Brynäs – Frölunda 4:3 (kon.) | Växjö – MODO 0:0 (18:30) | Skellefteå – Djurgården 8:1 (kon.)
Skellefteå AIK
8:1 (1:0, 4:1, 3:0)
Djurgårdens IF
Sobota 10.12.2011, 18:30Švédská Elitserien

Máme za sebou jednoznačné utkání, ve kterém Skelleftea nastřílela svému soupeři osm gólů. O svém vítězství rozhodla zejména ve druhé třetině. Za hosty se prosadil pouze Cehlin a to opravdu na vítězství stačit nemůže. (20:41:29)

60:00

59:01
    Forsberg postupoval se svým kolegou do přečíslení ve dvou proti jednomu. Volil střelu, ale tam byla nepřesná.

57:16
    Duel se nám pouze dohrává, závěrečné tempo není příliš vysoké.

55:21
    Na domácím týmu je zajímavé to, že Skelleftea dala již osm gólů a pokaždé se trefil jiný střelec.

54:35
    Skellefteå právě vstřelila branku!
    Tak to již začíná vypadat na slušný debakl! Ihned po vhazování se mezi obránce vrhl PIERRE-EDOUARD BELLEMARE a zaskočil dnes příliš nepřipraveného Sandbega - 8:1! Bez asistence.

54:29
    Sedmý gól domácích přidává LEE GOREN přesnou střelou příklepem - 7:1! Asistence: Fredrik Lindgren a Niclas Bürström.

53:35
    Na druhé straně lépe mířil Daniel Tjärnqvist, Eriksson je ale kromě střele Cehlina neomylný.

52:39
    Holloway se dostal ke kotouči na kruzích, tahem však těsně přestřelil.

50:14
    Cehlin přejel modrou čáru a vypálil příklepem. Dnes mu to již jednou vyšlo, nyní však mířil asi o metr mimo.

49:54

49:03
    Tentokrát však přesilovka domácích nepatří mezi úplně vydařené.

47:54
    Klubertanz (DJU) hákoval a je za to poprávu potrestán. Další početní výhoda pro Skellefteu.

46:13
    Utkání je rozhodnuté a obě mužstva se s tím již evidentně smířila.

44:26
    Södeström mohl přidat další branku, z bezprostřední blízkosti však těsně přestřelil!

42:37
    A tato přesilová hra je u konce a opět je to trochu šťastný gól! Od modré čáry nahodil kotouč CHRISTIAN SÖDESTRÖM a puk k překvapení však končí za Sanbergem - 6:1! Asistence: Fredrik Lindgren.

41:51
    Domácí se zatím drží před soupeřovým brankářem, Bellemare však trefil jen chrániče bránícího hráče.

40:38
    Jimmie Ölvestad (DJU) je vyloučen za nedovolené bránění. Další šance pro domácí na zvýšení náskoku.

40:01

Druhá třetina jasně patřila domácím hokejistům, kteří navýšili svůj náskok na rozdíl čtyř branek. O vítězi je tedy pravděpodobně rozhodnuto.

40:00

38:03
    Aberg se probíjel do brankoviště, ale nakonec mu byl puk sebrán.

36:52
    Na druhé straně pálil do Wesslauovy lapačky Skogs.

35:23
    Boumedienne vyslal zajímavou střelu, ale byla bohužel nepřesná.

33:18
    Klubertanzova střela mířila přesně do šibenice, její cestě ale zamezila lapačka Erikssonova.

31:51
    Domácí ale připravili nejlepší možnou odpověď! Z téměř nulového úhlu se prosadil NICLAS BURSTRÖM - 5:1! Asistence: Oscar Möller a Bud Holloway.

31:13
    Djurgårdens právě vstřelilo branku!
    Přece jen se prosazuje také Djurgardens! Nenápadná střela PATRICKA CEHLINA prošla Erikssonovi mezi betony a hostující útočník se tak může radovat - 4:1! Bez asistence.

29:04
    Katastrofální začátek druhé třetiny v podání hostujícího týmu mohl podtrhnout Lundberg, jeho nebezpečný průnik ale zastavil skvělým zákrokem Sandberg!

28:35
    Domácí v prostřední periodě vládnou a to potvrzují čtvrtou brankou! OSCAR MÖLLER dostal puk a střelou mezi nohama obránce poprvé v utkání překonal střídajícího Sandberga - 4:0! Asistence: Bud Holloway.

28:26
    Nyní však již Forsberg dokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi, Sandberg jeho ránu ale zastavil na hrudi.

27:46
    Ve druhé dvacetiminutovce se toho odehrálo již mnoho zajímavého. Skóre mohl rozšířit Forsberg, ale jeho rána z kruhů byla nepřesná.

24:57
    Nilsonovu lehkou střelu dokázal Hadelöv ukrýt ve své lapačce.

24:23
    Ve stejném čase si trenér Djurgardensu vybírá oddechový čas!

24:23
    Hosté se rozhodli vystřídat brankáře. Wesslau obdržel tři branky a jeho místo zaujme Sandberg!

24:23
    Domácí se dlouho drželi v pásmu a nakonec se dočkali třetího gólu! FREDRIK LINDGREN využil momentu, kdy měl Wesslau zakrytý výhled a přesně mířenou ranou zvyšuje již na 3:0! Asistence: Hannu Pikkarainen a Lee Goren.

23:24
    Daniel Tjärnqvist (DJU) oslabuje hostující mančaft a Skelleftea dostane šanci navýšit své vedení. Švédský obránce je vyloučen za držení.

21:13
    Skeleftea se chvíli po začátku druhé třetiny dostává do vedení o dvě branky! Puk dokázal do branky hostí dostat ANDERS SÖDERBERG - 2:0! Asistence: Pierre-Edouard Bellemare a Hannu Pikkarainen.

20:01

Skončila třetina, ve které byly aktivní oba celky, do vedení se ale dostali domácí zásluhou Pikkarainenovy gólové střely.

20:00

19:59
    V závěru třetiny ještě posílal puk na bránu Granberg, ta však proletěla vedle Sandbergovy brány.

19:26
    Bell Mare si sjel na mezikruží, odtud ale vypálil mimo.

17:00
    Djurgårdens se přesilovka příliš nedaří, ze dvou střel se pouze jednou trefili na branku.

16:20
    Petter Emanuelsson (AIK) vyfasoval dvě minuty za sekání a dává tím možnost hostujícímu celku k vyrovnání skóre zápasu.

15:00
    Sledujeme vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. V té poslední byl Kempe, ale Eriksson v brance byl pozorný.

12:34
    Djurgårdens jsou v posledních minutách aktivnějším celkem, ale jejich muška je celkem nepřesná.

10:15
    Utkání pokračuje mírnou převahu domácího celku.

06:53
    HANNU PIKKARAINEN dostal příliš prostoru v útočném pásmu a trefil se k tyči Sandbergovy klece. Asistence: Anders Söderberg.

06:14
    Hosté se probouzejí a zásobují Erikssona v brance střeleckými pokusy.

03:32
    Cehlin přerušuje střeleckou nadvládu domácích, ale jeho střela se mezi tyče nevešla.

02:00
    První dvě minuty zápasu jsou za námi. Střelecky aktivnější, podle papírových předpokladů, jsou domácí hokejisté, kteří ohrozili branku již pětkrát, zatímco soupeř se zmohl jen ke dvěma střelám.

Branku domácích hájí Joacim Eriksson a do branky hostů nastoupil Gustaf Wesslau.

00:01

Sestavy obou mužstev jsou následující:

Skellefteå AIK: Hadelöv (J. Eriksson) - Lindgren, Burström - Ericsson, Goren, Söderström - Pikkarainen, Edström - Söderberg, Bellemare, Forsberg - Skogs, Granberg - Möller, Forssell, Holloway - Alavaara, Hynning - Emanuelsson, Lundberg, Karlsson

Djurgårdens IF: Sandberg (Wesslau) - Tjärnqvist, Holmqvist - T. Eriksson, Eklund, Kempe - Boumedienne, Claesson - Ölvestad, Ottosson, Nilson - Holm, Klubertanz, Carlsson - Almtorp, Åberg - Brodin, Cehlin - Tjärnqvist, Norman, Zibanejad

Skellefteå disponuje třetí nejpevnější obranou v Elitserien, ve 29 zápasech propustila pouhých 63 branek. Situace u týmu Djurgarden se má takto - v produktivitě je celek ze švédské metropole o jednu branku před svým dnešním soupeřem, v defenzivní činnosti si ale vede o něco hůře, a tak má záporné skóre -3.

Skellefteå Kraft Arena, která dnes bude centrem dění dnešního utkání, leží na samotném okraji třicetitisícového města. Byla postavena v roce 1967 a Skellefteå AIK tu hraje od jejího postavení. Rekonstrukce, která byla dokončena v roce 2007, proměnila stařičkou halu v moderní hokejové centrum, které v současné době pojme 6001 diváků.

Pěkný večer!
    Na bouřlivý stadion lídra švédské Elitserien zavítá sedmý Djurgårdens, kterému se v posledních zápasech relativně daří. Zato Skellefteå AIK má za sebou zaváhání s Timrou, a tak dnes bude chtít své postavení uhájit, i z toho důvodu, že druhý Brynäs IF ztrácí na první celek jediný bod.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Petr Dejnožka

Jan Salajka

Branky a nahrávky: 7. Pikkarainen (Söderberg), 22. Söderberg (Bellemare, Pikkarainen), 25. Lindgren (Pikkarainen, Goren), 29. Möller (Holloway), 32. Burström (Möller, Holloway), 43. Södeström (Lindgren), 55. Goren (Lindgren, Bürström), 55. Bellemare - 32. Cehlin

Skellefteå AIK: J. Eriksson (Hadelöv ) - Lindgren, Burström - Ericsson, Goren, Söderström - Pikkarainen, Edström - Söderberg, Bellemare, Forsberg - Skogs, Granberg - Möller, Forssell, Holloway - Alavaara, Hynning - Emanuelsson, Lundberg, Karlsson
    Djurgårdens IF: Wesslau (25. Sandberg) - Tjärnqvist, Holmqvist - T. Eriksson, Eklund, Kempe - Boumedienne, Claesson - Ölvestad, Ottosson, Nilson - Holm, Klubertanz, Carlsson - Almtorp, Åberg - Brodin, Cehlin - Tjärnqvist, Norman, Zibanejad