Omsk – CSKA Moskva 3:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Lev 4:2 (kon.) | Petrohrad – Kazaň 1:4 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Lev Praha
Pátek 09.12.2011, 14:00KHL

Je tady konec zápasu, ve kterém se z vítězství nakonec radovali domácí hráči Jugry Chanty-Mansijsk. Ti byli lepší především v první polovině zápasu, po které vedli 3:0. Hráči popradského celku dokázali snížit na 3:2 a definitivní podobu zápasu dal v samém závěru do prázdné brány Chlyncev. (16:21:40)

60:00

59:18
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Mikušovu přihrávku zpoza brány zachytil IVAN CHLYNCEV a úctyhodnou střelou přes celé hřiště trefuje přesně doprostřed prázdné brány. Bez asistence.

59:09
    Po oddechovém čase hostů si nyní berou time out i domácí.

58:50
    Sice se vhazovalo v útočném pásmu Lva, jenže následovala střela Jugry přes celé hřiště. Puk šel ale mimo.

58:35
    Závěr zápasu zkusí popradský celek bez brankáře.

57:22
    Blochin si vztek vybil na Lunbergovi, kterého tvrdě atakoval za brankou Jugry. Vylučovat se ale nebude.

56:37
    Nyní se Hunkes postrkoval v útočném pásmu s Blochinem. Vylučovat se ale nebude a následuje buly v útočném pásmu Lva Poprad.

56:11
    Děmagin se na levé straně natahoval po puku, měl k němu ale příliš daleko.

55:16
    Jugře se přesilovka ale vůbec nedaří. Laco ještě nemusel zasahovat.

54:47
    Velmi dlouho teď čekal čárový rozhodčí než odpískal domácímu celku ofsajd. Je tu buly ve středním pásmu.

54:06
    Dnes potřetí jde na trestnou lavici za podražení Mezei. Je tu další přesilovka pro Jurgu.

53:54
    Oba celky jsou v plném počtu. Puk skončil po střele Děmagina v ochranné síti a vhazuje se po pravé ruce brankáře Laca.

52:45
    Velmi dobrá šance hostů. Po pravém křídle ujel Lundberg a vystřelil. Birjukov neměl puk pod svojí kontrolou, když ho odrazil pouze před sebe. Nikdo z hráčů Lva ale nedokázal dorazit.

51:54
    Přesilovka hostů byla ale velmi krátká. Vladimír Mihálik dostává dvě minuty za podražení unikajícího protihráče.

51:45
    Dvě minuty za držení dostal Ibragimov. Výhoda pro hosty.

50:37
    Dva na dva nyní jeli hráči Jugry. Vorobjov se ale po nepřesné přihrávce Altarjova nedostal ke střele.

49:47
    Hráči Lva jsou oproti první třetině mnohem lepší v obraně a domácímu celku se prakticky vůbec nedaří prosadit se do útočného pásma.

48:39
    Lev byl nyní v útočném pásmu. Štrbák ale nedokázal zachytit puk na modré čáře a je z toho ofsajd a buly ve středním pásmu.

48:13
    Hosté se ubránili a jsou v plném počtu.

47:54
    Po střele od modré čáry propadl Lacovi puk výstrojí a pomalu proklouzal kolem pravé tyčky! To bylo velké štěstí pro hosty..

47:32
    Lunberg nyní dokázal vyhodit puk až do středního pásma.

47:11
    Hosté jsou nyní pod velkým tlakem, zatím ale odolávají.

46:29
    Selujanov nahazoval puk od modré čáry, nikoho ze spoluhráčů nenašel.

46:13
    Dvě minuty za sekání dostává popradský Mezei.

45:15
    Hráči popradského týmu jsou zatím jasně lepší a sahají po třetí brance v zápase.

44:29
    Po krásné kombinaci přes celé hřiště hledal Netík pasem před branku Kristka, který dobře tečoval - Birjukov ale výborně zasáhl.

43:57
    Bartečko s Nagym si pěkně přihrávali, střela prvně jmenovaného šla ale nad.

43:48
    Dlouho se hraje bez přerušení. Ale také bez šancí.

42:57
    Sekáč se dostal až před bránu soupeře, tísněn obráncem ale nedokázal vystřelit forhendem a jeho následný pokus bekendem nebyl nebezpečný.

42:15
    Oba celky střídají.

41:28
    V závěru přesilovky ujel po křídle Mikúš, do zakončení se ale vůbec nedostal.

41:05
    Bartečko střílel z velkého úhlu, tahle střela nebyla nebezpečná.

40:30
    Hosté začali třetí třetinu v přesilové hře.

40:01

Hráči jsou zpět na ledové ploše. Za pár okamžiků začne třetí třetina.

Statistiky po druhé třetině:
    Střely na bránu: 23:17
    Vyhraná buly: 27:26.

Druhá třetina nezačala pro hokejisty popradského týmu dobře. Nedařilo se jim a ve 30. minutě dostali gól na 3:0 a zdálo se být rozhodnuto. Pak ale dokázal tým Radima Rulíka snížit v přesilové hře a chvilku poté dokonce i v oslabení. Rázem je to jen o jednu branku a zápas je naprosto otevřený.

40:00

39:28
    Dvě minuty za nedovolenou hru vysokou holí dostává domácí Altarjov.

39:05
    Hunkes zle dotíral před Birjukovem, který tentokrát puk za brankovou čáru nepustil.

38:20
    Nagy zkusil vystřelit zpoza obránce a Birjukov mohl být rád, že puk letěl mimo.

37:50
    Děmagin byl v obrovské šanci. Po závaru v brankovišti ale nedokázal překonat ležícího Laca.

37:20
    LEV v plném počtu. Toto oslabení zvládli hokejisté popradského týmu na výbornou.

36:50
    Laco nyní s lehkými obtížemi zastavil střelu od modré čáry.

36:05
    Lvi právě vstřelili branku!
    Nedáš - dostaneš. Na jedné strany se nedokázal prosadit Starosta a na druhé po hrubé chybě domácí obrany skóruje v oslabení střelou z mezikruží ĽUBOŠ BARTEČKO. Asistence: Ladislav Nagy.

35:20
    Nyní je tu ale přesilovka pro domácí. Dvě minuty za podražení dostává Michálik.

34:55
    Hosté rázem hodně ožili a tlačí se do útoku!

34:08
    Těsně po návratu Selujanova nahrál Bartečko VÁCLAVU NEDOROSTOVI, který z mezikruží trefuje přímo nad lapačku domácího gólmana. Asistence: Ľuboš Bartečko.

33:52
    Nagyho střela byla ztečována mimo.

33:15
    Jugra jde do tří! Dvě minuty za hákování dostává Chlyncev.

33:00
    Hostům se zatím vůbec nedaří dostat se před bránu soupeře.

32:10
    Huna byl faulován za brankou soupeře a dvě minuty za podražení dostává Selujanov.

31:16
    Po přestávce se opět hraje, u puku jsou domácí.

30:32
    Následuje další komerční pauza.

29:48
    Střela Lekomčeva od modré čáry byla nepřesná, odrazila se od mantinelu přímo ke zcela volnému SERGEJI DĚMAGINOVI, který bez problémů střílí do odkryté brány. Asistence: Ivan Lekomčev a Pavel Vorobjov.

29:30
    Jugra se nemůže dostat do útočného pásma, Lev dobře brání.

28:57
    Novotnému se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry až za Birjukova.

28:27
    Domácí se snaží probojovat se do útočného pásma.

27:56
    Bardin nepřesně rozehrál. Bylo to kvůli tomu, že ho sekal Nagy, který dostává dvě minuty.

27:10
    Hraje se velmi důrazně. Oba celky mají puk pod kontrolou jen velmi krátkou dobu. Nikdo se do šancí nedostává.

26:26
    Hosté nyní hodně vysunuli forčekink, zatím jim to ale ovoce nepřináší.

25:59
    Další útočná akce domácího celku končí zakázaným uvolněním.

25:20
    Ruský celek se v pohodě ubránil a je opět v plném počtu.

24:29
    Selujanov vyhazuje až za brankáře Laca.

24:04
    Po přihrávce Nedorosta pálil do brankáře Nagy. Puk se odrazil zpět do hry, kde se k dorážce tlačil Bartečko. Stav se ale nemění a hra je přerušena.

23:20
    Menší trest za hákování dostává Blochin.

22:47
    Po střele Lundberga musel nyní zasahovat domácí brankář, který puk odrazil levým betonem.

22:09
    Dvě velké šance Popradu! K první střele z úhlu se dostal Huna a následně musel Birjukov zasahovat po střele Kloučka.

21:55
    Po střele Magogina musel zasahovat Laco. Buly v pásmu Lva.

21:40
    Nyní se stejného prohřešku dopustili i hráči z Popradu.

21:12
    Další útoční akce domácího celku končí zakázaným uvolněním.

20:40
    Na druhé straně byl v nebezpečnější pozici Selujanov, jeho ránu Laco jen vyrazil lapačkou zpět do pole. Následně je ale hra přerušena a oba celky střídají.

20:28
    Hosté šli hned do útoku. Po přihrávce Nedorosta se dostal do pásma Bartečko, jeho zpětná přihrávka byla ale nepřesná.

20:01

V první třetině si hokejisté týmu LEV Poprad nepočínali moc aktivně a celkem po zásluze prohrávají 2:0. První gól inkasovali v oslabení tří proti pěti. Druhý gól pak přišel po rychlé kombinaci domácího celku. Naopak slovenský celek se nedostal do žádné vyložené šance. Uvidíme, co přinese druhá třetina, která by měla začít chvilku před patnáctou hodinou.

20:00

19:55
    Těsně před koncem první třetiny se do šance dral obránce Mezei. Jenže sám před brankovištěm nedokázal efektivně přihrát ani zakončit.

19:07
    Nyní jsou u puku hráči popradského týmu, jenže velmi daleko od brány domácího celku.

18:11
    Nyní jsou ale u puku již domácí hráči a Laco musí být opět v pozoru. Nebezpečně se k puku dostal opět Fjodorov, nakonec se ale ke střele vůbec nedostal a puk má Mihálik.

17:33
    Až nyní se hosté trochu osmělili a tlačí se do útoku. Jenže pas na Netíka byl příliš dlouhý a je z toho zakázané uvolnění.

16:58
    Po rychlé kombinaci ve středním pásmu se domácí dostali do přečíslení a po přihrávce Altarjova se přesně trefuje PAVEL VOROBJEV. Asistence: Dmitrij Altarjov.

15:21
    Po nahození od modré čáry se snažil před Lacem tečovat puk Fjodorov, branku ale netrefil.

13:38
    Hostující hráči jsou pod permanentním tlakem a zatím se jen brání.

11:18
    JEVGENIJ CHVOSTOV se příliš nerozpakoval s tím, co s pukem udělá a okamžitě střílel na branku. Trefil se přesně. Asistence: Vitalij Sitnikov.

10:40
    A hosté jdou znovu do čtyř. Přesně teď nevím, o kterého hráče se jedná, ale každopádně se Lev bude muset opět dvě minuty bránit proti přesile.

09:40
    Ovšem domácí se prosadit nedokázali, ani si nevytvořili žádnou větší šanci. Hosté dobře bránili a nyní hrají v plném počtu.

07:40
    A Lev jde do tří!! Na trestnou lavici míří Mezei.

07:13
    Vyloučen Kristek (LEV) na dvě minuty za hákování. Omlouvám se za výpadek online přenosu, který bohužel není v mých silách ovlivnit.

02:25
    Laco se nyní musel hodně otáčet proti několika nebezpečným střelám, ale nakonec dokázal svůj tým podržet.

01:30
    Oba týmy se zatím soustředí spíše na obranu a do útoku se příliš nehrnou.

00:01

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Masalskis) - Blochin, Lekomčev, Gru, Pepeljajev, Selujanov, Starosta, Ibragimov, Ďjakov - Chlyncev, Buljanskij, Fjodorov, Děmagin, Vorobjov, Beljajev, Sitnikov, Magogin, Bardin, Makarov, Altarjov.

HC LEV Poprad: Laco (Duba)- Hunkes, Mezei, Sigalet, Mihálik, Klouček, Štrbák, Hellström - Nagy, Bartečko, Nedorost, Kristek, Mikúš, Netík, Novotný, Špirko, Huna, Fabricius, Lundberg, Sekáč.

Rozhodčí: Zacharov, Bondar - Misjur, Raming.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Petr Frömel

Aleš Strouha

Branky a nahrávky: 12. Chvostov (Sitnikov), 17. Vorobjev (Altarjov), 30. Děmagin (Lekomčev), 60. Chlyncev - 35. Nedorost (Bartečko), 37. Bartečko (Nagy)

Lev Praha: Laco (Duba)- Hunkes, Mezei, Sigalet, Mihálik, Klouček, Štrbák, Hellström - Nagy, Bartečko, Nedorost, Kristek, Mikúš, Netík, Novotný, Špirko, Huna, Fabricius, Lundberg, Sekáč

Rozhodčí: Zacharov, Bondar - Misjur, Raming