Slavia – Litvínov 1:5 (kon.) | Liberec – K. Vary 3:2 (po s.n.) | Sparta – Kometa Brno 4:5 (po pr.)
Třinec – Mladá Boleslav 6:1 (kon.) | Kladno – Vítkovice 3:4 (po s.n.) | Plzeň – Motor ČB 3:2 (po pr.)
Pardubice – Zlín 4:3 (po s.n.)
HC Škoda Plzeň
3:2 (2:1, 0:0, 0:1)
Banes Motor České Budějovice
Neděle 29.01.2012, 17:30Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den, vítám vás u onlajn přenosu zápasu Plzně s Českými Budějovicemi. Hráči pomalu ukončují předzápasové rozbruslení a naposledy před úvodním hvizdem rozhodčího ocházejí do šaten.

HC Plzeň 1929: Mazanec (Svoboda) - Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Kaberle, Frolo, Marušák, Modrý, Vyoukal - Vostřák, Kratěna, Straka, Kovář, Pitule, Dvořák, Duda, Johnson, Pletka, Stránský, Heřman M., Petruška

HC Mountfield: Kovář (Kantor) - Ptáček, Kolarz, Vráblík, Rousek, Novák, Němeček, Kranjc, Švihálek, Vydarený - Gulaš, Pšurný, Šimánek, Kuchejda, Marek, Kašpařík, Květoň, Burian, Červený, Langhammer, Mertl.

Rozhodčí: Jeřábek, Husička - Pešek, Jelínek.

Do začátká utkání zbývá necelá čtvrt hodinka, ochozy plzeňské Čez Arény se pomalu zaplňují, na svém místě již čekají i fanoušci hostujícího týmu.

Dozněla plzeňská hokejová hymna, na ledě už krouží rozhodčí, čeká se na nástup hráčů.

Na ledové ploše už jsou i oba hokejové týmu, utkání pomalu může začít.

00:01

00:12
    Zápas začíná offsidem hostí.

00:20
    Pokračujeme zakázaným uvolněním Českých Budějovic, hra se stěhuje před Kováře.

00:44
    Ani jednomu týmu se v úvodních vteřinách příliš nedaří rozehrávka. Hraje se především ve středním pásmu.

01:45
    Až z obranné třetiny přebral Frolo přihrávku na útočné modré. O puk ho ale obral budějovický bek, plzeňský obránce se do šance nedostal.

02:19
    Dvořák s Johnsonem chvíli úřadovali za Kovářovou brankou, ale oni si nedokázali vytvořit gólovou příležitost.

02:46
    Do útoku se po delší době vydali i budějovičtí.

02:53
    Švihálek zkusil z úhlu pozornost Mazance, plzeňský brankář puk dobře viděl.

03:41
    Duda hledal Pletku, který stál nehlídaný mezi kruhy, ale Pletka na prudkou přihrávku nedosáhl.

04:06
    Střela z dálky donutila Kováře k dalšímu zásahu.

04:50
    Plzeň právě vstřelila branku!

Modrého střelu Kovář vyrazil pouze na hůl Stránského, ten však puk před prázdnou brankou minul. Kotouč tak znovu putoval na modrou čáru, tentokrát k St. Pierrovi, od něj ke Strakovi a napodruhé už JAN STRÁNSKÝ svou práci dokonal. Asistence: Martin Straka, Nicolas St. Pierre.

05:14
    Plzeň si zahraje v oslabení, na trestnou lavici putuje Martin Heřman za vysokou hůl.

05:22
    Straka se v oslabení vydával do samostatného úniku, puk mu ale sjel z hokejky, ke střele se vůbec nedostal.

07:14
    Domácí se v pohodě ubránili, Heřman je na ledě.

07:58
    Kovář mohl překonat svého bratra, ale na hranici brankoviště byl dobře bráněn a tísněn.

08:21
    Plzeň je opět usazená v útočném pásmu. Mountfield se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

09:18
    Indiáni se dobře brání pokusům o útok hostí. Mountfieldu se nedaří překročit modrou útočnou čáru.

10:00
    Vydarený se teď dostal ke střele, ale vůbec netrefil Mazancovu branku.

10:25
    Ovšem teď se blýskl Jakub Kovář. Proti Kratěnově střele vytáhl ukázkový semafor.

11:19
    Marušák dostal nepříjemnou ránu pukem do krku, okamžitě spěchal na střídačku, kde je v péči lékaře a maséra.

11:27
    Zakázané uvolnění Plzně.

11:54
    Pitule teď u mantinelu tvrdě sestřelil protihráče. Vše ale bylo přesně podle pravidel.

13:00
    Kratěna prokličkoval až do útočného pásma, nikdo mu nemohl sebrat kotouč. Finální zakončení plzeńského útočníka ale přesné nebylo.

13:43
    Jakub Marek (CEB) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

14:29

Po nepříliš povedené Kaberleho střele od modré se puk dostal k RADKU DUDOVI, který dokázal Kováře prostřelit. Plzeň dokázala využít první přesilovou, kterou dostala. Asistence: František Kaberle, Jan Kovář.

15:28
    A v početní převaze si zahraje i Mountfield. Na trestné lavici pyká Tomáš Frolo (PLZ).

15:35
    Mountfield právě vstřelil branku!

A i hosté svoji početní výhodu využívají. I když jim k tomu vydatně pomohl vlastním gólem Straka. Za střelce gólu je označen JAKUB LANGHAMMER. Bez asistence.

16:47
    Mazanec teď nepředvedl příliš jistou rozehrávku za brankou, vše museli hasit jeho kolegové z obrany.

17:20
    Zakázané uvolnění domácích.

18:04
    Mertl předal puk Markovi, ten však dobře rozjetou akci hostů zhatil velmi nepřesnou střelou.

18:32
    Pšurný prověřil Mazancovu lapačku. Poté se srazil se svým spoluhráčem a vznikla první drobná výměna názorů. Větší potyčka se však rozhořet nestihla.

19:18
    Tvrdý zákrok v útočném pásmu předvedl Patrik Petruška (PLZ) a rozhodčí ho odesílají na trestnou lavici za vražení na hrazení.

19:43
    Plzeň se osvobozuje.

19:54
    A znova...

19:59
    Na konci první třetiny vzplály velké vášně. Duda se v oslabení vydával do útoku, Ptáček se ho snažil zastavit. Podle plzeňského útočníka mu držel hokejku, rozhodčí však stejný názor neměli.

20:00

Ještě po skončení třetiny diskutoval kapitán Straka s rozhodčími o zákroku na Dudu. Ke shodě nedošli, plzeňský vůdce odjel do kabiny značně rozčílen.

Přesto mohou být indiáni po první třetině spokojení, neboť vedou 2:1 zásluhou Stránského a Dudy.

Zásahy brankářů v první třetině:

Jakub Kovář - 11

Marek Mazanec - 11.

O přestávce jsme měli možnot sledovat krasobruslařskou vložku malé závodkyně Kristýny Březinové. Nyní už jsou oba týmy na ledě a čekají na zahájení druhé třetiny.

20:01

21:18
    Budějovičtí se za celou přesilovou hru nedostali pořádně do šance, Oslabení Plzeň v pohodě zvládla.

22:41
    Hra se odehrává především ve středním pásmu, oba týmy se vemi dobře brání modrou čáru.

22:57
    Až nyní projel Petruška hloub do útočného pásma a prověřil Kováře. Brankář Mountfieldu si s jeho střelou bez problémů poradil.

23:17
    Nyní pro změnu pálil Vostřák. Ani on neuspěl.

23:58
    Gulaš v akci 2na1 volil střelu, tu trochu vychýlil tělem Kaberle, Mazanec neměl příliš práce.

24:26

24:41
    Pletka v tísni nedokázal zakončit přesně. A neuspěl z beprostřední blízkosti ani podruhé.

25:04
    Plzeň si zahraje přesilovou hru. Po faulu na Pletku je vyloučen Kranjc (CEB) na dvě minuty za vysokou hůl.

25:55
    Vostřák pálil vedle.

26:20
    Langhammer se vydal v oslabení na zteč Mazancovy branky, jeho projektyl však mezi tři tyče nezamířil.

26:53
    Budějovice se osvobozují.

27:04

27:15
    Následuje přestávka k čištění ledu.

27:34
    Na trestnou lavici teď pro změnu míří Tomáš Pitule (PLZ). Dostává menší trest za podražení.

28:20
    Plzeň vyhazuje puk až ke Kovářovi.

28:52
    Vydarený střílel, Mazanec vyrazil kotouč betonem.

28:59
    Plzeň bude hrát 35 vteřin ve tře h. K Pitulemu usedá Hanzlík (PLZ) - 2 minuty za vysokou hůl.

29:17
    Plzeň vyhazuje.

29:22
    Úspěšný zákrok Mazance po ráně Kašpaříka.

29:34
    Plzeň hraje ve 4.

29:34
    Frolo zblokoval střelu protihráče, nyní leží bolestivě zasažen v plzeňském pásmu.

29:52
    Nepřesná rozehrávka Mountfieldu posouvá hru před Jakuba Kováře.

30:29
    Závar před Mazancem řeší plzeňský gólman příhrou na Modrého, toho zastavil pouze za cenu faulu Vydarený (CEB) a je odeslán na trestnou lavici za nedovolené bránění.

30:44
    Sledujeme hru 4na4.

30:59

32:29
    Hosté v plném počtu.Domácí se ve své přesilovce téměř k ničemu nedostali.

32:37
    Jan Kovář selhal v naprosto jasné gólové šanci. Jeho starší bratr mu do dráhy puku nastavil hokejku a může se tak radovat z úspěšného a krásného zákroku.

33:26
    Kuchejda střílel, trefil Mazance přímo do hrudi.

33:35
    Mountfield si dokázal vytvořit tlak, Plzeň se osvobodila jen za cenu zakázaného uvolnění.

34:50
    Máme tu další vyloučení. Tentokrát na lavici hanby odchází Pšurný (CEB). Dostává menší trest za hákování.

35:17
    Plzeň se nemůže dostat do přesilovkového tlaku. Budějovice se celkem bez problémů brání.

35:38
    Navíc Vostřák (PLZ) se dopustil faulu kolenem v útočném pásmu a domácí mají po početní výhodě.

36:17
    Hra 4na4 zatím nesvědčí ani jednomu z týmů, opět se hraje především ve středním pásmu.

36:50
    Hosté jsou v pěti. Začíná jejich přesilová hra, která může trvat až 45 vteřin.

37:38
    Také Plzeň už je kompletní. Ani Mountfieldu se přesilová hra nevydařila.

38:10
    Bude mít ale šanci na reparát. Na trestnou lavici pro změnu míří Duda (PLZ) za nedovolené bránění.

38:31
    Mazanec teď zlikvidoval možnost hostí na vyrovnání. Obránce střílel od modré, útočník těsně před plzeňským gólmanem tečoval. I přesto udržel Mazanec puk před brankovou čarou.

39:25
    Mertlovu střelu zblokovali obránci.

40:00

Ve druhé třetině jsme gól neviděli, Plzeň tak stále vede 2:1.

Zásahy brankářů ve druhé třetině:

Marek Mazanec - 19.

40:01

40:10
    Plzeň hraje v plném počtu.

41:04
    Plzeňští se hrnou do útoku, chtějí navýšit své vedení. Kovář se musí v brance Mountfieldu hodně ohánět.

41:31
    Nyní se ale bude vhazovat před Mazancem.

41:35
    Novák provětral Mazancovu lapačku.

42:27
    Další vhazování před plzeňským brankářem.

42:46
    Frolo se hnal do útoku, ale místo puku skončil za Kovářovými zády on sám.

43:11
    Mazanec teď předvedl dvojnásobný názor. Burianovu střelu vyrazil pouze před sebe, k puku se dostal Ptáček, který však mířil přímo doprostřed hrudníku maskovaného indiána.

44:04
    V bolestech se teď na ledě svíjí Jakub Marek po srážce s Petruškou. A Patrik Petruška za to dostává trest 5 minut + do konce utkání. Rozhodčí jeho zákrok kvalifikovali jako faul kolenem.

44:20
    Ptáček pálil od modré, Mazanec vyrazil betonem.

44:34
    Plzeň vyhazuje...

45:01
    A znovu.

45:17
    Ani teď se Mountfield neohřál v útočném pásmu příliš dlouho.

46:00
    Dvořák přebruslil budějovického beka a hnal se do šance. Byl zastaven pouze za cenu faulu, ovšem rozhodčí s vyloučením váhal delší dobu.

46:05
    Nakonec přece jen odchází Kolarz (CEB) na dvě minuty za držení protihráče na trestnou lavici.

46:22
    Komerční pauza.

46:53
    Duda s Janem Kovářem si vyměnili puk, Duda ovšem ve velké šanci selhal, opět trefil jen hokejku Jakuba Kováře.

48:05
    Budějovice hrají v pěti.Pokračuje jejich přesilová hra.

48:26
    Domácí vyhazují.

49:04
    V plném počtu jsou už i domácí.

49:21
    Mazanec se nyní postavil Burianově střele a drží plzeňský náskok.

49:55
    Na druhé straně Kovář vyrazil prudkou Johnsonovu střelu.

50:21
    Plzeň teď svého soka svírá v jeho vlastním pásmu, jak gólman hostí tak obrana neví, kde jim hlava stojí. Střela stíhá střelu.

50:35
    Ale ani Straka ani Kratěna nedokázali uspět, skóre se tedy stále nemění.

51:44

Nyní už se ale skóre měnit bude. Kuchejda zavezl puk do pásma, předal ho RUDOLFU ČERVENÉMU, který prostřelil Mazanece. Asistence: David Kuchejda, Vilém Burian.

52:07
    Plzeň se okamžitě po obdrženém gólu mohla vráti do vedení. Ale žádný z jejích hráčů si na Jakuba Kováře, který předvedl fantastické zákroky, nepřišel. Rozhodčí na trestnou lavici ale odeslali Kolarze (CEB) za vysokou hůl.

54:07
    Hosté hrají v plném počtu, indiáni si v přesilovce větší šanci vytvořit nedokázali.

55:02
    Přestávka k čištění ledu.

55:07
    Marušák málem zaskočil Kováře, který puk vyrazil pouze před sebe. Ale Straka nebyl u dorážky včas.

56:24
    Oba týmy se teď střídaly v nepřesných přihrávkách.

56:38
    Dnešní utkání sleduje 6265 diváků.

57:11
    Vostřák se probíjel do útoku, nedokázal ale vystřelit tak, aby ohrozil Kováře v brance.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:27
    Zakázané uvolnění Mountfieldu.

58:35
    Kovář nyní nic neviděl, ale ani tak si nepříliš prudká střela Modrého cestu za jeho záda nenašla.

59:25
    Pletka se teď proletěl vzduchem po čistém zákroku budějovického obránce.

59:46
    Plzeň zkouší získat všechny tři body, ale indiáni nemíří přesně.

60:00

Zákroky brankářů ve třetí třetině:

Jakub Kovář - 10

Marek Mazanec - 9

60:01

60:43
    Plzeň se zatím drží v útočném pásmu, ale Kováře ještě neohrozila.

61:07
    Duda (PLZ) míří na trestnou lavici, ačkoliv se velmi vzteká. Rozhodčí posoudil jeho souboj u hrazení jako hrubost. Útočník nyní bude dvě minuty na trestné lavici.

61:19
    Modrý domácí osvobozuje.

61:37
    Nyní rozhodčí pro změnu vylučují na druhé straně. Gulaš (CEB) jde pykat za držení hokejky. Bude se hrát 3na3.

62:17
    Na ledě je nezvyklé množství prostoru, hráči ho využívají ke kličkám.

62:21

Nakonec si s velkým množstvím prostoru na ledě poradil nejlépe JAN KOVÁŘ, který překonal svého bratra a rozhodl tak o bonusovém bodu pro domácí. Asistence: Jiří Vykoukal.

65:00

Nejlepší hráči utkání: Jakub Langhammer a Marek Mazanec.

Indiáni nakonec ani tentokrát doma neprohráli. Svého vlastního bratra překonal Jan Kovář a jeho zásluhou si tak Plzeň upevnila druhé místo v extraligové tabulce.

Tímto se s vámi z ČEZ arény loučím a zase někdy se těším na počtenou. (20:05:58)

Adéla Naarová

Branky a nahrávky: 5. Stránský (Straka, St. Pierre), 15. Duda (Kaberle, Kovář), 63. Kovář (Vykoukal) - 16. Langhammer, 52. Červený (Kuchejda, Burian)

HC Škoda Plzeň: Mazanec (Svoboda) - Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Kaberle, Frolo, Marušák, Modrý, Vyoukal - Vostřák, Kratěna, Straka, Kovář, Pitule, Dvořák, Duda, Johnson, Pletka, Stránský, Heřman M., Petruška
    Banes Motor České Budějovice: Kovář (Kantor) - Ptáček, Kolarz, Vráblík, Rousek, Novák, Němeček, Kranjc, Švihálek, Vydarený - Gulaš, Pšurný, Šimánek, Kuchejda, Marek, Kašpařík, Květoň, Burian, Červený, Langhammer, Mertl.

Rozhodčí: Jeřábek, Husička - Pešek, Jelínek