Skalica – Poprad 4:1 (kon.) | Martin – Trenčín 0:1 (po s.n.) | Žilina – HC Slovan 2:3 (po s.n.)
Banská Bystrica – Nitra 6:3 (kon.) | Košice – Zvolen 3:2 (kon.)
HC Košice
3:2 (1:0, 2:1, 0:0)
HKM Zvolen
sk Pátek 09.12.2011, 18:00 • Steel aréna • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Príjemný piatkový podvečer z Košíc. V 29. kole Tipsport extraligy privíta domáce HC v Steel aréne hráčov Zvolena. Ak sa často hovorí “môj dom, môj hrad“ tak v prípade zápasov týchto dvoch mužstiev to v tejto sezóne rozhodne tak nie je. Vo Zvolene boli dvakrát úspešní Košičania po výhrach (3:1 a 8:2) a v Košiciach boli pre zmenu úspešní Zvolenčania po výhre 3:0. V poslednom kole privítali Košičania na svojom ľade Nitru a s prehľadom vyhrali 6:3. Naopak hostia zo Zvolena ťahajú sériu troch zápasov bez bodu a najmä posledná prehra doma so Žilinou bola síce zaslúženou, ale prekvapujúcou.

Z tábora domácich neprichádza žiadna novinka pred týmto stretnutím. Domáci tréner Miroslav Ihnačák stále nemôže počítať so službami obrancu Radeka Deyla (kolenný väz) a takisto aj s útočníkom Marekom Nagyom (kolenný väz).

Zvolenčania nepricestovali do Košíc s dlhodobo zraneným brankárom Adamom Trenčanom. V tíme nefiguruje aj známy Ukrajinec Vadim Šachrajčuk.

Úvodné zostavy:

HC Košice: Hylák (Halász) - Homer, Tabaček(A), Šeda, Kolba, Chovan, Novák - Bartoš, Zálešák(K), Dravecký(A) - Jenčík, Gron, Miklík - Piatak, Pašek, Spilar - Mlynarovič, Jokeľ, Haščák
    Tréner: Miroslav Ihnačák

HKm Zvolen: Sáblik (Škrečko) - Ťavoda, Ďaloga, Vantroba, Juraško, Mucha, Hraško, Korhonen, Pokovič - Otčenáš, Jurík L.(K), Baláž(A) - Slovák, Brabenec(A), Čurilla - Zuzin, Trochta, Škvaridlo - Ihnaťo, Jurík M., Síkela
    Tréner: Jozef Škrak

Rozhodca: Višňovský J. - Valach M., Zvrškovec R.

Na ľad prichádzajú obe mužstvá. Domáci v tmavomodrých dresoch, hostia v bielomodrej kombinácii dresov.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

0:35
    Otčenáš nahadzoval na Hyláka, ten radšej puk nerozohrával a tak sa vhadzuje po ľavici domáceho brankára.

0:54
    Michal Šeda nahadzoval na Sáblíka a ten vyráža len na ochrannú sieť.

1:45
    Hostia išli striedať a to sa snažil využiť rozbehnutý Dušan Pašek, na jeho smolu si však zabudol na modrej puk a tak majú puk hostia.

2:25
    V podobnej situácii Mlynarovič, ten to vyriešil lepšie a tvrdou strelou nechal vyniknúť Sáblíkov pravý betón.

3:49
    Martin Trochta šprintoval pre opustení puk letiaci do pásma domácich, výborne čítal hru Hylák a svojim vykorčuľovaním z bránky vyhodil puk do bezpečia.

5:05
    Štvrtý útok hostí teraz na dlhé sekundy zamestnal obrani domácich. chýbala tomu však strela a tak puk je už v strednom pásme.

5:51
    Ján Ťavoda teraz tvrdo a čisto odzbrojil od puku Marcela Haščáka.

6:22
    Peter Bartoš v najväčšj šanci zápasu, po Zálešákovej prihrávke zoči voči Sáblíkovi trafia len špičku hosťujúceho brankára.

7:02
    Richard Jenčík nabral rýchlosť a dostal sa až pred Sáblíka, jeho strela len tesne minula hosťujúcu ľavú tyč.

8:36
    Baláž prihrával na Otčenáša, jeho prihrávku však útočnik nespracoval a tak sa vhadzuje po zakázanom uvoľnení pred Sáblíkom.

9:14
    Prvé vylúčenie zápasu. Po zbytočnom útočnom faule si na 2 minúty ide sadnúť Marek Slovák za napadnutie.

9:35
    Košičania sa rýchlo rozostavili a od modrej tvrdo strieľal Michal Novák z modrej, dobrý zákrok Sáblíka.

10:26
    Kamil Brabenec vyhadzuje a hostia striedajú.

11:10
    Vladimír Dravecký sa dostal k puku a strelou švihom trafil len rameno Sáblíka, ktorý je zatiaľ oporou svojho mužstva.

12:10
    Hostia v piatich na čele so Sáblíkom sa neustále bránia nájazdom domácich Košíc.

13:15
    Košice dali gól!
    Po chybe hosťujúceho obráncu, ktorý namiesto vyhodenia puku stratil puk a ten mu vzal Stanislav Gron, posunul na rozbehnutého RICHARDA JENČÍKA, ktorý si pekne vytiahol Sáblíka z bránky a bekhendom prekonal hosťujúceho brankára. Tento gól je zároveň 100 gólom Košíc v prebiehajúcej sezóne. Asistencia: Stanislav Gron.

15:00
    Hostia sa naďalej bránia. Prvý útok domácich motal hlavu obráncom hostí, k strele sa dostal Dravecký, trafil len bočnú konštrukciu.

15:52
    Zbytočný faul aj na strane domácich. Stanislav Gron fauloval v útočnom pásme a ide si oddýchnuť na trestnú lavicu na 2 minúty podrazenie.

16:23
    Hostia teraz v šanciach. Otčenáš a ani Lukáš Jurík neprekonali Hyláka, hra pokračovala a od modrej tvrdo vypálil ťavoda, jeho strelu vyrazil brankár domácich na ochrannú sieť.

17:09
    Po chybe v rozohrávke hostí sa vhadzuje v stredovom pásme.

17:48
    Peter Hraško šikovne nahadzoval pred Hyláka, kde clonil Slovák, puk však netrafil priestor bránky a puk vyhodil Tabaček až k Sáblíkovi.

18:10
    Vylúčenie na strane hostí. Lukáš Jurík 2 minúty za hákovanie.

18:48
    Na chvíľku sa puk stratil všetkým z dohľadu a tak hra bola prerušená.

19:23
    Zálešák si pekne vykorčuľoval spoza bránky a natlačil sa pred Sáblíka, jeho zakončenie zblokoval Ďaloga.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Po prvej tretine vedú domáci 1:0 po jedinej chybe v obrane hostí, ktorú využil Richard Jenčík. Druhá tretina začne v čase 18:47.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:10
    Zvolen s piatimi hráčmi.

20:44
    No nie na dlho. Zvolen ide opäť do štyroch, Ján Ťavoda 2 minúty za vrazenie na mantinel.

21:32
    Hostia sa bránia všetkymi silami a so štastím vyhadzujú puk do stredného pásma.

22:18
    Erik Piatak netrafil dobre puk a ten smeruje ďaleko od priestoru bránky hostí.

22:51
    Domáci začínajú od svojho brankára, hostia už v piatich.

23:43
    Nepresnosti na oboch stranách a vhadzuje sa pred Hylákom.

24:15
    Peter Zuzin si pekne od rohu klziska nakorčuľoval a hľadal Škvaridla, ten to mal však na dlhú hokejku.

Dnešné stretnutie sleduje 5 392 divákov.

26:26
    Obe mužstvá sa teraz ťažko dostávajú do zakončenia, Jenčík v ťažkej pozícii trafil len pripraveného Sáblíka.

27:02
    Škvaridlo strieľal bez prípravy mimo Hylákovu bránku.

27:46
    Vylúčenie na strane domácich. Samuel Mlynarovič 2 minúty za podrazenie.

28:00
    Michal Šeda v dobrom obrannom zákroku a vyhadzuje cez všetky čiary.

28:21
    V podobnej obrannej hre aj Peter Bartoš.

28:37
    Zvolen dal gól!
    Hostia vyrovnávajú v presilovke. Ťavoda prihral na rozbehnutého ONDREJA OTČENÁŠA, ktorý strelou švihom prekonal Hyláka. Asistencia: Ján Ťavoda.

30:04
    Šance na oboch stranách. Najprav hosťujúci Slovák netrafil v dobrej pozícii a na druhej strane po prihrávke Grona v šanci Jenčík, strelou z jednej netrafil odkrytú bránku hostí.

31:27
    Obránca Tabaček dnes útočnými chúťkami, skrytú strelu švihom s námahou vyrazil Sáblík.

32:12
    Michal Šeda nahadzoval na Sáblika, puk mu vypadol za bránku, kde šikovne zahral MARCEL HAŠČÁK, vymanévroval s pukom spoza bránky a zakončil do prádznej bránky: Asistencia: Michal Šeda, Samuel Mlynarovič

32:32
    Vylúčenie na strane domácich. Martin Chovan 2 minúty za seknutie.

33:20
    Hostia dlhé sekundy držali domácich pred Hylákom, po tečovanej Juraškovej strele schoval domáci brankár puk v lapačke.

34:05
    Hraško nahadzoval na bránku domácich, puk sa však odrazil od zadného mantinelu k Ďalogovi, ktorý na smolu hostí netrafil letiaci puk.

35:51
    Dnes aktívny Haščák zakončoval po prihrávke Bartoša len do brankára hostí.

36:29
    Hostia išli nepochopiteľne striedať, to využil Miroslav Zálešák, ktorý prihral na PETRA BARTOŠA a ten si vychutnal Sáblíka, vytiahol ho z bránky a strelou po ľade dáva tretí gól domácich. Asistencie: Miroslav Zálešák, Martin Chovan.

37:19
    Vylúčenie na strane domácich. Ján Homer 2 minúty hákovanie.

37:33
    Ján Tabaček vyhadzuje cez všetky čiary a hostia musia začínať od Sáblíka.

38:16
    Jenčík takisto vyhadzuje, po pár sekundách ho napodobňuje aj Šeda.

39:00
    Minúta do konca druhej tretiny.

39:41
    Po nepresnej rozohrávke hostí sa vhadzuje pred Sáblíkom.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Po druhej tretiny vedú domáci 3:1. Po využitej presilovke a gólu Otčenáša vyrovnali hostia na 1:1. Po šikovnom zakončení Hačšáka a chybe obrany hostí pri striedaní, ktorú využil Bartoš však domácí odskočili Zvolenu na rozdiel dvoch gólov. Tretia tretina začne v čase 19:35.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:25
    Po zakázanom uvoľnení sa vhadzuje po pravici Sáblíka.

40:53
    Po Gronovej prihrávke sa k zakončenu dostal Miklík a strelou z jednej trafia ľavú Sáblíkovu žrď.

42:11
    Marek Chovan začína od svojej bránky pri striedaní oboch mužstiev.

43:16
    Ján Ťavoda natiahol svojou strelou Hyláka, puk však letel mimo priestor bránky.

44:46
    Vlúčenie na strane domácich. Richard Jenčík 2 minúty za hákovanie.

45:13
    Presilovka hostí netrvalo dlho. Ondrej Otčenáš 2 minúty za držanie, 1:33 sa bude hrať 4 na 4.

45:53
    Hra sa teraz kúskuje po nepresnostiach na oboch stranách.

46:39
    Vladimír Dravecký nabral rýchlosť a strelou švihom neohrozil bránku hostí.

47:15
    Zvolen s piatimi hráčmi a puk je na hokejkách domácich.

48:47
    Zálešák dostal peknú kolmu prihrávku od Tabačeka, chýbala mu však rýchlosť a obrana hostí ho zastavila.

49:31
    Jenčík prihrával na Miklíka, tomu v zakončení zabránil Miroslav Vantroba.

50:15
    Hostia dramatizujú zápas.Otčenáš naviazal na seba dvoch obráncov, puk sa odrazil k Balážovi a ten z jednej prihral na úplne voľného LUKÁŠA JURÍKA, ten strelou do odkrytej bránky znižuje na rozdiel jedného góla. Asistencie: Vladislav Baláž, Ondrej Otčenáš.

51:06
    Hostia sa čím ďalej viac tlačia do útoku.

52:32
    Šikovný Marek Slovák sa teraz prekľučkoval až k zakončeniu. Jeho nepríjemnú strelu schoval Hylák v lapačke.

52:53
    Ihnaťo napadobnil o pár sekúnd svojho spoluhráča, Hylák lapačkou chytá a upokojuje svoje mužstvo.

53:32
    Postavenie hráča v bránkovisku a tak sú hostia vykázaní z pásma domácich.

54:05
    Peter Bartoš s prehľadom prihral na Draveckého, ten sa predral k zakončeniu, puk sa odrazil pred prázdnu bránku, kde však nebol ani jeden domáci hráč.

54:50
    Závar pred Hylákom. K puku spoza bránky sa pri pravej tyči dostal Zuzin, Hylák sa však výborne presunul a zneškodnil pohotovú Zuzinovu strelu.

56:25
    Domáci sa teraz len bránia, hostia sú oveľa aktívnejší ako počas prvých dvoch tretín.

57:03
    Strkanice na oboch stranách, rozhodca Višňovský je však pokojný a nevylučuje.

57:33
    Hylák podržal svoje mužstvo po veľkej chybe obráncu Tabačeka, kde sa do prečíslenia dostali hostia. Baláž vystrelil pohotovo,ale Hylák sa výborne premiestnil a zneškodnil šancu hostí.

58:04
    Oddychový čas hostí.

58:04
    Sáblík je na striedačke, hostia v šiestich!

58:34
    Lukáš Jurík len tesne po ľade netrafil bránku domácich.

59:36
    Hostia zovreli domácich, ale Dravecký vyhodil do bezpečia.

59:59
    Mohlo byť vyrovnané v poslednej sekunde.Baláž nahadzoval na bránku domácich a zrazený puk len tesne minul právu tyč.

60:00

Vylúčenie na strane domácich. Ján Tabaček 2 minúty za podrazenie.

Domáci nakoniec ubránili nápor hostí v posledných 10 minútach a po výhre 3:2 sa udržali v kontakte s vedúcou Skalicou. Prajem Vám pekný piatkový večer a ešte krajší víkend. (20:12:42)

Miroslav Samseli

Branky a nahrávky: 14. Jenčík (Gron), 33. Haščák (Šeda, Mlynarovič), 37. Bartoš (Zálešák, Chovan) - 29. Otčenáš (Ťavoda), 51. Jurík L. (Baláž, Otčenáš)

HKM Zvolen: Sáblik (Škrečko) - Ťavoda, Ďaloga, Vantroba, Juraško, Mucha, Hraško, Korhonen, Pokovič - Otčenáš, Jurík L.(K), Baláž(A) - Slovák, Brabenec(A), Čurilla - Zuzin, Trochta, Škvaridlo - Ihnaťo, Jurík M., Síkela

Rozhodčí: Višňovský J. - Valach M., Zvrškovec R.

Diváci: 5 392