Boston Bruins
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Montreal Canadiens
Úterý 20.12.2011, 01:05NHL

Máme za sebou napínavé utkání, ve kterém sehráli největší roli brankáři. Montreal sice svého soka z Bostonu přestřílel, ale Tim Thomas vyhrál souboj nad Careym Pricem a vychytal výhru pro svůj tým. Ode mě je to vše. Těším se někdy příště u dalšího přenosu. (03:32:42)

60:00

59:57
    Kaberle to zkouší přes celé hřiště, ale už je pozdě.

59:47
    Vyhozený puk jen o kousek míjí odkrytou klec.

59:30
    Habs to zkouší bez brankáře.

58:47
    Montreal právě vstřelil branku!
    Ještě to dnes bude zajímavé. Po několika odrazech se šťastným střelcem stává ERIK COLE, který využívá šťastného odrazu od brusle. Asistence: David Desharnais, Max Pacioretty

57:56
    Nokelainen se snažil prokličkovat přes tři strážce, ale neuspěl a kotouč jen doklouzal k Thomasovi, který přerušil.

56:59
    Bergeron hledal spoluhráče před brankou, ale jeho pas neprošel.

56:27
    Kelly to zkouší z úhlu, ale Price zasahuje holí.

55:58
    Thomas přerušuje po ráně Kaberleho.

54:15
    Bruins právě vstřelili branku!
    Tak to byla paráda! Bergeron parádně vystrčil za obranu BREDA MARCHANTA, který si položil Price, povozil jej po brankovišti a bekhendem zakončil! Asistence: Patrice Bergeron

53:58
    Price zasahuje proti Boychuckovi.

53:28
    Seidenberg měl dvě dobré příležitosti a poté pálil ještě Corvo. Price úspěšný. Hra přerušena.

52:46
    Price předvedl jistý zákrok proti Chárově bombě od modré a hra je přerušena.

52:38
    Kellyho střela zablokována.

51:39
    Horton dostal namazáno před odkrytou branku. Pálil z první, ale Price se zázračně přesunul!

51:11
    Subbanova střela byla tečována, ale Thomas uspěl.

50:42
    Marchant měl druhou dobrou příležitost během jednoho střídání, ale Priece předvedl vynikající zákrok.

50:25
    Plekanec nemířil přesně.

50:20
    Price zasahuje proti Marchantovi.

49:12
    Pouliot se prokličkoval do samostatného úniku a zkoušel zakončit mezi Priceovy betony. Ten je sklapl včas.

48:20
    Offside Montrealu.

48:19
    Corvo to zkoušel od modré, ale minul.

48:13
    Medvědi jsou v plném počtu a Montreal se dopouští zakázaného uvolnění.

47:57
    Thomas obstál v další těžké zkoušce proti sérii dorážek.

47:20
    Skvělý obranný zákrok Campbella posílá Canadiens do středního pásma.

47:10
    Cammalleriho střela zablokována.

46:45
    Campbell vyhazuje.

46:09
    Nyní pálil stejný hráč a Thomas si poradil i přesto, že mu clonil Erik Cole.

45:50
    Thomas přerušuje po dělové ráně Subbana.

45:44
    Hamill si u mantinelu pomohl krosčekem. Přesilovka pro Habs.

45:04
    Nepřesná rozehrávka Medvědů končí zakázaným uvolněním.

44:45
    Hra převážně ve středním pásmu a bez šancí.

43:41
    Obrovský závar před Thomasem, který vychytal snad čtyři dorážky!

43:19
    Kaberle trefil jen hráče před sebou.

Oddechový čas pro Canadiens, kteří po zakázaném uvolnění nemohli vystřídat a potřebují si odpočinout.

42:30
    Campbell se zkoušel obtočit kolem branky, ale neobstál a Habs vyhazují na icing, aby uklidnili hru.

41:50
    Bruins roztočili kolotoč v útočném pásmu, ale zatím z toho byla jen Ferencova střela mimo.

41:45
    Max Pacioretty to zkoušel nadvarkrát, ale Thomas jej vychytal.

40:35
    Offside Montrealu, který už je v plném počtu.

40:15
    Pouliot ne Price nevyzrál.

40:01

Hráči se srucují u středového kruhu a vše je připraveno pro začátek třetí třetiny.

Druhá třetina nám končí. Herní obraz se velmi podobal tomu z první periody. Oba týmy měly dobré šance a na obou stranách zvonila tyč. Branka padla jediná a radovali se z ní Bruins, poté co se kotouč ve třiadvacáté minutě od Krejčího brusle odrazil za Pricova záda. V závěru druhého dějství dostali Medvědi možnost čtyřminutové přesilovky, kterou, přestože ještě třiadvacet sekund zbývá, v prostřední části neproměnili ve dvoubrankový náskok, a tak šance Montrealu před třetí třetinou nejsou vůbec malé.

40:00

39:47
    Price vychytal Hamilla a Canadiens vyhazují.

-5:00
    Eller sbírá sekundy v útočném pásmu.

38:57
    Habs se osvobozují.

38:25
    Priece se zaskvěl proti Chárvoi. Obléhání jeho branky pokračuje.

38:03
    Medvědi v offsidu.

37:59
    Bruins mají problémy se založením útoku díky dobrému forčekingu Habs.

37:37
    Nahození doklouzalo k Pricovi, který znovu vyhazuje.

37:22
    Darche vyvezl kotouč až do pásma Bruins.

37:03
    Pouliot pálil, ale Price drží naděje svého týmu a přerušuje hru.

36:30
    Price přerušuje.

36:23
    Čtyři minuty za vysokou hůl dostává Luis Leblanc.

36:01
    Bergeronova střela přizvednuta do ochranné sítě. Buly před Pricem.

35:49
    Campoli zablokovala Marchantovu střelu.

35:23
    Habs jeli tři na jednoho! Plekanec vzal zodpovědnost na sebe a Thomas se opět činí!

35:01
    Plekanec vyhrál vhazování na hůl Cammalleriho, který neprodleně vypálil a Thomas opět přerušuje.

34:59
    Moen to zkoušel, ale Thomas opět neměl s jeho pokusem problém. Hra přerušena.

34:16
    Ani nyní Bruins pásmo nezískali, ale už se hraje pět na pět.

33:53
    Dokonce se Canadiens podařilo zaútočit a Thomas přerušuje hru po Gillově ráně.

33:45
    Kelly se pokousel prokličkovat, ale neuspěl a Montreal vyváží.

33:25
    Kaberle vyhazuje. Bruins se nemohou usadit v pásmu.

32:59
    Darche znovu posílá Bruins z útočného pásma.

31:32
    Boston si vytvořil menší tlak a ke střele se dostal Corvo. Do toho podrážel Gorges a Boston si zahraje přesilovku.

31:01
    Gorges pálí mimo.

30:46
    Nokelainen trefil jen Thomasovy betony.

30:08
    Thomas zasahje proti ráně od modré čáry.

29:38
    Offside Bruins.

29:30
    Hraje se převážně ve středním pásmu. Brankáři bez práce.

28:38
    Peverley jedovatě vypálil z hrany pravého kruhu (z pohledu hry), ale Price mu vystavil ukázkový semafor.

28:25
    Kaberle pálil od modré, ale Thomasova vyrážečka uklízí jeho pokus do rohu.

28:10
    Habs v offsidu.

27:39
    Obrovská chyba Thomase, který namazal Nokelainenovi! Ten trefil tyčku odkryté branky!

Rozhodčí se upískl a vhazovalo se ve středovém kruhu.

26:45
    Montrealu se nepovedl přechod přes modrou čáru a je z toho offside.

26:29
    Bruins si vytvořili tlak a dvakrát to zkoušel Chára. Price je v jednom ohni, ale nyní obstál.

25:15
    Puk opět za brankou Habs, kterým se přesilovka nevede.

24:45
    Marchant vyhazuje.

24:30
    Bruins se zatím úspěšně brání a Seidenberg dokonce střílel. Priece vyráží.

23:50
    Patrice Bergeron hákoval a odpyká si dvě minuty.

23:34
    Oba týmy si teď připravily dobré šance, ale brankáři měli navrch.

20:01

02:42
    Další zářez na českou pažbu. Ferenc zpoza branky nahrával zpět do ohně a od brusle DAVIDA KREJČÍHO se kotouč odrazil do branky. Rozhodčí vše překontroloval na videu a branku se rozhodl uznat. Asistence: Andrew Ference

01:58
    Peverley se tlačil do dobré pozice, ale Kaberle ho zastavil.

01:28
    Corvo pod tlakem nahodil od mantinelu. Price s tím neměl problém a schoval puk ve své lapačce.

00:38
    Thomas zasahuje proti Plekancovi.

00:15
    Kelly z úhlu míří mimo.

Hráči už jsou zpět na ledě a druhá třetina za malou chvíli začne.

Máme za sebou první třetinu, ve které jsme viděli atraktivní hokej se šancemi na obou stranách. Více jich na hokejkách měli Bruins, kteří se ve třinácté minutě ujali vedení brankou Pouliota. Habs dokázali reagovat o dvě minuty později trefou Tomáše Plekance, a tak jsou šance obou týmů po první periodě stále otevřené. Bude zajímavé sledovat, jak se situace vyvine.

20:00

19:58
    Bergeron to ještě zkusil z nulového úhlu, ale Price si tyčku pohlídal.

19:25
    Peverleyho střela z dobré pozice zaduněla o zadní mantinel.

18:44
    Bruins v jejich útočném snažení zastavil offside.

18:13
    Corvo zkoušel překvapit Price od modré, ale ten se nenechal nachytat.

17:33
    Diaz pálí od modré vedle.

16:59
    Nyní si pozice vyměnili a Price se zaskvěl proti Bergeronově střele z první.

16:45
    Bergeron se snažil prostrčit na Marchanta, ale neprošlo to.

16:15
    Cammalleri znovu dobře bojoval o kotouč, ale přihrávka na Moena byla nepřesná.

15:35
    Kelly pálí, ale jeho střela je sražena do rohu.

15:00
    Montreal ožil a trápil Bruins v jejich třetině. Ti však nedovolili další ohrožení Thomasovy branky.

13:59
    Kaberle trefil jen brusle spoluhráče Kostitsina.

13:26
    Tentokrát už to Thomas nezvládnul. Cammalleri vrátil puk TOMÁŠI PLEKANCOVI před branku a český útočník se nemýlil. Máme opět vyrovnáno. Asistence: Mike Cammalleri, Travis Moen.

13:22
    Plekanec pálí bekhendem. Thomas pozorný.

12:42
    Bergeron pálil po buly, ale tentokrát z toho branka nebyla. Price znovu přerušuje.

12:37
    Stejní hráči znovu dobře kombinovali, ale tentokrát na Price nevyzráli! Montrealský brankář hrdinou okamžiku. Hra přerušena.

12:13
    Tak to byla blesková akce. Peverley vyhrál buly na hůl BENOITA POULIOTA, který stál před brankou nepokrytý a z první poslal kotouč za Price. Asistence: Rich Peverley

12:11
    Oba týmy se střídají v útočné aktivitě, ale střely nepřicházejí. Nyní Habs pod mírným tlakem vyhazují na icing.

11:00
    Po Kaberleho nahrávce pálil od modré Campoli, ale branku minul.

10:21
    Bruins se dopouští zakázaného uvolnění.

09:41
    Thomas zasáhl proti Cammallerimu a přerušuje.

08:40
    Montreal chvíli obléhal pásmo, ale střela z toho nebyla.

07:55
    Bergeron v dobré šanci, ale Priece drží.

07:45
    Moen to zkoušel z úhlu. Thomas pozorný.

07:29
    Seguin se pokoušel proháčkovat mezi dvěma obránci, ale neuspěl.

06:27
    Jeden z obránců Habs namazal Kellymu na modrou. Canadiens zachránilo jen to, že se jeden z Medvědů zapomněl v útočném pásmu a byl z toho offiside.

05:55
    Diaz pálil z úhlu, ale na Thomase nevyzrál.

05:20
    Ferencova tvrdá střele letí mimo.

04:47
    Po Chárově střele je hra opět přerušena.

04:12
    Marchant hledal před brankou Milana Lucice, ale Price jej zastavil a přerušil hru.

03:05
    Pouliot neuspěl se svým střeleckým pokusem.

02:35
    Kostytsin nahazoval ze středního pásma a mále Thomase překvapil.

02:10
    Moen trefil jen obránce před sebou.

01:32
    Marchant pálil mimo. Poté to zkoušel Bergeron a Price přerušuje.

01:01
    Price si připisuje první zákrok po střele Bergerona.

00:01

Vítám Vás u online přenosu ze zápasu východní konference NHL mezi domácím Montrealem Canadiens a Bostonem Bruins.

Domácí se krčí na jednadvacáté příčce v lize a na východě jim patří místo dvanácté. Naposledy na led vyjeli v sobotu, kdy jim hodně sil vzala divoká přestřelka s Devils. K vidění byl úchvatný hokej plný nádherných momentů, ale Montreal se musel smířit s prohrou 5:3. Českého fanouška potěší pohled na oporu Habs Tomáše Plekance, kterému se letos proti Bostonu obzvlášť daří (3+2 ve třech vzájemných zápasech) a v akci bude i Tomáš Kaberle, který po návratu do Kanady pookřál a nyní se postaví týmu, se kterým loni získal svůj první Stanley Cup.

To Boston je v úplně jiné pozici. Na východě je druhý a v celé lize je jen o příčku níž. Poslední utkání odehrál rovněž v sobotu, kdy potvrdil výbornou formu a „Jágrovu“ Philadelphii rozstřílel 6:0. Čechem v dresu Medvědů je David Krejčí, který sice letos neprožívá nejlepší sezonu, ale i tak má svému týmu co nabídnout.

Čeká nás zajímavý zápas, ve kterém budou Bruins před domácím publikem potvrdit vynikající formu a Habs zase nebudou chtít znovu sklamat náročné fanoušky z Montrealu. Máme před sebou napínavý duel a my se Vám budeme snažit naservírovat ty nejdůležitější momenty.

Boston Bruins: Thomas (Rask) – Chara, Corvo, Ference, Seidenberg, Kampfer, Boychuck, McQuaid - Campbell, Lucic, Horton, Seguin, Paille, S. Thorton, Kelly, P. Bergeron, Caron, Krejčí, Peverley, Marchant, B. Pouliont, Hamill

Montreal Canadiens: Price (Budaj) - Kaberle, Campoli, Gorges, Gill, Diaz, Weber, Jemelin, Subban – Cammalleri, Plekanec, Nokelainen, Moen, Blanden, A. Kostitsin, Desharnais, Darche, Pacioretti, Leblant, Cole, Eller

Rozhodčí: Devorski, Martell - Champoux, Pancich.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:05.

Tomáš Salamon

Branky a nahrávky: 13. Pouliot (Peverley), 3. Krejčí (Ferenc), 55. Marchant (Bergeron) - 14. Plekanec (Cammalleri, Moen), 59. Cole (Desharnais, Pacioretty)

Montreal Canadiens: Price (Budaj) - Kaberle, Campoli, Gorges, Gill, Diaz, Weber, Jemelin, Subban – Cammalleri, Plekanec, Nokelainen, Moen, Blanden, A. Kostitsin, Desharnais, Darche, Pacioretti, Leblanc, Cole, Eller

Rozhodčí: Devorski, Martell - Champoux, Pancich