Boltvan (Dymáček), 5. Biolek (Koblížek, Baalaštík), 10. Garčic (Jenyš), 46. Boltvan (Dymáček), 60. Garčic (Jenyš) - 24. Sedmík, 44. Skořepa

Rozhodčí: Dědek - Lošťák, Paulík