Poprad – Trenčín 4:1 (kon.) | Zvolen – Martin 2:3 (po s.n.) | Žilina – Košice 1:4 (kon.)
Nitra – Skalica 4:2 (kon.) | HC Slovan – Banská Bystrica 3:4 (po s.n.)
HK Nitra
4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
HK Skalica
sk Pátek 20.01.2012, 18:00Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Príjemný dobrý večer z Nitry, v 40. kole Tipsport extralify sa stretne domáca Nitra so Skalicou. Hlavným ťahákom dnešného stretnutia by mal byť súboj Stümpel vs. Pálffy. Návrat prvého menovaného je hlavným ťahákom kola, uvidíme ako sa uvedie vo svojom staronovom pôsobisku.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Fedor (Šimboch) - Ďurák, Rais, Ordzovenský, Vosátko, Tůma, Gurčík, Árvay, M. Bača - G. Saliji, Hamrák, Hrnka - H. Ručkay, Stümpel, R. Tománek - Bene, M. Segľa, M. Mašlonka - Piačka, Káčer, L. Klíma

HK 36 Skalica: T. Tomek (Lakosil) - Vyrúbalík, Šmach, Jankovič, Kloz, Magušin, Gula, M. Srnec, J. Jurík - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, Šátek - T. Mikúš, Klejna, Konečný

Rozhodca: V. Goga, P. Jonák - J. Tvrdoň, V. Brath.

Nitra sa už zrejme rozlúčila s vidinou playoff, ale aj napriek tomu v posledných dňoch zbrojila. Okrem spomínaného Jozefa Stümpela sa vedenie dohodlo s ďalšími hráčmi. Spomeniem hlavne pre mnohých známeho Romana Tománka, ktorý podpísal s Nitrou dvojročnú zmluvu s opciou. Ďalšími posilami sú Tůma, Ordzovenský a Hamrák.

Nitrania v hojnom počte zavítali na dnešné stretnutia a vítajú svojho odchovanca a majstra sveta z 2002 Jozefa Stümpela s kapitánskym "C" na svojom drese.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:26
    Prvé prerušenie hry po chybnej rozohrávke domácich, vhadzuje sa po pravici Fedora.

00:55
    Garip Saliji vystrelil švihom, Tomek vyrazil svojou vyrážačkou do rohu klziska.

01:24
    Skalica dala gól!
    Prvý gól zápasu, puk sa dostal do pásma domácich, MARCEL HOLOVIČ sa snažil trafiť letiaci puk, na prvykrát sa mu to nepodarilo, no na druhý pokus však prestrelil brankára Fedora, ktorý sa prekvapene otočil za svoj chrbát. Asistencie: Vojtěch Kloz, Petr Obdržálek.

02:18
    Konečný inkasoval úder, po ktorom sa len ťažko zdvýhal z ľadu.

02:49
    Prvykrát sa ukázal Pálffy, jeho akcia bola prerušená dobrým zákrokom domácej obrany.

03:41
    Nitrania sa snažili o kombináciu v pásme hostí, dlho sa držali za bránkou. Odtiaľ sa ale gól nedáva a puk sa postupne dostal do stredného pásma.

04:18
    Roman Tománek sa zjavil pred Tomekom, v poslednej chvíli mu puk vzal z čepele Gurčík.

05:11
    Ďalšie prerušenie hry, vhadzuje sa po ľavici Fedora.

05:29
    Akcia domácich, spätná prihrávka Mašlonku nenašla svojho adresára.

06:04
    Mikuš si šikovne stiahol puk, jeho zblokovaná strela konči mimo priestor Fedorovej bránky.

06:54
    Veľká chyba hosťujúceho brankára, Tomek neskrotil puk vo svojej lapačke, ten mu vypadol a k dorážke sa dostala dvojica domácich, ktorým sa nepodarilo pretlačiť puk za ležiaceho brankára hostí.

07:47
    Lušňák na druhej strane sa dostal k zakončeniu, jeho strela netrafila bránku.

08:36
    Ďalšia veľký šanca domácich, po spätnej prihrávke netrafil puk pred odkrytou bránkou domáci Hamrák.

09:50
    Domáci naďalej v tlaku, obránca Bača vystrelil len do pripraveného Tomeka.

10:51
    Pálffy si šikovne stiahol obráncu a bekhendom vystrelil, jeho peknej akcii chýbalo to jediné a to presné zakončenie.

10:30
    Vylúčenie na strane hostí. Martin Vyrúbalík 2 minúty za bránenie v hre.

12:15
    Domáci sa držali v pásme hostí, dobre miešali puk, k strele sa nedostali.

12:50
    Nitra sa rýchlo dostali do pásma hostí, puk sa dostal k rozbehnutému Raisovi, jeho tvrdú strelu chytil Tomek reflexne do lapačky.

13:06
    Tomek opäť čaruje, brankár hostí ležal na ľade a Hrnka v dobrej pozícii trafia len presúvajúcu lapačku hosťujúceho brankára.

13:14
    Prvá presilovka pre hostí. Martin Tůma 2 minúty za podrazenie.

13:36
    Ivan Fedor si počkal na strelu obráncu Šmacha a puk končí v jeho výstroji.

13:54
    Vyrúbalik neskrotil puk na modrej čiare a ten konči v strednom pásme.

14:12
    Vylúčenie na strane hostí. Ondrej Šmach 2 minúty za hákovanie, hraje sa 4 na 4.

15:15
    Nitrania s piatimi hráčmi a skrátená presilovka pre domácich.

15:39
    Strelu od modrej vyráža Tomek do rohu klziska, puk vyhodili hostia do stredného pásma.

16:15
    Skaličania už v piatich a obe mužstvá striedajú.

16:58
    Hostia na čele s Pálffym v dobrej príležitosti, práve kapitán hostí prihral na Hrušku, ten v dobrej pozícii zvolil prihrávku späť na Pálffyho, ten však túto prihrávku nečakal.

18:07
    Hosťujúci Magušin nahodil len do pásma domácich a odišiel striedať.

19:00
    Minúta do konca prvej tretiny.

19:17
    Domáci vystrelili puk až k Tomekovi a tak sa po zakázanom uvoľnení bude vhadzovať pred Fedorom.

19:30
    Vylúčenie na strane hostí. René Školiak 2 minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

19:47
    Hruška urobil na modrej kľučku navyše a Pálffy sa dostal do pásma skôr.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Po prvej tretiny vyhrávajú hostia gólom Holoviča z úvodu stretnutia. Domáci mali niekoľko sľubných príležitosti, brankár Tomek je zatiaľ oporou Skalice. Druhá tretina začne v čase 18:47.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:09
    Domáci nepresne rozohrali a tak sa bude vhadzovať po ľavici Fedora.

20:36
    Hrnka na dvakrát neprekonal ležiacého Tomeka.

21:22
    Domácim sa nedarí dostať do pásma hostí.

21:30
    René Školiak sa vrátil na ľad a hrá sa v plnom počte na oboch stranách.

22:28
    Domáci Bene nespracoval puk, ten majú na svojich hokejkách hosťujúci hráči.

23:25
    Štvrtý hosťujúci útok motal dlhé sekundy hlavu domácich.

24:26
    Hostia naďalej v tlaku, strela Srnca netrafila priestor bránky, Fedor toho cez mnoho hráčov pred sebou nevidel.

25:02
    Vylúčenie na strane hostí. Ján Hruška 2 minúty za podrazenie.

25:11
    Rais neudržal puk v pásme hostí a ten vyhodil Školiak von z pásma.

25:34
    Raisova bomba od modrej letela nad bránku hostí.

26:09
    Tůma rozohráva len od svojej bránky, hostia sa zatiaľ dobre bránia.

26:24
    Tibor Višňovský vystrelil vo vlastnom oslabení bekhendom len do Fedora.

26:48
    Nitra dala gól!
    Domáci využívajú svoju presilovú hru. Hostia trošku zaspali v obrane a po prihrávke Romana Tománka sa presadil HENRICH RUČKAY, ktorý prestrelil Tomekove betóny. Asistencia: Roman Tománek.

28:15
    Domáci sa naďalej tlačia do útoku, Mašlonkovu strelu Tomek tentokrát vyrazil.

28:10
    Vylúčenie na strane domácich. Edmund Piačka 2 minúty za držanie.

29:16
    Ďurák vyhodil puk mimo ihriska, naštastie pre domácich bol puk tečovaný.

29:34
    Hruška sa pekne preštrikoval cez brániacich hráčov a prihral na Školiaka, ten spätne našiel Pálffyho, ktorý z jednej trafil len presúvajúceho Fedora.

29:56
    Ordzovenský vyhodil bekhendom až do pásma hostí, domáci sa zatiaľ dobre bránia.

30:54
    Puk je opäť v strednom pásme.

31:59
    Hra sa teraz prelieva z jednej strany na druhú bez streleckých príležitostí.

32:45
    Tománek nahodil puk na Tomeka, ten pre istotu puk schoval v lapačke a nerozohrával.

32:53
    Tůma nahadzoval puk na bránku hostí, kde sa šikovne snažil o teč Segľa, jeho úmysel včak nevyšiel.

32:28
    Vylúčenie na strane domácich. Pavol Gurčík 2 minúty za hákovanie.

33:59
    Domáci fanúšikovia sa dožadujú faulu na ich hráča, rozhodcovia sú pokojní a nevylučujú.

34:46
    Obrovská príležitosť na strane domácich, v oslabení našiel Jozef Štümpel Ručkaya a ten bekhendom netrafil poloprázdnu bránku.

34:11
    Vylúčenie na strane hostí, Jozef Stümpel si vynútil faul na seba a hostia idú do štyroch. Ondřej Šmach 2 minúty za hákovanie.

35:23
    Nitrania v piatich a hrajú presilovku.

36:02
    Domáci v pásme hostí, ale nie na dlho. Hostia sa oslobodzujú.

36:27
    Ofsajd na modrej čiare, hra bude pokračovať v strednom pásme.

36:58
    Vosátko od modrej vystrelil, Tomek zakročil a vyrazil.

37:56
    Tvrdý a čistý hit na Tománeka.

38:02
    Vylúčenie na strane domácich. Martin Bača 2 minúty za hákovanie.

39:00
    Posledná minúta do konca druhej tretiny.

39:25
    Vylúčenie na strane hostí. Martin Vyrúbalík 2 minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

39:28
    Skvelý zákrok Tomeka, po vyhratom bulyl vystrelil z jednej Tůma a hosťujúci brankár lapačkou chytil.

39:50
    Domáci mohli ísť do vedenia, v posledných sekundách sa dostal k puku Tůma a zoči voči neprekonal Tomeka.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Domáci v druhej tretine dokázali vyrovnať v presilovej hre zásluhou Henricha Ručkaya a tak je pred treťou tretinou všetko otvorené. Tretia tretina začne v čase 19:34.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:06
    Nitrania v piatich a hrajú skrátenú presilovú hru.

40:49
    Dobrá práca hráčov Skalice, ktorí natlačili jedného hráča do svojho pásma a tak domáci nemohli preniknúť.

41:06
    Ďalšia využitá presilová hra domácich.Lubomír Vosátko dostal puk medzi kruhy a tvrdo vypálil, Tomek vyrazil len pred ROMANA TOMÁNEKA a ten prekonal ležiačého brankára hostí. Asistencie: Lubomír Vosátko, Jozef Stümpel.

42:15
    Hostia sa snažili o vyrovnanie, po zmätku pred Fedorovou bránkou sa puk dostal ku Klozovi a ten strelou švihom netrafil bránku domácich.

43:59
    Prihrávka od Ďuráka skončila až za bránkou hostí, vhadzuje sa po pravici Fedora.

44:41
    Roman Tománek sa pekne prekľučkoval cez obranu hostí a z otočky vystrelil len do pripraveného Tomeka.

Dnešné stretnutie sleduje 3 574 divákov.

45:04
    Hruška vystrelil spoza hráča, puk len tesne minul ľavú Fedorovu tyč.

46:08
    Klíma bol čisto zastavený pred hosťujúcou striedačkou.

47:31
    Puk sa postupne dostal spoza Tomekovej bránky až na modrú čiaru, kde tvrdo vystrelil Ordzovenský, Tomek vyrazil puk len pred seba a tam sa dobre zorientoval TOMÁŠ HRNKA, ktorý kľučkou prekonal brankára hostí. Asistencie: Peter Ordzovenský, Garip Saliji.

48:31
    Nitrania naďalej aktívní, Michal Klejna 2 minúty za podrazenie.

49:22
    Hrnka sa snažil zadovkou prihrať na modrej čiare, jeho úmysel vystihol Pálffy a vyhadzuje do stredného pásma.

50:44
    Hostia sa oslobodzujú a odchadzájú striedať.

50:48
    Skaličania v piatich a hrnú sa do útoku.

51:39
    Pekná akcia hostí, Konečný vystrelil z jednej a Fedor semafórom chytá.

52:25
    Skalica sa dostala do prečíslenia, Pálffyho prihrávka sa odrazila od brániaceho Árvaya do rohu klziska.

53:55
    Nitrania dnes hrajú s veľkou chuťou. Martin Vyrúbalík zle rozohral a k puku sa dostal Martin Segľa, ktorý vystrelil na Tomeka. Ten puk vyrazil pred MATEJA BENEHO, ktorý nemal problém upratať puk do prázdnej bránky. Asistencia: Martin Segľa.

55:27
    Nitrania kontrolujú vývoj zápasu a puk majú neustále na svojich hokejkách.

57:09
    Skaličania znižujú po peknej akcii Petra Obdržáleka, ktorý prihral ako na podnose voľnému TIBOROVI VIŠŇOVSKÉMU a ten prekonal bezmocného Fedora. Asistencie: Petr Obdržálek, Patrik Lušňák.

57:57
    Hosťujúci Hruška vystrelil od pravého kruhu, Fedor bol pozorný a schoval puk v lapačke.

58:14
    Nitrania mohli definitívne rozhodnúť, v protiútoku 3 na 1 Mašlonka neprekonal Tomeka, ktorý sa dobre presunul a vytesnil puk mimo bránku.

58:57
    Po zákroku Fedora došlo k potyčke. Vylučuje sa len na strane domácich, Marek Mašlonka 2 minúty za hrubosť.

58:57
    Hostia v šiestich.

59:06
    Fedorova bránka je posunutá a tak je hra prerušená.

59:42
    Ďurák vyhodil puk, ktorý len tesne minul opustenú bránku hostí.

60:00

Domáci oslavujú, príchod Jozefa Stümpela vybičoval hráčov Nitry k bojovnému nasadeniu a zaslúžene dnes vyhrávajú. Hostia sa ujali rýchlo vedenia, no od tohto momentu hrali v zápase len druhé husle. Prajem Vám príjemný začiatok víkendu. (20:13:12)

Miroslav Samseli

Branky a nahrávky: 27. Ručkay (Tománek), 42. Tománek (Vosátko, Stümpel), 48. Hrnka (Ordzovenský, Saliji G.), 54. Bene (Segľa M.) - 2. Holovič (Kloz, Obdržálek), 58. Višňovský T. (Obdržálek, Lušňák)

HK Skalica: T. Tomek (Lakosil) - Vyrúbalík, Šmach, Jankovič, Kloz, Magušin, Gula, M. Srnec, J. Jurík - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, Šátek - T. Mikúš, Klejna, Konečný

Rozhodčí: V. Goga, P. Jonák - J. Tvrdoň, V. Brath

Diváci: 3 574