Břeclav – Pelhřimov 3:2 (kon.) | Technika Brno – Trutnov 4:1 (kon.) | Poruba 2011 – Frýdek-M. 4:3 (po pr.)
Nový Jičín – Uh. Hradiště 3:1 (kon.) | Val. Meziříčí – Havířov 0:3 (kon.) | Karviná (Baník) – Vsetín 3:2 (po s.n.)
Prostějov – Přerov 1:3 (kon.) | Řisuty – Milevsko 3:1 (kon.) | Klatovy – Kobra 4:2 (kon.)
Chotěboř – Nymburk 4:7 (kon.)
po s.n.
HK Baník Karviná
3:2 (1:0, 1:0, 0:2)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 07.01.2012, 17:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemný podvečer z Karviné. Na zdejší zimní stadion dnes zavítal celek Vsetína, kterému momentálně patří čtvrtá příčka. Domácí Karviné je první.

Valaši před Vánoční pauzou prokazovali dobrou formu, která pokračuje i po svátcích a vynesla je až na čtvrté místo. V posledním kole zdolali na vlastním ledě Opavu 5:3 a nyní by si rádi vyšlápli na leadera. Karviná drží desetizápasovou vítěznou šňůru, přičemž naposledy přehrála na vlastním ledě Přerov. Dnes by ráda prodloužila vítěznou sérii a pomoct jí k tomu může i nejproduktivnější hráč loňského play-off, který letos kvůli zranění odehrál pouze osm zápasů, ve kterých nastřádal jedenáct bodů. Řeč je o Radimu Valchařovi, který se vrací do sestavy.

Máme před sebou napínavou bitvu dvou týmů hrajících mezi ligovou elitou. Určitě bude na co se dívat a hra přinese mnoho zajímavých momentů. Ty nejdůležitější se Vám pokusíme přinést pomocí tohoto přenosu.

HC Plus Oil Karviná: Iláš (Žídek) – Javín, Sznapka – Novák, Moravec, Mikšan – Hegegy, Štefanka – Studený, Ivan, Luka – Galvas, Urbánek – Blatoň, Valchař, Samiec – Tomis – Štubňa, Rosůlek, Ciupa

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) – Farda, Heš, Spitzer, Mečiar, Hrčka, Hoďa, Šimek, Žabčík – Zúbek, Vaněk, Sprušil, Vítek, Hruška O., Hruška P., Hambálek, Bajtek, Kajaba, Holík, Dědek

Rozhodčí: Šeděnka - Vengřín, Záviský.

Obě mužstva už jsou na ledě a utkání za malou chvíli žačne.

K úvodnímu buly skříží hole David Moravec a Daniel Vaněk.

00:01

0:14
    Po Mikšanově nahození se puk odrazil k Hromadovi, který jej přikryl.

0:31
    Moravec se vysmekl dvěma obráncům a Farda zatáhl za záchrannou brzdu. Hákování.

0:56
    štefanka pálí. Hromada vyráží a Vsetín vyhazuje.

1:22
    Další Štefankovu ránu vytečoval Hegegy do rohu.

1:31
    Štefankovi utekl puk a je z toho offside.

1:38
    Hosté vyhazují až za Iláše.

1:45
    Galvas přejel modrou příliš rychle a Karviná je znovu v offsidu.

1:51
    Galvas pálí mimo.

1:59
    Sprušilova rána sražena do ochranné sítě. Buly před Ilášem.

2:29
    Karviná se neusadila v pásmu a Vsetín znovu vyhazuje.

2:31

3:05
    Spitzer pálil od modré, ale branku minul.

3:14
    Javín zasáhl soupeře holí do obličeje a dostává za to dvě minuty.

3:34
    Mikšan vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

3:55
    Vsetín znovu začíná od své branky.

4:11
    Hromada znovu zastvuje puk za svou klecí.

4:24
    Zásah karvinské střídačky. Buly ve středním pásmu.

4:36
    Ani teď hosté pásmo nezískali a začínají znovu.

4:55
    Tentokrát Valachy zastavil offside.

5:04
    Ivan šetří šas v pásmu Vsetína.

5:14

5:35
    Galvas nabízel na teč, ale Studený puk nezasáhl.

6:04
    Farda zkoušel vystřelit ze středního pásma, ale trefil pouze Urbánka.

6:19
    Další přesilvka pro Vsetín. Marek Ivan dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

6:29
    Samiec vyváží koutouč z obranného pásma Karviné.

6:53
    Valchař skvěle našel Galvase. Hromada se stihl přesunout.

7:20
    Neuvěřitelné, co Karviná dělá v oslabení! Mikšan prostrčil do mezikruží na úplně volného Moravce. Hromada opět hrdinou okamžiku.

7:46
    Iláš chytá nahození ze středního pásma a bude se vhazovat před ním.

7:51
    Hegegy posílá Vsetín zase k jeho brance.

8:13
    Spitzer nahazoval, Vítek nedokázal tečovat. Iláš vyráží.

8:19

8:57
    Valchař nahozený kotouč poslal zadovkou před branku Blatoňovi. Hromada včas sklapnul betony!

9:02
    Hosté pod tlakem vyhazují na zakázané uvolnění.

9:06
    Bezprostředně po buly pálil Javín, ale branku minul.

9:08
    Puk mimo hrazení. Buly ve středním pásmu.

9:24
    Novák z dorbé pozice pálil těsně nad.

10:22
    Karviná se nemůže dostat přes střední pásmo. Vsetín dobře napadá.

10:28
    Bezmoc při rozehrávce vyvrcholila v icing karviné.

10:34
    Puk se po několika prapodivných odrazech doklouzal k Ilášovi, který o něm neměl nejlepší přehled, ale přikryl jej a přerušil hru.

10:54
    Ivanovo nahození ze středního pásma sráží Hromada do rohu.

11:11
    Spitzer nebezpečně vypálil, poté co si sjel podél pravého mantinelu. Iláš vyráží do rohu.

11:51
    Bajtek dobře našel spoluhráče před brankou. Ten trefil Iláše. Rozhodčí zapískal a poté se puk vykutálel na čáru. Vsetínští se zlobí, ale gól by to zřejmě nebyl ani kdyby se sudí neupískl, protože koutouč čáru nepřešel a poblíž neměl kdo dorážet.

12:16
    Icing Karviné.

13:16
    Karviná obléhala pásmo a ke střele se uvolnil Štefanka, který minul.

13:41
    Sám nevím od čeho se puk odrazil mimo led. Vypadalo to jako by proletěl mantinelem. Rozhodčí jsou také zmatení a vhazuje se ve středovém kruhu.

14:08
    Vítek nedosáhl na kotouč a je z toho zakázané uvolnění.

14:10
    Urbánkovi střela nesedla.

14:55
    Moravec se dobře uvolnil, ale jeho střela trefila pouze hůl obránce, který ji proti němu na poslední chvíli natáhnul.

15:25
    Mikšan pálil a Hromadovi kotouč vypadl. Vsetínský brankář se zorientoval rychle a přerušil hru.

15:52
    Sprušil tvrdě vypálil a Iláš použil svou vyrážečku.

16:35
    Teď karvinská obrana totálně propadla. Dva hráči čekali před brankou na přihrávku a jediný v obraně byl Marek Ivan. Vítek však přihrávku nezpracoval a pak už jen slabě bekhendem plácnul do puku směrem na Iláše. Ten s tím neměl problém.

17:01
    Hromada schoval Urbánkovo nahození v lapačce.

17:09
    Po buly pálil Javín. Kotouč byl vyražen k Novákovi, který okamžitě vypálil, ale Hromada vytáhl perfektní zákrok.

17:59
    Oba týmy se teď vystřídaly v útočné aktivitě, ale ani jeden si střelu nepřipavil.

18:28
    Karviná se usadila v pásmu a Vaněk vyrazil puk do ochranné sítě. Buly před hromadou.

18:36
    Karviná právě vstřelila branku!
    Tak to byla bleskovka po buly. RADIM VALCHAŘ se po zranění uvádí gólem. Poté co vyhrál vhazování na Samiece mu tento hráč vrátil puk a Radim se nemýlil. Asistence: David Samiec

19:52
    Habbálek pálil a střela mu sjela. Kotouč klouzal okolo tyčky, kde jej Kajaba mohl dorazit do prázdné branky, ale promáchnul!

20:00

Máme za sebou první třetinu. V té hned od začátku kralovali domácí, kteří si dělali, co chtěli i při přesilovkách soupeře. Později se Vsetín začal osmělovat. Výkon hostů rostl a v závěru třetiny byla předvedená hra obou celků rovnocenná. Přesto se Karviná krátce před přestávkou ujala vedení. Bude zajímavé sledovat, co přinese příštích 40 minut.

Druhá třetina začne přibližně v 17:48.

Hráči vycházejí z kabin a vše je připraveno pro začátek druhé třetiny.

20:01

20:20
    Přihrávka na Vítka byla příliš prudká a je z toho icing.

20:54
    Vítek pálí a Iláš hrudí vyráží.

21:01
    Karviná se dopouští zakázaného uvolnění.

22:05
    Valchařova hůl zůstala zaklíněná v Hambálkově brusli a karvinský útočník dostává dvě minuty za podražení.

22:05
    Rozhodčí zákrok kuriózně označil za hákování.

22:33
    Offside Vsetína.

22:52
    Mišan operuje v útočném pásmu a jeho střela byla zablokována.

23:11
    Vsetín se nemůže dostat za své třetiny.

23:29
    Opět se nepovedl přechod přes střední pásmo a Karviná vyhazuje až za Hromadu.

23:55
    Teď už hosté v pásmu byli, ale Spitzer přihrál jen Galvasovi, který vyhodil.

24:05

24:08
    Ivan pálí mimo.

24:53
    Vlachař na puk nedosáhl a je z toho icing.

25:12
    Kajabá pálí a Iláš jeho pokus sráží do rohu kluziště.

25:35
    Hromada vyráží Valchařovu střelu i dorážku Samiece.

25:55
    Novák minul branku.

26:35
    Karviná stále drží pásmo, ale střely nevidíme.

26:54
    Obrovská šance Sprušila, který byl sám před Ilášem. Položil si jej a zasouval do prázdné klece, kterou minul!

26:57
    Karviná uklidňuje situaci zakázaným uvolněním

27:31
    Petr Hruška svkěl našel svého brantra Ondru a ten v dobré pozici míjí branku.

27:55
    Vsetín mířil do dalšího rychlého protiútoku, ale Spitzer je vyloučen za krosček a nabuzení hosté se budou muset bránit.

28:07
    Galvasova střela byla tečována, ale kotouč branku minul.

28:27
    Vsetín vyhazuje do středního pásma.

28:41
    Hoďa padl do Valchoařovy střely.

29:07
    David Hoďa vyvezl puk a od modré vypálil. Iláš chytá a rozehrává na své spoluhráče.

29:36
    Javín pálí mimo.

29:46
    Někdo z hostů poslal puk mimo hrazení, ale byla tam teč. Buly ve středním pásmu.

29:55

30:06
    Luka s Ivanem jeli dva na nikoho. Hromada zázračně Ivana vychytal!

30:18
    Neuvěřitelné! Hrčka jel po protiútoku na druhé straně nikým nehlídaný. Iláše položil, odkryl celou branku a karvinský brankář se stihl překulit na záda a vymrštit proti jeho střele beton! Na obou stranách se teď stalo po jednom zázraku!

30:54
    Za karvinskou brankou bezvládně leží někdo z domácích. Hra přerušena. Vylučovat se ale nebude.

30:54
    Byl to David Galvas, který se těžce zvedá, ale zřejmě bude v pořádku.

31:10
    Kajaba nezakončil přesně. Iláš nemusel zasahovat.

31:42
    Nikým nehlídaný Bajtek dostal přihrávku před branku, ale trefil jen Iláše.

32:09
    Mikšan s Ivanem vyškolili obránce a znovu proti nim nestál žádný z beků! Hromada opět bere sebevědomí zoufalému Ivanovi.

32:33
    Luka pálí mimo.

32:47
    Luka jel sám na Hromadu! Vsetínský brankář hrdinou okamžiku! Kde jsou teď obrany??????

33:13
    Sprušil střílel a jeho střela byla tečována. Puk plachtil vzduchem a Iláš jej stáhnul do své lapačky. hra po dlouhé dobře přerušena.

33:27
    Samiec udělil u střídačky tvrdý hit Mečiarovi. Mečiar se těžce zvedá a Samiec dostává dvě minuty za napadění.

33:35
    Střela Jiřího Fardy byla zablokována.

34:04
    Hoďa pálí mimo a Sznapka při pokusu vyhodit o zadní mantiněl posílá puk do ochranné sítě. Buly před Ilášem.

34:04
    Nebyl to Sznapka, ale Javín a dostává dvě minuty za zdržování hry podle pravidla, které už dělší dobu neplatí.

34:54
    Karviná vyhazuje.

35:26
    Hoďa pálí a Iláš má puk ve své lapačce. Hra přerušena. Samiec už je na ledě. Karviná ve čtyřech.

35:58
    Karvinská čtveřice je dobře semknutá a střely nepovolí. Nyní vyhazuje.

36:04

36:26
    Tak to byla paráda. Moravec mohl při přečíslění dva ne jednoho dávno Mikšanovi nahrát, ale přibrzdil nechal projet dobruslující obránce. Nejel na střed pásma a když to vypadalo, že bude střílet poslal puk k tyči volnému DAVIDU MIKŠANOVI, který jej uklidil za čáru. Asistence: David Moravec,Miroslav Javín

36:40
    Přihrávka rukou v podání Karviné, buly ve středním pásmu.

37:10
    Hostující hráč v brankovišti. Vsetín vykázán za modrou čáru.

38:06
    Galvas pálil od modré, ale Hromada měl dobrý výhled a bez jakýchkoliv problémů chytil. Hra přerušena.

38:50
    Vsetín v pásmu, ale střely nevidíme.

39:05
    Karviná si v závěru druhé části zahraje přesilovku. Petr Hruška hákoval.

39:34
    Štefakna pálil a Hromada neudržel. Jak Studený, tak Ivan se natahovali po dorážce, ale obáci byli u puku první a vyváží.

39:52
    Někdo z karvinský hrál vysokou holí. Vhazování před Ilášem.

39:57
    Kotouč zašlápnutý u mantinelu. Znovu se bude vhazovat před karvinskou brankou.

40:00

Máme za sebou bláznivou druhou třetinu. Nevím, kde byly obrany obou mužstev, ale nikdo by se nedivil, kdyby na obou stranách svítilo minimálně pět gólů. Vše zachránili výteční brankáři na obou stranách, kteří si zde uspořádali vlastní show. Při tomto galavečeru maskovaných mužů má zatím navrch David Iláš, který doposud odolal všem pokusům hostí, zatímco Petr Hromada se musel dvakrát smířit s pukem ve své síti. Poslední třetina bude jetě HODNĚ zajímavá.

Třetí třeina začne přibližně v 18:38.

Hráči už sou na ledě a za malou chvíli začne třetí třetina.

40:01

40:30
    Vsetín vyhazuje. Zbývá půlminuta z oslabení.

41:05

41:17
    Ondřej Hruška to zkoušel z úhlu a Iláš přerušuje.

41:17
    Po přerušení Vítek nepříjemně najel do Iláše a Luka gólmana bránil. Oba vyloučení za hrubost.

42:18
    Bajtek pálil z ostrého úhlu a jeho střela byla sražena mimo Ilášovu branku.

43:17
    Oba týmy v plném počtu.

43:29
    Domácím nevyšla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.

43:38
    Vsetín vstřelil branku!
    DAVID VÍTEK si nádherně vybrusili zpozra branky a obtočil se okolo obránce i okolo Iláše. Svou rotaci neustál a nepříjemně upadl. S problémy odjíždí na střídačku a snad bude v pořádku. Asistence: O. Hruška, P. Hruška

44:30
    Moravcovi v dobré pozici nezpracoval.

45:00
    Moravec dvakrát našel před brankou Nováka v dobré pozici a dvakrát uspěl Petr Hromada.

45:20
    Bajtek tvrdě pálil. Iláš sráží do rohu.

46:45
    Od bruslí několika hráčů se puk odrazil k Ilášovi, který jej pro jistotu přikryl.

46:58
    Valchař v offsidu.

47:17
    Kajaba pálí z hrotu pravého kruhu (z pohledu hry) a Iláš schovává puk v lapačce.

48:17
    Galvas od červné až na Hromadu, který chytá a rozehrává.

48:54
    Studený s Ivanem jeli dva ne jednoho. Studený na sebe natáhl beka a poslal Ivana do úniku. Ten nezpracoval a kotouč skončil v rohu.

49:09
    Po Ilášove zákroku je hra přerušena.

49:37
    Vítek je v pořádku na ledě a dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

49:42
    Vsrtín vyhazuje.

49:59
    Mikšan mohl jet sám na bránu, ale obětavý Farda mu rybičkou odebral kotouč.

50:26
    Hosté se znovu osvobozují.

50:50
    Puk opět za Ilášem.

51:17
    Studený jel sám na Hromadu. Chtěl si stáhnout puk do bekhendu, ale puk mu na poslední chvíli přeskočil a nezbývalo mu než se pokusit o forhendovou střelu, na kterou byl Hromada přeipraven. Hra přerušena.

51:30
    Vsetín vyhazuje.

51:37

52:05
    Proti tvrdé střele Ondřeje Hrušky zaúřadovala Ilášova vyrážečka.

52:11
    A ránu jeho bratra petra zase zkrotil Ilášův beton.

52:27
    Offside hostů.

52:55
    Po tvrdém střetu ve středovém kruhu zůstal ležet Hrčka. Už se však oklepal a na střídačku jede po svých.

53:02
    Urbánek naprosto zbytečně mimo hru podrazil Zúbka, zatímco jeho spoluhráči uháněli do útoku, a jde za to pykat.

53:21
    Fardovi střela nesedla.

53:37
    Fardův bekhend zablokován a Karviná vyhazuje.

54:15
    Falší střela Fardy ještě škrtla o clonícího hráče, ale Iláš si poradil a přerušuje.

Dnešní útkání sleduje 493 platících diváků.

54:26
    Spitzerova střela zablokována.

54:54
    Spitzer pálí. Iláš vyráží, Karviná vyhazuje.

55:02

55:11
    Po dalším zákroku Iláše je hra přerušena.

55:37
    Iláš upadl, ale obránci kotouč za brankou pokryli.

55:57
    Karviná se dopouští zakázaného uvolnění. Vsetín hýří aktivitou.

56:25
    Karviná držela pásmo, ale nedostala se z rohu.

56:43
    Spitzer trefil jen obránce.

56:51
    Luka s Ivanem dva na jednoho. Luka zakončoval sám. Hromada se štěstím chytá. Ztratil přehled nad kotoučem, ale obránce jej uklidil a Vsetín vyráží do útoku.

57:40
    Oběma týmům se nepovedlo založit útok. Nyní útoční domácí.

58:15
    Vsetínští se neshodli a je z toho icing.

58:15
    Oddechový čas pro hosty.

58:42
    Iláš vyráží tvrdou střelu Hodi.

59:10
    A je vyrovnáno. Vsetín ani nemusel odvolávat brankáře a vytvořil si velký tlak. Obrovský zmatek vzniknul před Ilášem a v něm se nejlépe zorientoval FILIP BAJTEKm který vyrovnal. Asistence: Jiří Heš, František Zúbek

59:59
    Karviná si v závěru třetiny jetě vytvořila tlak, ale branku už jsme neviděli.

60:00

Dnes sledujeme opravdu nádherný zápas. Ve třetí třetině se Vsetín vzepjal ke skvělému výkonu a dvěma góly vyrovnal. Čeká nás prodloužení s ním další nervydrásající momenty.

60:01

60:19
    Moravec nahodil ze středního pásma a Hromada přerušuje.

60:24
    Javín pálí, Hromada vyráží.

60:31
    Znovu Javín a znovu Hromada.

60:37
    Další ránu Javína tečuje Moravec. Hromada vyráží nad sebe.

60:46

61:18
    Puk z Mečiarovi hole se vrděl a doplachtil až do Ilášovy lapačky.

61:30
    Javín to zkouší od červené čáry. Hromada přerušuje.

61:47
    Hosté v offsidu.

62:07
    Puk na vsetínské střídačce. Buly ve středním pásmu.

62:56
    Studený se prokličkoval do úniku, ale branku přestřelil.

63:45
    hra z obou stran pochopitelně opatrná.

64:09
    Galvasovu ránu od modré Hromada vyráží nad.

64:25
    Znovu pálí Galvas a Hromada vyráží do rohu.

64:28
    Bajtek vyhodil kotouč mimo mantinely a je vyloučen za zdržování hry.